Toronto – Anaheim 4:2 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 4:5 (po pr.) | Columbus – New Jersey 4:1 (kon.)
Montreal – Edmonton 3:4 (kon.) | Florida – Chicago 2:3 (0:2 po s.n.) | Winnipeg – Washington 4:5 (3:4 po s.n.)
Minnesota – Nashville 2:0 (kon.) | Arizona – Calgary 4:2 (kon.)
New York Islanders
4:5 (2:2, 1:2, 1:0 - 0:1)
Vancouver Canucks
Středa 23.10.2013, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

55:18
    A je po přesilovce. Henrik Sedin ztratil puk, rukou hrábnul po protihráči a dnes již potřetí jde na trestnou lavici. Dává tím domácím velkou šanci na vyrovnání. Nejdřív ale 24 sekund 4 na 4.

53:42
    Velká šance pro hosty rozhodnout zápas. Nielsen trefil ve střední třetině loktem Keslera do hlavy. Po pravdě nechápu, proč dostal jen dvě minuty.

29:51
    Henrik Sedin jde podruhé na trestnou lavici, tentokrát za zbytečný útočný faul, držení hole.

23:56
    Okposo se dostal do výborné pozice, jeho střela byla v poslední chvíli zblokována. Při následném souboji o puk si počínal nedovoleně Henrik Sedin, vysoká hůl.

21:38
    První přesilovka pro hosty. Strait v souboji nešikovně zašermoval hokejkou v obličeji útočníka a míří za katr.

04:03
    Hostující Chris Higgins si jde za sekání odpočinout na tresnou lavici.

Libor Štěpán

Branky a nahrávky: 3. Nelson (Regin, Clutterbuck), 5. Moulson (Nielsen, Tavares), 25. Moulson (Okposo, Nilesen), 59. Nielsen (MacDonald, Okposo) – 5. Kesler (Hamhuis, Tanev), 10. D. Sedin (Hansen, Tanev), 33. H. Sedin (D. Sedin, Bieksa), 40. Higgins (Bieksa, Kesler), 63. Richardson (Santorelli, Edler)

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – MacDonald, Hamonic, Strait, Donovan, Carkner, Hickey – Okposo, Tavares, Moulson – Bailey, Nielsen, Bouchard – Clutterbuck, Regin, Nelson – McDonald, Cizikas, Martin
    Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Hamhuis, Garrison, Tanev, Edler, Bieksa, Stanton, Albert – H. Sedin, Kessler, D. Sedin – Hansen, Santorelli, Higgins – Kassian, Dalpe, Richardson – Sestio, Walsh, Weise

Rozhodčí: Hasenfratz, Hebert – Grandt, Driscoll