Mladá Boleslav – Hr. Králové 4:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Třebíč 0:3 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 5:2 (kon.)
Šumperk – Benátky n/J 4:3 (kon.) | Písek – Olomouc 2:4 (kon.) | Beroun – Ústí n/L 3:5 (kon.)
Most – Jihlava 3:7 (kon.)
IHC Králové Písek
2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
HC Olomouc
Sobota 06.10.2012, 17:301. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

První hokejová liga má dnes na programu deváté kolo, v rámci kterém se u řeky Otavy střetne domácí Písek s Olomoucí. Jihočeši vstoupili do nové sezony slušně a dvě výhry ze tří zápasů držely Písek v první polovině tabulky. Poté však přišla série pěti porážek v řadě, která srazila tým z královského města do těsné blízkosti chvostu tabulky. Olomouci patří šestá příčka, ale z venkovních duelů (tři) odešli Kohouti bez jediného bodu. Který tým dnes prolomí svou nelichotivou sérii? Vyhraje Písek po pěti zápasové odmlce? Přivezou olomoučtí hokejisté první body z cizího kluziště? Odpovědi na tyto otázky dostaneme v sobotu. Startujeme v 17:30.

IHC Písek: Cikánek - Klement, Drtil, Růžička, Bernad, Semrád, Kameš, Makovský, Drtina, Polodna, Vlček, Sedláček, Slavík, Strnad, Kučera, R. Heřman, Čurda, Marek, Šperger, Markulinec, M Heřman.

HC Olomouc: Kašík - Halazs, Vodný, Houdek, Řípa, Diviš, Švaňhal, Kucsera, Cartelli, Pekr, Selingr, Ondrušek, Hampl, Nedbálek, Staněk, Herman, Heža, Bartoň, Lhotský, Rác, Valenta, Kucharczyk.

Rozhodčí: .

00:01

01:00
    Zatím si ani jeden z celků šanci nevypracoval, diváci sledují počáteční oťukávání.

01:40
    Olomoucká rozehrávka nebyla přesná, puk zamířil na icing a vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Kašíka.

02:12
    Cartelli střílel od modré čáry a jeho pokus byl ještě tečovaný. Cikánek poprvé úspěšný.

02:45
    Čurda zkoušel Kašíka překvapit ranou z těžkého úhlu, olomoucký brankář puk chytá.

04:30
    Dlouhá chvíle bez přerušení. Nakonec se píská proto, že Cikánek sevřel Bartoňovu střelu v lapačce.

05:23
    Olomoučtí na pár vteřin sevřeli svého soupeře před jeho brankou, následně se ale o útočnou třetinu kvůli chybné přihrávce na modrou sami připravili.

05:53
    Domácí opět zataženi před svou brankou, Šperger raději uklidit puk na zakázané uvolnění.

06:26
    Písek právě vstřelil branku!
    Pěknou individuální akcí se dostal do bezprostřední blízkosti brankáře Kašíka Strnad, křížkou přihrávkou posunul puk na ZDEŇKA ŠPERGERA a kapitán domácího týmu přízemní střelou namířil puk přesně k pravé tyči. Asistence: Jakub Strnad.

07:37
    Ondruškova tvrdá rána od modré končí v náruči píseckého brankáře, před kterým se bude následně vhazovat.

08:02
    Olomoučtí se snaží o rychlé vyrovnaní, v koncovce jsou ale zatím bezradní.

08:15
    Polodna vybojoval pro písecké barvy vhazování v útočném pásmu.

08:40
    Růžičkova střela švihem z úhlu končí v připravené lapačce brankáře Kašíka. Další buly před olomouckou brankou.

09:29
    Domácí jsou v této fázi hry aktivnější. Strnad zkoušel překvapit ranou z otočky, nemířil ale mezi tyče.

10:17
    Úvodní přesilovou hru v utkání si zahrají hosté. Martin Heřman (PIS) - 2 minuty, sekání.

10:37
    Radim Heřman prvním, komu se z domácích podařilo vyhodit puk z vlastní třetiny.

10:51
    Střela z úhlu končí jen u Cinánka. Vhazování před jeho brankou.

11:06
    Písek se opět osvobozuje.

11:22
    A znovu, tentokrát vyváží puk ze třetiny Marek.

12:17
    Písek svého soupeře k ničemu výraznějšímu nepustil a první své vyloučení přečkal takřka bez problému.

12:28
    Martin Heřman zamířil z trestné lavice zamířil rovnou do útoku, jeho ránu z nápřahu ale Kašík vyráží vysoko nad svou branku.

13:21
    Podobná akce na druhé straně. Cikánek sráží střelu jednoho z hostujících beků do ochranné sítě.

14:11
    Růžičkova střela od modré nečinila Kašíkovi problém.

15:02
    Jiří Řípa (OLO) - 2 minuty, sekání První přesilová hra pro Písek.

15:25
    Písek okamžitě zakládá přesilovkovou kombinaci.

15:45
    Písečtí teď doslova potlačili puk do branky, gól ale platit nebude. Rozhodčí signalizuje hráče v brankovišti.

16:30
    Drtil na modré útočné chyboval a Selingr vyhazuje puk přes všechny čáry.

17:02
    Olomouc hraje v plném počtu.

17:33
    Zakázané uvolnění na straně hostujícího výběru a vhazování po levé ruce brankáře Kašíka.

18:00
    Zmatky v písecké obraně, kvůli kterým se Cikánek pořádně zapotil. Domácí brankář teď tahal puk doslova z brankovém čáry.

18:44
    Domácí šikovně posouvají puk ze své třetiny tak, aby z toho nebyl icing.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:23
    V poslední třetině se podařilo vybojovat útočné pásmo domácím, Kašíka ale zatím nikdo střelecky neohrozil.

19:50
    Hostům se podařilo sklepnout puk do středního pásma, v úvodní části už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

První část utkání je u konce. V úvodních dvaceti minutách jsme byli svědky poměrně vyrovnané hry, o něco více aktivnější před brankou soupeře byli však domácí. Ti se také dočkali v první třetině jedné branky, když se v 7. minutě se přesně trefil kapitán Šperger. Uvidíme, co přinese další průběh dnešního zápasu. Pokračovat budeme přibližně v 18:15.

20:01

20:29
    První střelu ve druhé třetině si vypracovali hosté. Švaňhalovu střelu od modré Cikánek našel v lapačce.

21:37
    Šperger se pěkně protlačil před bránu, branku ale následně netrefil.

21:56
    Kamešova střela od modré se odrazila výstroje JAKUBA STRNADA a puk překvapivě končí v brance. Asistence: Vladimír Kameš.

23:08
    Písečtí se na chvíli ocitli pod tlakem a raději nasměrovali puk na zakázané uvolnění.

23:28
    Jakub Herman i nadvakrát Cikánka zblízka nepokořil.

23:30
    Martin Heřman (PIS) - 2 minuty, sekání. Přesilovka pro Moru.

23:48
    Píseckým se podařilo vyklidit pásmo.

24:10
    A opět, hostům se nedaří udržet třetinu na delší chvíli.

25:06
    Herman se pěkně obtočil kolem dvou domácích obránců, následně ale namířil jen do boční sítě.

25:49
    Přesilová hra pro domácí. Hampl (OLO) - 2 minuty, sekání.

27:01
    Domácím se zatím nedaří početní výhodu přetavit v patřičný tlak. Hosté se brání s přehledem.

27:37
    Hráči obou týmu zašlápli puk v rohu za olomouckou brankou, rozhodčí signalizuje vhazování před Kašíkem.

27:49
    Hosté hrají v plném počtu.

28:55
    Markulincova střela z pravého kruhu končí v lapačce olomouckého Kašíka.

29:27
    Špatná rozehrávka domácích a píská se zakázané uvolnění. Vhazování po levé ruce gólmana Cikánka.

29:52
    Šperger se hnal sám na branku, v poslední moment mu ale sklouznul kotouč a domácí kapitán tak nedokázal zakončit jak by si představoval.

30:50
    Domácí se drali vpřed v přečíslení, kvůli ofsajdovému postavení se ale hra přerušuje.

31:15
    Stanislav Polodna (PIS) - 2 minuty, podražení. Početní výhoda pro hosty.

31:55
    Zdlouhavou kombinaci hostů přerušil Šperger, který zachytil přihrávku beků na modré čáře.

32:15
    Písek bude minutu ve třech. Josef Slavík se provinil hákováním.

32:41
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Cartelliho střelu od modré čáry úspěšně tečoval PAVEL SELINGL a přesměrovaný puk zamířil k pravé tyči. Asistence: Mario Cartelli.

33:16
    A je vyrovnáno. Hosté pokračovali v jednoduché početní výhodě a na modré čáře napřáhl JIŘÍ ONDRUŠEK, jehož střela zamířila nad pravé rameno brankáře Cikánka.

33:38
    Domácí jsou dvěma slepenými góly zaskočeni. Další hrozbu raději odvrátili za cenu icingu.

34:21
    Hosté jsou i nadále velmi aktivní. Další střelecký pokus vyprodukoval Vodný, tentokrát ale Cikánek měl odkrytý výhled a puk včas zachytil.

35:07
    Kamešova propagační střela od modré končí v náruči olomouckého brankáře.

35:40
    Icing domácích a buly před Cikánkem.

36:23
    Hra domácích se stále rozháraná. Další zakázané uvolnění.

36:46
    Vhazování před Cikánkem se zopakuje. Písecký brankář po pár vteřinách hry podržel pod lapačkou střelu Řípy.

38:04
    Hosté více než minutu operovali s pukem v blízkosti Cikánkovy branky, ani jeden z Olomouckých se ale ke střele neodhodlal. Nakonec Šperger posouvá puk do středního pásma a domácí pětka odchází střídat.

38:50
    Olomoučtí se snažili o rychlý přesun do útoku, nakonec dlouhá přihrávka přináší pouze zakázané uvolnění.

38:55
    Robin Staněk (OLO) - 2 minuty, podražení. V závěru druhé části si zahrají domácí početní výhodu.

39:24
    Písečtí zahráli vysokou holí a rozhodčí hru posouvají k vhazování ve středním pásmu.

40:00

Ve druhé části domácí navýšili svůj náskok na dvě branky a třetí gól mohl přidat ještě Šperger, v samotném průniku mu ale kotouč sjel z hole. V dalším průběhu dostali Olomoučtí možnost dvojnásobné početní převahy a zhostili se jí dokonale. Brankami Selingra a Ondrušky se vrátili do zápasu a třetí část tak odstartuje za nerozhodného stavu. Pokračovat budeme přibližně v 18:08.

40:01

40:26
    Ostrá Drtinova střela od modré Kašíkovým ramenem sražena vysoko nad branku.

40:55
    Hostující celek je kompletní.

42:05
    Začátek třetí třetiny je z obou stran velmi opatrný. Nyní střílel od mantinelu Kučera, nepříliš důrazný pokus ale nečinil Kašíkovi problém.

42:48
    Na ledě však přiostřuje. Několik tvrdších zákroků na obou stranách doprovázelo hru v posledních vteřinách, rozhodčí však překvapivě ani jednou nevylučoval.

45:09
    Šanci se zatím ve třetí třetině k vidění opravdu málo. Oba týmy brání velmi zodpovědně.

46:22
    Pěkná střela ze Sedláčkovy hole, písecký útočník pálil z dvou metrů, Kašík se ale blýskl efektivním zákrokem lapačkou.

47:58
    Pokus ze Slavíkovy hokejky Kašíkovi vypadnul z lapačky, nikdo z domácích ale drobného zaváhání využít nedokázal.

48:45
    Olomoučtí zamířili do protiútoku, který završil střelou Herman. Cikánek vyrazil puk do sítě nad svou brankou.

48:51
    Martin Čurda (PIS) - 2 minuty, podražení. Přesilovka pro Moru.

49:38
    První, kdo se odhodlal ke střele, byl Bartoň. Pálil jen do Cikánka.

49:50
    Hosté dokonávají obrat. Rána TOMÁŠE HOUDKA od modré zamířila k pravé tyči.

50:07
    Řípa mohl přidat čtvrtou branku. Domácí obrana si ho nepohlídala a hostujícímu hráči se otevřel prostor, puk ale následně namířil jen do výstroje píseckého brankáře.

50:42
    Tomáš Drtil (PIS) - 2 minuty, podražení.

51:40
    David Růžička (PIS) - 2 + 10 minut. Hosté si podruhé v dnešním utkání vyzkoušejí dvojnásobnou početní převahu.

52:13
    Bartoňova střela od modré a sebejistý zákrok Cikánka lapačkou.

52:42
    Domácí jsou ve čtyřech.

53:40
    Také hru ve čtyřech domácí zvládli bez větších komplikací a nyní jsou kompletní.

54:30
    Strnadova povedená přihrávka zamířila přesně na Špergerovu hůl, druhý jmenovaný ale nedokázal z mezikruží ideálně zakončit.

55:42
    Tohle přečíslení domácích brankou neskončí. Rozhodčí signalizuje ofsajd.

56:04
    Kucharczyk (OLO) - 2 minuty, podražení. Šance pro Písecké.

56:23
    Puk poskakoval po brankovišti, Kašík jej ale před brankovou čarou udržel.

56:40
    Hosté vyhazují puk do bezpečí.

57:20
    Písečtí se rychle vrátili do útočné třetiny, kombinaci jim ale rozvrátil Houdek, který ihned také vyhodil.

57:44
    Před vhazováním v útočné třetině si domácí berou oddechový čas.

58:12
    Je rozhodnuto. Domácí si vytvořili obrovský závar před brankou soupeře, nakonec ale puk zamířil do prázdné branky na druhé straně hřiště. Čtvrtou brankou pojišťuje vítězství Olomouce RADIM KUCHARCZYK. Asistence: Mario Cartelli.

59:00
    Poslední minuta utkání.

59:28
    Zápas už se jenom dohrává z povinnosti.

60:00

Ve třetí části hosté dokonali obrat, když třetí trefu svého týmu přidal Cartelli. V samotném závěru třetí části zkoušeli domácí hru bez brankáře, prosadit se ale dokázal pouze soupeř. Definitivně rozhodnul ranou do odkryté klece Kucharczyk a všechny body tak putují na Hanou. S přáním poklidného sobotního večera se z Písku loučí Petr Košatka. Na shledanou. (19:48:26)

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 7. Šperger (Strnad), 22. Strnad (Kameš) - 33. Seligr (Cartelli), 34. Ondrušek, 50. Houdek, 59. Kucharczyk (Cartelli)

IHC Králové Písek: Cikánek - Klement, Drtil, Růžička, Bernad, Semrád, Kameš, Makovský, Drtina, Polodna, Vlček, Sedláček, Slavík, Strnad, Kučera, R. Heřman, Čurda, Marek, Šperger, Markulinec, M Heřman.