Boston – San Jose 2:1 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:1 (kon.) | New Jersey – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.)
Montreal – Anaheim 4:1 (kon.) | Tampa – Chicago 6:5 (po pr.) | Nashville – Winnipeg 3:2 (po pr.)
Minnesota – Carolina 3:1 (kon.) | Dallas – Calgary 5:1 (kon.) | Edmonton – Washington 1:4 (kon.)
Los Angeles – Arizona 7:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
6:5 (1:0, 2:3, 2:2 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 25.10.2013, 01:30 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

Tolik tedy atraktivní souboj mezi Tampou a Chicagem. Věřím, že jste se dobře bavili a mějte se fajn. (04:28:37)

3. Patrick Kane (CHI) 1+1

Viděli jsme vynikající podívanou. Tu orámovalo celkem jedenáct branek. Tampa po většinu zápasu vedla, ve třetí třetině se ale na chvilku dostalo do těsného náskoku také Chicago. To pak kuriózně vyrovnalo po nešťastném zásahu Gudasovy brusle, jež usměrnila přihrávku vlastního spoluhráče Carla do branky. V prodloužení nakonec rozhodl kapitán Tampy Martin St. Louis.

61:16
    Tampa právě vstřelila branku!
    Jenže to je NHL. Pak domácí podnikli rychlý výpad, se střelou Gudase si ještě Chabibulin s námahou poradil, kotouč ale zpod jeho těla vyšťoural MARTIN ST. LOUIS a překonal brankáře Chabibulina. Asistence: Steven Stamkos a Radko Gudas. Domácí tedy z divácky atraktivního zápasu vydolovali maximum bodů.

60:48
    St. Louis zasáhl v obranném pásmu vysokou holí, aktivnější v prodloužení je zatím Chicago.

60:01

Pokud se v prodloužení nerozhodne, přijdou na řadu samostatné nájezdy.

Zápas nekončí. Byť k tomu bylo hodně blízko. Ještě necelé dvě minuty před koncem Tampa díky přesilovkové trefě Stamkose vedla, pak si ale Radko Gudas vstřelil vlastní gól. Za malý moment přijde na řadu pětiminutové prodloužení.

60:00

59:20
    Hedmanova střela letěla do ohně před Chabibulinem, ale gólem neskončila. Hra se ale každých dvacet vteřin přerušuje.

59:10
    Běží poslední minuta třetí třetiny, Chicago však vyhodilo kotouč pouze na icing.

58:11
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Neskutečný zápas. Podtrhuje ho jen těžko uvěřitelný vyrovnávací gól Chicaga. JONATHAN TOEWS se jako poslední dotkl kotouče, který následně převzal Carle. Nahrával Gudasovi, ale ten puk nezpracoval a naopak si ho nešikovně nechal spadnout na brusle, od nichž se odrazil za šokovaného Bishopa. I takové góly padají. Bez asistence.

57:31
    Dost možná rozhodující moment utkání! Handzuš bude nejspíš muset za své nesmyslné vyloučení platit svým spoluhráčům pořádnou večeři. Po čistě vyhraném buly od Filppuly totiž napřáhl STEVEN STAMKOS a svým druhým gólem zápasu zase obrací skóre ve prospěch Tampy. Asistence: Valtteri Filppula.

57:28
    Stamkosovu dělovku bez přípravy Chabibulin viděl a také ji vyrazil. hostující gólman navíc nepřipustil ani žádné dorážky.

57:08
    Šance pro Tampu rozhodnout tento zápas. Handzuš zalehl kotouč ihned po buly a je na trestné.

57:06
    Hosté se teď provinili ofsajdem, hra je vytažena do středního pásma.

Radek Barkman

Branky a nahrávky: 7. Carle (Filppula, Pánik), 22. Thompson (Crombeen, Šustr), 38. Stamkos (Hedman), 52. Hedman (St. Louis, Stamkos), 58. Stamkos (Filppula), 62. St. Louis (Stamkos, Gudas) – 29. Bickell (Krüger, Seabrook), 31. Hossa (Sharp, Toews), 39. Kane, 42. Shaw (Kane, Keith), 59. Toews

Tampa Bay Lightning: Bishop – Gudas, Carle, Hedman, Salo, Brewer, Šustr – St. Louis, Stamkos, Malone – Pánik, Filppula, Killorn – Purcell, Johnson, Palát – Crombee, Thomson, Labrie.
    Chicago Blackhawks: Chabibulin – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Rozsíval, Leddy – Hossa, Toews, Saad – Kane, Handzuš, Sharp – Shaw, Kruger, Bickell – Smith, Pirri, Bollig.