Třinec – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Ústí n/L – HC Plzeň 2:6 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 0:3 (kon.)
HC Litvínov – HC Kladno 7:1 (kon.) | Liberec – Jihlava 3:2 (po pr.) | Slavia – Zlín 4:2 (kon.)
Sparta – Pardubice 3:11 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 6:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
6:4 (2:2, 2:2, 2:0)
HC Olomouc
Sobota 26.01.2013, 17:00DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V posledním kole základní části NOEN extraligy juniorů dnes na domácím ledě vyzvou lídři tabulky z Vítkovic Kohouty z Olomouce.

HC OLOMOUC
    Kohouti si s 56 body v tabulce drží velmi pěknou pátou příčku. Skóre 128:98 prozrazuje, že jsou druhým nejproduktivnějším celkem v lize.
    Pokud dnes hráči Olomouce vyhrají za tři body, za určitých okolností by stačil i dvoubodový zisk, mohli by v případě prohry čtvrtého Litvínova poskočit ještě o jedu příčku výš. Pokud by však prohráli, nebo získali jen jeden bod, mohlo by se v případě výhry Zlína stát, že by v závěrečném zúčtování měli "pouze" šestou příčku.
    V posledním zápase přehráli Kohouti doma juniory Slavie 2:0.

3. Brančík David (49)

Hanáci se letos spoléhají na tandem Lukáš-Kochta.
    Jan Lukáš odchytal 1460 minut s 90,91% úspěšnosti a průměrem 3,16 branky na zápas.
    Jakub Kochta odchytal 439 minut s 91,60% úspěšností a průměrem 2,73 obdržené branky na zápas.

HC VÍTKOVICE STEEL
    Ostravský celek se s 69 body drží na samotném hrotu tabulky, odkud už nemůžou být sesazeni. Družstvo zdobí také velmi pěkný poměr gólů - 123:76, ze všech týmů Extraligy letos dostali nejméně gólů a navíc mají nejlepší bilanci vstřelené-obdržené branky.
    V posledním zápase Vítkovičtí padli s Kometou Brno 5:2.

3. Erik Němec, Adam Hawlík (39)

Vítkovičtí junioři mají letos k dispozici především tandem Kubáň-Svoboda.
    Andreas Kubáň odchytal 739 minut, 87,86% úspěšnost a průměr 3,09 obdržené branky na zápas.
    René Svoboda odchytal 1153 minut, 92,32% úspěšnost a průměr 1,87 obdržené branky na zápas.

První vzájemný duel v letošní sezóně proběhl v Olomouci, hostující celek tehdy ve vyrovnaném zápase uhrál výhru 4:3.
    15.11.2012 - HC Olomouc : HC Vítkovice Steel - 3:4
    33. Lehečka (Jergl J.), 43. Šťastný (Kunce), 56. Šťasný (Schejbal J., Škůrek) - 10. Cabák (Štencel, Richter), 36. Slováček (Chvostek), 40. Walker (Hudeček), 49. Walker (Richter)

00:01

01:01
    Po úvodním oťukávání vyráží domácí di útoku zpoza vlastní brány.

02:08
    Icing domácí.

02:26
    Opět icing domácích.

02:36
    Do útoku se hnal Illéš, byl od puku odstaven Jerglem.

03:22
    Řehák těsně netrefil přihrávku před bránu.

04:07

04:17
    Vítkovice právě vstřelily branku!

Domácí teď předvedli názornou ukázku toho, co dokáže vyhrané buly. Dvojice hráčů v bílých dresech se vřítila do útočného pásma, VOJTĚCH TOMI podržel puk u sebe a následně přesnou střelou prostřelil Lukáše. Bez asistence.

09:16
    Navrátivšíse Brančík vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

09:29

Richter přihrál před brankou číhajícímu ADAMU ŘEHÁKOVI, který puk bekhendem zvedl a dostal jej až za Lukáše. Asistence: Karel Richter.

11:10
    Domácí se již podruhé proviiňují icingem.

12:08
    Olomouc právě vstřelila branku!

Závaru před brankářem Kubáněm využívá ALEŠ JERGL, který se výborně zorientoval a dopravil puk do sítě. Asistence: Jakub Lehečka.

12:21
    Tomi se pokusil objet bránu, z otočky al neuspěl.

13:43
    Pohlednou kombinaci teď předvedli hosté, Ostřanský zavezl puk do pásma, jeho přihrávku před bránu sice nikdo ještě nezachytil, ale následně se pokoušel prosadit Novotný, jehož střelu ukrývá Kubáň v lapačce.

14:01
    Ofsajd domácí.

14:09

14:14
    Znovu ofsajd domácích.

16:49
    Domácí se na chvíli usadili v útočném pásmu, Olomouc je ale k ničemu nepustila a už vyráží do protiútoku.

17:23
    Icing domácích.

17:28

Přes Kubáně se dnes odpoledne už podruhé prosazuje ALEŠ JERGL a vyrovnává tak stav na 2:2.

17:43

19:22
    Do samostatného úniku se dostal Vaculín, domácí Bail ho ale stihl dobruslit a tak střela zamířila vysoko do ochranné sítě.

19:28
    Ofsajd hostů.

20:00

Do první třetiny vstoupili lépe domácí, kteří si vypracovali dvoubrankové vedení. Kohouti se ale očividně nehodlali s takovýmto výsledkem smířit, zabrali a dvěma góly Aleše Jergla vyrovnali. Do další třetiny tak začínáme od začátku, hosté však budou mít psychickou výhodu.
    Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:01

20:23
    Pečliví hosté nenechávají domácí hráče projít středním pásmem. Spíš je drží "zkrátka" v jejich vlastní třetině.

21:36
    Blahuta obkroužil půlku hřiště, než byl domácími beky "usměrněn" do patřičných mezí.

22:44
    Illéš propadl na vlastní modré čáře, hostujécé pokus vytěsnil Kubáň vyrážečkou.

23:34
    Slováček z boku nastřelil tyč!

24:53

25:13
    Domácí teď nedokázali dostrkat puk do odkryté branky.

26:08
    Klok vyrazil na výlet do útočného pásma, dostal se až za Lukášovu branku.

27:02
    Lehečkův dravý pokus z mezikruží byl zastaven dostatečně všas.

27:40

Olomouc se poprvé v zápase ujímá vedení. První pokus ještě Kubáň pokryl, puk se pak odrazil k volnému DAVIDU ŠŤASTNÉMU. Ačkoliv se Kubáň snažil doslova tygřím skokem gólu zabránit, proti svižné dorážce neměl šanci. Asistence: Alex Rašner, Daniel Kunce.

29:05

Do dvoubrankového vedení posílá hosty DAVID KUNCE, který šikovou žabičkou překonal Kubáně kolem betonu. Pokud chtějí domácí se zápasem něco udělat, měli by se urychleně probubdit. Asistence: Jindřich Zitka, David Šťastný

33:01
    Klok a Tomi se hnali do rychlého protiútoku, v rozhodujícím okamžiku ale Klok minul nabídnutý puk.

34:03

35:15

35:32

Richterem nastřelený puk se odrazil k ADAMU ŘEHÁKOVI, který byl jak se říká ve správnou dobu na správném místě, a neměl nejmenší problém zakončit do odkryté branky. Asistence: Karel Richter, Ondřej Slováček.

36:39

Králova střela našla clonícího JAKUBA ILLÉŠE na milimetr přesně, Illéš puk ztečoval mezi Lukášovy betony a připisuje si tak letošní pátý gól. Asistence: Tomáš Král.

38:54
    Icing hostů.

39:29
    Černín (VIT) - 2 minuty za hrubost.

39:59
    První kloudnou střelu vyslali hosté až po necelé půlminutě v přesilovce, střela byla navíc okamžitě zblokována jedním z domáchích beků.

40:00
    Rašner vystřelil až po odpískání konce druhé třetiny, což se samozřejmě nelíbilo domácím a strhla se menší strkanice. Rozhodčí si k sobě na "kobereček" volá hostujícího Rašnera a domácího Blahutu. Vylučovst se ovšem nebude a po krátké domluvě oba odcházejí do kabin.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:37.

Ve druhé třetině se role vyměnili. Do dvoubrankového vedení se dostali Kohouti. Poté si domácí vybrali oddechový čas a zabrali, takže do kabin hráči opět odchází za vyrovnaného stavu a tentokrát budou mít v další třetině malou psychickou výhodu domácí. Poslední část pravděpodobně nabídne velmi zajímavý hokej, navíc tu už máme dva dvougólové střelce Jergl na straně hostů a Řehák na straně domácích.

40:01

40:16
    Přestože pokračuje olomoucká přesilovka, hostující hráči jsou čtveřicí domýcích zatlačeni až za vlastní branku.

41:29

42:40
    Domácí střelu ukrývá Lukáš ve výstroji.

43:35
    Postavení mimo hru zastavuje snahu domácích.

44:19
    Hes stíhán domácím bekem šel do brejku, Kubáň tuto situaci vyřešil po svém - vrhl se po puku pod Hesovy nohy.

46:26
    Oba týmy odjíždějí střídat, pak hosté zakládají útok.

46:54
    Domácí neměli daleko k rozdílovému gólu, Lukáš už ležel na zemi, navíc přišel o hokejku. Průšvich ale uhasili hostující beci, kteří se velmi rychle zorientovali a poslali puk mimo nebezpečnou zónu.

47:45
    Tomi (VIT) - 2 minuty za nedovolené bránění.

48:39
    Hostující hráči trochu zaváhali v zakládání útoku, což okamžitě trestal Pasker, který však nastřelil jen boční síťku.

50:29

Do vedení se opět dostávají domácí, z celkem nevinně vyhlížející akce se prosazuje MARTIN BLAHUTA. Bez asistence.

52:26
    Jergl se snažil proháčkovat mezi domácí obranou, o puk byl ale záhy připraven.

53:27
    Domácí rozehrávají zpoza vlastní klece.

54:43
    Richterovi se nepodařilo prosadit se po objetí branky.

55:36
    Tomi se ocitl volný před hostujícím brankářem, Lukáš puk vytáhnul pravým betonem.

56:52
    Cabákův propad na modré čáře hasi Kubáň.

58:00
    Hosté už mají jen dvě minuty k tomu, aby vyrovnali.

58:35
    Oddechový čas pro hosty.

58:35
    Lukáš na střídačce!

58:57
    Domácí vyhodili, ale hosté už znovu operují v pásmu.

59:15

Martin Blahuta nahodil motory a dojel až na pravý kruho, odkud vyslal nesobeckou zadovku na VOJTĚCHA TOMI, který bez problému trefil prázdnou klec a pojistil tak vítkovické vítězství. Asistence: Martin Blahuta

60:00

Dnes se v prvních dvou třetinách síly střídavě přelévaly z jedné strany na druhou, ve třetí třetině ale definitivně strhli vedení na svou stranu domácí, dnes si zaslouženě odnášejí do kabiny tři body a mohou slavit celkové prvenství v základní části NOEN extraligy juniorů. Ode mě je to pro dnešek vše, těším se zase někdy na počtenou. (19:13:20)

Magda Lhotská

Branky a nahrávky: 5. Tomi, 10. Řehák (Richter), 36. Řehák (Richter, Slováček), 37. Illéš (Král), 51. Blahuta, 60. Tomi (Blahuta) - 13. Jergl (Lehečka), 18. Jergl (Lehečka), 28. Šťastný (Rašner, Kunce), 30. Kunce (Zitka, Šťastný)

HC Vítkovice Ridera: Kubáň (Svoboda) - Černín, Kubis, Klok, Deutsch, Cabák, Bail - Řehák, Slováček, Richter - Tomi, Holý, Blahuta - Pasker, Illéš, Král
    HC Olomouc: Lukáš (Motálek) - Brančík, Rašner, Pšeja, Vondra, Hradil, Kovář, Schejbal - Ostřanský, Kunce, Jergl, Vaculín, Hes, Zitka, Lehečka, Šťastný, Novotný

Rozhodčí: Kubičík - Poruba, Havlík