Buffalo – Carolina 4:2 (kon.) | Montreal – Ottawa 4:5 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 3:4 (po pr.)
St. Louis – Minnesota 4:2 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 5:4 (kon.) | Vegas – Arizona 4:3 (kon.)
Philadelphia Flyers
3:4 (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
New York Islanders
Středa 05.10.2022, 01:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Příprava NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:00:14)

Hvězdy utkání

1. Noah Dobson (NYI) – 1+0
    2. Samuel Ersson (PHI) – 15 zákroků
    3. Tanner Laczynski (PHI) – 1+0

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Islanders nakonec dotáhli zápas do vítězného konce

New York Islanders tedy nakonec poráží Philadelphii Flyers i ve druhém přátelském utkání, když tentokrát svého soupeře zdolali 4:3 po prodloužení, ve kterém se o rozhodující trefu postaral Dobson.

64:52 DOBSON - 3:4

64:52
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ostrované využívají přesilovou hru a rozhodují utkání! Tak to je obrovská škoda pro domácí hokejisty, kteří téměř ubránili přesilovku v prodloužení, ale pouhé dvě vteřiny před koncem nakonec NOAH DOBSON svou ráznou střelou prostřelil Grosenicka a přisoudil výhru hokejistům z New Yorku. Asistence: Anthony Beauvillier, Josh Bailey.

64:39
    Tak to je neskutečný zámek hostí. Beauvillier nyní se svou střelou trefil bránícího hráče.

64:14
    Znova pálil z první Dobson, avšak jeho pokus minul bránu Philadelphie.

64:06
    Dobsonova střela pro změnu končí hned na prvním bránícím hráči.

63:51
    Pageau dostal nabito na střelu z první, avšak jeho projektil letí mimo bránu.

63:23
    Nelsonova střela je sražena domácí obranou.

63:06
    Grosenick skvěle podržel svůj tým, když nyní vychytal Leeho, jenž byl zcela sám mezi kruhy!

62:54
    Jackson Cates (PHI) dostává dvě minuty za hákování a Islanders už prodloužení dohrají v početní výhodě!

62:11
    Velkou příležitost rozhodnout utkání měl nyní Tippett, jenže ve skvěle střelecké pozici jej vychytal Sorokin!

61:02
    Jackson Cates střílel z poměrně velké vzdálenosti a Sorokin jeho pokus vytáhl za svou bránu.

60:46
    Hayes vyslal hodně nepřesnou střelu z hranice levého kruhu.

60:01
    Ve třetí třetině sice Philadelphia znova vedla, ale Islanders vybojovali prodloužení

Domácím se ve třetí třetině podařilo otočit zápas na svou stranu, když se trefili Tippett a Laczynski, jenže Philadelphia své vedení neudržela, protože srovnat dokázal Lee, a tak musí jít zápas za nerozhodného stavu 3:3 do prodloužení.

60:00

59:20
    Philadelphia ještě poslala puk na zakázané uvolnění.

58:55
    Cizikasovu střelu se domácím podařilo zblokovat mimo bránu Flyers.

58:00
    Tippett nyní pouze nahodil puk směrem na Sorokina, který s tímto pokusem neměl žádný problém.

57:34
    Flyers se však rychle dokázali dostat do útoku, kde nakonec z levého kruhu střílel Jackson Cates, ale Sorokin jeho střelu chytil svou lapačkou.

57:18
    Domácím hokejistům nevyšla jejich útočná rozehrávka, když kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

56:17
    Seeler měl na levé straně útočné třetiny hodně prostoru a proto vyslal nepříjemnou střelu, kterou Sorokin jen vyrazil do rohu kluziště.

55:28
    Hayes ve vlastním oslabení vyvezl puk až do útočného pásma, kde nakonec i se svou střelou otestoval Sorokina.

55:07
    Nelsonova další střela tentokrát ani ke Grosenickovi nedoletěla, když kotouč skončil na některém z bránících hráčů.

54:41
    Philadelphia opět dostává puk přes všechny čáry.

54:00
    Další vhazování už vyhráli domácí, kteří následně vyhodili puk z obranného pásma.

53:54
    Nelsonovu střelu si Grosenick pohlídal a kotouč má ve své výstroji.

53:48
    Wade Allison (PHI) oslabuje svůj tým, když dostává dvě minuty za hákování.

53:09
    Bailey vyslal hodně nepříjemnou střelu z pravého kruhu, kterou Grosenick jen tak tak vyrazil mimo svou bránu.
    52:19 LEE - 3:3

52:19
    Hned po ubránění přesilové hry se hosté pustili do útoku, kde se nakonec kotouč dostal na modrou k Pelechovi, jehož následnou střelu po ledě hned tečoval Nelson a před bránou ještě i ANDERS LEE a Grosenick byl proti této dvojité teči bezmocný. Asistence: Brock Nelson, Adam Pelech.

51:58
    MacEwen měl hodně místa a času na levé straně pásma, odkud i nakonec vystřelil a Sorokin jeho pokus chytil svou lapačkou.

50:48
    Belpedio vypálil od modré čáry, avšak jeho pokus skončil hned na prvním bránícím hráči.

50:10
    Ostrované vyhazují puk ze svého obranného pásma.

49:49
    Jenže přichází hodně zbytečný faul Sebastiana Aha (NYI), který si odsedí dvě minuty za držení.

49:25
    Střelu Leeho musel Grosenick vyrazit do rohu kluziště, ale Isles jsou u puku i nadále.
    48:53 LACZYNSKI - 3:2

48:53
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Flyers otáčejí vývoj utkání na svou stranu! TANNER LACZYNSKI se objevil za obranou Islanders a ujížděl sám na Sorokina, kterého překonal střelou po ledě. Asistence: Nicolas Deslauriers, Justin Braun.

48:25
    Bailey obdržel přihrávku do levého kruhu, odkud následně zkoušel vystřelit, ale Grosenick byl na svém místě a jeho pokus vyrazil.

46:18
    Flyers se následně rychle přesunuli do útočného pásma, kde James van Riemsdyk nejprve tečoval nahození od modré a následně se dostal k i dorážce, ale bez úspěchu.

46:07
    Nelson střílel z levé strany útočného pásma a jeho pokus byl nakonec zblokován až do ochranné sítě.

45:19
    Deslauriers od pravého mantinelu jen nahodil puk na Sorokina, který jej raději chytil svou lapačkou.
    45:05 TIPPETT - 2:2

45:05
    Domácí hokejisté vyrovnávají stav utkání, když se Flyers dostali do přečíslení dvou na jednoho, kde nakonec Hayes poslal přesnou přihrávku OWENU TIPPETTOVI, jenž nedal Sorokinovi šanci a poslal puk do horních pater hostující klece.. Asistence: Kevin Hayes, Scott Laughton.

44:31
    York nahodil puk směrem na bránu Islanders, avšak jeho pokus skončil na některém z bránících hráčů.

43:28
    Další zákrok ruského brankáře Sorokina, jenž si tentokrát poradil s rychlým pokusem Frosta.

42:23
    Z pravého kruhu se ke střele odhodlal Hayes, avšak jeho pokus Sorokin dokázal vytěsnit mimo svou bránu.

41:16
    Philadelphii nevyšel přechod do útočného pásma, protože se domácí hokejisté dostali do ofsajdového postavení.

40:31
    Střela Noaha Catese jen proletěla kolem hostující klece a kotouč navíc následně vyjel až do středního pásma.

Islanders ve druhé třetině otočili vývoj utkání na svou stranu

Philadelphia se ve druhé třetině nejprve dostala do vedení, když se ve vlastním oslabení prosadil Laughton. Flyers tohle vedení dlouho drželi, jenže v závěru přišel kolaps.

Islanders totiž nejprve zužitkovali svou další přesilovou hru zásluhou Baileyho a následně dokázali také vstřelit gól ve vlastním oslabení, když Cizikas poslal hokejisty z New Yorku do vedení.

Islanders tedy zatím po druhé části vedou nad Flyers poměrem 2:1.

40:00

39:50
    V posledních momentech druhé části ještě střílel Frost, avšak ani jeho střela si cestu do brány hostí nenašla.

38:56
    Noah Cates vystřelil z hranice levého kruhu, avšak jeho pokus zaletěl přesně do lapačky Sorokina.
    38:22 CIZIKAS - 1:2

38:22
    Ostrované ve vlastním oslabení otáčejí vývoj utkání na svou stranu! Isles vyhodili obloukem puk ze svého obranného pásma, kde si ho následně přebral CASEY CIZIKAS, jenž parádně zvládl souboj jeden na jednoho s Yorkem a poté v pádu dokázal usměrnit kotouč pod betony Grosenicka. Asistence: Josh Bailey, Adam Pelech.

38:13
    Otto Koivula (NYI) zasáhl svou holí do obličeje Hodgsona a navíc je zde i krev, takže si finský zadák odpyká dvojnásobný trest.

37:16
    Tippettovu střelu z pravého kruhu se hostující obraně podařilo zblokovat do ochranné sítě.
    36:13 BAILEY - 1:1

36:13
    Ostrované využívají přesilovou hru! Až v samotném závěru se hostům přeci jen podařilo vstřelit branku ve své početní výhodě, když Bellowsovu střelu ze středu pásma Grosenick neudržel a kotouč následně díky Martinovi projel pod jeho tělem a za ním byl připravený pohotový JOSH BAILEY, jenž jen doklepl touš do brány. Asistence: Matt Martin, Kieffer Bellows

35:27
    Philadelphia se vysvobodila ze svého obranného pásma vyhozením kotouče na hostující střídačku.

34:38
    Střela Dobsona od modré čáry byla zastavena ještě někde před domácím brankářem.

34:23
    Islanders si zahrají přesilovou hru, protože je na dvě minuty za krosček vyloučen Kevin Hayes (PHI).

33:51
    Kotouč se opět dostal na modrou k Romanovovi, který je v tomto utkání hodně střelecky aktivní a zkoušel to i nyní, ale opět jen do výstroje domácího brankáře.

33:13
    Od modré čáry se ke střele odhodlal Romanov, jehož pokus otestoval nového muže v bráně Philadelphie, když si Grosenick připisuje první úspěšný zákrok.

31:34
    Allison vyvezl puk do útočného pásma, kde hned po přejetí modré vystřelil a jeho střela končí u Sorokina.

30:57
    A znovu to byl Bellows, který střílel ze skoro identické pozice, jako před pár momenty, ale Ersson nyní na puk dobře viděl a chytá jej svou lapačkou.

30:28
    Bellows vyslal z levého kruhu hodně nepříjemnou střelu, kterou Ersson viděl na poslední chvíli a kotouč nakonec jen vyrazil mimo svou klec.

29:50
    Ofenzivní akce domácích končí na útočné modré, kde se domácím nevydařil přechod dle pravidel, a tak je jim odpískán ofsajd.

29:38
    Domácí obrana zblokovala další střelu od modré čáry a kotouč následně letí až do ochranné sítě.

29:17
    Romanovovo nahození z modré čáry letělo přesně do lapačky Erssona, který si připisuje pohodlný zákrok.

28:56
    Laczynski dostal hodně prostoru na pravé straně útočného pásma, odkud následně i vystřelil a Sorokin jeho pokus jen vyrazil do rohu kluziště.

26:25
    Noah Cates skvěle tečoval nahození od modré čáry a Sorokin měl nyní štěstí, že ho kotouč zasáhl, protože na změnu směru vůbec nestihl reagovat.

25:34
    Tippett se dostal do behkendového zakončení z bezprostřední blízkosti, které si však Sorokin pohlídal.

24:14
    Philadelphia tedy zvládla ubránit své oslabení na jedničku, když se v něm domácí hokejisté naopak dostali do vedení. Už po konci trestu Flyers jen vyhodili puk na icing.

23:09
    Střelu Beauvilliera si domácí obrana pohlídala, když zblokovala kotouč až do ochranné sítě.

22:48
    Kotouč se poté dostal na druhou stranu, odkud pálil Pageau, ale jeho pokus skončil ve výstroji Erssona.

22:40
    Rázem mohlo být hned srovnáno! Bellows dostal přihrávku do pravého kruhu a jeho okamžitá střela orazítkovala tyč domácí klece!
    22:09 LAUGHTON - 1:0

22:09
    Flyers se prosazují ve vlastním oslabení! SCOTT LAUGHTON získal na obranné modré puk a ujížděl sám na Sorokina, kterému naznačil kličku do bekhendu, ale místo toho nakonec poslal touš přesně mezi betony hostujícího brankáře, a posílá tak domácí do vedení. Bez asistence.

21:47
    Dvě minuty za vysokou hůl dostává Nick Seeler (PHI) a Ostrované si tedy nakonec zahrají přesilovou hru.

21:47
    Vzápětí se však hned strhla potyčka mezi právě střílejícím Rossem Johnstonem (NYI) a Ronniem Attardem (PHI), po které dostávají oba hráči pětiminutové tresty.

21:47
    Johnston vystřelil ze středu útočného pásma střílel jen těsně vedle brány Philadelphie.

21:42
    LaDue nyní jen nahodil puk směrem na domácí klec, kde si jej Ersson raději nechal pro sebe a vhazuje se po jeho levici.

21:14
    Bellows v rohu obranného pásma Flyers tvrdě sestřelil Brauna, který se jen těžce zvedá z ledu.

20:57
    Romanov vystřelil od modré čáry, avšak jeho pokus letěl hodně mimo bránu Philadelphie.

20:21
    Philadelphii nevyšla útočná rozehrávka, když kotouč pouze skončil na zakázaném uvolnění.

20:01

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 11:11
    Zblokované střely: 2:3
    Hity: 16:11
    Vyhraná vhazování: 9:9
    V první třetině jsme bohužel žádnou branku neviděli.

První třetina utkání mezi Philadelphií a Islanders nám tedy žádnou branku nepřinesla, a tak uvidíme čeho se dočkáme v následných dvou třetinách.

20:00

19:51
    V samotném závěru první části ještě vyslal další nebezpečnou střelou Bailey, jenže ani se svým druhým pokusem si na Erssona nepřišel.

18:59
    Hra se poté velmi rychle dostala do obranného pásma domácích, kde ze středu nakonec střílel Bailey, ale Ersson byl na svém místě.

18:32
    Tippett se dostal do útočného pásma po pravém křídle, odkud následně i vystřelil a Sorokin má na svém kontě další úspěšný zákrok.

16:59
    Hned po vhazování vystřelil Lee, avšak jeho pokus letěl příliš nad bránu Philadelphie a navíc se puk dostal až do ochranné sítě.

16:54
    Philadelphia se následně osvobodila jen za cenu zakázané uvolnění.

16:41
    Sošnikov se zpoza domácí klece dostal ke střele a i následné dorážce, avšak ani jedna ze jeho střel si cestu za záda Erssona nenašla.

16:19
    Flyers nyní ze středního pásma jen nahodili puk směrem na Sorokina, který kotouč ihned předal svým spoluhráčům.

15:57
    Na Erssona letí další pokus z modré čáry, který tentokrát vyslal Romanov, jenže si vedl stejně, jako jeho kolega před ním.

15:47
    Cizikas zkusil své štěstí se střelou od modré čáry, jenže Ersson neměl nijak zakrytý výhled a jeho pokus s velkým klidem chytá.

13:38
    Flyers chtěli nahodit puk do svého útočného pásma, jenže ten se akorát do plexiskla odrazil přímo do hlediště.

12:40
    Cizikasovu střelu se domácím podařilo zblokovat do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat před Erssonem.

12:06
    Domácí hokejisté se až nyní dostali k puku, jenže jej pouze vyhodili na zakázané uvolnění a hra se vrátí před jejich bránu.

11:38
    LaDue opět poslal puk na bránu Philadelphie, kde jí Ersson jen vyrazil do rohu kluziště a útok Isles pokračuje dál.

11:27
    Dobson dostal přihrávku na modrou čáru, kde nad ničím nepřemýšlel a vypálil a kotouč skončil až ve výstroji Erssona.

10:53
    Tippett dostal přihrávku před bránu Islanders, jenže domácího útočníka skvěle vychytal Sorokin, který tak znova podržel svůj tým.

10:39
    Islanders nevyšel přechod do útoku, kde se hostující hokejisté vystavili do ofsajdu.

10:04
    Frostovu střelu se hostům podařilo vytáhnout až do ochranné sítě, a tak se bude vhazovat před Sorokinem.

09:56
    Hodgsonovi se těsně před Sorokinem podařilo tečovat nahození od modré čáry, ale ruský brankář byl na svém místě a kotouč zaplul přesně do jeho výstroje.

08:48
    Islanders byli v menších potížích, a tak si to hosté příliš nekomplikovali a vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

08:26
    Braun dostal od svého kolegy nabito na modré čáry a jeho ránu nakonec Sorokin dokázal schovat někde ve své výstroji.

07:35
    Velkou příležitost otevřít skóre utkání měl nyní James van Riemsdyk, který s s pukem ocitl před Sorokinem, ale domácí útočník brankáře Isles z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

07:22
    Attard zavezl puk do útočného pásma, kde následně i od pravého mantinelu vystřelil, ale taková střela Sorokina překonat nemohla.

05:50
    Nahození Aha od modré čáry se až k Erssonovi nedostalo, protože puk skončil na některém z bránících hráčů Flyers.

05:17
    Domácím hokejistům se nevydařila jejich rozehrávka, když kotouč pouze přeměřil celé kluziště, a tak je Philadelphii odpískán icing.

04:26
    Hayes dostal přihrávku mezi kruhy, odkud ihned vystřelil, jenže jeho pokus se Sorokinovi podařilo vytáhnout až do ochranné sítě.

03:30
    Philadelphia tedy zvládla své první oslabení bez inkasované branky a domácí se vzápětí hned dostali do útoku, kde od modré střílel Attard, ale Sorokin s jeho střelou neměl problém.

03:05
    Útok Islanders pokračoval dále, když to LaDue zkoušel z modré čáry, avšak s tímto pokusem neměl Ersson žádný problém.

02:45
    Nelson se nakonec odhodlal ke střele z pravého kruhu, kterou však Ersson dokázal vyrazit mimo svou klec.

01:17
    Domácí hokejisté získali puk a následně jej rychle odpalují ze svého obranného pásma.

01:11
    Jenže vzápětí přichází první vyloučení na domácí straně, když dvě minuty za hákování dostává Travis Sanheim (PHI).

00:48
    Philadelphia začala zápas aktivněji, protože se domácí hned dostali do útočného pásma, kde nakonec od modré střílel York, avšak jeho pokus letěl těsně vedle brány Islanders.

00:01

Philadelphia Flyers: Grosenick (Ersson) – York, Attard, Sanheim, Braun, Seeler, Belpedio – N. Cates, Hayes, Tipett – van Riemsdyk, Frost, Hodgson – J. Cates, Laughton, Allison – Deslauriers, Laczynski, MacEwen.

New York Islanders: Sorokin (Schneider) – Pelech, Hutton, Dobson, Aho, Romanov, LaDue – Bailey, Martin, Beauvillier, Bellows, Lee, Nelson, Johnston, Koivula, Sošnikov, Pageau, Cizikas, Bardreau.

Philadelphia Flyers zatím odehrála pět přípravných utkání, ale Letcům se v nich příliš nedařilo. Svěřenci Johna Tortorelly totiž zvládli vyhrát pouze úvodní zápas proti Bostonu, ale následně si na své konto připsali čtyři porážky za sebou.

New York Islanders však na tom nejsou o moc lépe. Na svém kontě mají pouze tři odehraná utkání, když nejprve nestačili na své městské rivaly a chuť si následně spravili až na vlastním ledě právě proti Philadelphii.

Vítám vás u přátelského utkání mezi Philadelphii Flyers a New Yorkem Islanders, které nás čeká od jedné hodiny ranní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 23. Laughton, 46. Tippett (Hayes, Laughton), 49. Laczynski (Deslauriers, Braun) – 37. Bailey (Martin, Bellows), 39. Cizikas (Bailey, Pelech), 53. Lee (Nelson, Pelech), 65. Dobson (Beauvillier, Bailey)

Philadelphia Flyers: Ersson (31. Grosenick) – York, Attard, Sanheim, Braun, Seeler, Belpedio – N. Cates, Hayes, Tipett – van Riemsdyk, Frost, Hodgson – J. Cates, Laughton, Allison – Deslauriers, Laczynski, MacEwen.