HC Litvínov – Třinec 3:2 (kon.) | HC Plzeň – Zlín 1:2 (kon.) | Kladno – Vsetín 3:4 (kon.)
Liberec – Č. Budějovice 4:2 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 3:0 (kon.) | Slavia – Olomouc 3:2 (2:1 po s.n.)
Mladá Boleslav – Jihlava 5:2 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 1:5 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Pátek 25.10.2013, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů

Bruslaři slaví zaslouženou a povinnou výhru. Po dvou domácích propadácích bylo nutné zabrat... I třetí třetině zpočátku vládly emoce, následně se ale hra částečně uklidnila. V posledních setinách utkání se sice ještě málem strhla mela, té však rozhodčí naštěstí stihli zabránit. To je ode mě pro dnešek vše. Loučím se s Vámi od sledování dnešního zápasu a přeji hezký zbytek pátečního večera. (20:06:49)

60:00

59:51
    Tak přeci jen emoce i ke konci utkání. Bernard s Jíchou se devět setin před koncem utkání nepohodli. Jejich neshodu ale rozhodčí rychle ukončili.

58:29
    Poslední minuty se dohrávají v celku klidném tempu. Ani jedno mužstvo to, jak se zdá, nehrotí...

57:21
    Jícha je zpět z trestné lavice na ledě.

56:43

55:59
    Je špatné, když si hosté nejsou schopni přihrát na metr...

55:01
    Přesilovka hosdtům ale zatím vůbec nejde, Hraje se v jejich obranném pásmu.

54:43
    Borovec (MBL) – 2 minuty, příliš mnoho hráčů na ledu.

53:59
    Hosté vycítili šanci a tlačí se dopředu.

53:39
    Jihlava právě vstřelila branku! Přesilovou hru hostů dokázal využít ROMAN ČERMÁK a snižuje tak na 5:2. Asistence: Hynek Tobola, Jiří Vala.

53:02
    Ve velké šanci se vyskytl Čermák, nedokázal ale trefit polovinu prázdné klece!

52:24
    Podsedníček (MBL) – 2 minuty, nedovolené bránění.

51:40
    Bruslaři v posledních minutách jen brání, nikterak se netlačí dopředu.

50:58
    Žáček se pokoušel prodrat do útočného pásma. Neúspěšně.

49:25
    Marek Němec se protlačil přes dva hráče Bruslařů a mohl jít sám na branku. Ve finále ale ztratil hůl.

48:44
    Ve třetí části je zatím nejvyužívanější částí ledové plochy střední pásmo.

47:59
    Frolík je po desetiminutovém odpočinku zpátky na ledě.

46:32
    Hra se nám teď pěkně přiostřuje. Obě mužstva nevypustí jediný souboj.

45:08
    Kurka pálil od modré. Jeho rána těsně prolétla kolem Fučíkovy branky.

44:15
    Jícha (JIH) – 2+10, zásah do hlavy a krku. Dvouminutový trest si jde odsedět jako náhrada Severa.

44:03
    Lupač od kruhů pálil přímo do lapačky Pecheka.

42:56
    Marek přihrával zpoza branky před branku Podsedníčkovi, ten ale puk o fous minul Škoda.

42:23
    Podsedníček teď při bránění podklouzl a upadl na led, vypadalo to celkem vtipně.

40:30
    Hosté vlétli do třetí třetiny aktivně, ale nic z toho zatím nemají.

40:01

Druhá třetina se nesla nejdříve ve znamení mnohých vyloučení hostujících hráčů, díky kterým se Bruslařům podařilo dostat do čtyřgólového vedení. Konec třetiny pak hodně poznamenaly emoce především ze strany Frolíka a jeho nesportovního chování.

40:00

39:34
    Poslední vteřiny druhé třetiny jsou plné emocí. Velký podíl na tom má asi, kromě potyčky, i velké množství branek v síti hostů.

38:24
    Březina se z ničeho nic objevil před Pechekem a dokázal i vystřelit. Pechek vyrazil nad sebe.

38:04
    Školoud s Beranem na ledě.

35:21
    Hra teď velmi spadla do průměru.

33:49
    Beran (JIH) – 2+2 minuty, nesportovní chování.

33:49
    Frolíkovy minuty si jde odsedět jako náhrada Školoud.

33:49
    Frolík (MBL) – 2+2 minuty nesportovní chování; + 10 minut osobní trest.

33:49
    Na ledě se teď strhla potyčka, které se zúčastnili Frolík a Beran.

33:36
    Frolík zkoušel projít přes dva hráče hostů a následně i vystřelit, to se mu ale nepovedlo.

32:48
    Tobola (JIH) – 2 minuty, krosček.

32:31
    Frolík pálil od kruhů, jeho bomba ale těsně minula Fučíkovu branku.

31:54
    David Březina teď pořádně vystrašil střelou od kruhů, ve druhé třetině téměř nevyužitého, Pecheka.

31:12
    Bruslaři jsou ve druhé části hry jasně lepším mužstvem. U každého puku jsou dříve.

30:27
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! DAVID BERNARD využil další početní převahu. Po nepěkné půlminutě, kdy se Bruslaře spíše jen trápili a nebyli se schopni dostat k brance hostů se ujmul kotouče sám Bernard, projel až ke kruhům a vystřelil. Přesně...

29:46
    Březina (JIH) – 2 minuty, krosček.

28:20
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Domácí jedou! JAKUB FROLÍK přidává čtvrtou branku do sítě Tomáše Fučíka. Asistence: Ivan Ďurač.

27:52
    Severa se pokoušel projít přes Hese, ten mu ale vystavil stopku.

26:21
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Bruslaři využívají další přesilovku. PATRIK PODSEDNÍČEK dokázal vstřelit ukázkový gól do sítě hostů. Asistence: Lukáš Volf, Petr Kuchta.

25:55
    První půl minuta domácím absolutně nevyšla, Hrálo se jen u nich.

25:25
    Žáček (JIH) – 2 minuty, hákování.

24:36
    Březina teď skvěle ujel i s pukem všem domácím hráčům a šel zcela sám na brankáře Pecheka. Zakončit ale nedokázal. Velké štěstí pro domácí.

24:16
    Druhá třetina není tak aktivní jako ta první.

22:36
    První minuty druhé části jsou zatím vcelku vyrovnané, domácí se ale dokážou dostat až před branku, hosté jen do útočného pásma.

21:54
    Ďurač zkoušel zpoza branky nahrát někomu z domácích před branku, to mu ale nevyšlo.

20:25
    Kuchta přešel přes několik hráčů Jihlavy a zadovkou zkoušel najít Podsedníčka, jeho záměr ale jeden z obránců hostí přečetl a připravil tak domácí o puk.

20:01

Bruslaři vstoupili do utkání s velkou bojovností a odměnou jim byly dva zasloužené góly v síti hostů. Následně ale mírně polevili, čehož hosté využili alespoň ke snížení stavu. Vedení Bruslařů je ale zatím zasloužené. Další třetina začne přibližně v 18:43.

20:00

19:33

19:07
    Tobola pálil od kruhů, Pechek vyráží betonem.

17:33
    Podsedníček (MBL) – 2 minuty, podražení.

16:35
    Jihlava právě vstřelila branku! Volf hloupě ztratil v útočném pásmu puk. Toho se ujmul Čermák, který ho následně předal Jíchovi. Ten následně poslal do útoku DAVIDA BŘEZINU a ten snižuje. Asistence: Lukáš Jícha, Roman Čermák.

15:04
    Marek vyhrál buly a šel s Podsedníčkem do útoku. Podsedníčkova střela ale byla velmi nepřesná.

14:33
    Kurka našel ve středním pásmu Kuchtu, ten ale nedovedl řádně zpracovat a puk poslal jen dál, kde byli jen obránci hostí.

13:20
    Na Bruslařích je vidět opravdu velká snaha, nenechají soupeři "zadarmo" ani jeden puk.

11:52
    Domácí jsou "na koni". Hosté se zatím k ničemu nemají.

10:50
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Domácí využili přesilovku. Kurka nahrál Davidu BERNARDOVI, a ten dnes podruhé překonal brankáře Fučíka. Asistence: Jiří Kurka, David Chvátal.

10:44
    Borovec pálil od modré. Trefil jen Fučíka.

10:11
    Žáček (JIH) – 2 minuty, krosček.

10:06
    Domácí bojují a nutí soupeře k chybám.

09:25
    Volf střílel těsně před brankou, ale trefil jen mantinel.

08:25
    Domácím branka očividně pomohla, je na nich vidět zlepšená nálada a touha napravit dvě předchozí vysoké porážky.

06:47
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Sotva domácím skončila přesilovka, stihl ještě Kuchta nahrát zcela volnému PATRIKU PODSEDNÍČKOVI a ten s přehledem propálil vše co mu stálo v cestě, včetně gólmana Fučíka. Asistence: Petr Kuchta, David Bernard.

06:32

06:00
    Domácím přesilovka zatím moc nejde. Nedaří se jim vystřelit.

04:32
    Molnár (JIH) – 2 minuty, hákování.

04:30
    Chvátal se málem z ničeho nic dostal do šance, na poslední chvíli mu ve střele zabránil jeden z obránců hostí.

03:27
    Marek chtěl ze středního pásma poslat do útoku Kuchtu, ten ale kotouč nestihl.

02:42
    Březina se prosmýkl kolem obrany domácích a dokázal i vystřelit. Pechek pozorný.

02:00
    Jihlava se teď delší dobu drží v útočném pásmu.

00:25
    Podsedníček ve středním pásmu tečoval puk a chtěl poslat do útoku Borovce, ten ale puk nestihl, a tak si ho vychutnal golman Fučík.

00:01

V dnešním utkání jsou hosté z Jihlavy "mírným" favoritem. Domácí se musí vzpamatovat ze dvou katastrofálních porážek 1:5 s libereckými Tygry a 0:8 naposledy s Plní. Jihlava se zatím drží na 12. místě s 15 body. Domácí jsou poslední s devíti body, ale mají oproti hostům dva zápasy k dobru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Josef Zdobinský

Branky a nahrávky: 7. Podsedníček (Kuchta, Bernard), 11. Bernard (Kurka, Chvátal), 27. Podsedníček (Volf, Kuchta), 29. Frolík (Ďurač), 31. Bernard – 17. Březina (Jícha, Čermák), 54. Čermák (Tobola, Vala)

BK Mladá Boleslav: Pechek (Ašenbrenner) – Bartoš, Souček, Kurka, Bernard, Hes, Šťáva, Hřebíček, Nedbal – Volf, Ďurač, Marek, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Frolík, Školoud, Zajíc, Smrčka, Sonnek, Kuchta.
    HC Dukla Jihlava: Fučík (Svoboda) – Tobola, Čermák, Košař, D. Vala, Dundáček, Žáček – Lupač, Severa, Vantuch, Březina, Střecha, Sladký, J. Vala, Molnár, Mahút, Němec, Jícha, Beran.

Rozhodčí: Wűrtherle – Beránek, Ledinský.