Sokolov – Vlašim 1:0 (kon.) | Ústí n. L. – Bohem. Pr. 4:1 (kon.) | Třinec – Pardubice 1:2 (kon.)
Táborsko – Vltavín 3:0 (kon.)
FK Třinec
1:2 (1:0)
FK Pardubice
Sobota 19.10.2013, 10:15 • Stadion Rudolfa Labaje, Třinec (kapacita: 2200 míst) • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Já se s vámi pro dnešek loučím. Přeji vám příjemný zbytek soboty a někdy příště na počtenou! (12:14:35)

Pardubice vítězí. Po první půli sice prohrávaly vlastním gólem Jeřábka, ale v poločase druhém vývoj utkání otočily. Už ve 49. minutě skórovaly z přímého kopu, když se po originálním signálu trefil přesně k tyči Hundák. Pak se hrál vyrovnaný fotbal bez výraznějších šancí a v 71. minutě se prosadil znovu Hundák. Pardubice vedly a náskok si hlídaly pečlivou defenzivou. Třinečtí sice vyvinuli jakýsi tlak, ale Gulajev své šance neproměnil. Žádný z protiútoků Východočechů se také neujal, ale přesto to hostům k vítězství stačilo. Třinec potvrdil, že doma hraje špatně a prohrál už počtvrté.

90+3
    Gulajev si chtěl vymodlit penlatu, ale jeho snaha přišla vniveč.

90+3
    Odražený balon si našel Malíř, ale přestřelil i síť za bránou Shejbala.

90+2
    Odchází i kapitán Pardubic Petr Kudrna, nastupuje Jan Řezníček.

90+1
    Po Malířově centru se k hlavičce dostal Hupka, ale brankáře neohrozil. Reklamace ruky pardubického obránce také nevyšla.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Pardubice střídají. Zahraje si Josef Janecký, odešel Jan Hodas.

89
    Třinečtí obléhají pardubickou šestnáctku, ale k příležitostem se nedostávají. Matouškův centr nyní stáhl ze vzduchu Shejbal.

88
    Matoušek se neporozuměl s Málkem a rozehrávat bude Shejbal. Každá vteřinka je teď pro Východočechy dobrá.

87
    Matoušek zastavil pronikajícího Hodase jen za cenu autového vhazování pro hosty.

86
    Matoušek si připravil míč na pravačku a z kroku vystřelil vysoko nad.

85
    Střelu z voleje vyslal zpoza šestnáctky Velner, ale trefil jen některého z obránců.

85
    Němeček fauloval Gavláka a Třinec má možnost standardní situace.

84
    Málkův centr přizvedl Kudrna, míč spadl do vápna, kde se jej snažil do brány dostrkat Gulajev, nepovedlo se!

83
    Třinečtí otvírají zadní vrátka a Pardubice se dostávají k nebezpečným šancím.

82
    Odražený míč napálil Pospíšil těsně vedle Brukovy branky.

82
    Dnešní utkání sleduje 421 diváků.

81
    Před Motyčkou skryl balon Shejbal.

80
    V obrovské šanci se octl Hodas, který prošel po levé straně hřiště, překonal už i Bruka, ale balon skončil pár decimetrů vedle levé tyče třinecké brány!

79
    Poprvé střídají i Pardubice. Za dvougólového Martina Hundáka nastupuje Tomáš Dostálek.

78
    Jaroslav Málek na půli hřiště úmyslně zavadil o Hodase a viděl za svůj zákrok žlutou kartu.

78
    Málek sice vystihl přihrávku Přibyla, ale míč skončil v zámezí.

77
    Po centru Malíře hlavičkoval do odkryté brány Hupka, ale přestřelil!

73
    V závaru před brankou se ke střele dostal Gulajev, ale trefil jen některého z obránců!

72
    Třinečtí fanoušci požadují odvolání trenéra Hajného.

71
    Pardubice právě vstřelily branku!
    MARTIN HUNDÁK přidává svou druhou branku. Kudrnův centr odhlavičkoval Matoušek jen k Hundákovi, ten si potáhl míč na pravou nohu a střelou na zadní tyč překonal Bruka – 1:2!

70
    Cigánek v souboji s Hodasem úspěšnější, pak svou nahrávku zkazil Motyčka.

70
    Pardubice sportovně odevzdaly balon Třineckým.

69
    Jeden z Pardubických leží na půlící čáře, hra je přerušena.

68
    Za Miroslava Cepláka nastupuje Tomáš Gavlák.

68
    Jeřábkovi se odkop nepovedl, zaskočil za něj ale Němeček a dokázal míč odpálit.

67
    Nyní fauloval Hupka Kudrnu a balon zase získaly Pardubice.

66
    Třinec vybojoval míč na půli hřiště.

65
    Přibyl pokryl míč před Gulajevem, pak ale nevyšel dlouhý nákop Němečkovi.

64
    Po centru Cepláka střílel padající Malík. Jeho střela bránu Shejbala neohrozila.

63
    Ceplák s Matouškem rozjíždějí třinecký útok.

62
    Po rohovém kopu se míč odrazil k vzadu stojícímu Němečkovi a ten svou střelou z prvního doteku div nepřestřelil síť za Brukovou brankou.

61
    Cigánek zahrál před Brukem radši na roh.

61
    Pardubice zůstanou u míče i po nedovoleném zákroku Malíře.

60
    Jan Malík na půli hřiště vůbec netrefil balon, ale nohu Kakrdy. Zaslouženě obdržel žlutou kartu.

60
    Kombinaci Cepláka a Málka zastavil pozorný Přibyl.

59
    Hodas chtěl sklepávat hlavou na Kakrdu, ale míč skončil za třineckou brankou.

58
    Kudrna odzbrojil čistým způsobem pronikajícího Malíře.

58
    Cigánek nepřihrál přesně na krátkou vzdálenost Matouškovi, Přibyl vhazuje.

57
    Malíř znovu pouze do zámezí a hrají Pardubice.

56
    Malířův centr prolétl autem a až pak se vrátil před branku. Shejbal rozehrává.

55
    Tvrdý střet Kakrdy a Matouška pardubický hráč fauloval, ale vše se obešlo bez žlutého ocenění.

55
    Přibyl uviděl ležícího Kakrdu a zahrál míč do zámezí. Třinečtí míč nevrátili.

54
    Před dotírajícím Kakrdou odhlavičkoval Matoušek.

53
    Další změna v kádru domácích. Václava Juřenu vystřídal Radek Gulajev.

53
    Juřena hlavou prodloužil jen na gólmana Shejbala.

52
    Ceplák poslal do úniku po kraji hřiště Matouška, s ním si ale poradili pardubičtí obránci Šejvl a Němeček.

51
    Na druhé straně fauloval zase Malík a Pardubice budou z levé strany rozehrávat standardní situaci.

50
    Šlapák Cepláka, faulován byl Přibyl.

49
    Je vyrovnáno! Pardubice rozehrály přímý kop překvapujícím způsobem, Hodas připravil palebnou pozici pro MARTINA HUNDÁKA a jeho střela prošla mezi Brukovými prsty až do sítě – 1:1!

48
    Unikajícího Kakrdu stáhl na zem Petr Cigánek a dostal žlutou kartu.

47
    Matouškův centr odvrátili hosté až napodruhé.

46
    Třinec vstupuje do druhé půle s jednou změnou. Petra Wojnara nahradil Michael Hupka.

46

Utkání začalo lépe pro hosty z Pardubic, kteří si první šanci vypracovali už v 8. minutě, ale Hundák svou střelu z voleje do brány neumístil. Ve 14. minutě pak přišlo třinecké potrestání. Wojnar vracel dlouhý nákop Malíka hlavou před branku a tam si míč do vlastní branky srazil nešťastný Jeřábek. V dalším průběhu byla hra vyrovnaná, bez velkých šancí. Na konci poločasu měli dobré příležitosti Východočeši, ale neprosadil se ani Přibyl, ani Hodas a do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí Třinec.

Druhý poločas začne přibližně v 11:19.

45+1
    Tak na závěr první půle ještě velká šance hostí. Přibylův centr na Hodase odvracel jen s vypětím všech sil Velner. Hodas se téměř protlačil ke gólové hlavičce!

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.

44
    Hodas byl v ofsajdu a možná poslední útok poločasu rozehraje Třinec.

44
    Hundák si naváděl míč na střed tak dlouho, až o něj nakonec přišel.

43
    Wojnar sice dosáhl gólu, ale to vše díky postavení v ofsajdu.

42
    Matoušek vystavil stopku Pospíšilovi, ale pak ho zastavil Přibyl. Přesto se balon nakonec dostal až k Brukovi.

41
    Malířův dlouhý míč na Velnera zpacifikoval Šejvl.

40
    Pardubice ale balon rychle odevzdaly.

39
    Miroslav Ceplák zajel do Pospíšila a je druhým hráčem potrestaným žlutou kartou.

38
    Bruk chtěl vyboxovat centr Norka, ale na sto procent se mu to nezdařilo. Míč propadl až na Přibyla, který ale hlavičkoval těsně nad! Přibyl byl vývojem situace překvapen a zřejmě proto nezakončil přesně.

37
    Kakrda byl v souboji dvou sedmiček s Matouškem úspěšný a vybojoval balon.

36
    Ve vzdušném souboji fauloval Němečka domácí Malíř.

36
    Pardubice zůstaly po rohu u míče, nyní však bude vhazovat Velner.

35
    O chvilku později centroval zase Přibyl, Motyčka byl nucen hrát na roh.

35
    Pospíšilův centr na dvakrát zablokovali Matoušek s Motyčkou.

34
    Juřena nachytán v ofsajdu.

33
    Malířův nebezpečný centr prolétl pardubickou šestnáctkou bez povšimnutí.

33
    Šejvl odhlavičkoval Velnerovo přenesení hry.

32
    Pardubice jsou teď mírně lepší a buší na vrata třinecké defenzivy.

31
    Hundákův pokus skončil několik metrů od Brukovy brány.

30
    Ceplák se trochu utápěl ve svých kličkách, ale nakonec vybojoval alespoň autové vhazování pro svůj tým.

29
    Pavel Malíř zastavil pronikajícího Pospíšila faulem a uviděl za svůj zákrok žlutou kartu.

28
    Malířův centr si ve vzduchu našel Motyčka, ale hlavičkoval jen do náruče Shejbala.

27
    Nadějnou kombinaci Třinec zastavil skluzem Šejvl, pak se ke střele zpoza šestnáctky dostal Motyčka, jeho pokus tečoval Němeček a bude se kopat roh.

27
    Třinečtí zvládli nepříjemnou skrumáž před svou brankou a rozehrává Bruk.

26
    Jeřábek prošel až do pokutového území a předkládal míč Hodasovi, Matoušek stihl odkopnout na roh.

26
    Nadějné přečíslení Třince pokazil nepřesnou přihrávkou Málek.

25
    Motyčka ztratil míč na půlící čáře, svému týmu se ale revanžoval o chvíli později, kdy zablokoval Jeřábkovu střelu.

24
    Norkův nebezpečný centr odvracel Cigánek a byl při tom faulován Kakrdou.

23
    Šejvl zahrál před dotírajícím Ceplákem hlavou na Shejbala.

22
    Hundák fauloval Malíře na půlícím kruhu, třinecký kapitán zůstává na zemi.

22
    Wojnar přihrál do běhu Velnerovi, ale jeho přízemní centr na Malíře přesný nebyl.

21
    Málkův pas vzduchem byl na Malíře příliš dlouhý.

20
    Rychlý brejk hostí zakončoval střelou na zadní tyč Hundák, ale bránu netrefil.

19
    Po Pospíšilově nepřesné přihrávce zvládl výlet z branky Bruk.

18
    Hundák nabízel svou přihrávkou únik Hodasovi, ale ten jeho záměr nepochopil.

17
    Pardubice hrají s míčem na kopačkách a snaží se o rychlou odpověď.

16
    Další přímý kop Třineckých rozehrál nepřesně Ceplák.

15
    Třinec právě vstřelil branku!
    Malíkův nákop vrátil před branku hlavou Wojnar a pak si míč do vlastní branky srazil dezorientovaný JAN JEŘÁBEK – 1:0!

14
    Málka fauloval Kudrna.

13
    Po pěkné narážečce s Malířem poslal do vápna přesný přízemní centr Velner. V šestnáctce byl ovšem nejrychlejší brankář Shejbal.

12
    Rozehrávka Pardubic vzadu.

11
    Nyní se hraje na pravé straně a balon mají v moci domácí.

10
    Další faul Třineckých. Juřena svalil na zem Jeřábka a hosté zůstávají na útočné polovině.

10
    Oblouček Hundáka chtěl hlavou prodloužit za Bruka Hodas, ale přehodil i branku.

9
    Cigánek nedovoleně zastavil Kakrdu.

8
    Kudrna vyslal svou přihrávkou do ulice Pospíšila, ten přesně odcentroval na Hundáka a poslední jmenovaný poslal svou ránu z prvního doteku jen těsně vedle!

7
    Míč stáhl ze vzduchu gólman Shejbal po centru Cepláka.

7
    Malíř nastřelil na kraji hřiště ruku Norka a Třinec bude rozehrávat přímý kop.

6
    Norek vyslal do úniku Jeřábka, jehož centr do vápna byl nepřesný a zpacifikovali ho třinečtí stopeři.

6
    Pardubice ale míč získaly zpět a budou útočit.

5
    Wojnar vybojoval autové vhazování v blízkosti pardubické šestnáctky.

4
    Kudrna posunul míč Jeřábkovi a ten poslal svou jedovatou ránu z hranice pokutového území jen do boční sítě.

3
    Jeřábek poslal chytrou kolmici do šestnáctky na Hodase, ten byl faulován Velnerem a Pardubice mají dobrou možnost ke skórování.

2
    Jeřábek fauloval Málka na polovině hřiště a rozehrávají domácí.

2
    Hundáka zastavil Velner a Pardubice vhazují.

1
    Po přihrávce od Velnera se míče trochu zbrkle zbavil Wojnar.

1

-2
    Oba týmy již nastupují na trávník. Domácí budou hrát v bílých dresech a trenýrkách, hosté z Pardubic oblékli červené trikoty.

Pardubicím bude pro dnešní utkání chybět jejich nejlepší střelec Lukáš Rešetár, který neusedne ani na lavičku náhradníků. Třinečtí jsou téměř kompletní, avšak jen na střídačku usednou některé obvyklé opory jako Petr Lisický, Tomáš Gavlák nebo Josef Čtvrtníček.

FK Fotbal Třinec: Bruk – Velner, Malík, Cigánek, Matoušek – Malíř (C), Motyčka, Málek, Ceplák – Wojnar – Juřena. Trenér: Pavel Hajný.
    b: Brych – Gulajev, Lisický, Čelůstka, Hupka, Gavlák, Čtvrtníček.

FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Šejvl, Němeček, Norek – Pospíšil, Kudrna (C), Jeřábek, Hundák – Kakrda, Hodas. Trenér: Jiří Krejčí.
    Náhradníci: Ptáček – Tischler, Polák, Řezníček, Dostálek, Janecký, Fusek.

Rozhodčí: Jaroslav Bílek – Petr Vysloužil, Petr Kotalík.

Delegátem utkání bude pan Luděk Nevrlý.

Vzájemné zápasy:

Proti klubu FK Pardubice, který vznikl v roce 2008, neodehráli Třinečtí žádné utkání, avšak s pardubickým fotbalem zkušenosti mají. V 90. letech s ním sváděli druholigové boje a zajímavé je například třinecké vítězství 7:2 z roku 1994.

Juniorky obou klubů se nedávno střetly v Juniorské lize a úspěšnějšími byli Slezané, kteří Východočechy na domácím hřišti porazili 1:0.

Zajímavosti:

Třinec rozkládá svou střeleckou úspěšnost mezi mnoho střelců, a tak jsou nejlepšími kanonýry Slezanů hned čtyři fotbalisté. Dvě branky totiž vsítili Radek Gulajev, Tomáš Gavlák, Miroslav Ceplák a také obránce Petr Cigánek, který svými dvěma zásahy otočil vývoj posledního domácího utkání Třince proti Vltavínu. Strážce třinecké brány Václav Bruk zase patří ke gólmanům, kteří zatím vychytali tři nuly.

V pardubické kabině má na svědomí nejvíc přesných zásahů Lukáš Rešetár. Rešetár je zároveň futsalovým reprezentantem České republiky a hraje v dlouhodobě nejlepším českém futsalovém klubu v Chrudimi. Sám tvrdí, že je pro něj futsal na prvním místě a fotbal řadí až na druhou kolej. Přesto je s pěti vstřelenými góly jednou z největších opor druholigových Pardubic. Za zmínku stojí také čtyři góly Martina Hundáka. Gólman Luděk Frydrych zase odchytal dva zápasy, ve kterých za svá záda nepustil jediný balon.

FK Pardubice:

Pardubice hrají druhou nejvyšší soutěž druhou sezonou. V té minulé se s naprostým přehledem zachránili, když skončili na klidném 7. místě. Letošní ročník také nerozjeli zle a po sedmi odehraných zápasech měli na svém kontě jedenáct bodů, pak se ovšem východočeská mašina zadrhla a její šňůra bez vítězství je už čtyři utkání dlouhá. V 9. kole sice Pardubice porazily Karvinou 2:1, avšak toto utkání bylo dodatečně kontumováno ve prospěch Karviné kvůli neoprávněnému startu pardubického gólmana Luďka Frydrycha. V posledních dvou zápasech perníkáři prohráli v Sokolově 0:2 a doma vyválčili před televizními kamerami remízu 1:1 s Českými Budějovice. Po kontumaci, proti které se vedení východočeského klubu odvolalo, spadly Pardubice na 10. místo, které zaujímají se stejným bodovým ziskem jako jedenáctý Třinec.

FK Fotbal Třinec:

Třinečtí fotbalisté patří k nejhorším mužstvům Fotbalové národní ligy, co se týče domácích zápasů. Z pěti odehraných utkání před domácím publikem vytěžila družina trenéra Hajného pouhé čtyři body za remízu 0:0 s Mostem a za dva týdny staré vítězství 4:2 proti Vltavínu. Na cizích hřištích to Třineckým klape o něco lépe a když sečteme zisk bodů z domácích utkání se ziskem zvenku, dostaneme celkem třináct bodů, díky kterým Slezanům patří 11. pozice. V dosud posledním 11. kole hráli fotbalisté z Třince regionální derby na půdě Karviné a gólem z 85. minuty prohráli 1:2. Doma proti Pardubicím budou určitě chtít navázat na poslední vítězství na vlastním hřišti proti Vltavínu a vydolovat další cenné body.

Dobré sobotní dopoledne, vítám vás u textového online přenosu z utkání 12. kola Fotbalové národní ligy. Dnes nás čekají čtyři zápasy z této soutěže, my se budeme věnovat střetnutí mezi týmy FK Fotbal Třinec a FK Pardubice. Jestliže nebudete přímo na třineckém stadionu, sledujte online přenos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.