Slovácko – Brno 1:2 (kon.) | Hr. Králové – Slavia 1:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 2:0 (kon.)
Hlučín – Ostrava 1:2 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 2:1 (kon.)
FK Pardubice
2:1 (0:1)
SK Dynamo Č. Budějovice
Sobota 27.04.2013, 13:05 • Areál Ohrazenice • Celostátní liga staršího dorostu

Budějovičtí se ani nedostali k závěrečnému náporu, domácí zvládli konec utkání na výbornou a zaslouženě berou tři body. Do druhého poločasu totiž vstoupili mnohem aktivněji a dvěma brankami otočili skóre. Nejprve Prokopec po šťastném odrazu srovnal, poté perfektní ranou na zadní tyč zvrátil zápas na stranu Pardubic střídající Knotek. To je z Ohrazenic vše, hezký zbytek dne! (14:58:39)

89
    Martin Ráliš vystřídal Davida Pánka.

89
    Dynamo se nemůže dostat na útočnou polovinu, míč navíc stále drží domácí hráči.

88
    Knotek trochu sobecky zakončil přečíslení Pardubice, jeho rána z úhlu letěla hodně mimo.

86
    Zraněného Adama Fouska nahradil Tomáš Markovič.

86
    Budějovičtí jsou nastěhovaní u pardubické branky. Centr do vápna ale sebral Ptáček.

85
    Patrik Švantner nahradil Jakuba Helda.

84
    Ne na dlouho, daleký nákop sebral brankář Ptáček.

84
    Pražák v ofsajdu, míč má Dynamo.

82
    Na hřišti zůstal ležet Adam Fousek a musí být ze hřiště dopraven na nosítkách. Zřejmě ale o nic vážného nepůjde, vypadá to na svalové zranění.

81
    Fouskova rána z pětadvaceti metrů proskákala kolem pravé Maruškovy tyče.

81
    Pražákovi scházel krok k tomu, aby na penaltě dosáhl na opuštěný míč a mohl zakončit.

80
    Hra je nyní plná nepřesností uprostřed hřiště.

77
    Pardubicím se ale daří držet balon daleko od své branky.

74
    Budějovičtí vědí, že teď musí směrem dopředu přidat a opticky vyrovnali hru.

72
    Zvýšit na rozdíl dvou branek mohl kapitán Pardubic Pešek, ale na malém vápně trestuhodně přestřelil.

72
    Dohrál i Patrik Valenta, kterého nahradil Vojtěch Pražák.

70
    Zápas skončil pro útočníka Budějovic Jiřího Horáka. Na stopera se postavil novic Martin Dudák, místo levého obránce zaujal David Straka a Jiří Funda se přesunul na hrot.

68
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Tak tohle střídání se pardubickým trenérům povedlo. Zhruba osmnáct metrů od branky a poměrně z úhlu napřáhl MICHAL KNOTEK a přízemní ranou k tyči otáčí skóre.

67
    Míč po rychlé a přesné kombinaci Pardubic ukradl až Straka, jenž před Valentou zahrál na roh.

65
    Na několik desítek vteřin se hra přesunula na útočnou polovinu Budějovic, ale cestu k Ptáčkovi si hosté zatím neproklestili.

62
    Centr Valenty odvrátil Janoch.

61
    Na straně Dynama dohrál Patrik Růžička, jehož nahradil Lukáš Bálek a postavil se na levou zálohu. Naopak doprava se přesunul kapitán Staněk.

59
    Pardubice jsou nadále aktivnější a drží se na polovině soupeře.

56
    Domácí jsou za svou aktivitu zaslouženě odměněni. Po sérii soubojů na hranici vápna se k míči dostal PETR PROKOPEC, jemuž sice střela nesedla ideálně, ale otřel ji o padajícího obránce, od kterého se balon odrazil do protipohybu Marušky.

55
    Fousek našel jen rukavice Marušky a Polanský s Horákem mohli vyvézt.

54
    Knotek unikl po lajně, ale pak možná celou situaci uspěchal centrem do vápna, přestože mohl pokračovat k brance. Výsledkem je roh pro Pardubice.

52
    Pánek špatnou přihrávkou pokazil akci Pardubic, ale hosté si míč dlouho nenechali a na půlce ho opět odevzdali.

50
    Janoch vyřešil pokus o přihrávku za obranu odkopem na útočnou polovinu, tam míč opět sebrali domácí.

48
    Pardubičtí fotbalisté kombinují na polovině Dynama, ale nikterak se nepřibližují k palebným pozicím před brankou Marušky.

47
    Těžkou malou domů odkopl Ptáček do autu. Neměl na výběr, už se na něj dotíral forvard Budějovic.

46
    O pauze zůstal v kabině Tomáš Špidlen, jehož místo do druhého poločasu zaujal Michal Knotek.

46

První půle byla na šance poměrně bohatá. Těch vyložených měli více domácí hráči, kteří se jinak těžko dostávají až do vápna. Když už si ale našli cestu, bylo před Maruškou horko. Oba útočníci Pardubic zahodili po jedné tutové šanci. Dynamo táhlo své útoky výhradně po křídlech, aktivní v tomto směru byla zejména levá strana. Klid na kopačky českobudějovických fotbalistů přinesl ve 14. minutě Polanský, který určil poločasový stav 0:1. Druhá půle začne asi ve 14.05.

44
    Pánek to při nahrávce do křídla přehnal s razancí, poločas skončí vítězstvím Dynama.

42
    A moc dobře vědí, proč musí být ostražití. Fousek si naběhl na centr za stopery a skákající míč napálil levačkou jen těsně mimo.

41
    Pardubické akce jdou výhradně středem přes Fouska, ale toho záložníci Dynama stíhají při postupném protiútoku pokrýt.

38
    Obrovskou šanci neproměnil pardubický Valenta, kterého našel osamoceného na penaltě Štemberk. Pardubický útočník si mohl vybrat, kam zakončí, ale prakticky netrefil letící míč.

36
    Funda umotal na straně Štěpána, avšak stejně jako před chvíli Špidlen nedokázal přesně přihrát.

35
    Špidlen sice pláchl svým strážcům, ale jeho centr z křídla pohodlně sebral stoper Dynama.

33
    Na povedený centr do vápna si naskakoval Ivo Horák, ale chybělo mu pár centimetrů.

32
    Pěkný obranný zákrok si připsal David Straka, když precizním skluzem sebral šanci Valentovi.

30
    Pardubičtí kombinují na vlastní polovině, dál je pohybliví fotbalisté Budějovic nepouštějí.

28
    Pánek dostal po přesné kombinaci parádní přihrávku za obránce, ale sám před Maruškou selhal.

26
    Dynamo dobře napadá, pardubičtí obránci tak často musí volit přihrávku dozadu svému brankáři.

25
    Valenta se hezky zbavil v rohu hřiště dvou soupeřů, ale pak nedokázal od brankové čáry nahrát některému spoluhráči.

23
    Další centr do pokutového území, které střeží Ptáček, vyřešil odkopem Čáp.

22
    Čáp skluzem obral o míč po křídle unikajícího Fundu.

19
    Štěpán táhl nadějnou akci domácích fotbalistů, avšak v klíčové chvíli, kdy měl dostat míč pod sebe do vápna, nenašel žádného ze svých spoluhráčů.

17
    Čáp v tísni u vlastní branky odkopl na aut, Budějovice jsou nastěhované vepředu.

14
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Hosté podnikli bleskový kontr na území Pardubic a ujímají se vedení. Na zadní tyči si našel přihrávku ONDŘEJ POLANSKÝ, který poté neměl problém zblízka prostřelit Ptáčka.

13
    Nadějný protiútok Pardubic zastavil ofsajd.

11
    Dobrou střelu vyslal ze své kopačky Funda, ale byl přece jen daleko od branky na to, aby překvapil Ptáčka.

10
    Patrik Růžička upaloval za dlouhým míčem, který nezastavila obrana, ale blíže k němu měl brankář Pardubic.

7
    Po faulu za polovinou hřiště zahrávali domácí přímý kop, který se snesl až k brankáři Maruškovi. Ten míč v rukavicích neudržel, avšak pomohli mu zadáci, kteří zažehnali nebezpečí.

5
    Prakticky z protiútoku si první solidní šanci zapsali i hosté. Centr do vápna usměrnil k tyči hlavou Staněk, pardubický brankář tam byl včas.

3
    Pardubice hned z první akce vážně zahrozily. Míč si zpracoval na zadní tyči osamocený Špidlen, ale jeho přízemní střelu dokázal brankář Maruška vyrazit nad branku.

1
    Pardubicím se nedařila rozehra po zemi, tak to brankář Ptáček zkusil vzduchem a dostal míč na polovinu soupeře.

1

FK Pardubice: Ptáček – Štěpán, Čáp, Valenta, Fousek, Štemberk, Pánek, Špidlen, Prokopec, Fidler, Pešek.

SK Dynamo Č. Budějovice: Maruška – Šumský, Staněk, Horák, Polanský, Funda, Held, Růžička, Hála, Straka, Janoch.

Rozhodčí: Hock – Vysloužil, Jelínek.

Jarní odvetu mají na programu fotbalisté Pardubic a Českých Budějovic. První vzájemné klání na jihu Čech ovládli domácí, když jim k zisku třech bodů stačil jediný gól. Pikantnost souboji dodává postavení týmů v tabulce, Pardubice z 11. pozice ztrácejí jen dva body na o stupeň lepší Dynamo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.