Dynamo – Saransk 3:1 (kon.) | Groznyj – Perm 2:1 (kon.) | Lok. Moskva – Rostov 3:1 (kon.)
Dynamo Moskva
3:1 (3:1)
FK Mordovija Saransk
Sobota 27.04.2013, 11:30 • Chimki, Moskva • Ruská Premier Liga

O osudu dnešního utkání rozhodl první poločas. Již v jeho čtvrté minutě se do vedení dostalo Dinamo díky Jusupovovi, jehož pak ještě dvěma góly podpořil Kurányi. Mordoviji sice ve 28. minutě vykřesal naději Pančenko, hosté se ale už na více nezmohli. Domácí se tak posunuli na místa zaručující evropské poháry, hosté zůstávají poslední. Děkujeme za pozornost (13:21:22)

90+3

90+1
    Sapeta dobře obešel dva protihráče, jeho centr pak ale byl hodně nepřesný.

90+1
    Přidány jsou dvě minuty.

90
    Poslední řádnou hrací minutu utkání tráví Mordovija před Šuninovou šestnáctkou.

89
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Balázs Dzsudzsák, přichází Pavel Solomatin.

88
    Dzsudzsákova rána ale k Jurčenkovi neprošla.

88
    Dinamo si navíc vybojovalo zajímavý přímý kop.

88
    Do hry se podívá také domácí Solomatin.

86
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Kevin Kurányi, přichází Sergej Davydov.

85
    Pančenko si vzal míč podobně daleko od branky jako před chvílí Dzsudzsák, chtěl se ale ke střele prokličkovat a to se mu nevyplatilo.

84
    Míč se dvacet metrů od branky odrazil k Dzsudzsákovi, ten to sympaticky zkusil a jeho střela olízla levou tyč Jurčenkovy branky!

82
    Další Dzsudzsákův centr proletěl šestnáctkou a nikdo jej nezasáhl.

82
    Jurčenko si vyběhl pro Dzsudzsákův centr, po chybě v komunikaci ale následuje rohový kop Dinama.

81
    Tomislav Dujmović nakonec dostal za zlostné odkopnutí míče žlutou kartu.

81
    Dinamo opět zvolilo rozehrávku nakrátko, vybojovalo ale jen faul Dujmoviće u postranní čáry.

80
    Dinamo získalo rohový kop.

80
    Sapeta si ale celou situaci po faulu Ivanova na něj bude moci zopakovat.

79
    Sapetův centr z volného kopu skončil jen u prvního bránícího hráče Mordovije.

78
    Střídání v týmu Dinamo Moskva: ze hřiště odchází Jacob Jantscher, přichází Alan Gatagov.

78
    Na hřiště se chystá také již zmiňovaný Gatagov.

77
    Střídání v týmu FK Mordovija Saransk: ze hřiště odchází Andrej Pazin, přichází Michail Markin.

76
    Na přední tyči prodloužil centr Jusupov, Kurányimu na malém vápně ale díky tomu zbývalo pár centimetrů.

75
    Mordovija se sice dokázala donutit do menšího tlaku, nakonec ji ale Dinamo přečíslilo a hosté mohou být rádi, že z toho je jen rohový kop.

74
    S Bobjorovým centrem od rohového praporku si ale domácí poradili.

73
    Ivanov ale vybojoval další rohový kop pro hosty, tentokrát zasahoval Lomić.

72
    Nakonec byl ale útočníkovi hostí odpískán ofsajd.

72
    Muchamětšin si naběhl na malé vápno a jen díky zákroku Fernándeze nemohl zakončovat z bezprostřední blízkosti.

70
    Poprvé budou střídat i domácí, na hřiště by měl přijít Gatagov.

69
    Jurčenko hodně zariskoval na malém vápně, kde si pohrál s míčem a odkopl jej až v momentě, kdy k němu přispěchal Jantscher! To bylo hodně nebezpečné pro Mordoviji.

67
    Dinamo je ale vzadu mírně rozhozené a každý útok Mordovije je alespoň trochu nebezpečný.

66
    Dzsudzsák se pokusil za obranou Mordovije najít Kurányiho, na toho byl ale tento pas příliš náročný ke zpracování.

66
    Rohovému kopu se ale Dinamo ubránilo a dopředu vyráží Dzsudzsák.

65
    Z poměrně velké dálky to zkusil Pančenko a Šunin měl co dělat, aby jeho nepříjemnou ránu pod břevno vytáhl na rohový kop!

64
    Sraženou střelu Ivanova nakonec schoval u sebe Šunin, Mordovija propásla možnost na slibný protiútok.

63
    Jurčenko Dzsudzsákův centr od rohového praporku postrčil za sebe, Dinamo bude nakonec jen vhazovat.

63
    Osipov zastavil Dzsudzsáka jen za cenu rohového kopu.

61
    Domácí na chvíli vyklidili pozice a kromě fanoušků se to nelíbí ani trenérovi Petrescu.

60
    Tentokrát už se ale Šunin musel hodně činit, protože Ivanov dostal v šestnáctce míč proti noze od Bobjora a jeho střela na zadní tyč nebyla tolik špatná! Domácí brankář si ale poradil.

59
    Osipov to zkusil po přiťuknutí míče přímo na branku, trefil ale pouze hráče vybíhajícího ze zdi.

59
    Kurányi pak v rozporu s pravidly zastavil Šitova a Šunin si musí postavit zeď.

58
    Mordovija díky tomu alespoň na chvíli obléhá šestnáctku Dinama.

57
    Dzsudzsák si z pravé strany stáhl míč do středu pole a pokusil se o střelu z výhodné pozice, do střely se mu ale položili dva soupeři a míč na Jurčenkovu branku nepustili.

57
    Dinamo se ale samo zbavilo míče.

56
    Akakij Chubutija zezadu stáhl k zemi Kurányiho a je prvním hráčem, který je v tomto utkání potrestán žlutou kartou.

55
    Mordovija se za celých deset minut druhého poločasu ještě nedostala k Šuninovi.

54
    Střídání v týmu FK Mordovija Saransk: ze hřiště odchází Daniel Oprita, přichází Alexej Ivanov.

54
    Hosté chystají první střídání – na hřiště přijde Ivanov.

53
    Dlouhý pas do šestnáctky Mordovije byl opět směřován k Dzsudzsákovi, ten na něj ale nedosáhl a od branky tak bude odkopávat Jurčenko.

52
    Chubutija přetáhl svůj centr až na zadní tyč, tam ale Bobjor nedoskočil.

50
    Kurányi se snažil hru krásně roztáhnout na Dzsudzsáka, který by šel sám na Jurčenka, Božović se ale skvěle vrátil a zasáhl.

49
    Míč proti noze dostal dvaadvacet metrů od branky Lomić, jeho rána ale letěla hodně daleko od Jurčenkovy branky.

48
    Nicméně domácí do druhého poločasu vstoupili s rozvahou a hostům míč příliš nepůjčují.

47
    Dinamo to zkusilo po levé i pravé straně, ani s jednou variantou ale neuspělo.

46
    Před Kurányim zůstal už jen Osipov, německý útočník si ale špatně pokopl míč a celá akce Dinama tím skončila.

46

Poslední tým ruské ligy Mordovija Saransk do utkání vstoupil nejhůře, jak mohl a již ve čtvrté minutě prohrával po brance Jusupova. Hosté pak sice mírně zpřesnili svou hru, znovu ale ve 24. minutě inkasovali z kopačky Kurányiho. Jen chvíli na to se sice podařilo snížit Pančenkovi, ve 36. minutě se ale podruhé prosadil Kurányi a domácí tak po prvním poločase zaslouženě vedou. Druhý poločas by měl začít cca ve 12:32.

45+1

45
    Dujmović ve středu pole šikovně potáhl míč, pak ale vystřelil z dvaceti metrů vysoko nad Šuninovu branky.

44
    Dzsudzsák se pokoušel vyrušit při bránění Šitova, ten si ale šikovně poradil a o nohu maďarského záložníka zařídil odkop od Jurčenkovy branky.

44
    V okolí malého vápna byli dva volní hráči Mordovije, míč ale směřoval na Bobjora a ten se k hlavičce nedostal.

43
    Sapeta nedokázal důsledně odkopnout míč a zadělal tak Dinamu na problémy. Řada střeleckých pokusů Mordovije ale k Šuninovi neprošla.

42
    Muchamětšin utancoval dva protihráče a pak získal rohový kop.

42
    Mordovija se v posledních minutách natlačila před branku Dinama, tomu ale stačil jeden zisk míče a dopředu se opět dral Kurányi. Před tím ale zasáhl Osipov a zamezil německému útočníkovi v samostatném postupu na Jurčenka, který by mohl skončit hattrickem.

41
    Tento rohový kop Mordovije již nebyl tak nebezpečný a Dinamo po menších problémech dostalo míč od své šestnáctky.

40
    Bobjor odcentroval šikovně na přední tyč a Dinamo zasáhlo na pátý rohový kop Mordovije. Sami domácí zatím kopali jen jeden.

40
    Mordovija získala rohový kop.

39
    Bobjor přiťukl míč z ofsajdu Pančenkovi a ten sestřelil Wilkshira. Toto zakončení těsně po odpískání se obešlo bez karetního napomenutí.

38
    Šunin sice ze vzduchu stáhl centr na malé vápno, Dinamo si pak ale nepřesnou rozehrávkou mohlo pořádně zavařit. Jusupov ale nakonec ve skluzu situaci zvládl.

37
    Pro německého útočníka to navíc je desátá branka v sezoně.

36
    Dinamo Moskva právě vstřelilo branku!
    KEVIN KURÁNYI se Mordoviji za její zákroky na jeho osobu pomstil nejlépe, jak jen mohl. Lomić od postranní čáry odcentroval do šestnáctky, kde německý útočník předskočil Božoviće a hlavičkou pod břevno podruhé v tomto utkání překonal Jurčenka.

35
    Kurányi je nadále od hostí vydatně okopáván a tentokrát už to nenechal bez komentáře.

34
    Fernándezovi se dnes příliš nedaří přihrávky k rohovému praporku a opět to potvrdil. To je zase velká škoda pro Dinamo, protože Jantscher už nejednou ukázal, že si v tomto prostoru umí s hráči Mordovije poradit.

33
    Oprita si pokusil zpracovat míč sám pro sebe a udělal špatně, protože Granat díky tomu zařídil odkop od Šuninovy branky. Pro Mordoviji byla velká škoda, že rumunský záložník za sebou netušil Pančenka, který by po jeho přihrávce mohl jít do další jasné šance.

32
    Šunin stál na malém vápně a Osipov se jej pokusil z dálky překvapit – jeho střela ale nebyla přesná a domácí brankář to navíc do branky neměl daleko.

31
    Vysoký centr stáhl do své náruče Jurčenko a dlouhým výkopem se pokusil založit další akci Mordovije, Muchamětšin byl ale tentokrát osamocen a nedokázal si zpracovat míč.

30
    Je tomu opravdu tak, německý útočník hraje dál.

29
    Na zemi po jednom ze soubojů zůstal ležet Kurányi. Nevypadá to ale, že by nebyl schopen pokračovat ve hře.

28
    Mordovija Saransk právě vstřelil branku!
    Kurányi ztratil u šestnáctky Mordovije míč proti dvěma protihráčům, hosté podnikli rychlý brejk, na jehož konci byla krásná přihrávka Muchamětšina na KIRILLA PANČENKA, jenž sám proti Šuninovi nezaváhal.

27
    Jantscher si teď neporozuměl s Fernándezem a další pokus o akci Dinama podél postranní lajny skončil jen odkopem od Jurčenkovy branky.

26
    Centr na Chubutiju byl příliš dlouhý a gruzínský obránce se společně se svými spoluhráči musí vrátit na svou polovinu.

25
    Šunin si nebyl vůbec jistý a ani rohový kop nevyrazil. Mordovija zůstává na útočné polovině.

25
    Do akce se ale musel pustit také Šunin a vytáhnout překvapivý pokus Pazina na rohový kop.

24
    Mordovija nedokázala zastavit náběh Jantschera po levé straně, ten dost možná už zpoza koncové čáry dal přihrávku pod sebe na KEVINA KURÁNYIHO, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

23
    Dzsudzsák to zkusil přímo na branku, trefil ale jen střed branky a tam zasáhl připravený Jurčenko.

22
    Kurányi se pokusil zakombinovat s Noboou, toho ale k zemi stáhl Dujmović a Dinamo se tak dostalo ke standardní situaci ze střední vzdálenosti.

21
    Nakonec ale domácí ztratili míč a Jusupov na vlastní polovině fauloval Opritu.

20
    Dinamo trpělivě drží míč a vyčkává na skulinku v rozestavení Mordovije, která se snaží bránit v plném počtu lidí.

19
    Jantscherův centr nepochopitelně propadl až na druhou stranu k Dzsudzsákovi, ten ale z voleje vysoko přestřelil Jurčenkovu branku.

18
    Po Dzsudzsákově rozehrávce nakrátko se míč dostal k Wilkshirovi, tomu se ale vůbec nepovedl centr.

17
    Kurányi vybojoval pro Dinamo rohový kop.

16
    Dzsudzsák výborně pronikl po levé straně a odcentroval do šestnáctky, kde se akrobaticky ve vzduchu pokoušel zasáhnout míč Noboa, ani on ale nebyl úspěšný.

15
    Po rychlé kombinaci se do šestnáctky pokoušel odcentrovat Jantscher, Osipov ale ve skluzu zasáhl a Jurčenko následně míč odkopl.

14
    Dinamo dlouho drželo míč na útočné polovině, nakonec dostal hodně prostoru Jusupov a zkusil štěstí ze třiceti metrů, to se ale k němu otočilo zády.

13
    Mordovija se dokázala natlačit před šestnáctku Dinama, pak ale zvolila naprosto naivní kombinaci a v podstatě jen odevzdala míč Šuninovi.

11
    Nepříjemný centr Dzsudzsáka se podařilo Mordoviji odvrátit jen k Jusupovovi, jenž si krásně naskočil do míče a pak jej nártem poslal vedle Jurčenkovy branky.

11
    Dujmović si výborně zpracoval centr Božoviće, pak ale zkusil zakončit z halfvoleje a to nebyl příliš dobrý nápad.

10
    Mordovija dokázala přehrát Dinamo ve středu pole, nakonec si ale nerozuměla ve finální fázi a Muchamětšin se velmi ukvapil se zakončením vedle Šuninovy branky.

9
    Rohový kop nakonec neznamenal takové nebezpečí a Mordovija musí začít z vlastní poloviny.

8
    Chyba v komunikaci Dinama a Šunin nedokázal zabránit rohovému kopu.

7
    Útok hostí táhl Božović, následně si ale dal míč daleko od nohy a fauloval Sapetu.

6
    Spoře zaplněné Chimki tedy viděly opravdu rychlý gól a při pohledu na rozhozenou Mordoviji to vypadá, že na druhý se nebude muset dlouho čekat.

4
    Po Dzsudzsákově centru nastala v šestnáctce Mordovije neskutečná mela, Jusupov dokonce ze skvělé pozice trefil pravou tyč. Mordovija pak dostala míč ze šestnáctky, nedokázala ale hráče pokrýt po následném centru a ARTUR JUSUPOV si po obhození Šitova spravil chuť.

3
    Dzsudzsák si hodil míč kolem Božoviće a ten jej kousek od pokutového území fauloval.

2
    Dinamo si na přední tyči poradila, následný centr Mordovije do šestnáctky byl zbytečný kvůli útočnému faulu Osipova.

1
    Mordovija podnikla první pěkný útok, Muchamětšin byl ale na malém vápně zastaven a hosté budou kopat rohový kop.

1

Dinamo Moskva: Šunin – Fernández, Granat, Wilkshire, Lomić – Dzsudzsák, Jusupov, Noboa, Jantscher, Sapeta – Kurányi.

FK Mordovija Saransk: Jurčenko – Šitov, Osipov, Božović, Chubutija – Bobjor, Dujmović, Pazin, Oprita – Muchamětšin, Pančenko.

Rozhodčí: Bězborodov.

Dinamo Moskva i přes tři ligové remízy v řadě ještě stále může pomýšlet na postup do evropských pohárů a výhra je dnes pro něj povinností. Do cesty se mu totiž postaví poslední Mordovija Saransk, která je od Dinama v tabulce vzdálena na dvacet čtyři bodů. Jediný problém pro domácí by mohla znamenat případná ztráta stopera Kokorina, jehož zlobí achillovka.

Pro Mordoviji bude jakýkoliv zisk velmi šťastný. Tým ze Saransku venku vyhrál jen v Nižném Novgorodu a Samaře, díky čemuž se s těmito týmy ještě udržel alespoň v těsném kontaktu. Mordovija ale do utkání půjde bez obránce Perendijy, jenž si odpyká další ze čtyřzápasového trestu za vyloučení v nešťastném utkání s přímým konkurentem v boji o záchranu Vladikavkazem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.