Technika Brno – Č. Budějovice 0:5 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 4:3 (po pr.) | Hvězda Praha – Sparta 1:2 (kon.)
Vsetín – Třinec 3:4 (kon.) | Tábor – Pardubice 0:12 (kon.) | Chomutov – Plzeň 0:7 (kon.)
K. Vary – HC Litvínov 4:3 (kon.) | Poruba – Přerov 1:7 (kon.) | HK MD Šumperk – Olomouc 0:4 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 2:5 (kon.) | Kobra – Třemošná 1:7 (kon.) | Zlín – Havířov 3:2 (kon.)
Kladno – PZ Kladno 4:3 (po pr.) | Liberec – Havlíčkův Brod 6:0 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
HC Oceláři Třinec
Sobota 14.09.2019, 12:00 • Zimní stadion Na Lapači • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Děkujeme za sledování 2. kola ELIOD Extraligy dorostu. Těšíme se na vás u dalšího zápasu. (14:22:38)

Třetí třetina byla ještě více plná vyloučení než ta předchozí. A taky jsme zde mohli vidět plno gólů na straně Třince, který pořádně zabral a dostal se do vedení 4:3, ve kterém až do konce zápasu setrval.

59:57
    V posledních sekundách zápasu měl šanci na gól Adámek, ten však mířil příliš vysoko.

58:16
    Oddechový čas pro hosty.

55:32

54:48
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec je opět ve vedení. Autorem brány je FILIP HRŮZEK. Asistence: Matěj Kozlík.

54:27
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů).

53:32
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Wawrzkiewicz – 2 min., hákování).

53:10
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jurek – 5 min., zásah do oblasti hlavy a krku). Trest odpyká Šedlbauer.

52:45
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetínu se podařilo využít přesilové hry. Vylákali Halouzku z brány, ke kotouči se poté dostal STANISLAV KUNST a vystřelil na odkrytou bránu. Asistence: Bez asistence.

52:20
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jánoš – 2 min., podrážení).

52:15

50:15
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kopřiva – 2 min., držení).

49:08
    Hostům se po dlouhé prohrávaní podařilo dostat do vedení 3:2. Tentokrát je tím úspěšným střelcem SERVÁC PETROVSKÝ. Asistence: Matěj Kozlík, Filip Hrůzek.

48:39
    Třinec hraje v přesílení, ale zatím se mu nedaří dostat ze středního pásma.

48:00
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Turek – 2 min., podrážení).

45:55
    A je vyrovnáno! Třinci se po velkém snažení podařilo vyrovnat a to přesnou střelou PATRIKA ŠUTÉHO přes Nešpůrkovi záda. Asistence: Petr Andrle.

45:37

44:38
    Domácí jsou ve čtyřech.

43:37
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kočí – 2 min., podrážení).

43:37
    Oddechový čas pro domácí.

42:38
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kunst – 2 min., pozdní dohrání).

42:03
    Rozehrávalo se u Halouzky, kde se kotouč téměř okamžitě dostal za bránu Třince, odkud byl vystřelen až do středního pásma.

41:04
    Buly vyhráli hosté, kteří neváhali a jeli rovnou na Nešpůrka. Než tam však dojeli obrana Vsetína jim puk sebrala a vrátila se s ním zpátky do středního pásma.

40:27

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli celou řadu vyloučení, a to hlavně třineckého celku. Těchto výhod se však domácím nepodařilo ani jednou využít. Stav gólů se nám také změnil, ale rozdíl mezi nimi zůstal stejný. Třetí třetina začne asi v 13:33.

40:00

39:45
    Kunst střílel od modré čáry na Halouzku, kotouč však jen o pár centimetrů minul bránu.

38:27
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Andrle – 2 min., držení).

38:06
    Hra byla před Nešpůrkem. Vsetín před gólem zachránila chyba hostů.

37:48

37:13

36:35
    Autorem brány je SERVÁC PETROVSKÝ. Asistence: Matěj Kozlík, Ondřej Hykl.

35:48
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Jurek – 2 min., podrážení).

35:13
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Wawrzkiewicz – 2 min., pozdní dohrání).

34:32
    Obě mužstva v plném počtu.

33:15
    Hra 4 na 4 byla vyrovnaná. Ani jednomu celku se nedařilo udržet puk pod svými hokejkami.

32:32
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Krajčík – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hlávka – 2 min., napadení).

32:07
    PATRIK KOPŘIVA si počkal u třinecké brány, kam mu kotouč poslal Turek. Střelci stačilo už jen správně poslat puk okolo pravé tyče. Asistence: Adama Turek, Sára Čajanová.

31:32

31:18
    I přes oslabení se hostům podařilo dostat k Nešpůrkovi.

30:11
    Domácí opět využívají situace a drží se před Halouzkou, který se nyní musí hodně soustředit, aby za svá záda nepustil další gól.

29:29
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Šutý – 2 min., podrážení).

28:36
    Kotouč nyní přechází od jednoho celku ke druhému.

27:04
    Už to vypadalo, že se Třinci podařilo vyrovnat, jenže střelec byl při gólu v brankovišti, a tak nemohl být uznán.

25:59

24:46
    Dědek vyslal od levého kruhu na Halouzku prudkou střelu. Třinecký gólman však nemusel zasahovat, neboť kotouč byl špatně namířen.

24:26
    Vsetínští hrají v přesile a na jejich hře to jde hodně vidět, hra se odehrává pouze před Halouzkovou bránou.

23:59
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Hlávka – 2 min., podrážení).

22:30
    Nešpůrek na chvíli ztratil svou hokejku, ale bránu i tak zvládl úspěšně ubránit.

21:39
    Třinci se nedaří dostat z obranného pásma, i přesto, že mají kotouč na své straně.

20:10
    Buly vyhráli domácí, kteří se okamžitě rozjeli na Halouzku, ten však jejich první střelu chytl do lapačky.

20:01

Síly obou celků byly vyrovnané, což bylo vidět po celou třetinu, kdy si kotouč mezi sebou stále přebíraly. Až na konci třetiny jsme se dočkali prvního gólu zápasu. Stav je tedy 1:0 pro domácí, uvidíme s čím přijde do druhé třetiny Třinec. Druhá třetina začne asi ve 12:44.

20:00

19:15
    A máme tady první gól utkání, který patří domácí Vsetínu. Úspěšným střelcem na bránu je ŠTĚPÁN JUREK, který dostal skvělou přihrávku od Krajčíka a vystřelil z mezikruží přímo za ležícího Halouzka. Asistence: Filip Krajčík.

15:04
    Turek si před bránou stáhl puk k sobě před třineckou bránu, odkud chtěl vystřelit, ale i přes malou vzdálenost od brány jeho střelu Halouzek odrazil. Témuž hráči se naskytla stejná příležitost u pravého kruhu, ale tuto ránu už třínecký gólman chytil do lapačky.

13:17
    Hra se po celou minutu držela v obranném pásmu Vsetína, který měl hodně práce, aby svému soupeři odebrali puk. Nakonec se jim to podařilo a útočí na Halouzku v bráně.

11:45
    Kotouč mají opět pod hokejkami hosté, kteří se marně snaží dostat přes vsetínskou obranu.

10:15
    Domácím se ale přece jen podařilo dostat před Halouzku, který však všechny jejich rány úspěšně odchytal.

09:02
    Síly na obou stranách jsou opět vyrovnané, ale třinečtí mají na domácí vyvinutý tlak a nechtějí se této výhody jen tak vzdát.

08:33

06:44

06:33
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kopřiva – 2 min., napadení).

05:45
    Vsetínští využili přesilové hry a doráželi na třineckou bránu.

04:44
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Andrle – 2 min., nedovolené bránění).

02:55
    Rozehrání před Nešpůrkem vyhráli domácí, kteří využili šance a hnali se do útoku. Tady jim však puk na chvíli přebrala obrana hostů, která si ho moc dlouho neudržela a byla tak opět odsouzena k obraně.

01:36
    Hra se přesunula před bránu Třince, kde měl Halouzka spousty práce s odrážením puku.

00:23
    K puku se jako první dostali hosté a drali se do útoku, obrana Vsetína však nabyla pozadu a puk si přebrala na svou stranu.

00:01

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek (Vilém) – Šedlbauer, Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Kopřiva, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Babeliak, Jurek.

HC Oceláři Třinec: Halouzka (Klimek) – Mošnička, Hykl, Cienciala, Andrle, Pospíšil, Bujak, Hrůzek – Šutý, Šotkovský, Petrovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Hlávka, Pánek, Kozlík, Procházka.

Příprava byla pro vsetínské dorostence úspěšná, neboť ze všech zápasů mají na kontě sedm výher a pouze tři prohry. Do kádru také přibylo pár nových hráčů. Jmenovitě Hrnčíř, Kopřiva, Tobola, Rigo a Fojtík. První zápas ELIOD Extraligy dorostu se pro vsetínské dorostence odehrál na ledě Havířova, který je porazil 2:1. Uvidíme jak se valachům bude dařit tentokrát.

Třinci se v přípravě taktéž dařilo. Odehrál více zápasů než Vsetín a může se pyšnit 8 výhrami. Nejúspěšnějším z nich byl nejspíše zápas s Malmö (11:4), jenž byl součástí soutěže President Cup, ve kterém se kromě s Malmö, utkal také s Karlovými Vary, Vítkovicemi, Lokomotivem Jaroslav a také s týmem z Rigy. Oceláři se umístili na 6. místě. President Cup ale nebyl jediným turnajem, kterého se v přípravě účastnili. Druhý nese název Ostrava Cup. Zde se Ocelářům dařilo více a skončili na druhém místě, a to hned za Vítkovicemi. V tomto poháru si třinečtí dorostenci zahráli dohromady čtyři zápasy, z nichž byly tři vítězné.

Vítáme vás u on-line přenosu 2. kola ELIOD Extraligy dorostu, ve kterém se utká celek VHK ROBE Vsetín s HC Oceláři Třinec. Utkání začíná ve 12:00.

Anna Pavlína Sedláčková

Branky a nahrávky: 20. Jurek (Krajčík), 33. Kopřiva (Turek, Čajanová), 53. Kunst – 37. Petrovský (Kozlík, Hykl), 46. Šutý (Andrle), 50. Petrovský (Kozlík, Hrůzek), 55. Hrůzek (Kozlík)

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek – Šedlbauer, Velikovský, Kočí, Mikula, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Kopřiva, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Babeliak, Jurek.
    HC Oceláři Třinec: Halouzka – Hykl, Cienciala, Andrle, Pospíšil, Bujak, Hrůzek – Šutý, Šotkovský, Petrovský, Jánoš, Przybyla, Wawrzkiewicz, Hlávka, Kozlík, Procházka.

Rozhodčí: Gregar – Poláček, Bařinka.