Boston – Ottawa 4:2 (kon.) | Toronto – Chicago 3:2 (kon.) | Tampa – Washington 4:3 (kon.)
Florida – Philadelphia 2:1 (kon.) | New Jersey – Columbus 3:2 (kon.) | NY Rangers – Winnipeg 0:1 (1:2 po s.n.)
Pittsburgh – Buffalo 5:0 (kon.) | Carolina – Arizona 3:0 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:2 (1:0 po s.n.)
Minnesota – Dallas 4:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 2:3 (kon.) | San Jose – NY Islanders 3:1 (kon.)
Buffalo – Detroit 3:2 (2:1 po s.n.) | Carolina – Los Angeles 3:2 (kon.)
Florida Panthers
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Philadelphia Flyers
Neděle 02.11.2014, 00:05 • BB&T Center, Sunrise • NHL

FLORIDA PANTHERS: Tým z floridského poloostrova letos zatím odehrál osm utkání, což je o dva méně oproti ligovému průměru. Možná i proto se panteři krčí na dvanáctém místě východní konference. Přestože tým z města Sunrise získal devět bodů, trápí pantery mizerná koncovka 12 vstřelených branek je nejméně v celé lize. Avšak pouhých 17 inkasovaných je zase jedno z nejmenších čísel v lize.

V posledních pěti zápasech se Floridě poměrně dařilo. Pokaždé bodovali, když dvakrát zvítězili po šedesáti minutách, jednou rozhodli utkání v prodloužení a dvakrát padli v prodloužení respektive po nájezdech.

Nejproduktivnějším panterem je z pouhými čtyřmi body Kanaďan Brad Boyes (2+2). Čtyři body má také Fin Jussi Jokinen (0+4).

Náš Tomáš Fleischmann neprožívá povedený vstup do sezony. V osmi zápasech si připsal pouze jednu asistenci.

Branku na Floridě stráží navrátilec z Vancouveru a dvojnásobný Olympijský vítěz Roberto Luongo, který zatím předvádí výborné výkony. Úspěch či neúspěch celého týmu bude záviset na výkonech už pětatřicetiletého Kanaďana.

PHILADELPHIA FLYERS: Pensylvánský tým z města Rockyho Balboy na tom není, co se týče postavení v tabulce, o moc lépe. V deseti odehraných zápasech získal deset bodů, což mu vyneslo jedenáctou příčku východní konference. Letci okolo Clauda Girouda nebo Jakuba Voráčka nemá problém střílet branky. Letos už rozvlnili síť 32 krát, což je jedno z nejvyžších čísel v konferenci. S bráněním to už je horší 36 obdržených gólů je vůbec nejvíce na východě.

V posledních pěti zápasech letci nasbírali šest bodů. V bitvě o Pensylvánii porazili Pittsburgh. Poradili si s Detroitem a po prodloužení skolili mistra z Los Angeles. Naopak nestačili na Chicago a posledně na Tampu.

Nejproduktivnějším oranžovým letcem je Jakub Voráček z patnácti body (3+12). Tento bodový zisk stačí na 3. místo v celé lize. Nejlepším střelcem týmu s osmi brankami je Wayne Simmonds, který během výluky oblékl dres Liberce.

O post brankáře číslo jedna soupeří dva kanadští brankáři Ray Emery a Steve Mason. V posledních čtyřech kolech, ale dostal přednost zkušenější Emery.

Tyto týmy se letos utkávají poprvé. Při posledním vzájemném měření sil vyhrála Philadelphia venku 5:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

0:16
    Hosté přichyceni v ofsajdu.

00:52
    Letci začali aktivněji a celou první minutu strávili v útočném pásmu.

01:20
    Za podražení si půjde odsedět dvě minuty domácí Upshall.

01:45
    Domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

02:15
    Letcům se podařilo znovu usadit v pásmu.

02:39
    Další postavení mimo hru hostujícího týmu.

02:50
    Další vyhození přes všechny čáry.

03:02
    Raffl se dostal k zakončení po hezké spolupráci mezi Girouxem a Voráčkem. Luongo, ale bezpečně kryje.

03:20

03:41
    Zakázaného uvolnění se dopustili domácí panteři.

03:55
    Obrovský závar před brankou Steva Masona nakonec nekončí brankou. Mason svůj tým podržel.

04:00
    Přesilovku si zahrají i domácí. Za krosček byl vyloučen Simmonds.

04:12
    Mason se stihl přesunout a vyrazil nebezpečnou střelu Ekblada.

04:55
    Domácí uzamkli Philadelphii, ale jejich přesilovce chybí střelba.

05:40
    Jokinen se dostal do skvělé pozice,ale netrefil branku. Následnou střelu kryje Mason.

06:00
    Hosté v plném počtu, ale stále pod tlakem.

06:41
    Hosté se konečně osvobodili a sami založili útok, který zakončil Raffl bekhendovou střelou z úhlu, která ale nemohla nadělat Luongovi problémy.

07:12
    Nahození ze středního pásma kryje před dojíždějícími útočníky Luongo.

07:30
    Luke Schenn zastavil rodící se šanci tím, že přebruslil domácího útočníka.

08:05
    Lungo kryje slabou střelu bude se vhazovat po jeho levici.

08:30
    Výborný zákrok z bezprostřední blízkosti předvedl Luongo. Matt Read byl na brankovišti úplně sám, ale nedokázal zvednout puk přes pravý beton Luonga.

09:07
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí se ujímají vedení WILLIE MITCHELL prostřelil Masona od modré čáry. Výbornou práci odvedl clonící Tomáš Fleischmman. Asistence: Jusi Jokinen, Brad Boyes.
    Willie MITCHELL - 1:0

10:12
    Obrovská příležitost pro domácí. Už mohlo být 2:0, kdyby jeden z útočníků zasunul kotouč do odkryté branky.

11:30
    Voráček zavezl puk do útočného pásma.

12:00
    Bellmare bojuje s přesilou u mantinelu.

12:20
    Philadelphie je sice častěji na kotouči, ale zatím se těžce prosazují přes střední pásmo.

12:40
    Nick Bjugstad vjel do pásma, ale tam ho hostující obrana vytlačila do rohu.

13:20
    Florida v útočném pásmu bojuje u mantinelu o kotouč.

13:50
    Willie Mitchell si počkal na Matta Reada a přitlačil ho na mantinel.

15:03
    Raffl se ocitl v obrovské šanci, kterou mu vypracoval Voráček. Luongo, ale odmítl vyrovnání.

17:04
    Cotourier teď prováhal možnost vysunout jednoho ze spoluhráčů a zbytečně ztratil puk.

17:44
    Philly si zahraje další přesilovku. Nick Bjugstad si odsedí dvě minuty za podražení.

18:48
    Jakub Voráček míjí branku z velmi výhodné pozice.

19:30
    Další přesný zákrok Roberta Luonga. Střelu s první od Matta Reada udržel ve své výstroji.

20:12
    Giroux s Voráčkem drží kotouč za Luongovou brankou.

20:42
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale jejich útok neměl dlouhého trvání.

21:45
    Panteři udělali chybu při rozehrávce, ale hosté toho nedokázali využít. Jeden z jejich útočníků netrefuje branku.

22:42
    Střelu Fleischmmana zblokovala hostující obrana do rohu.

23:20
    Florida uzamkla hosty v jejich obranném pásmu, ale jejich tlak nepřinesl druhou branku.

24:10
    Giroux se svými křídly znovu v útočném pásmu.

24:33
    Willie Mitchell vyzkoušel pozornost Masona. Tentokrát byl úspěšný brankář hostí.

25:20
    Florida znovu rotuje v útočném pásmu, ale hosté v čele s Lecavalierem rychle otočili hru.

26:40
    Nick Bjugstad se dostal do dobré pozice, ale Mason si poradil.

27:10
    Florida si zahraje další přesilovku. Za hákování si půjde na dvě minuty odpočinout Brayeden Schenn.

27:20
    Tomáš Fleischmman se snažil vydolovat puk v brankovišti, ale rozhodčí ukončil jeho snahu písknutím.

27:49
    Matt Read se vydal v oslabení na útočný výlet, ale jeho střela z levého kruhu míjí Luongovu branku.

28:55
    Přesilovka se domácím zatím příliš nedaří.

29:10

29:35
    Druhá třetina je zatím plná nepřesností na obou stranách.

29:59
    Roberto Luongo kryje Giroudovu střelu zápěstím. Bude se vhazovat před Luongem.

30:09
    Domácí vyhazují přes všechny čáry. Buly před Luongem se bude opakovat.

30:35
    Tomáš Fleischmman vyvezl kotouč ven z obranného pásma a vybojoval buly před Masonem.

30:47
    Waynne Simmonds a Scottie Upshall se postrkovali poté co Mason přikryl puk.

31:34
    Hra se nyní trochu přiostřila. Hráči si u hrazení navzájem nic nedarují.

31:41
    Poté co puk opustil hrací plochu se bude vhazovat ve středovém kruhu.

31:59
    Na dvě minuty za úder loktem byl vyloučeč letec Rinaldo. Další možnost přesilové hry pro domácí.

33:59
    Rinaldo už je na ledě. Hosté v plném počtu. Domácí mají za sebou další nepříliš povedenou přesilovku.

35:02
    Luongo znovu přesný. Ani po Voráčkově střele se skóre nemění.

36:02
    Philly útočí, ale pouze u hrazení. Luongo může zůstat v klidu.

36:42
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

36:50
    Na Luonga šly ve druhé třetině pouze tři střely. Čtvrtou v pořadí přidal znovu Voráček, ale Luongo jeho pokus kryje.

37:07
    Před vhazováním ve středním pásmu se navzájem osekávali Simmonds a Kopecký.

37:07
    Rozhodčí vyloučil oba kohouty hrát se bude 4 na 4. Dvě minuty za sekání si vysloužili Simmons a Kopecký.

37:41
    Další neuvěřitelný zásah si připsal Roberto Luongo.

37:53
    Schultzova střela neměla gólové parametry. Luongo bez problému vyráží do rohu.

38:20
    Giroux a Voráček si vyměnili kotouč a první jmenovaný zakončil pouze do připraveného Luonga.

38:53
    Mason přikryl kotouč před dojíždějícími útočníky. Vhazování před Masonem.

39:11
    Za hákování si půjde sednout domácí Olsen.

39:11
    Mezitím se na led vrátili Kopecký se Simmondsem.

39:50
    Zatím dobře hranou přesilovku přerušuje vyhození domácích.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:24
    V oslabení ujel Kopecký, ale ani dokonce na třikrát nedokázal překonat připraveného Masona.

40:49
    Upshall znovu vyvezl puk a donutil Masona přerušit hru.

41:11

41:30
    Druhá část přesilovky, která se přesunula do třetí třetiny se letcům moc nepovedla. Domácí měli více šancí a to hráli v oslabení.

42:20
    Nick Bjugstad prověřil koncentrovanost Masona, ale jeho střela z pravého křídla nebyla dostatečně přesná a razantní.

42:30
    Mason nyní podržel svůj tým. Ihned po vhazování se stihl přesunout a pokrýt další pokus domácích.

43:15
    Del Zotto předvedl krásný bruslařský obrat a dostal se až do útočného pásma, kde ale nenašel svou přihrávkou žádného spoluhráče.

44:02
    Kopecký s Mackenziym vyvezli kotouč do útočného pásma, ale tam ho po chvíli ztratili.

44:15
    Florida v útočném pásmu, kde drží kotouč u mantinelu.

44:45
    Hosté se osvobodili vyhozením do středního pásma.

45:01
    Hosté zakládají akci. Na ledě je Voráček s Giroudem, kteří jsou pro domácí dnes největší hrozbou.

45:17
    Dvě minuty dostává domácí Upshall za nedovolené bránění právě na Voráčka.

45:25
    Domácím se podařilo osvobodit vyhozením přes všechny čáry.

45:50
    Letci znovu rozestavěni v útočném pásmu.

46:05
    Kopeckému se podařilo zachytit přihrávku a následně vyvezl kotouč do útočného pásma, kde pošetřil nějaké ty vteřinky.

46:35
    Letci znovu v pásmu, ale domácí se znovu osvobozují vyhozením.

47:10
    V závěru přesilovky se ještě hosté nastěhovali do pásma.

47:17
    Domácí v plném počtu. Další nevyužitá přesilovka ze strany Philadelphie. Hostům chybí častější střelba.

47:43
    Giroux vyzkoušel pozornost Luonga od mantinelu, ale tento pokus neměl příliš šancí doletět až do brány.

47:51
    Floridští získali buly v útočném pásmu.

48:28
    Jusi Jokinen dává Philadelphii další přesilovku. Jeho hra vysokou holí byla oceněna dvěma minutami.

49:18
    Voráček v přesilovce netrefuje branku z velmi výhodné pozice.

49:56
    Hosté si zahrají přesilovku 5 na 3. Mitchell vyhodil puk tak nešikovně, že si odsedí dvě minuty za zdržování hry.

49:56
    V tomto čase si hosté vybrali oddechový čas.

49:56
    Philadelphii čeká 32 vteřin dlouhá přesilovka pěti proti třem.

50:01
    Ihned po buly sehráli hosté akci na jeden dotek, ale následná střela skončila na výstroji Luonga.

50:28
    Jokinen ve hře. Pokračuje se 5 na 4.

51:02
    Domácí vyhazují do středního pásma.

51:30
    Domácí vyhazují přes všechny čáry a upalují na střídačku.