Dunajská Streda – Senica 0:2 (kon.) | Trnava – Myjava 0:1 (kon.) | Nitra – Košice 2:3 (kon.)
B. Bystrica – Ružomberok 0:1 (kon.) | Zlaté Moravce – Žilina 2:0 (kon.)
MFK Dukla Banská Bystrica
0:1 (0:1)
MFK Ružomberok
sk Sobota 19.10.2013, 17:30 • Štadión SNP Štiavničky • Niké liga

Ďakujem vám za pozornosť a teším sa na stretnutie pri ďalšom prenose zo Štiavničiek. (19:20:26)

Ružomberok dokázal, že na ihriskách súperov mu to v tejto sezóne ide a len zveľadil svoju bilanciu. Takisto dokázal, že s Duklou to vie a svoju sériu neporaziteľnosti s červeno-bielymi predĺžil na 7 zápasov. Domáci si nevytvorili v závere súvislejší tlak, ako u nich býva v domácom prostredí zvykom. Aj preto je víťazstvo Ružomberku zaslúžené.

92
    Taktické striedanie hostí. Zošáka nahradil Bartoš.

91
    Ani z tohto mráčka nezapršalo.

91
    Priemy kop pre Duklu po faule na Marcina.

90
    Nadstavený čas druhého polčasu sú 2 minúty.

89
    Kapitána ,,Ruže", Ďubeka, vystrieda Lovás.

86
    Na tribúnu poslal loptu Vajda. Chcelo by to konštruktívnejšiu rozohrávku, ak chce Dukla pomýšľať na bodový zisk. Takéto kúskovanie hry Ružomberku len vyhovuje.

85
    Útočný faul Šovčíka vo vzdušnom súboji s brankárom Nikoličom. Bude sa odkopávať od ružomberskej brány.

84
    Posledné striedanie Dukly, ktorá vsádza všetko na ofenzívu. Jurčo išiel dolu z trávnika, nahradil ho do posledných minút Šovčík.

83
    Nagy sa snažil vysunúť Zreľáka, ten jeho prudkú prihrávku nezachytil.

81
    Zošák zahrával rohový kop. Lopta doplachtila na hlavu aktívneho Lačného a ten zakončoval na zadnú žrď. Zmrazený Boroš ostal stáť a sledoval ako lopta preletela tesne vedľa brány.

79
    Sľubná palebná pozícia pre Faška. Jeho totálne nevýrazný pokus bol pre Nikoliča malinou.

77
    Po odrazenej lopte sa k zakončeniu dostal Brašeň. Z voleja vypálil len do miest kde stál pozorný brankár hostí.

76
    Lačného delovka z ťažkej pozície letela mimo.

75
    Veľká šanca domácich. Brašeň nakrátko prihral Faškovi a ten tvárou v tvár Nikoličovi neuspel. Výborný zákrok hosťujúceho gólmana.

73
    Adamovič v obrannom zákroku a loptu ešte stihol zachytiť do náručia Nikolič. Diváci pod Urpínom majú na to iný názor, žiadajú si rohový kop.

70
    Vrece so striedaniami sa nám roztrhlo. Druhá zmena v krátkom časovom v slede na strane Bystrice. Považanca vystriedal čerstvý Faško.

68
    Vzápätí striedajú aj hostia. Luptáka nahradil na posledných 20 minút Lačný.

67
    Zreľákova nevýrazná strela z otočky nenarobila Borošovi žiadne problémy.

67
    Prvé striedanie v zápase. Strieda domáca Dukla. Peňašku nahradil Chrien.

66
    Ružomberok preukazuje svoju hernú kvalitu. Veľké množstvo presných prihrávok a dlhodobé držanie lopty mali možnosť vidieť prítomní na Štiavničkách.

65
    Dnešné stretnutie sleduje 1690 divákov.

64
    Za faul v strede ihriska vidí prvú žltú kartu na strane Banskej Bystrice Ľupták.

61
    Marcin sa teraz zvíja na trávniku po sklze jedného z obrancov. Toto zrejme nebolo čisté. Podľa rozhodcu zjavne áno, pretože nereagoval. Marcina odvážajú na nosidlách a hra sa na chvíľu prerušuje.

59
    Center Ďubeka na Kanu. Ten hlavičkoval a trafil Noska. Zdalo sa, že do ruky, čo signalizoval aj Kana. Rozhodca mlčal.

57
    Kuriózna situácia. Útočiaci Bystričan Jurčo si tak svedomito strážil ofsajdovú líniu, že nakoniec pomaly zareagoval a nedosiahol na prihrávku spoluhráča.

55
    Kapitán hostí, Ďubek, to vyskúšal spoza šestnástky. Boroš nemusel ani prstom pohnúť, pretože strela letela vysoko nad.

52
    Nepresný center Kanu takmer ohrozil Boroša. Lopta skončila nakoniec tesne nad bránou.

50
    Na začiatku druhého polčasu pôsobia aktívnejším dojmom Ružomberčania.

48
    Strelec dnešného gólu Kana sa pokúsil zblízka vypáliť. V ťažkej pozícii mu ale strela vôbec nesadla.

47
    Považanec zabojoval pri pravej rohovej zástavke a nakoniec aj odcentroval. Nikolič si postrážil túto situáciu a zasiahol.

46
    Začal druhý polčas.

45
    Do druhého polčasu oba tímy nastupujú bez zmeny v zostave.

Prvý polčas skončil.

45
    Kana si vypýtal faul v závere polčasu. No z následnej štandardnej situácie nezapršalo.

43
    Ruža vytlačila útočiacu Duklu na jej vlastnú polovicu a zapojiť sa do rozohrávky musel aj Boroš. Tlak Dukly je len platonický.

41
    Ľuptákova nepodarená prihrávka za obranu, toto Jurčo nemohol stihnúť.

39
    Zúfalý pokus stredopoliara Považanca. Z obrovskej vzdialenosti úplne minul a Nikolič nemusel zasahovať.

37
    Lupták sa snažil poslať center pred bránu, ale ružomberský hráč to nestihol, dostal sa z loptou za bránkovú čiaru. Dobre ho pokrýval Vajda.

36
    Pol minúty manévroval Jurčo spolu s Turňom v rohu ihriska. Druhý menovaný sa odhodlal konečne odcentrovať. Len do miest kde stál pripravený gólman hostí.

35
    Rohový kop Považanca stiahol Nikolič s prehľadom do svojho náručia.

33
    Nepresne teraz prihrával z prvej Marcin na Jurča. Škoda, pretože táto akcia sa rozvíjala sľubne.

32
    Azda prvý ofsajd v stretnutí prichádza až po polhodine hry. Ocitol sa v ňom domáci hráč, Peňaška.

30
    Nebezpečnú loptu poslal Marcin pred bránu Ružomberku. Tam si nabiehal Jurčo. Ale ani on, ani dvaja obrancovia hostí netrafili loptu a tá sa dokotúľala až do zámedzia.

28
    Dukla zatlačila ,,Ružu" v posledných momentoch na jej polovicu.

26
    Bystrický gólman teraz prudko vyštartoval proti lopte a ,,skosil" Kanu. Nedovolený zákrok to ale nebol.

24
    Ružomberok dal gól!
    Po peknej akcii hostia vedú 0:1. Všetko začalo presným centrom Zošáka. Tento center predĺžil Maslo na hlavu TAWAMBA KANU, ktorý zblízka poslal loptu za chrbát bezmocného brankára Dukly.

22
    V strede poľa pokazil prihrávku Považanec, no na druhej strane Zošákova finálna prihrávka bola taktiež nepresná. Boroš pozbieral loptu do náručia.

20
    Lupták s Ďubekom narobili problémy defenzíve domáceho tímu. Ďubek sa snažil vrátiť loptu naspäť Luptákovi, ktorý by sa ocitol sám pred Borošom. Jeho prihrávku v poslednej chvíli zastavil dobrým obranným zákrokom Vajda.

18
    Akcia po osi Brašeň, Jurčo, Turňa. Center posledného menovaného bol zblokovaný na rohový kop.

16
    Adamovič teraz hľadal Zreľáka dlhým pasom. Bolo to príliš dlhé a Boroš dobre vybehol proti lopte.

14
    Obrovská príležitosť červeno-bielych. Znenazdajky sa ocitol úplne sám pred hosťujúcim gólmanom Brašeň a z bezprostrednej blízkosti trafil ľavú tyč!

12
    Po odrazenej lopte sa dostal do šance Marcin, ale napálil to len do spoluhráča Jurča.

11
    Prvýkrát dala o sebe vedieť aj Dukla. Považanec zrežíroval svoj priamy kop kvalitne a strelou k pravej tyči narobil Nikoličovi značné problémy. Nikolič vyrazil na rohový kop.

10
    Za faul na predierajúceho sa Marcina vidí prvú žltú kartu v stretnutí Ružomberčan Adamovič.

7
    Štandardku zahral Ďubek. Lopta sa odrazila na kopačku Zošáka, ktorý z veľkého uhla minul.

6
    Považanec v sklze nepríjemne zasiahol Noseka a môže byť rád, že nevidel žltú kartu. Priamy kop pre ,,Ružu".

4
    Prvý strelecký pokus stretnutia. Jeho autorom bol Kana. Strela z otočky, z azda dvadsiatichpiatich metrov, letela nad bránu.

3
    Výborný presing Peňašku, ktorým takmer donútil Noseka urobiť chybu.

1
    Prvý náznak rozruchu pred bránou domácich zažehnal ráznym odkopom Peňaška.

1
    Stretnutie práve začalo.

Úvodné zostavy:

FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Turňa, Podstavek, Nosko, Vajda, Brašeň, Ľupták, Považanec, Jurčo, Peňaška, Marcin M. Marcin.
    Náhradníci: Rodinger – de Vito, Chrien, Hronec, Faško, Šovčík.

MFK Ružomberok: Nikolič – Maslo, Greššák, Nosek, Adamovič, Kana, Ďubek, Lupták, Zošák, Nagy, Zreľák.
    Náhradníci: Lešňovský – Janec, Bartoš, Kotora, Serečin, Lovás, Lačný..

Tradične v sobotu privíta v zápase 14. kola FK Dukla Banská Bystrica v derby ,,cez kopec“ MFK Ružomberok. Výkop stretnutia je naplánovaný na 17.30 h.

FK Dukla Banská Bystrica

Ešte pred týždňovou reprezentačnou prestávkou, konkrétne 5. októbra, odohrala Dukla duel v Košiciach. Vstup do zápasu jej vyšiel, od 16. minúty viedla zásluhou Patrika Vajdu. Avšak v druhom polčase východniari strhli vedenie na svoju stranu a nakoniec zvíťazili 3:1. Dukla tak vyšla bodovo naprázdno. Čo sa týka posledného domáceho zápasu so Zlatými Moravcami, ten červeno-bieli zvládli a vyhrali najtesnejším rozdielom 1:0. O víťazstve rozhodol v 74. minúte Patrik Vajda, ktorý sa presadil neskôr aj v Košiciach.

Domáce prostredie znamená pre zverencov Norberta Hrnčára obrovskú výhodu, čo sa prejavuje na výsledkoch. Na konte majú na Štiavničkách zatiaľ 3 výhry, 2 remízy a 1 prehru (s vedúcim Slovanom). Na ihriskách súperov získali v 7 zápasoch len 6 bodov, zatiaľ čo pod Urpínom v 6 zápasoch až 11 bodov.

,,Ruža“ podľahla v 12. kole nečakane Zlatým Moravciam v domácom prostredí 1:3. Keďže futbalisti Ružomberku cestujú pod Urpín, kde ich bude hostiť Banská Bystrica, pozrime sa na to ako sa im darí na ihriskách súperov.

Mimoriadne pozitívnu bilanciu z ihrísk súperov majú zverenci Jozefa Vukušiča. A to 3 výhry ,2 remízy a jediná prehra, ktorú zaznamenali proti úradujúcemu majstrovi – ŠK Slovanu Bratislava. To, že sa im ,,vonku“ darí potvrdili aj naposledy v Žiline. ,,Šošonov zdolali 3:2 a to napriek tomu, že prehrávali po polhodine hry gólom Jaroslava Mihalíka. Tomáš Ďubek, Miloš Lačný a Adam Zreľák otočili vývoj zápasu v prospech ,,Ruže“ a na jej výhre už nič nezmenil ani kontaktný gól Viktora Pečovského z 90. minúty.

Vzájomné súboje

Bystrica s Ružomberkom si už raz v tejto sezóne zmerala sily. V 3. kole bol úspešnejší domáci Ružomberok. Po polčase totiž viedol zásluhou Miloša Lačného 1:0. Lačný vtedy uštedril Dukle klasický gól do šatne v 41. minúte. V druhej 45-minútovke poistil vedenie domácich Mário Almaský, keď sa presadil v 75. minúte. V závere, keď prebiehala 84. minúta, už len korigoval na konečných 1:2 z pohľadu Banskobystričanov Pavol Jurčo.

Dukla vyhrala naposledy s Ružomberkom 17. marca 2012. Odvtedy sa zrodili 4 víťazstvá Ružomberku ( pričom všetky sa zrodili pod Čebraťom) a dva bezgólové výsledky na Štiavničkách, čo znamená, že ,,Vojaci“ nezdolali Ružomberok už v šiestich vzájomných dueloch.

Podarí sa Dukle pretrhnúť nepriaznivú sériu s Ružomberkom? Alebo ,,Ruža“ potvrdí, že s Bystricou to vie?

Srdečne vás pozývam sledovať onlajn prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.