Nice – PSG 0:3 (kon.) | Brest – Lorient 3:2 (kon.) | Méty – Remeš 2:1 (kon.)
Montpellier – Angers 4:1 (kon.) | Štrasburk – Dijon 1:0 (kon.) | Nantes – Saint-Étienne 2:2 (kon.)
Marseille – Lille 1:1 (kon.)
Stade Brestois 29
3:2 (2:1)
FC Lorient
Neděle 20.09.2020, 15:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 4. kolo

Domácí fotbalisté tento zápas zvládli, na domácí půdě Brest vyhrává 3:2 a získává další body do tabulky. V samotném závěru zápasu dokázali hosté jen snížit. (16:54:32)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:13.

90+5

90+2
    Lorient právě vstřelil branku!
    Po chybě domácího brankáře a obrany dává hostující celek kontaktní branku. Chybu soupeře potrestal THOMAS MONCONDUIT. Ten zakončoval do prázdné branky.

90+1
    Hosté budou vhazovat na polovině hrací plochy. Předtím měl Paul Nardi velké problémy se střelou soupeře.

90+1
    Čtyři minut se budou nastavovat.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90
    Domácí celek v samotném závěru zápasu nedokázal proměnit velkou šanci, hrát tak budou domácí od své branky.

88
    Thomas Fontaine (Lorient) rozehrává od své branky, pokoušel se o rychlé přenesení hry, ale Vincent Le Goff na přihrávku nedosáhl. Hrát tak budou domácí.

87
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Julien Faussurier, přichází Brendan Chardonnet.

86
    Žlutou kartu dostává Pierre-Yves Hamel (FC Lorient).

85
    V poklidném tempu se utkání dohrává, domácí celek míří za výhrou v tomto zápase.

82
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Laurent Abergel, přichází Franklin Wadja.
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Adrian Grbic, přichází Umut Bozok.

79
    Domácí celek si vypracoval další šanci, Irvin Cardona to zkoušel individuálně, ale v pokutovém území byl atakovaný soupeřem, načež padá z zemi. Sudí penaltu nenařídil.

77
    Houboulang Mendes (Lorient) rozehrává na útočné polovině, Stéphane Diarra pokračoval v akci, ale domácí si pomohli faulem. Hrát se bude proti nim.

77
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Gaëtan Charbonnier, přichází Christian Battocchio.

75
    Hosté rozehrávali rohový kop, centr byl hodně nepovedený, takže se Lorient do střelecké pozice nedostal.

74
    Mnoho šancí momentálně k dispozici není, sledujeme klidnější pasáž hry.

73
    Žlutou kartu dostává Hianga'a Mbock (Stade Brestois 29).

71
    Steve Mounié hledal spoluhráče před brankou, ale jeho pokus byl zblokovaný. Následně si domácí pomohli útočným faulem.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, domácí fotbalisté navýšili své vedení. Lorient má problémy s přechodem do útočné fáze.

69
    Lorient to zkoušel po pravé straně, pokus o přihrávku byl zblokovaný.

68
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Fabien Lemoine, přichází Thomas Monconduit.
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Stéphane Diarra.

67
    Franck Honorat (Brest) pospíchal před branku, ale spoluhráči mu přihrát nedokázali.

66
    Nyní se Franck Honorat propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus končí vedle.

64
    Obrázek hry je stále stejný. Domácí fotbalisté mají převahu, pokouší se navýšit své vedení. Lorient je pod tlakem, ale situaci zvládá.

62
    Brest právě vstřelil branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení, po pěkné akci se ke střele z první dostal FRANCK HONORAT. Jeho rána končí v brance. Gólman Paul Nardi míč ztlumil, ale zastavit jej nedokázal.

60
    Gautier Larsonneur rozehrává od své branky, rozhodl se pro postupnou rozehrávku na spoluhráče.

59
    Houboulang Mendes (Lorient) to zkoušel individuálně, ale jeho rána z dobré pozice končí vedle branky.

57
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Franck Honorat.
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Faivre, přichází Irvin Cardona.

56
    Domácí to nyní zkoušeli středem, Jérémy Le Douaron zkoušel centrovat před branku, ale Paul Nardi chytil míč.

52
    Gaëtan Charbonnier centroval před branku, ale obrana si dokázala poradit.

50
    Domácí to nyní zkoušeli středem hrací plochy, ale obrana Lorientu si dokázala poradit.

48
    V poklidném tempu začal druhý poločas, domácí trenér poprvé v tomto zápase střídal.

46
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Haris Belkebla, přichází Hianga'a Mbock.

46

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+3
    Gautier Larsonneur (Brest) bude vykopávat od své branky, s rozehrávkou nepospíchá.

45+2
    V poklidném tempu, bez nějakých výraznějších šancí se dohrává úvodní poločas. Poločas, ve kterém jsme zatím viděli tři branky.

45+1
    Bránící se hostující celek si pomohl nedovoleně, na hrací ploše zůstal ležet Romain Faivre.

45+1
    Tři minuty uvidíme navíc.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Hostující brankář uklidňuje situaci, bude rozehrávat od své branky.

42
    Obrovskou šanci měli domácí, Paul Nardi (Lorient) výborně vyrazil hlavičkový pokus soupeře. Nechybělo mnoho a domácí navýšili své vedení.

41
    Gaëtan Charbonnier (Brest) se prokombinoval do střelecké pozice, ale pokus o rychlou střelu byl zblokovaný.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, domácí fotbalisté momentálně drží jednobrankové vedení.

38
    Po hodně rušné pasáži zápasu sledujeme nyní klidnější část. Domácí brankář vykopává od své branky.

37
    Hostující celek pokračuje aktivně, nyní Enzo Le Fée (Lorient) postupoval sám na branku. Gólman dobře vyběhl, čímž akci zastavil.
    34. Christophe HÉRELLE - 2:1

34
    Enzo Le Fée (Lorient) rozehrával volný kop. Centr se snesl před branku, kde si nechtěně míč hlavou do vlastní branky poslal CHRISTOPHE HÉRELLE.
    32. Steve MOUNIÉ - 2:0

32
    Domácí celek navyšuje své vedení, naprosto zaslouženě. Romain Perraud centroval ze strany před branku, kde nejvýše vyskočil obranou neobsazený STEVE MOUNIÉ. Jeho zakončení hlavou končí přesně v brance. Asistence: Romain Perraud.
    30. Romain PERRAUD - 1:0

30
    Aktivně hrající domácí celek se dostává do vedení, po rychlé přihrávce spoluhráče se povedenou a přesnou střelou prosazuje ROMAIN PERRAUD. Paul Nardi (Lorient) na míč nedosáhl., na ránu z první neměl nárok. Asistence: Julien Faussurier.

28
    Fotbalisté v červeném rozehrávali rohový kop, centr se snesl před branku, byl poněkud přetažený. Pak následná hlavička končí v moci brankáře. Paul Nardi rozehrává od své branky.

27
    Brestois se pokouší něco vymyslet na útočné polovině. Centr mířil do pokutového území, ale k zakončení se domácí nedostali.

26
    Obrovskou šanci měl nyní hostující celek. Jérémy Morel se sám dostal do střelecké pozice. Z předbrankového prostoru branku trefit nedokázal.

23
    Stade Brestois to zkouší středem hrací plochy a brejky, i tentokrát si obrana dokázala poradit.

22
    Enzo Le Fée (Lorient) bude rozehrávat rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana Stade si dokázala poradit.

20
    Dvacet minut hry je pryč, sledujeme aktivnější hru domácího celku. Ten se snadněji dostává do šancí. Obrana Lorientu je zatím pozorná.

18
    Hostující celek fauloval domácí poblíž půlící čáry. Hrát tak budou domácí. Ti se následně dostali do šance, ale Paul Nardi vyběhl včas a spolu s obránci míč zastavil.

16
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Quentin Boisgard, přichází Pierre-Yves Hamel.

15
    Hostující celek bude rozehrávat autové vhazování.

14
    Několik hráčů se už rozcvičuje, pravděpodobně uvidíme brzy nějaké střídání.

11
    Paul Nardi (Lorient) snadno kryje míč po nepříliš důrazné střele soupeře. Úvodních deset minut hry je pryč, na gól zatím čekáme.

10
    Hostující celek nyní překazil zajímavě vypadající akci domácích, kteří jsou aktivnější. Jérémy Morel (Lorient) se výborně vrátil.

8
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

7
    Sudí po komunikaci s VAR nechává hru plynout dál. Vykopávat bude hostující brankář. Pokutový kop se zahrávat nebude.
    5. Šance domácích.

5
    Romain Faivre (Brest) to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Následně jeden z hráčů upadl v pokutovém území.

3
    Žlutou kartu dostává Haris Belkebla (Stade Brestois 29). Po faulu na útočné polovině dostává domácí hráč žlutou kartu.

2
    Fabien Lemoine (Lorient) přišel o míč, a tak budou rozehrávat fotbalisté domácího celku.

1
    Utkání v poklidném tempu začalo, hraje se na polovině hrací plochy.

1

Stade Brestois 29: Larsonneur – Faussurier, Hérelle, Duverne, Perraud – Diallo, Belkebla – Le Douaron, Charbonnier, Faivre – Mounié.
    Náhradníci: Cibois – Ludovic Baal, Battocchio, Cardona, Honorat, Chardonnet, Lasne, Magnetti, Mbock.

FC Lorient: Nardi – H. Mendes, Fontaine, Morel, Le Goff – Boisgard, Lemoine, Abergel – Le Fée, Grbic, Wissa.
    Náhradníci: Dreyer – Bozok, Diarra, Hamel, Hergault, Laporte, S. Marveaux, Monconduit, Wadja..

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

31. července spolu hrály kluby vzájemný přípravný zápas a narodila se plichta 2:2.

Domácí fotbalisté jsou v tabulce šestnáctí, hosté jsou na tom o dvě příčky lépe. Mírným favoritem zápasu jsou domácí.

Stade Brestois 29 úvodní dva zápasy ligy prohrál. Nestačil na Nimes 0:4 a Marseille 2:3. V posledním kole tým porazil Dijon 2:0.

FC Lorient úvodní zápas ligy vyhrál, Štrasburk porazil 3:1. Pak ale dvakrát prohrál. Nestačil na St. Etienne 0:2 a Lens 2:3.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské nejvyšší fotbalové soutěže. V tomto zápase proti sobě nastoupí Stade Brestois 29 a FC Lorient.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Prošek

Branky: 30. Perraud (Faussurier), 32. Mounié (Perraud), 62. Honorat – 34. Hérelle (vla.), 90+2. Monconduit

Karty:   3. Belkebla (BST), 73. Mbock (BST) – 86. Hamel (LOR)

Stade Brestois 29: Larsonneur – Faussurier (87. Chardonnet), Hérelle, Duverne, Perraud – Diallo, Belkebla (46. Mbock) – Le Douaron (57. Honorat), Charbonnier (77. Battocchio), Faivre (57. Cardona) – Mounié.

FC Lorient: Nardi – H. Mendes, Fontaine, Morel, Le Goff – Boisgard (16. Hamel), Lemoine (68. Monconduit), Abergel (82. Wadja) – Le Fée (68. Diarra), Grbic (82. Bozok), Wissa.