Ústí n/L – Jihlava 2:3 (kon.) | Litoměřice – Frýdek-M. 3:2 (2:1 po s.n.) | Havířov – Vsetín 2:0 (kon.)
Sokolov – Poruba 2011 3:5 (kon.) | Kadaň – Motor ČB 1:7 (kon.) | Benátky n/J – Slavia 3:1 (kon.)
Třebíč – Přerov 4:5 (po pr.)
po s.n. (2:1)
HC Stadion Litoměřice
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
HC Frýdek-Místek
Sobota 14.09.2019, 17:00 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítejte u utkání 2. kola Chance ligy. Na ledě litoměřické Kalich Areny se utká domácí Stadion Litoměřice proti hostům z Frýdku Místku.
    Přeji příjemné počtení.

Zatím jediné utkání nové sezony odehrál Frýdek-Místek na Lapači proti domácímu Vsetínu. Dlouho vyrovnaný bod strhli rysi na svou stranu v 29. minutě úspěšnou trefou Jana Kaluse. Přesto se v čase 59:46 Valaši dostali zpět do utkání vyrovnávacím gólem Antonína Pechance. Frýdecko-místečtí tak brali alespoň dva body v prodloužení, které těsně před jeho polovinou utnul přesnou ranou David Klimša.

S dvoubodovým ziskem tak Frýdek-Místek v současnosti obývá sedmé místo tabulky, o které se dělí spolu s ústeckým Slovanem. Slezané jsou o něco výše jen díky většímu počtu vstřelených branek.

V minulé sezoně se více dařilo ve vzájemných soubojích Slezanům. První zápas sice vyhráli kališníci těsně 4:3, když v poslední vteřině utkání rozhodl ve prospěch Litoměřic Martin Kadlec. I druhé utkání se neslo ve vyrovnaném duchu a oba týmy dlouho sahaly po bodech. Úspěšnější byl tentokrát slezský tým, který si pojistil své vedení v posledních vteřinách gólem Ondřeje Machaly. Jinak se vyvíjela zbylá dvě utkání. V nich už měl Frýdek-Místek převahu, kterou prve proměnil ve výhru 3:1, na podruhé pak zvítězil 5:2.

Své první utkání nového ročníku sehrál Stadion na ledě Benátek nad Jizerou. Se středočeským celkem sváděl dlouhou dobu velmi tvrdý boj, který rozhodl na konci druhé třetiny Vojtěch Střondala. Pro něj to byl krásný pocit, prosadit se hned v prvním soutěžním zápase za Stadion, navíc být prvním střelcem sezony. Další góly přidali Dominik Sklenář, znovu Vojtěch Střondala a Josef Jícha. Kališníci tak hned v prvním utkání vyhráli vysoko 4:0.

Lukáš Kaukič 4 TM

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Škorpík) – Marcel (A), Kukla, Mlčák, Pavlas (C), Šalda, Strejček, Dajčar – M. Kadlec, Korkiakoski, Voženílek (A) – Jícha, Střondala, Kangas – Jánský, Vitouch, Svoboda – Kropáček, D. Sklenář, Grim.

HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – Kudla, Hrachovský, J. Michálek, Zahradníček, L. Kovář, Haman, D. Stránský – Kaukič, Mikulík (C), Motloch – D. Květoň, Klimša, Martynek – Kvasnica, Stuchlík, Przybyla – Geidl, J. Kalus, Flok.

Rozhodčí: Pavlovič, Micka – Pechánek, Šimánek.

Hráči už jsou na hrací ploše, domácí nastupují v bílých dresech, hosté v červených.
    Utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:11
    Úvodní buly vyhrávají kališníci, kteří hned zakládají útok.

00:39
    Po střele jednoho z domácích hráčů se na druhou stranu vydali i Rysi.

01:27
    Zakázané uvolnění domácích.

02:15
    Nahození Stuchlíka adresáta nenašlo, kotouč tak mají Litoměřice.

02:59
    Strejček nyní nepřesně rozehrál, puku se tak zmocnil Mikulík, který před bránou našel Motlocha, jenž ale poslal střelu pouze do připraveného Tomáše Krále.

04:21
    Do šance se mohl dostat Kangas, obrana Frýdku ale zabránila přihrávce.

05:24
    Útok Frýdku zastavuje ofsajd.

05:50
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Kalus – 2 min., podrážení).

06:11
    Do šance se v přesilové hře dostal Martin Kadlec, který objel bránu a posílal kotouč před Malíka, kde se ho zmocnil Jánský, hostující brankář ale na dvakrát zakročil.

07:03
    Marcelova střela byla zblokována, Stadion je ale stále na puku a rozjíždí před Malíkem sérii přihrávek.

07:50

08:12
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Dominik Sklenář – 2 min., hákování).

08:22
    Litoměřice se hned v úvodu oslabení osvobozují.

08:48
    Zakázané uvolnění Frýdku Místku zastavuje další jeho akci.

09:51
    Nebezpečnou střelu jednoho z hostujících hráčů dokázal Tomáš Král zneškodnit.

10:12

10:47
    Do šance se nyní dostal Marcel, Nick Malík ale jeho bekhendovou střelu vyrazil.

11:35
    Puku se zmocnili hosté, kteří zakládají útok až od vlastní branky.

12:10
    Střela Kadlece byla zblokována jedním z hostujících hráčů.

12:25
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Ondřej Hrachovský – 2 min., hákování).

12:52
    Střela Marcela jen těsně minula Malíkovu bránu.

13:29
    Litoměřice jsou stále na puku, před hostující branku se dostal Kangas, jeho pokus byl ale zblokovaný a Frýdek se tak osvobozuje.

14:25

14:54
    Martynkovu střelu Král výborně chytil a zabránil tak změně skóre.

15:50
    Nahození Strejčka adresáta nenašlo, puk tak mají hosté z Frýdku-Místku.

16:30
    Do útoku se nyní dostávají opět hosté, jejich nahození ale skončilo na holi Voženílka.

17:20
    Střelu na Malíka nyní vyslal Střondala, jeho pokus ale Malík viděl a vyrazil.

18:25
    Hra se teď přelývá ze strany na stranu.

18:53
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!

Tohle si za rámeček Král rozhodně nedá. Domácí brankář doslova namazal DANU PRZYBYLOVI, hostující hráč už poté měl jednoduchý úkol a puk poslal do odkryté branky. Bez Asistence.

19:22
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Markus Korkiakoski – 2 min., sekání).

20:00

První perioda je za námi. Ze začátku se hrál velmi aktivní hokej s několika vyloučeními, které ale nedokázal ani jeden tým zužitkovat. Úvodní gól obstaral v samém závěru třetiny bývalý hráč Litoměřic Dan Przybyla, který po hrubce Tomáše Krále dokázal poslat kotouč do odkryté branky. Po první třetině je tak stav 0:1.

20:01

20:14
    Hosté mají hned v úvodu k dispozici přesilovou hru.

20:45
    Rysi dlouho obléhali branku Krále, domácím se ale podařilo vyhodit.

21:22

21:41
    Litoměřice právě vstřelily branku!

Kadlec nahodil lehkou žabku na branku Malíka. Kotouč propadl jednomu z hostujících obránců a DANIEL VOŽENÍLEK poté dokázal lehce dopravit kotouč do prázdné branky. Asistence: Martin Kadlec.
    21:41 Daniel VOŽENÍLEK - 1:1

22:54
    Frýdek Místek opět zakládá útok až od vlastní branky.

23:17
    A je tu další zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesouvá před Nicka Malíka.

23:23
    Střelu Marcela dokázal zblokovat jeden z hostujících hráčů, kotouč tak mají hosté a hned míří na branku Krále.

23:46
    Střelu Šaldy od modré kryje Malík.

24:03
    Na ledě teď zůstal ležet Kropáček, hlavní rozhodčí ale vylučovat nebude.

24:43

Vitouch nahrál Pavlasovi na modrou, který se nerozmýšlel a vystřelil. První pokus dokázal Malík ještě pokrýt, na dorážku PŘEMYSLA SVOBODY už byl ale krátký. Asistence: Aleš Pavlas, David Vitouch.
    24:43 Přemysl SVOBODA - 2:1

26:24
    Kališníci jsou teď na koni a opět se nachází v útočném pásmu.

26:57
    Zakázané uvolnění Frýdku-Místku.

27:14
    Další střelu Šaldy dokázal zblokovat jeden z hostujících hráčů na brankovišti.

28:11
    Domácí opět drží Rysi před brankou Malíka.

28:50
    Pokus o protiútok Frýdku nevyšel, kotouč tak mají na hokejkách domácí a zakládají další akci.

29:30
    Do šance se dostával Střondala, který byl ale ve finální části faulován. Litoměřice si tak zahrají přesilovou hru.

29:30
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Kovář – 2 min., sekání).

29:55
    Stadion se dlouho držel v útočném pásmu Frýdku. Klimša poté ale dokázal vyhodit.

30:15
    Střelu Kadlece z mezikruží kryje Malík.

30:36
    Střelu Marcela dokázal hostující brankář vyrazit, následnou dorážku Jíchy krásně ukryl do své lapačky.

31:08
    Střelu Jánského dokázal před bránou tečovat Jícha, jeho teč ale mířila těsně vedle.

31:30

31:50
    Do šance se dostával Grim, jeho tečovaný pokus ale mířil mimo.

31:59
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Zahradníček – 2 min., držení).

32:18
    Litoměřice zakládají útok až od vlastní branky, následný pokus o nahození Korkiakoskiho nenašel žádného spoluhráče.

32:51
    Rysi se osvobozují.

33:17
    Kališníci se drží před Malíkovou brankou, střelu Marcela Malík vyrazil nad branku. Bude se tak vhazovat po pravici hostujícího gólmana.

33:52
    Další střelu Litoměřic dokázal udržet před brankovou čárou Malík.

33:59

34:34
    Domácí se drží před hostující svatyní. Rysi ale opět dokázali vyhodit.

35:09
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., pozdní dohrání).

35:25
    Stuchlík dostal přihrávku na hranici brankoviště a střelou se pokoušel překonat Krále. Domácí brankář ale střelu pokryl.

35:57
    Domácí vyhazují.

36:09

Rysi využívají přesilovou hru! Martynek přihrál KRYŠTOFU STUCHLÍKOVI na hranici levého kruhu, který neváhal a střelou překonal Krále, kterému střela propadla mezi rukou a tělem. Asistence: Rostislav Martynek, Jan Zahradníček.
    36:09 Kryštof STUCHLÍK - 2:2

37:48
    Do velké šance se probíjel Voženílek, domácí forvard střelou z úhlu Malíka nepřekvapil, hostující brankář ale střelu vyrazil a k dorážce se dostal Korkiakoski, Malík ale i napodruhé dokázal zakročit.

38:59
    Střela Střondaly byla zblokována mimo branku.

39:20
    Pavlasovu střelu od modré ztečoval těsně vedle jeden z obránců Frýdku.

40:00

Druhá třetina je minulostí. V úvodu se více dařilo domácím, když dokázali skórovat dvě branky. Nejprve se prosadil Voženílek a o tři minuty později i Svoboda. Frýdek-Místek ale dokázal v závěru třetiny srovnat po brance aktivního Stuchlíka. Do kabin se tak jde za vyrovnaného stavu a o vítězi rozhodne poslední třetina.

40:01

40:14
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Motloch – 2 min., pozdní dohrání).

40:43
    Hosté se hned v úvodu oslabení osvobozují, domácí tak budou muset začít od své branky.

41:41
    Tahle přesilová hra se domácím vůbec nedaří, když nedokázali ani vystřelit.

42:14

Dnešní utkání sleduje 823 diváků.

42:56
    Střelu Strejčka od modré dokázal zblokovat jeden z hostujících hráčů.

43:35
    Svoboda míjí odkrytou bránu!

44:42
    Domácí nyní obléhají branku Frýdku-Místku.

45:17
    Tomáš Král si připisuje několik důležitých zákroků!

45:25
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Patrik Marcel – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Kalus – 2 min., hrubost).

46:01
    Kropáček se probíjel do šance, jeho střela ale byla zblokovaná.

47:14
    Střelu Przybyly z bezprostřední blízkosti Král kryje.

47:25
    Oba týmy hrají v plném počtu.

48:50
    Střelu Marcela opět zblokoval bránící hráč.

49:43
    Střondala nyní z úhlu ohrozil branku Nicka Malíka.

50:39
    Obrovská šance hostů! Rysi nedokázali na několikrát překonat ležícího Tomáše Krále, který stále drží vyrovnané skóre.

51:15
    Frýdek nyní špatně střídal. Do obrovské šance se dostal Střondala, který ale lehkou tečí Malíka nepřekonal.

52:27
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Patrik Marcel – 2 min., faul loktem).

53:11
    Litoměřice se znovu osvobozují.

53:27
    Ofsajd zastavuje akci hostů.

53:58
    Frýdek se drží před Králem, nějakou větší šanci si ale zatím nevytvořil.

54:21
    Výborný zákrok Tomáše Krále! Střelu Hamana dokázal pokrýt pohotovým zákrokem lapačkou.

54:27

55:17
    Domácí zakládají útok od vlastní brány.

56:07

57:20
    Do šance se probíjel Jánský, jeho pokus ale vystihl Kovář.

58:33
    Ofsajd zastavil nadějně vypadající akci Střondaly.

58:58
    Stadion se drží v útočném pásmu.

60:00

Základní hrací doba vítěze nepřinesla. Bude tak následovat pětiminutové prodloužení.

60:01

60:45
    Puk mají hosté.

61:17
    Frýdek stále drží puk na svých hokejkách a obléhá branku Tomáše Krále.

61:43
    Do obrovské šance se dostal Przybyla, který byl úplně sám před Králem, domácí brankář ale jeho kličku chytil.

62:40
    Frýdek-Místek má nyní puk na hokejkách v útočném pásmu.

63:15
    Do šance se dostal Šalda, jeho střelu po ledě ale Malík dokázal nadvakrát zlikvidovat.

63:50
    Snažení kališníků zastavuje přihrávka rukou.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

64:39
    Oddechový čas pro domácí.

64:39
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Lukáš Kaukič – 2 min.).

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo. Budou tak následovat samostatné nájezdy.