Leicester – Chelsea 2:2 (kon.) | Bournemouth – Aston Villa 2:1 (kon.) | Crystal Palace – Sheffield Utd. 0:1 (kon.)
Liverpool – Southampton 4:0 (kon.) | Newcastle – Norwich 0:0 (kon.) | Watford – Everton 2:3 (kon.)
West Ham – Brighton 3:3 (kon.) | Manchester Utd. – Wolverhampton 0:0 (kon.)
Liverpool FC
4:0 (0:0)
Southampton FC
Sobota 01.02.2020, 16:00 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 25. kolo

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím Liverpoolu, který svého soupeře porazil poměrem 4:0. Liverpool si první branku schoval do úvodu druhého poločasu, díky čemuž se domácí hráči uklidnili. Soupeř najednou musel trochu otevřít obranu, což domácí využili dokonalým způsobem. Liverpool totiž přidal další tři přesné zásahy, díky čemuž si připsal další tři body do tabulky. (17:52:26)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 2:7. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 9:15.

90+4

90+3
    Dnešní utkání se spíše jen dohrává, Liverpool si do tabulky připíše další tři cenné body. Southampton dnes nehrál špatně, avšak mu vůbec nevyšel druhý poločas.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
    90. Mohamed SALAH - 4:0

90
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Domácí celek si schoval ještě jeden přesný zásah! Sledovali jsme spolupráci mezi Salahem a Firminem, přičemž druhý jmenovaný ustál souboj s protihráčem, což bylo klíčové. Následovala předávka na MOHAMEDA SALAHA, který se štěstím procedil míč do branky.

89
    Žlutou kartu dostává Jack Stephens (Southampton FC).

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi je zcela jistě rozhodnuto. Uvidíme, zda bude hlavní sudí ještě něco málo nastavovat.

88
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Adam Lallana.

87
    Bednarek uspěl v hlavičkovém souboji proti Firminovi, polský obránce poté musel opět jednat. Liverpool bude vhazovat, z pravé strany se autu ujme Alexander-Arnold.

86
    Boufal chtěl uvnitř vápna najít kolegu Adamse, jenomže druhý jmenovaný hráč narazil do Gomeze. Na opačné straně se do šance dostal Minamino, jenž pálil nad branku.

83
    Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem deseti minut. Liverpool zcela jistě dnešní utkání vyhraje, hosté by mile rádi vstřelili alespoň čestnou trefu.

82
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Moussa Djenepo, přichází Sofiane Boufal.

82
    Fabinho měl před sebou hodně prostoru, proto to zkoušel směrem na hostující branku. Míč směřoval zhruba metr nad, k ohrožení branky soupeře tak nedošlo.

81
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Takumi Minamino.

80
    Gomez se vypořádal s napadající dvojicí protihráčů, přičemž pořádně zahnal k postranní lajně Alexandra-Arnolda. Ten přišel o míč, jenomže Djenepo ani nevystřelil.

79
    Málem to bylo o čtyři branky! Mezi hostující obránce si totiž dokázal seběhnout Firmina, kterému se ale nepovedlo přehodit brankáře McCarthyho.

78
    I tentokráte akci domácích zhatil velmi dobře hrající Stephens, který odvracel míč až k opačnému pokutovému území, odkud Alisson tentokráte rozehrál po zemi.

David Suchý

Branky: 47. Oxlade-Chamberlain (Firmino), 60. J. Henderson (Firmino), 72. M. Salah (J. Henderson), 90. M. Salah (Firmino)

Karty:   65. Ward-Prowse (SOT), 89. J. Stephens (SOT)

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – Wijnaldum (81. Minamino), Fabinho, J. Henderson (C) (88. Lallana) – M. Salah, Firmino, Oxlade-Chamberlain (73. Keïta).
    Náhradníci: Adrián – Keïta, Lallana, Matip, Lovren, Minamino, Origi.

Southampton FC: A. McCarthy – Ward-Prowse, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Djenepo (82. Boufal), Romeu, P.-E. Höjbjerg (C), Redmond – S. Long (70. Obafemi), Ings (70. Adams).
    Náhradníci: Gunn – Adams, Boufal, Danso, Obafemi, Smallbone, Vestergaard.

Rozhodčí: Friend – Beck, Holmes