Mönchengladbach – W. Brémy 4:1 (kon.) | Hannover – Mohuč 4:1 (kon.) | Wolfsburg – Hertha 2:0 (kon.)
Norimberk – Augsburg 0:1 (kon.) | Hamburg – Braunschweig 4:0 (kon.) | Schalke – Leverkusen 2:0 (kon.)
Hannover 96
4:1 (2:1)
1. FSV Mohuč 05
Sobota 31.08.2013, 15:30 • HDI-Arena, Hannover • Německá Bundesliga

To je vše. Přeji pěkný zbytek sobotního večera. (17:24:55)

Hannover se vítězstvím bodově dotáhl na Mainz, oba týmy tak mají devět bodů. Pro Mainz to byla po třech vyhraných zápasech první porážka v lize a jeho soupeř se momentálně dostal v tabulce o skóre před něj na čtvrté místo.

Na začátku to vůbec nevypadalo, že by Hannover dosáhl jasného vítězství. Prvních třicet minut bylo totiž v moci Mainzu, který se ujal vedení. Pak však přišly dva zásahy hlavou Dioufa a Sobiecha a rázem bylo vše jinak. Hannover šel do druhé půle s vedením 2:1 a vzít si ho už nenechal, naopak ještě přidal dvě branky a konečné skóre tak činí 4:1.

90+1
    Ještě jedna šance pro Hannover. Na pravé straně vápna se k míči dostal Stindl, ale výborný zákrok teď proti jeho střele vytáhl Heinz Müller.

89
    Mainz se snaží útočit, i přesto, že i hráči musí tušit, že na body to rozhodně dnes nevyjde. Přesto je to od hostů velmi sympatické, že se nevzdávají ani za jasného stavu.

88
    Žlutá karta pro Hiroki Sakaje (HAN), který stáhl před vápnem k zemi jednoho z hostujících hráčů.

86
    Další rychlý brejk domácího týmu, na jehož konci byl tentokrát Bittencourt. Ten střílel z pravé strany na vzdálenější tyč, kterou ale nakonec minul.

85
    Poslední střídání na straně Hannoveru. ze hřiště odchází střelec první branky domácích Mame Diouf a na posledních pár minut si zahraje Christian Schulz.

82
    Hannover právě vstřelil branku!
    Jestli předtím nebylo rozhodnuto, tak teď už definitivně je. Mainz už hodně riskoval a to znamenalo brejk domácích, který z levé strany zakončoval na bližší tyč EDGAR PRIB (1).

81
    Mainz naposled střídá. Ze hry odchází Christoph Moritz a místo něj přichází na hřiště Sebastian Polter.

80
    Že by rozhodnuto? YA KONANA (1) dostal z pravé strany přesný pas na hranici vápna a z první poslal nádherně míč do levého horního rohu branky hostí.

80
    Mainz chyboval v rozehrávce na vlastní polovině, což znamenalo možnost dobrého kontru pro Hannover. Domácí ale situace nedokázali využít.

78
    Choupo-Moting po několikáté vlétl do vápna Hannoveru jako velká voda, ale ani tentokrát se mu nepovedlo pořádně zakončit.

76
    Park chtěl vyslat na levém křídle do šance Okazakiho, ten byl ale dobře pokrytý.

74
    Hannover měl k dispozici rohový kop a následně i standardní situaci, ani z jedné se však nějaké ohrožení pro branku Mainzu neurodilo.

72
    Na hřišti momentálně platí v podstatě to, co po celý první poločas. Mainz se snaží v útoku něco vymyslet, což se mu nedaří a Hannover si v poklidu hlídá jednobrankový náskok.

70
    Hannover střídá. Ze hřiště odešel střelec prozatím vedoucí branky Arthur Sobiech a nahradil ho Ya Konan.

69
    Bo Svensson (MAI) byl oceněn za svůj faul žlutou kartou.

Zdeněk Plánka

Branky: 31. Diouf, 37. Sobiech (Stindl), 80. Ya Konan (Bittencourt), 82. Prib (Andreasen) – 12. N. Müller (Pospěch)

Karty:   36. Pocognoli (HAN), 50. Bittencourt (HAN), 88. Sakaj (HAN) – 69. Svensson (MAI)

Hannover 96: SESTAVA HANNOVER Zieler – Sakaj, Marcelo, Sane, Pocognoli – Andreasen, Prib – Stindl, Hoffmann (46. Bittencourt) – Diouf (85. Schulz), Sobiech (70. Ya Konan).
    Trenér: Mirko Slomka.

1. FSV Mohuč 05: SESTAVA MAINZ: H. Müller – Pospěch, Svensson, Noveski, Park – Baumgarglinger (46. Choupo-Moting), Geis – N. Müller, Zimling (68. Parker), Moritz (81. Polter) – Okazaki.
    Trenér: Thomas Tuchel.

Rozhodčí: Winkamnn – Bandurski, Assmuth – Scheppe

Diváci: 38600