Boston – San Jose 2:1 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:1 (kon.) | New Jersey – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.)
Montreal – Anaheim 4:1 (kon.) | Tampa – Chicago 6:5 (po pr.) | Nashville – Winnipeg 3:2 (po pr.)
Minnesota – Carolina 3:1 (kon.) | Dallas – Calgary 5:1 (kon.) | Edmonton – Washington 1:4 (kon.)
Los Angeles – Arizona 7:4 (kon.)
Boston Bruins
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
San Jose Sharks
Pátek 25.10.2013, 01:00 • TD Garden, Boston • NHL

Děkuji za pozornost a přeji hezký den. (03:44:14)

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:51

Dnešní hokej v Bostonu nás sice vůbec nemusel bavit, jeho rozuzlení ale stálo za to. Skóre utkání po dorážce od zadního mantinelu otevřel v závěru druhé třetiny Iginla, za San Jose ale hned na začátku třetí části srovnal Marleau. Když už to vypadalo, že utkání postoupí k prodloužení, protrhl smůlu českých útočníků v tomto utkání David Krejčí a osm deset sekundy před koncem rozhodl šikovnou tečí o vítězství svého týmu. Tomáš Hertl v tomto utkání prováhal dvě velké gólové příležitosti, na straně San Jose ale rozhodně nebyl sám.

60:00

59:59
    Bruins právě vstřelili branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Zápas na sto procent směřoval do prodloužení, pravděpodobnost nás ale tentokrát zklamala a DAVID KREJČÍ lehkou tečí McQuaidova nahození těsně před Niemim mezi jeho betony rozhodl. Asistence: Adam McQuaid, Milan Lucic.

59:30
    Puk u Niemiho.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:54
    Niemi čelil dalšímu pokusu ze středního pásma, Bergeron jej nepřekvapil.

58:22
    Puk se po Couturově snaze ocitl na střídačce jeho týmu.

57:52
    Boychukův pokus byl několikrát tečovaný při své dráze od modré a skončil vedle.

57:39
    Krejčí ujel do přečíslení, řešení celé akce ale vzal na sebe a Niemi se blýskl důležitým zákrokem!

57:23
    Zakázané uvolnění Bruins.

57:02
    Boston nedokázal využít zaváhání soupeře v rozehrávce, zápas neomylně míří do prodloužení.

56:46
    Paille chtěl Niemiho překvapit od mantinelu, stejně jako řadu jeho předchůdců neuspěl.

56:18
    Niemi si našel prostor mezi řadou hráčů a zachytil Seidenbergův pokus od modré.

56:05
    Zakázané uvolnění Sharks.

55:47
    Krejčí se s pukem otočil u levé tyče, střelou z bekhendu ale neměl šanci.

55:30
    Rask pak po Vlasicově pokusu přerušil hru.

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 39. Iginla (Krejčí, Seidenberg), 60. Krejčí (McQuaid, Lucic) – 41. Marleau (Vlasic)

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Boychuk, Chára, D. Hamilton, Seidenberg, McQuaid, Krug – Iginla, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Caron, Kelly, Soderberg – S. Thornton, Campbell, Paille
    San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasic, Stuart, Irwin, Demers, Hannan – F. Hamilton, J. Thornton, Hertl – Marleau, Couture, Kennedy – Wingels, Pavelski, Nieto – Brown, Desjardins, McCarthy

Rozhodčí: Hasenfratz, Walsch – Driscoll, Nansen