Omsk – Chanty-Mansijsk 2:6 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 7:2 (kon.) | Čeljabinsk – Vladivostok 3:1 (kon.)
Magnitogorsk – Chabarovsk 6:1 (kon.) | Ufa – Novokuzněck 4:3 (kon.) | Nižněkamsk – Novosibirsk 4:3 (kon.)
Jaroslavl – Minsk 4:1 (kon.) | Čerepovec – Spartak Moskva 4:5 (po pr.) | Mytišči – Záhřeb 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Doněck 2:4 (kon.)
Atlant Mytišči
3:2 (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Medveščak Záhřeb
Neděle 22.09.2013, 15:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácím Atlantem Mytišči a hosty z Medveščaku Zagreb. Úvodní buly je naplánováno na 15:00 středoevropského času.

Oba týmy zatím nepředvádí oslnivý start do nové sezóny, favoritem zápasu však jsou domácí hokejisté. Hráči Atlantu vybojovali ze sedmi duelů sedm bodů a v tabulce Západní konference jim tak náleží desátá příčka. To nováček KHL, Medveščak Zagreb, odehrál zápasů také sedm, zaznamenal však pouhých pět bodů. Ve prospěch Atlantu by navíc mělo hovořit i domácí prostředí.

Utkání nám nenabídne vystoupení žádného českého hráče, pouze za hostující Zagreb nastupuje slovenský útočník Ivan Švarný.

Atlant Mytišči: Galimov – Batyršin, Rukavišnikov, Novopašin, Sanguinetti, Dyblenko, Petrov, Velikov, Atjušov – Gluchov, Kablukov, Kolcov – Michnov, Engqvist, Haataja – Artjuchin, Kedejkin, Šmeljov – Trubačjov, Radulov, Jašin.

KHL Medveščak Zagreb: Dekanich – Montador, Letang, Martinovič, Carle, Foster, Švarný – Walker, Glumac, Murray – Linglet, Vesce, Willsie – Thomas, Cheechoo, Murley – Koren, Kane, Bjokstrand, Perkovič.

Rozhodčí: Beljajev, Oskirko – Petrov, Fatějev.

Oba týmy jsou nastoupeny na svých modrých čarách, zní státní hymny obou zainteresovaných klubů. Napřed chorvatská, poté i ruská.

Hymny odezněly, nic již nebrání úvodnímu buly celého zápasu.

00:01

00:48
    Po nahození Glumaca od levého mantinelu přeruší Galimov raději hru.

01:06
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, buly před Dekanichem.

01:06
    Nějaké problémy s hostující brankou, která je vychýlená ze své pozice a nedaří se jí vrátit do původní pozice. Na led je povolána technická služba místní arény.

01:06
    Vše je vyřešeno, můžeme pokračovat.

01:36
    Haataja se na pravém kruhu pro vhazování opřel do puku, jeho pokus kryje hostující brankář Dekanich.

02:39
    Pokus domácího Radulova z pravého kruhu byl nepřesný.

03:20
    Švarný si sjel z obrané pozice na levý kruh, jeho rána z první orazítkovala náruč hostujícího brankáře.

04:25
    Domácí jsou první minuty aktivnějším týmem, hostující Dekanich má rozhodně více práce než jeho kolega v domácí bráně.

05:25
    Arťuchin prchl do útočného pásma po levém křídle, jeho následný pokus byl však nepřesný.

06:17
    Další pokus Igora Radulova z levého křídla, Dekanich jeho pokus kryje a přerušuje hru.

06:22
    Rána domácích ihned po buly, Dekanich znovu raději přeruší hru.

07:20
    Ofsajd chorvatského Medvěščaku.

07:37
    Walker si vybruslil od levého mantinelu před Galimova, ten však jeho pokus vymazal.

07:54
    Přesilovka pro Atlant. Za hákování je vyloučen hostující Walker.

08:14
    Nepřesná rána Batyršina od modré, po které se hosté mohou osvobodit.

08:37
    Další útok domácího týmu zastavuje ofsajd.

08:41
    Arťuchin pálil hnedka po přejetí modré čáry, jeho pokus byl však sražen mimo.

08:56
    Za podražení je vyloučen domácí Novopašin. Hrát se bude čtyři na čtyři, poté začne zkrácená přesilová hra hostí.

09:17
    Rukavišnikov si sjel na vrchol levého kruhu pro vhazování, jeho pokus švihem končí v náruči připraveného Dekanicha.

09:53

10:39
    Tři zákroky v krátké chvíli pro domácího brankáře Galimova. Hosté na něj zatím v přesilové hře střílí z velkých vzdáleností.

10:56

11:24
    Po nahození Švarného přeruší Galimov znovu raději hru.

12:13
    Engqvist dostal zajímavou nabídku na levé křídlo, sjel si blíže k hostující bráně, Dekanicha a jeho beton však neodkázal překonat.

13:02
    Hra je velmi rozkouskovaná, již delší dobu jsme neviděli souvislejší pasáž bez přerušení. Teď se hostům nepodařil přechod do útočného pásma – ofsajd.

13:42
    Zakázané uvolnění hostujícího Medvěščaku, buly se vrátí před Dekaniche.

14:51
    Haataja vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře z pravého kruhu, ten však pohotově vyráží mimo.

15:56
    Dekanich se musí mít stále na pozoru, domácí pokračují ve větší aktivitě a diktují tempo hry. Kadějkin ten pronikl mezi dvěma obránci Záhřebu, bekhendem si ale na hostujícího brankáře nepřišel.

17:35
    Icing chorvatského týmu, hra se znovu vrací před Dekaniche.

18:01
    Další technický přestupek. Ofsajd brzdí ojedinělý výpad hostujícího mužstva.

19:15
    Formace kolem Arťuchina znovu uzamknula hosty před jejich gólmanem, pokus Kadějkina ale nebyl úspěšný. Dobývání záhřebské brány domácími útočníky pokračuje.

20:00

První třetina je u konce, branku jsme v ní neviděli. Lepším týmem jsou zatím domácí hokejisté, kteří jsou aktivnější, více drží puk na svých holích, ale zatím se jim nedaří najít recept na pozornou a zodpovědnou obranu hostí.

Střely na bránu v první třetině: 18 – 10.

20:01

20:41
    Zajímavé přečíslení dvou hostí proti poslednímu obránci Atlantu. Hostující Thomas však na pravém křídle nedokázal trefit odkrytou část hostující brány.

21:19
    Hosté do třetiny vstoupili lépe, domácí se raději brání vyhozením na zakázané uvolnění.

23:05
    Další zakázané uvolnění domácích. Hosté se snaží hrát aktivně v útočném pásmu, což domácím dělá docela problémy.

23:38
    Rána Švarného od modré, Galimov byl připraven a pohotově chytá.

24:10
    Další icing Atantu, hostující brankář Dekanich zatím nemusel ve druhé třetině řešit žádné složitosti.

24:50
    Za držení je vyloučen hostující Linglet. Domácí mohou díky přesilové hře přidat na aktivitě.

25:32
    Atjušov hledal křižným pasem Kedejkina, ten však nedokázal puk usměrnit do hostující brány.

26:11
    Hostům se podařilo dostat puk pryč z obranného pásma.

26:32
    Rána domácího Sanguinettiho od modré sice Dekanichovi vypadla, puk si to ovšem zamířil mimo tři tyče.

26:46

27:46
    Cheechoo zkoušel štěstí z pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus však domácí brankář vyrazil mimo.

28:00
    Za krosček je vyloučen domácí Gluchov.

28:07
    Glumac dostal přihrávku do mezikruží, z první ale trefil jen prvního bránícího hráče domácího celku.

29:27
    Thomas a jeho pokus z pravého křídla, Galimov vyráží mimo.

29:48
    Domácí se osvobozují, unavená čtyřka může jít vystřídat.

30:05
    Domácí v plném počtu. Před tím mohl Radulov zahrozit ve vlastním oslabení, natlačil se sám před Dekaniche, rychle byl ale odzbrojen navrátivšími se hostujícími obránci.

31:06
    Zakázané uvolnění hostujícího Záhřebu.

32:51
    Icing momentálně na straně domácích, hra je velmi rozkouskovaná i ve druhé části, nesledujeme zatím pohledný hokej pro diváka.

35:30
    Je to boj, na obou stranách. Ovšem spíše ho svádí oba týmy sami se sebou. Vázne kombinace, přihrávky nejsou přesné. Nikdo nechce udělat žádnou chybu, nikdo se neodváží do nebezpečného výpadu.

36:06
    Drobná rozmíška v brankovišti domácího celku se obejde bez vyloučení.

37:40
    Cheechoo přenechal na pravém křídle puk Thomasovi, který ihned pálil příklepem. Jeho pokus tlumí na svých betonech brankář domácích Galimov.

38:20
    Jašin nahodil od pravého mantinelu puk na Dekaniche, to však nemohlo hostujícího brankáře vůbec zaskočit.

38:36
    Velká mela v hostujícím brankovišti, sudí raději přerušuje hru, neboť na sobě leželo mnoho hráčů. Všichni na jedné velké hromadě a nikdo moc nevěděl, kde je puk.

38:50
    Engqvist dostal nabídku do mezikruží, do puku se opřel z voleje, netrefil však hostující bránu!

39:18
    Hosté tlak domácího celku řeší okamžitým vyhozením na zakázané uvolnění.

39:43
    Pokus Šmeljova z levého křídla, Dekanich raději tlumí puk ve své lapačce a přerušuje hru.

39:52
    Ještě jedno přerušení, před dotírajícím Kabluchovem přeruší Dekanich znovu hru.

40:00

Ani ve druhé části jsme branku neviděli, na ledě sledujeme spíše utrpení na obou dvou stranách. Týmům se dnes nic moc nedaří, ve druhé části ani brankáři nemuseli řešit příliš zákeřných situací.

Střely ve druhé třetině: 14 – 9 (celkově: 32 – 19).

40:01

40:25
    Murley pronikl po levém křídle až ke střelbě, jeho pokus však domácí brankář vyráží mimo.

41:09
    Domácí Petrov si po přihrávce od Arťuchina vybruslil před hostujícího brankáře, o puk byl však připraven.

41:34
    Domácím se nepodařila rozehrávka, zakázané uvolnění vrátí hru zpět před Galimova.

43:10
    Dobývání obou brankovišť pokračuje i nadále, nikomu se nedaří usadit se na delší dobu v útočném pásmu. Oba týmy se vzchopí maximálně na nahazování puků z větších vzdáleností. Chybí clonění před brankáři, hráči na hranicích brankoviště a dorážky.

44:57
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Úvodní branka duelu až v čtyřicáté páté minutě! Ránu domácího útočníka vyrazil Dekanich jen před sebe, kde se z pravého křídla k puku dostal volný BOBBY SANGUINETTI a napálil puk směr odkrytá část hostující brány. Gólman Záhřebu se po jeho pokusu sice natahoval, chyběly mu pouze dva nebo tři centimetry, aby puk zasáhl lapačkou. Asistence: Alexej Michnov, Juha-Pekka Haataja.

46:21
    Medveščak právě vstřelil branku!
    No to je vývoj utkání, celou dobu čekáme na branku a teď padnou hned dvě v krátkém sledu. Hosté z rychlého protiútoku srovnávají krok utkání, když NATHAN PERKOVIČ z pravého křídla doklepl puk pod betonem přesouvajícího se Galimova. Asistence: Patrick Bjorkstrand, Boyd Kane.

46:35
    Arťuchin mohl domácím vrátit vedení, sám před Dekanichem však mířil jen do hostujícího gólmana! Velké okamžiky na obou stranách.

48:09
    Šílená pasáž třetí třetiny pokračuje nadále. KONSTATNTIN KOLCOV dorazil z hranice brankoviště vyražený puk od Dekaniche za jeho záda. Úkol to však nebyl jednoduchý, domácímu útočníkovi se v zakončení snažil zabránit obránce hostí Letang, neuspěl ale. Asistence:

49:31
    Za nedovolené bránění je vyloučen domácí Kadějkin. Přesilovka pro hosty a šance na znovusrovnání stavu utkání.

50:05
    Hosté rozpoutali v útočném pásmu pořádný ofenzivní kolotoč, domácí se mají co ohánět. Hokejisté chorvatského týmu určitě nechtějí odjet z Mytišči s prázdnou, dvě třetiny totiž předváděli stejnou hru jako domácí.

50:32
    Domácím se podařilo vytlačit puk do středního pásma.

51:00
    Další vyhození domácích.

51:12
    Přihrávka Thomase do mezikruží byla přesná, jeho spoluhráč však byl perfektně zdvojen a nemohl se dostat do zakončení.

51:32

53:05
    Domácí hrají chytře, snaží se držet co nejvíce puk v útočném pásmu. Hosté neví, jak soupeři tuhle strategii překazit.

53:45
    Posunutá branka po rychlém kontru domácího celku, ze kterého však domácí nedokázali ohrozit hostujícího strážce svatyně.

54:37
    Pokus domácího Kablukova z pravého křídla byl nepřesný.

54:45
    Za hrubost je vyloučen hostující Švarný. Slovenský bek komplikuje svému týmu celou situaci, hosté by potřebovali spíše útočit.

55:21
    Hostům se podařilo zbavit soupeře puku a vyhodit ho do středního pásma.

55:41
    Další vyhození hostí.

56:03
    Domácím se nedaří usadit se v pásmu, to jim ale moc vadit nemusí. Důležitější pro ně je, že čas plyne dále.

56:45

57:05
    Ofsajd brzdí hosty, kteří jsou již v plném počtu a vrhají veškerou koncentraci do útočení.

57:25
    Galimov raději přeruší hru, poté co mu puk poskakoval nebezpečně kolem brankoviště.

58:03
    Švarný se individuálně probil skrz tři protihráče, dostal se i ke koncovce, byl ale již ve velmi ostrém úhlu a tudíž domácímu brankáři stačilo pohlídat si bližší tyč.

58:03
    Oddechový čas pro hosty.

58:10
    Hosté to zkouší bez brankáře v šesti bruslařích!

58:40
    Hosté srovnávají krok ve hře bez brankáře. Hokejisté Medvěščaku vyvynuli na hranici hostujícího brankoviště enormní tlak, který končí brankou MATHIEU CARLEA. Bez asistence.

59:46
    Třetina se spíše jen dohrává.

60:00

Ve druhé třetině jsme sice viděli hned čtyři branky, jelikož ale dvě padly do každé sítě, bude nás po krátké přestávce čekat prodloužení. Pokud se během pěti minut nerozhodne, na řadu přijdou i samostatné nájezdy.

60:00

60:01

60:56
    První zákrok v prodloužení pro hostujícího brankáře, buly po jeho pravici.

61:23
    Je rozhodnuto! Obrovitý útočník domácího celku JEVGENIJ ARŤUCHIN si nabruslil do mezikruží, tělem si odstavil svého obránce a střelou k pravé tyči nedal Dekanichovi žádnou šanci. Bez asistence.

Zápas je u konce, 45 minut se v něm čekalo na branku, do konce třetí třetiny ale padly pak hned čtyři. Zápas se tak dostal do prodloužení, kde musel o bonusovém bodu ve prospěch domácích rozhodnout Arťuchin.

Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (17:33:59)

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 45. Sanguinetti (Michnov, Haataja), 49. Kolcov, 62. Arťuchin – 47. Perkovič (Bjorkstrand, Kane), 59. Carle

Medveščak Záhřeb: Dekanich – Montador, Letang, Martinovič, Carle, Foster, Švarný – Walker, Glumac, Murray – Linglet, Vesce, Willsie – Thomas, Cheechoo, Murley – Koren, Kane, Bjokstrand, Perkovič.

Rozhodčí: Beljajev, Oskirko – Petrov, Fatějev