Chomutov – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | HC Plzeň – Sparta 5:7 (kon.) | Kladno – Slavia 6:4 (kon.)
Vítkovice – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Třinec – Olomouc 3:5 (kon.)
Rytíři Kladno
6:4 (3:2, 2:2, 1:0)
HC Slavia Praha
Pátek 27.09.2013, 16:00 • ČEZ Stadion • DHL Extraliga juniorů

Je konec! Kladno si připisuje první 3 body do tabulky a odrazí se snad ode dna. Pojistku domácích zajistil 4 minuty před koncem Kalla. Zítra čeká Kladenské jiný pražský tým a to Sparta. (18:15:25)

60:00

59:30
    Navíc zakázané uvolnění hostů. Novák musí do brány.

57:47
    Ve stejný čas je tu pro hosty oddechový čas.

57:47
    Icing také na straně Kladna.

57:30
    Mohlo být drama, za Švihálkem zazvonilo břevno.

57:06
    Zakázané uvolnění hostů.

57:00
    Kladno teď hraje uvolněně a dovoluje si i parádičky.

56:03
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Rytíři zřejmě rozhodují o svém vítězství. Okamžitě po buly nahodil puk na Nováka Redlich, za kterého následně doklepl kotouč JIŘÍ KALLA. Asistence: Tomáš Redlich, Petr Veselý.

55:50
    Teď se ale hra přesouvá před jejich branku díky úmyslnému ofsajdu.

55:37
    Teď přibrzdil hosty až zákrok Švihálka.

54:31
    Pražané začínají pomalu riskovat a vzadu nechávají čím dál, tím více okének.

53:39
    hra teď má spád. Rozhodčí navíc teď má volnější chvíli a nevylučuje i za poměrně jasné fauly.

52:16
    Tlačenici u mantinelu přerušil až hvizd hlavního rozhodčího.

51:02
    Kladenští jeli 2 na 1. Redlich to však zkoušel sám a trefil pouze připraveného slávistického brankáře.

50:24
    Kuzďas to zkoušel z ojedinělé akce střelou zápěstím. Novák zasahuje.

49:09

48:19
    Ani Kladnu se přesilovka však moc nedaří. Na puku je Slavie.

47:09
    Přesilovka hostů končí, navíc za vteřinu se budou muset bránit oni. Jedlička zahákoval soupeře a musí jít ven.

46:44
    Machač je na ledě.

46:24
    Slávisté se nyní navíc ocitli v ofsajdu.

46:01
    Kladnu se daří vyhodit kotouč přes všechny čáry.

45:20
    Švihále první střelu chytá.

45:10
    Kladno bude hrát ve třech. Doležal vyloučen za NBR.

44:44
    Navíc je vyloučen Machač (KLA) za držení hole.

44:43
    Domácí několikrát pálili jak u Verdunu, ale všechny střely šly mimo Novákovu klec.

44:10
    Vše ale pro Slavii jistí vzadu Novák.

42:35
    Nyní ovšem Knot podrazil soupeře. Tlak Slavie bude na chvíli utlumen.

42:02
    Další útok ale musí zahájit za vlastní brankou.

41:15
    Sešívaní jakoby polití živou vodou se ženou za vyrovnáním.

40:10
    V brance hostí už je znovu Novák.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:38.

Je až s podivem, že Rytíři po 40 minutách stále vedou, ale jelikož Slavie v první polovině spálila nespočet šancí a stav pouze dorovnávala, tak stále prohrává. Kladno ve druhé třetině čekalo na chyby soupeře, čehož je důkazem i poslední gólová akce domácích, kdy hostům ujelo Šilhavý – Machač a vrátilo Kladnu prozatimní vedení o jeden gól.

40:00

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

38:57

38:04
    Hostům ujela dvojic Patrik Machač, VOJTĚCH ŠILHAVÝ a posledně jmenovaný zakončil kulečníkový ťukec do prázdné branky. Asistence: Patrik Machač.

37:50
    Kladno je v pěti.

36:33
    Slavia právě vstřelila branku!
    A sešívaní dvojnásobnou přesilovku využívají. Krásnou kombinaci hostů do prázdné brány zakončil VÁCLAV TOMEK. Asistence: Dominik Mašín, Filip Hlinka.

35:50
    Domácí jdou však do tří, když Hájek (KLA) zezadu napadl soupeře a poslal ho na mantinel.

35:21
    Domácím to ale však nevadí, poněvadž si berou vedení zpět zásluhou PATRIKA MACHAČE. Asistence: Vojtěch Šilhavý,

34:36
    Navíc budou hrát Rytíři v oslabení. Potekhin vyhodil kotouč mimo hřiště a jde ven za zdržování hry.

34:27
    Šťastný ale zasloužený gól také na straně Slavie. Kdy střelu Knota od modré tečoval ve vzduchu PATRIK ČERVENÝ tak šikovně, že puk dostal oblouk a zapadl přesně za Švihálka. Asistence: Ronald Knot, Václav Tomek.

33:22
    Hosté jsou kompletní.

32:46
    Nyní jsou navíc Rytíři vyhnání díky postavení útočícího hráče v brankovišti.

32:25
    Více jak polovina z trestu pryč, a kladenská střela nikde.

31:49
    Po delší době si zachytal také Eder.

31:22
    Teď navíc jdou opět do 4 díky faulu Ječného.

31:15
    Slávisté se snaží pálit ze všech pozic, ale Švihálek je zatím bezchybný a plně koncentrovaný.

29:59

29:20
    Sešívání vyhazují puk z obranného pásma.

28:30
    Další ohromnou šanci Slavie spálil Jedlička.

27:59
    Síly na ledě se na chvíli vyrovnají. Mašín úplně zbytečně sekal na brankovišti do soupeře a rozhodčí Knapík ho posílá se uklidnit na trestnou lavici.

27:16
    Neskutečné jak Pražané zahazují šance. Tentokrát Kellerstein netrefil v ideální pozici vůbec kotouč.

27:06
    Ovšem Švihálek zůstává ve 2. třetině stále bezchybný.

26:30
    Domácí jdou však opět od oslabení. Šmíd (KLA) podrazil soupeře a jde sedět.

26:00
    Znovu excelentní Švihálek! Před ním se osamoceni zjevili postupně Růžička a Presheva, ale ani jeden nedokázali najít recept, jak dát gól.

25:29
    Nyní raději brankář Rytířů zalehl kotouč, aby aspoň umožnil jeho čtyř kamarádům si jít odpočinout.

24:31
    Krásnou kombinaci hostů zakončil Jedlička. Švihálek ramenem vyráží.

23:43
    Červený se elegantně protančil až před Švihálka. Na kladenského brankáře si ale nepočíhal. Ve stejný čas je vyloučen Kalla za sekání.

22:29
    Hokej má na začátku prostřední periody ráz a tempo- Nyní sledujeme pasáž, kdy se hra přelévá ze strany na stranu.

20:56
    Andres se dostal až před gólmana, kterého sice překonal, ale tím, že ho ještě stačil povalit vlastním tělem a následně posunul branku, tak gól neplatí.

20:01

Máme tu konec prvního dějství a děly se v něm zajímavé věci. Kladno dalo za 15 minut více branek než za minulé 4 zápasy a hlavní rozhodčí vylučoval pomalu vícekrát než jindy za celý zápas. Další třetina začne v 16:50.

20:00

19:20
    Hlavní rozhodčí Knapík se opravdu nenudí. Teď vyloučil hráče z obou týmů. Mašín (SLA) vyloučen za vysokou hůl a Habrdla (KLA) vyloučen za hrubost.

19:10
    A sešívaní dávají gól do šatny. Zasloužil se o něj střelou z kruhu VÁCLAV TOMEK.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

18:38
    Hosté kompletní.

18:25
    Nyní zafungovalo Slavii dobré krytí kotouče až ho nakonec ztratil rozhodčí z dohledu a musel ztratit.

17:56
    Nyní přerušil kombinaci Kladna zákrokem Novák.

17:40
    Slavie opět vyhazuje.

17:05
    Kladno však bude muset začít od domácí branky.

16:38
    Tlak domácích graduje a nyní si vysloužili přesilovou hru. Drohorád (SLA) vyloučen za NBR.

15:12
    Rytíři za 15 minut první třetiny dali už více gólů než za předchozí 4 utkání.

14:47
    A Rytíři z protiútoku hned skóruji! JAKUB KUZĎAS se v tlačenici před brankovištěm zorientoval nejrychleji a doklepl kotouč za bezmocného Nováka. Asistence: Martin Fiala.

14:18
    Evidentní podražení domácích. Hlavní rozhodčí ale nechce zřejmě domácí poslat do čtyř třikrát za sebou.

13:49
    Rytíři opět kompletní. Na jak dlouho!?

13:14
    Slávisté vážně tráví více času za vlastní brankou než u té soupeřovy.

12:22
    Paradoxně jsou ale aktivnější Rytíři než Slavie.

11:49
    moc dlouho jim to nevydrželo. Za zásah do oblasti hlavy krku dostává Novák (KLA) 2+10 a putuje za katr.

11:22

11:00
    Švihálek drží svými zákroky domácí tým stále ve vedení.

10:05
    Rytíři vyhazují přes celé kluziště.

9:22
    Šance pro hosty. Šilhávý (KLA) nedovoleně bránil soupeře a dostává 2 minuty nepodmíněně.

8:42
    Další závar před hostující brankou tentokrát Novák vyřešil.

7:44
    Sešívaní jsou jaksi nervózní, nyní je zastavilo opět zakázané uvolnění.

7:00
    Teď však díky dobré kombinaci skóruji, ale vybrali si přitom pořádný kus štěstí, když gólman Novák lehké nahození od modré v podání TOMÁŠE REDLICHA nejprve zkrotil, ale vzápětí místo do hry vytřepal kotouč do vlastní brány. Asistence: Petr Křepelka, Petr Veselý.

6:25
    Kladenští však nepozbyli v pásmu ani vteřinu doposud.

5:51
    Švihálek už měl již kotouč pod kontrolou ale Presheva ve snaze získat kotouč ho sekl do rukavice a jde se uklidnit na trestnou lavici.

5:19

5:00
    Slavii se tentokrát ale přesilovka nedaří.

3:19
    Další trest pro Kladno. Tentokrát za sekání putuje na trestnou Novák.

3:09
    A je vyrovnáno! Moc dlouho to netrvalo, když napřáhl do modré MATĚJ HES a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Patzelt

2:38
    teď se ale budou muset domácí bránit, Za podražení je vyloučen Habrdla (KLA).

1:27
    Ihned po vhazování vypálil PETR RAJTER. S trochou štěstí puk skončil překvapivě v brance. Černá guma byla totiž několikrát tečována a překvapivě proklouzla Novákovi v brance mezi betony. Asistence: Patrik Machač.

1:23
    Teď ale zahráli icing, hra se stěhuje na jejich území.

0:41
    Slávisté hned v úvodních vteřinách zamkli Rytíře v jejich pásmu.

00:01

Poslední zápas

Pražané statečně bojovali s Chomutovem, ale na víc než bod to nestačilo. Piráti nakonec odvezli z Edenu v korábech 2 body za výhru po samostatných nájezdech.

Rytíře trápí především koncovka, alespoň malou náplastí útěchy v posledním duelu z Plzní bylo, že se jim podařilo vstřelit branku.

Slavia je zatím na tom o trochu lépe. Po slušném začátku, kdy získala 5 bodů však přišel útlum a s nimi 2 porážky, z toho jedna až v nastavení. Sešívaným přísluší před dneškem 14. pozice.

Kladno bude chtít zažehnat hodně černou sérii, která je potkala na začátku soutěže. Z dosavadních 4 odehraných utkání totiž Rytíři skórovali pouze dvakrát a dvakrát odešli bez vstřelené branky. Se skórem 2:13 se svěřenci Otakara Vejvody staršího krčí na posledním místě tabulky a na vyhnutí bojů ve skupině play-out z loňska to zatím nevypadá.

Příjemné odpoledne z Kladna. Místní juniorští Rytíři se díky losu a menším tripu ukáží doma před vlastními fanoušky po třech týdnech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 2. Rajter (Machač), 7. Redlich (Křepelka, Veselý), 15. Kuzďas (Fiala), 36. Machač (Šilhavý), 39. Šilhavý (Machač), 57. Kalla (Redlich, Veselý) – 4. Hes (Patzelt), 20. Tomek, 35. Červený (Knot, Tomek), 37. Tomek (Mašín, Hlinka)

Rytíři Kladno: Švihálek (Kaňka) – Větrovec, Hájek, Špaček, Potekhin, Šmíd, Rajter – Christl, Šilhavý (C), Macháček – Kobes, Redlich, Kalla – Habrdla, Kuzďas, Machač – Novák P., Fiala, Veselý – Doležal, Křepelka,
    HC Slavia Praha: Novák D. (15. – 41. Eder) – Novák M., Mašín, Růžička (C), Hes, Drahorád, Knot, Leština – Červený, Kellerstein, Presheva – Zajíc, Patzelt, Ječný – Brzák, Hlinka, Jedlička – Tomek, Adres, Navrátil.

Rozhodčí: Knapík – Rohlínek, Mašek