Paderborn – Hamburg 0:2 (kon.) | Augsburg – RB Lipsko 1:2 (po pr.)
SC Paderborn 07
0:2 (0:0)
Hamburger SV
Úterý 02.04.2019, 18:30 • Benteler Arena, Paderborn • Německý pohár • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky německého klubového fotbalu. V tomto zápase čtvrtfinále Německého poháru proti sobě nastoupí SC Paderborn 07 a Hamburger SV.

SC Paderborn 07 si v předchozím kole, osmifinále, poradil s Duisburgem 3:1. První braku sice vstřelil domácí Oliveira-Souza, a pak hosté dokázali třemi góly v řadě otočit průběh zápasu. Takpetey srovnal, v šedesáté minutě vstřelil Proger rozhodující branku utkání. Náskok hostů pak ještě navýšil Antwi-Adjej.

Hamburger SV v osmifinále hrál proti Norimberku na vlastním stadionu. K radosti většiny z prakticky 48 tisíc fanoušků vyhrál domácí celek. Rozhodující branku, jedinou v zápase, vstřelil v 54. minutě Ozcan.

1

1
    Domácí hrají v černém, hosté v červeném.

3
    Pollersbeck rozehrává od své branky, rychle přenesl směr hry, a tak mohli hrát hosté na útočné polovině.

4
    Zoninski i Michel se propracovali do šancí, oba pokusy byly zblokované.

5
    Domácí Klement zakončoval, jeho rána byla zblokovaná na rohový kop. Ten mají k dispozici hráči v černém.

6
    Byl to právě Klement, kdo centroval před branku, ale obrana si dokázala snadno poradit.

8
    Velkou šanci měl hostující celek, jeden z hráčů se dostal ke střele, a pak domácí obrana na poslední chvíli zblokovala střelu.

11
    Žlutou kartu dostává Collins (SC Paderborn 07).

11
    Domácí Paderborn rozehrává volný kop, přímá rána Klementa končí ve středu branky, kde byl v pohodě chytající a připravený Pollersbeck.

13
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ta se přenáší ze strany na stranu, ani jeden celek se nemůže prosadit stabilněji na polovině soupeře.

14
    Sakai vhazoval na polovině hrací plochy, následnou akci zastavilo postavení mimo hru.

15
    Mangala zkoušel centrovat před branku, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

16
    Zingerle rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop.

18
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, zatím jsme viděli jen jednu střelu na branku.

21
    Další dobrá situace pro domácí. Malý kousek nad velkým vápnem rozehrává Klement. Jeho rána o malý kousek minula branku.

23
    Pollersbeck po nepřesné domácí akci rozehrává od své branky, sledujeme dlouhý výkop a rychlé přenesení hry.

24
    Následně se v souboji s hostujícím bekem dopustil Antwi-Andjej nedovoleného zákroku.

26
    Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Van Drongelen, přichází Janjicic.

27
    Pollersbeck tak tak hrál míč rukou v pokutovém území, žádný postit pro hosty nebude.

29
    Na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme, aktivnější jsou nyní hostující fotbalisté. Ti se drží na polovině soupeře, ale mají problémy se zakončením.

31
    Rohový kop pro hostující celek. Domácí brankář si organizuje obranu. Centr se snesl před branku, ale hlavičku do středu branky kryje gólman.

32
    Paderborn rozehrává další roh. Michel nacentroval před branku, akce byla odvrácená.

34
    Domácí kombinují na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není.

35
    Žlutou kartu dostává Jung (SC Paderborn 07).

37
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše na polovině hrací plochy.

39
    Paderborn rozehrává od své branky, Santos získal míč, ale domácí obrana nenechala soupeře zakončit. Míč má brankář Pollersbeck.

40
    Domácí Tekpetey to zkoušel individuálně, ale jeho akci dobře zastavila hostující obrana, ke střele se SC nedostalo.

43
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější pasáž hry. Fanoušci ženou domácí fotbalisty za první vstřelenou brankou v zápase.

44
    Domácí trenéři pravděpodobně nejsou spokojení s aktivitou svého týmu, velmi hlasitě udělují svým hráčům pokyny.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, zda se bude nějaký čas nastavovat.

45+0

46

46
    V nezměněných sestavách pokračuje druhý poločas.

47
    Domácí brankář rozehrává od své branky. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

48
    Hraje se na polovině hrací plochy, míč mají hosté pod kontrolou. Santosova dobrá rána se o malý kousek nevešla do branky.

51
    Jatta to zkoušel individuálně, ale přišel o míč, následně je z toho roh pro hosty. Santos centroval před branku, zakončení bylo nepřesné.

54
    Hamburg právě vstřelil branku!
    První rohový kop Santose a následnou hlavičku vyrazil gólman na roh. Znouvu centroval Santos a tentokrát přesně zakončoval hostující PIERRE-MICHEL LASOGGA.
    54. Pierre-Michel LASOGGA - 0:1

56
    Po vstřelené brance se pokouší hostující celek přidat další branku, domácí hráči hrají poněkud pasivně.

59
    Santos rozehrává volný kop poblíž půlící čáry. Centr se snesl do dobré střelecké pozice, ale domácí obrana si dokázala poradit.

60
    Půlhodina hry zbývá do konce zápasu, hostující mužstvo má nyní k výhře blíže.

62
    Obrázek hry je poslední minuty stejný. Domácí celek se musí bránit tlaku soupeře. Hamburk na výraznější šanci nyní čeká.

65
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Tekpetey, přichází Proger.

67
    Žlutou kartu dostává Sakai (Hamburger SV).

68
    Hostující celek po rychlé akci prosazuje hostující celek, který navyšuje své vedení. PIERRE-MICHEL LASOGGA se dostla do šance, kterou dokázal proměnit.
    68. Pierre-Michel LASOGGA - 0:2

70
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Drager, přichází Ritter.

71
    Dvacet minut hry zbývá do konce poločasu a hostující celek udělal důležitý krok k výhře v tomto zápase, vede o dvě branky.

72
    Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Lasogga, přichází Ozcan.

74
    Domácí celek se pokouší se zápasem něco udělat, z dobré pozice zakončoval Ritter. Jeho rána byla do středu branky, gólman si snadno dokázal poradit.

77
    Střídání v týmu SC Paderborn 07: ze hřiště odchází Zolinski, přichází Hunemeier.

78
    Paderborn kombinuje na útočné polovině, snaží se vypracovat si výraznější šance, domácí však mají problémy s přesnější finální přihrávkou.

80
    Domácí nic nevzdávají, bojují na útočné polovině a pokouší se hrát co nejaktivněji.

82
    Ritter centroval před branku, kde domácí hráč tušil spoluhráče. Ti sem sice byli, ale také hostující beci, kteří balon dokázali získat.

84
    Podle všeho je hostující Jatta zraněný. Byl tvrdě faulován soupeřem.

84
    Žlutou kartu dostává Vasiliadis (SC Paderborn 07).

85
    Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Jatta, přichází Narey.

86
    Probíhá závěr zápasu, hostující celek drží míč daleko od své branky.

86
    Žlutou kartu dostává Santos (Hamburger SV).

87
    Paderborn se snaží tlačit do střeleckých pozic, hostující tým se nyní musí bránit aktivní hře soupeře.

89
    V poklidném tempu se utkání dohrává, hosté míří k postupu do dalšího kola Německého poháru.

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty.

90+2
    Domácí celek ještě vybojoval v nastaveném čase, ale hostující obrana se nenechala překonat. Ritterův centr byl hodně nepovedený.

90+3

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 12:20.

Hamburger SV vyhrává tento zápas díky dvěma brankám ve druhém poločase, a tak postupuje do dalšího kola. Paderborn naopak v poháru končí. (20:23:49)