Chrudim – Kroměříž 3:1 (kon.) | Vyškov – Opava 1:3 (kon.) | Prostějov – Dukla Praha 1:2 (kon.)
Táborsko – Vlašim 1:1 (kon.)
FC SILON Táborsko
1:1 (1:0)
FC Sellier & Bellot Vlašim
Sobota 28.10.2023, 14:30 • Hřiště v Kvapilově ulici, Tábor • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Táborsko se utká s nedalekým sousedem z Vlašimi a tento zápas bude pro trenéra domácích Romana Nádvorníka jistě speciální. „Ve Vlašimi jsem působil, byl jsem tam úspěšný, vedl jsem s ní druhou ligu. Mám na to krásné vzpomínky,“ uvedl Roman Nádvorník pro klubový web. Nádvorník chce doma potvrdit tři body z Opavy, kde jeho tým uspěl v minulém kole brankou v nastavení. „Naším přáním je rozdat si to v příštím kole na Dukle o druhé místo. Utkání s Vlašimí však bude hodně těžké. Bude to poslední podzimní duel doma, chceme se s fanoušky v tomto roce rozloučit vítězstvím,“ uvedl trenér.

Vlašim praktikuje rychlý, moderní a dynamický fotbal. Nejlepším střelcem je s osmi zásahy gambijské křídlo Ebrima Singhateh. Ve venkovních zápasech se Vlašimi poměrně daří. Vlašimští dvakrát vyhráli (v Prostějově a na Žižkově), třikrát remizovali a dvakrát prohráli. V posledním kole podlehla Vlašim na trávníku Olomouce B 0:1. V minulém ročníku bylo při vzájemných zápasech úspěšnější Táborsko. Ve Vlašimi se hrálo 2:2, letos na jaře zvítězilo Táborsko 3:1 po brankách Macha, Dordiče a Kronuse.

FC SILON Táborsko: Pastornický – P. Plachý, Koné, Foltyn, Tusjak – Bláha, Skopec, Kateřiňák (C), Dordić – Varačka, Šašinka.
    Náhradníci: Kerl – J. Matoušek I, Zeman, Šplíchal, Kalousek, Sojka, Svatek.
    Trenér: Roman Nádvorník

FC Sellier & Bellot Vlašim: Vágner – Heppner, Nogha, Pernica, Sanneh – Kulhánek (C), Musil, Šubert, F. Dostál – Biegon, Singhateh.
    Náhradníci: M. Kolář – Lacík, Tavares, Šimeček, Toula, Badu Dankwah, Šmiga.
    Trenér: Martin Hyský

Rozhodčí: Kotala – Kotík, Mikeska.

Týmy už nastoupily na trávník, domácí v modrém, hosté z Vlašimi v bílémx.

1

1
    Domácí rozehráli a Šašinka se hned hnal do vápna. Z pravé strany přihrával na střed, kde ale byli u balonu první hosté. Akce končí nakonec faulem Táborských.

2
    Další akce Táborska končí míčem v autu.

4
    Plachý pronikl do vápna, odkud našel Šašinku. Domácí vybojovai z nadějné pozice rohový kop.

5
    Přetažený roh k ničemu nevedl.

7
    Rychlý postup Táborska zastavila nepřesná přihrávka – aut pro hosty.

9
    Táborsko právě vstřelilo branku! Domácí byli od úvodních minut aktivnějším týmem a svou snahu přetavili v první gól ještě dříve, než uběhlo úvodních deset minut střetnutí. Středem prošel BOJAN DORDIČ a střelou po zemi k tyči překonal vlašimského gólmana Vágnera. Táborsko vede nad Vlašimí 1:0.

11
    Domácí jsou i nadále aktivní a rozehrají další rohový kop.

12
    Táborsko vyřešilo roh rozehrávkou po zemi, načež přece jen míč do šestnáctky přilétl. Pozorní hosté ovšem balon odvrátili.

14
    Modří jsou při chuti, Šašinkova křižná střela jen o kousek minula tyč Vágnerovy branky.

16
    Hosté hasili náběh Varačky za obranu na poslední chvíli, jinak by šel hráč Táborska sám na branku.

18
    Vlašimští se snaží něco s míčem vymyslet, přesné přihrávky na polovinu soupeře zatím postrádají.

20
    Dvě špatné přihrávky domácích pustily Heppnera k průniku po levém křídle, přesná přihrávka ovšem chyběla. Poté zůstali hosté i nadále u míče a Pernica ve vápně centr netečoval dobře.

23
    Varačka utekl po pravé straně a ranou po zemi Vágnera pořádně protáhl! Táborsko bylo druhé brance hodně blízko.

24
    Vlašim získala na středu standardní situaci, na přímou střelu je to ale zřejmě daleko.

25
    Musil poslal ze standardky centr, který skončil několik metrů vedle branky Táborska.

26
    Hosté to opět zkoušeli středem hřiště, kde je ovšem velmi těsno.

27
    Šašinkova pohotová rána prosvištěla nad břevnem. Na tribuně to jen zahučelo.

30
    Akce Vlašimi vyústila v ofsajd, míč pro domácí.

31
    Koné zastavil Singhateha pěkným skluzem, za což si vysloužil od publika potlesk.

33
    Rozhodčí Kotala se připletl do cesty Skopcovi, který ho poslal na zem. Kotala se rychle zvedl a pokračuje se.

34
    V zatím největší šanci Vlašimi se ocitl Singhateh. Brankář Pastornický proti němu vyběhl a útočník Vlašimi napálil balon do gólmana Táborska.

38
    Vlašimští si několikrát za sebou pomohli fauly, na vyrovnání tak zatím myslet nemohou.

39
    Plachého centr vyrazil Vágner mimo nebezpečí.

41
    Dlouhý balon Singhateh nakonec pořádně nezpracoval, padá a Táborsko rozehraje od branky.

42
    Skvělý zákrok Pastornického! Pernica poslal jedovatou střelu po zemi k tyči, kterou domácí gólman vyrazil. Další práci měl s dorážejícím Biegonem, jehož pokus rovněž zlikvidoval. Vlašim se v závěru poločasu dostala konečně do gólových šancí.

44
    Šubert pálil levačkou z kvalitní pozice jen do dobře postaveného Pastornického.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+2
    V nastavení se do šance zatím nikdo nedostal.

45+2
    První poločas skončil. Táborsko se dostalo do vedení hned v 9. minutě, kdy napálil balon k tyči Bojan Dordič. Domácí měli i další šance, náskok už ale nenavýšili. V závěru poločasu si vypracovali šance i hosté z Vlašimi, Pastornický však balon do sítě nepustil.

46

46
    Hosté začali aktivně a téměř minutu se usadili na polovině Táborska, jenže nic z toho.

48
    Skopec inkasoval nepěkný šlapák a domácí fanoušci žádají pro pachatele kartu. Zatím marně.

50
    Pokrytý Šašinka vybojoval po akci ve vápně alespoň roh.

52
    Snaha Vlašimi vyústila v rohový kop.

53
    Po několika odrazech od domácích hráčů odkopl Plachý do bezpečí.

54
    Šubert se dvakrát snažil vypálit, oba pokusy domácí zblokovali.

54
    Hrdinou domácích je teď gólman Pastornický! Biegon si naskočil na centr a povedenou hlavičkou mířil do sítě. Brankář Táborska ale vytasil zákrok zápasu a gólový pokus vytěsnil mimo tyče!

55
    Jedna šance za druhou! Domácí napálili tyčku.

56
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Jiří Kateřiňák).

57
    Koné se vyšrouboval do vzduchu a jeho hlavička proletěla těsně nad brankou Vlašimi.

59
    Střídání v týmu FC SILON Táborsko:
    ze hřiště odchází Jakub Šašinka, přichází Jakub Matoušek,
    ze hřiště odchází Matouš Varačka, přichází Vladimír Zeman.

61
    Vlašim tlačí a touží po vyrovnání, Táborsko zatím odolává.

63
    Domácí postupovali ve třech, jenže volný Dordič nedostal přihrávku v ideální okamžik.

64
    Byla nařízena penalta. Hosté mohou vyrovnat!

64
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Martin Pastornický). Domácí brankář teď musí odčinit svůj zákrok na protihráče a lapit penaltu.

65
    Penaltovému faulu domácího brankáře předcházel střet dvou protihráčů a do hry vstupují nosítka.

67
    ze hřiště odchází Martin Foltyn, přichází Alexandr Sojka.

69
    Vlašim právě vstřelila branku! Hosté srovnávají z penalty. LUKÁŠ MUSIL si vybral opačný roh než Pastornický a srovnává ranou po zemi k tyči na 1:1.

69
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim:
    ze hřiště odchází Petr Heppner, přichází Barnabáš Lacík.

72
    Táborskem branka zřejmě nijak nezacloumala a od srovnání na 1:1 předvedlo dvě nadějné akce.

73
    Žlutá karta pro tým FC SILON Táborsko (Luboš Tusjak).

74
    Hosté se hezkou kombinací dostali do vápna, kde jejich snaha skončila.

78
    Dnešní utkání sleduje 893 diváků.

80
    Dordič se snažil chytře obstřelit gólmana a obstřelil i branku.

81
    Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Raymond Roan Nogha).

81
    Plachý se snažil ze standardky zakroutit míč do šibenice, branku ovšem minul.

82
    ze hřiště odchází Martin Šubert, přichází Adam Toula.

85
    Domácí také žádali penaltu, rozhodčí ale ukazuje, že Vlašimští zahráli při zákroku míč.

88
    Dordič dostal při souboji do nosu a rozhodčí přerušuje.

90
    Žlutá karta pro tým FC Sellier & Bellot Vlašim (Ebrima Singhateh).

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+2
    Domácí se usadili před šestnáctkou Vlašimi.

90+4
    Zakončení Táborska bylo bídné a Vágner rozehraje od branky hostů.

90+4
    ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Marek Kalousek.

ze hřiště odchází Ebrima Singhateh, přichází Daniel Šmiga.

90+5
    Konec zápasu. Táborsko ve druhé půli jednogólový náskok neudrželo a inkasovalo z penalty, kterou proměnil Lukáš Musil. Táborsko tak remizovalo s Vlašimí 1:1. To je z Tábora vše, loučí se Josef Janda. (16:24:21)