NY Rangers – Tampa 1:2 (kon.) | Boston – Toronto 3:4 (kon.) | Washington – San Jose 1:2 (0:1 po s.n.)
Buffalo – Philadelphia 3:4 (kon.) | Montreal – New Jersey 1:4 (kon.) | Florida – NY Islanders 4:2 (kon.)
Minnesota – Ottawa 0:3 (kon.) | Chicago – Colorado 2:3 (po pr.) | St. Louis – Arizona 2:1 (kon.)
Nashville – Calgary 4:2 (kon.) | Dallas – Edmonton 5:2 (kon.)
Minnesota Wild
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Ottawa Senators
Středa 15.01.2014, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny příznivce zámořské NHL. Dnes v noci nás čeká hned jedenáct zápasů, v jednom z nich změří síly i Minnesota s Ottawou. Utkání začíná už za několik hodin.

Domácí vstoupili do nového kalendářního roku úspěšně. Vyhráli hned pět ze šesti zápasů, čímž dali zapomenout na nevydařený závěr prosince. Svoji zlepšenou formu budou chtít proti Ottawě potvrdit, nečeká je však nic jednoduchého. V poli budou Wild chybět zranění Mikko Koivu a Zach Parise. Aktuálně je Minnesota na 8. místě v Západní konferenci a na 4. místě v Centrální divizi.

3. Ryan Suter – 30 bodů (5+25)

Hostům se na přelomu roku daří. Bodovali v posledních šesti zápasech, z nichž hned pět vyhráli. Duelem v Minnesotě zakončí Senators čtyřzápasový trip po arénách soupeřů. V těchto dnech patří Ottawě 11. místo ve vyrovnané Východní konferenci a 6. místě v Atlantické divizi.

Vzájemné zápasy

Noční měření sil bude druhým a posledním vzájemným zápasem těchto týmů v základní části. V tom prvním, který se hrál v listopadu v Ottawě, vyhrála Minnesota 4:3.

Češi a Slováci v utkání

Jediným naším zástupcem v utkání bude český útočník Milan Michálek v dresu Ottawy.

Minnesota Wild: Kuemper (Bäckström) – Suter, Brodin, Scandella, Prosser, Blum, Stoner – Niederreiter, Granlund, Pominville – Heatley, Coyle, Zucker – Cooke, Brodziak, Fontaine – Veilleux, Haula, Mitchell

Ottawa Senators: Lehner (Anderson) – Cowen, Karlsson, Methot, Ceci, Phillips, Wiercioch – Greening, Spezza, Stone – MacArthur, Turris, Ryan – Michálek, Zibanejad, Conacher – Kassian, Smith, Condra

Rozhodčí: Hasenfratz, Lee – Galloway, Mach.

00:01

00:38
    Hosté začali aktivně a ženou se s pukem do útočného pásma.

01:47
    Lehner za brankou, Ottawa rozehrává.

02:15
    Spezza střílel z dobré pozice, jeho střelu kryje Kuemper do výstroje.

02:47
    Úvodní tlak hostů stále pokračuje, Senators jsou usazeni v útočném pásmu.

03:17
    Vhazování v útočném pásmu Minnesoty pro Smithe.

04:05
    Kuemper podržel puk v lapačce.

04:22
    Po přerušení hry se strhla drobná potyčka před domácí brankou.

04:44
    Veilleux bojuje u mantinelu o kotouč.

05:12
    Ryan zavezl puk do útočného pásma, ohrožení domácí branky však z toho nebylo.

06:48
    Greeningova střela byla zblokována jedním z domácích obránců.

06:25
    Michálek v útočném pásmu s pukem.

07:48
    Rozhodčí signalizuje, že bude vylučovat.

08:07
    Fontaine jde na dvě minuty za hákování, Ottawa si zahraje první přesilovku v zápase.

08:07
    Spezza vyhrál vhazování v útočném pásmu.

08:11
    Domácí se však vzápětí osvobozují.

08:33
    Buly ve středním pásmu.

09:10
    Ryan dostal nabito, netrefil však branku.

10:07
    Minnesota se úspěšně ubránila, v této přesilovce nepustila svého soupeře do nějaké vážnější šance.

10:47
    Vhazování v obranném pásmu vyhrála Ottawa, domácí se ale dostali k puku.

11:04
    Brankář Lehner raději přešil hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

11:40
    Granlund trefil do tváře Karlssona a je vyloučen na 2+2 minuty za hru vysokou holí. Hosté si tedy zahrají druhou přesilovku v zápase, která bude trvat déle než ta předchozí.

13:06
    Ottawa právě vstřelila branku! Hosté se po nenápadné přesilovkové akci dostávají do vedení. CLARKE MACARTHUR se dostal do útočného pásma a střelou zápěstím rozvlnil síť domácí branky. Asistence: Kyle Turris, Erik Karlsson.

13:06
    Přesilovka hostů pokračuje.

15:07
    Další gól už však domácí Ottawě nepovolili. Buly ve středním pásmu.

16:02
    Stone spěchá za nahozeným pukem.

16:54
    Kuemper kryje střelu jednoho z hostů, vhazování po pravici domácího brankáře.

17:37
    Ryan netrefil branku ze zajímavé pozice.

18:21
    Pominville prověřil brankáře Lehnera, ten se nenechal překvapit.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:55
    Conacher nahodil puk ze středního pásma, Kuemper jej vyrazil do rohu.

20:00

Úvodní třetina je minulostí, po dvaceti minutách vedou hosté. Ottawa měla prakticky celou třetinu mírnou herní převahu, kterou také dokázala využít. Jediným střelcem je zatím MacArthur, který zužitkoval přesilovou hru. Uvidíme však, s čím po přestávce přijdou domácí. Druhá perioda začne přibližně v 03:04.

20:13
    Minnesota vyhrála buly a hned se vydala do útočného pásma.

20:54
    Kuemper si pohotově poradil s nepříjemnou tečí Milana Michálka před brankou.

21:07
    Domácí za brankou Ottawy.

21:31
    Scandella udržel útočné pásmo, Minnesota dál před brankářem Lehnerem.

22:07
    Po rychlé akci hostů zasahuje Kuemper.

22:20
    Haula to zkusil z pravého kruhu, jeho střela končí v lapačce ottawského brankáře.

22:52
    Karlsson rozjíždí zpoza své branky útočný výpad Ottawy.

23:38
    Domácí jsou zatím mnohem aktivnější než v první třetině a dělají Ottawě potíže s rozehrávkou.

24:13
    Prosser svedl v rohu hřiště tvrdý souboj s Kassianem.

24:53
    Hosté na chvíli vybojovali kotouč v útočném pásmu, nyní však opět hraje Minnesota.

25:17
    Lehner nadvakrát kryje střelu domácích.

25:36
    Na druhé straně předvedl svoji rychlou lapačku gólman Kuemper, když lapil Spezzův pokus.

26:16
    Domácí strážce branky opět kryje kotouč, vhazovat se bude v obranném pásmu Minnesoty.

26:25
    Greening bojuje za domácí brankou o puk.

27:05
    A nyní už opět domácí v útočném pásmu, nedaří se jim však prosadit přes těsnou obranu hostů.

27:44
    Karlsson se šikovně zbavil bránícího Sutera, jeho následná střela skončila v náruči brankáře Kuempera.

28:43
    Phillips u kotouče, snaží se najít některého ze spoluhráčů.

29:09
    Domácí brankář přerušil hru.

29:48
    Pominville našel chytře svého spoluhráče, Lehner však nakonec nemusel zasahovat.

30:46
    Individuální průnik domácího Zuckera skončil pouze na betonech brankáře Lehnera.

30:58
    Polovina základní hrací doby je pryč, Ottawa stále vede o jednu branku.

31:34
    Aktivní hra v útočném pásmu Minnesoty vyvrcholila faulem Spezzy. Kapitán hostů jde na dvě minuty za sekání a domácí si zahrají první přesilovou hru.

32:27
    Domacím se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

33:34
    Přesilovka je pryč, Lehner nemusel ani jednou zasahovat.

34:22
    Condra zavezl puk do útočného pásma.

35:08
    Mitchell nastřelil do útočného pásma, k puku se však dostala Ottawa.

36:05
    Ryan zachytil nepřesnou přihrávku domácích v útočném pásmu a otáčí směr hry.

37:15
    Spezza bojuje v útočném pásmu.

37:43
    Hraje se dlouho bez přerušení, u puku nyní Ottawa.

38:01
    Kuemper schoval puk do lapačky.

38:02
    Ottawa vyhrála buly v útočném pásmu.

38:11
    Domácí se rychle dostali do útočného pásma, Lehner kryje jejich šanci.

38:36
    Teď se naopak hra trochu rozkouskovala, buly před domácím gólmanem.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:14
    Fontaine netrefil branku, domácí ale stále zůstávají v útočném pásmu.

39:43
    Po drobné strkanici se vhazuje před Lehnerem.

39:57
    Coyle si sjel před brankáře Lehnera, nezpracoval však puk.

40:00

Ve druhé části jsme branku neviděli, a tak je stále blíže k vítězství Ottawa. Domácí sice po přestávce vyrovnali hru a vytvořili si i několik nadějných šancí, ale brankář Lehner je zatím bezchybný. Zápas je stále otevřený, nechme se tedy překvapit, s čím oba soupeři přijdou do třetí třetiny, která začne přibližně v 03:57.

40:56
    Lehner vyrazil Niederreiterovu střelu do rohu.

41:36
    Domácí u puku, měli však potíže s rozehrávkou, protože Ottawa aktivně napadala.

42:31
    Lehner raději přikryl kotouč před dojíždějícím domácím útočníkem.

42:59
    Suter střílel od modré čáry, Brodziak šikovně clonil, ale nakonec si brankář hostů poradil.

43:38
    Minnesota v útočném pásmu, domácí se snaží vybojovat puk z rohu hřiště.

44:59
    Domácí se sérií nepřesných přihrávek připravili o útočné pásmo.

45:32
    Stone v nadějné pozici mířil jen do hrudi domácího brankáře.

45:55
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Hosté zvyšují svůj náskok. ERIK CONDRA se dostal za domácí obránce, ujížděl sám na brankáře a v pádu protlačil puk mezi Kuemperovy betony, přestože byl faulován. Bez asistence.

49:04
    Brodin vyloučen na dvě minuty a Ottawa si zahraje přesilovou hru.

49:07
    Počet hráčů na ledě se srovná, menším trestem je potrestán Michálek.

50:32
    Buly před Lehnerem.

50:54
    Puk skončil na domácí střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:07
    Oba potrestaní hráči jsou zpět na ledě, pokračuje se tedy v pěti na obou stranách.

51:48
    Brodinovi se nepodařilo vyhodit, k puku se dostali hosté.

52:18
    Stonerova střela byla sražena mimo.

52:39
    Zřejmě nejnebezpečnější šance domácích. Zucker dostal puk do volného prostoru, nabruslil se před Lehnera, ale ten jeho bekhendovou střelu chytil do lapačky.

52:39
    Ve stejném čase je vyloučen Turris, domácí si zahrají přesilovou hru.

53:57
    Ottawa vyhazuje.

54:39
    Domácí se v přesilovce neprosadili, čas se jim pomalu krátí.

55:43
    Teď to budou mít domácí ještě o něco těžší, Suter míří na dvě minuty za podražení a Ottawa si zahraje přesilovou hru.

56:09
    Kuemper přerušil hru, vhazování v obranném pásmu Minnesoty.

56:35
    Hosté musí začít zpoza své branky.

57:12
    Domácím se podařilo opět vyhodit.

57:38
    Hosté využívají přesilovku a zřejmě definitivně rozhodují o svém vítězství. KYLE TURRIS dostal v útočném pásmu přesnou přihrávku a z pravého kruhu se trefil přesně nad Kuemperovu lapačku. Asistence: Jared Cowen, Erik Karlsson.

58:38
    Sudí přerušil hru kvůli posunutí ottawské branky.

59:00
    Hraje se poslední minuta zápasu.

59:46
    Stonerova střela skončila na betonech gólmana Lehnera.

60:00

Utkání skončilo vítězstvím Ottawy Senators. Hosté přidali ve třetí třetině další dva góly, kterými pojistili své vedení, a celé to podpořil bezchybným výkonem brankář Lehner, jenž dnes vynuloval domácí útočníky. Ottawa tedy prodloužila svoji bodovou sérii na sedm zápasů a zakončila v Minnesotě svůj úspěšný trip.

Milan Michálek (OTT) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:44

Ode mě je to pro dnešek všechno. Děkuji za pozornost a přeji příjemný den. (04:52:56)

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 14. MacArthur (Turris, Karlsson), 46. Condra, 58. Turris (Cowen, Karlsson)

Rozhodčí: Hasenfratz, Lee – Galloway, Mach

Diváci: 18117