Sabres Vídeň – Poprad 7:0 (kon.) | SKIF – Karviná - ženy 3:0 (kon.)
EHV Sabres Vídeň
7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
HK Poprad
Pátek 05.12.2014, 12:30 • Nižnij Novgorod • Liga mistryň

Hokejistky rakouské Vídně dokázaly potvrdit úlohu jasných favoritek a v celém průběhu prakticky nepustily své soupeřky do žádné gólovky. O svém drtivém vítězství rozhodly především v polovině druhé třetiny, kde během čtyř minut vsítily hned čtyři branky a nebylo co řešit. V zítřejším dopoledním zápase přivítá Vídeň české holky z Karviné, odpoledne pak bude Poprad vzdorovat favorizovanému domácímu Novgorodu. Vídeň přestřílela své soupeřky 45:10 a nutno podotknout, že brankářka Popradu Lambertová i přes sedm inkasovaných branek předvedla velmi dobrý výkon. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (14:36:58)

Hráčky právě odjíždějí z ledu a dnešní duel je tak u konce.

V tuto chvíli slyšíme rakouskou hymnu.

Nyní ještě následuje závěrečný pozdrav a je dobojováno, Vídeň dnes byla o 100 procent lepším týmem.

60:00

59:48
    V samém závěru ještě pro jistotu přerušuje hru Lambertová.

59:32
    Poprad udržel na chvíli obranné pásmo, ale jen na chvíli a duel se už dohrává.

58:55
    Hokejistky Popradu drží kotouč na svých hokejkách, jenže ke střele se nemohou dostat a znovu kombinují jen ve vlastní třetině.

58:19
    Po slabé střele Koreňkové si připisuje další snadný zákrok Vigilantiová.

57:50
    Ženy Popradu najely do útočného pásma, ovšem Vigilantiová rychle rozehrála.

57:18
    Hosté v plném počtu, dnešní jednoznačné utkání se už dohrává.

57:07
    V závěru přesilovky drží hokejistky Vídně kotouč za vlastní brankou.

56:34
    Nyní se rakouský celek osvobozuje, popradské ženy rozehrávají zpoza vlastní branky.

55:47
    Nyní se v brankovišti roztáhla Vigilantiová a udržela čisté konto.

55:18
    Hokejistky Popradu si zahrají další přesilovku. Meixnerová se dopustila držení a odchází na trestnou lavici na dvě minuty.

54:36
    Lambertová po další střele přerušuj hru.

54:27
    Ofsajd rakouského výběru.

54:13
    Lambertová skvěle zlikvidovala střelu Spurlingové a odolala i proti dorážce Hanserové.

53:47
    Poprad na výjimečném výletě, ke střele se však nedostal.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 13. Hoviová (Hanserová), 16. Meixnerová, 29. Prenová (Boultonová), 31. Prenová (Boultonová, Vigilantiová), 31. Wittichová, 33. Meixnerová (Kantorová, Boultonová), 43. Meixnerová (Prenová)

EHV Sabres Vídeň: Vigilantiová (Arnbergerová) – Boultonová, Hyblerová "A", Bettariniová "A", Wittichová, Granitzová – Kantorová "C", Prenová, Meixnerová – Spurlingová, Hanserová, Hoviová – Killisch von Hornová, Vlceková, Veesová – Sadlonová.
    Trenér: Mika Väärälä

HK Poprad: Lambertová (Štefaniaková) – Országhová "A", Raková "C", Krivianská, Gaborčíková, Čarnoká, Kováčiková – Gorecká, Džurňáková "A", Staroňová – Obercianová, Šulíková, Krajňáková – Drdáková, Demirová, Korenková.
    Trenér: Milan Skokan

Rozhodčí: Ketonenová (FIN), Picavetová (FRA) – Mihaljevová (KAZ), Steinbergová (RUS)