KAC Klagenfurt
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 05.12.2014, 19:15 • Stadthalle Klagenfurt • bet-at-home ICE Hockey League

Dnešní výsledek je tak tou nejlepší pozvánkou na nedělní domácí utkání Orlů proti Lublani, které na znojemském zimním stadionu začíná v 17:30. Buďte u toho! Díky za pozornost a příjemný zbytek večera. (21:23:52)

Po velmi dobrém výkonu vítězí Znojmo zcela zaslouženě na ledě Klagenfurtu 4:1 a končí jeho vítěznou sérii. Góly Šedy, Tomase, Nemčíka, Berouna a především velmi jistý obranný výkon celého týmu podpořený novou akvizicí v brance Chrisem Holtem vynesly Orlům dva body, které je katapultují na třetí pozici v tabulce, dosud nejlepší umístění v této sezóně!

60:00

59:55
    Znojmo končí zápas stylově s pukem na holi.

59:10
    Dvě minuty za vysokou hůl dostává v samotném závěru Martin Podešva (ZNO).

58:02
    Už běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Orli se po dnešním vítězství vyhoupnou na třetí místo tabulky EBEL, hned za Salzburg a Vídeň!

56:22
    Další akce Bana končí u jistého Holta, na druhé straně brejk Orlů musí hasit dobrým zásahem Swette. Do konce utkání zbývají zhruba tři minuty a nezdá se, že by Klagenfurt měl v zásobě další překvapení.

53:12
    Zatímco na ostatních stadionech EBEL vesměs probíhají dramatické závěry, Znojmo má otěže zápasu v Klagenfurtu pevně ve svých rukou a směřuje ve čtvrté sezóně v mezinárodní soutěži za svým teprve druhým vítězstvím na jihu Rakouska.

51:35
    Ban zkouší rozpohybovat znojemské hráče a kombinuje v útočném pásmu, k většímu ohrožení Holta se však nedostal.

49:02
    Klagenfurt musí vymýšlet a to se jim dnes proti zformované defenzivě Znojma nedaří.

46:22

46:01
    Přesilovka se Orlům nedaří, vadit jim to ale příliš nemusí. Swette ještě nemusel zasahovat.

44:22
    Michael Siklenka (KLG) navíc dostává dvě minuty za hrubost a Orli si zahrají přesilovku.

42:55
    Orli právě vstřelili branku!
    Důležitá branka, která vrací Znojmu tříbrankový náskok. JIŘÍ BEROUN zakončil rychlý brejk tvrdou ranou z levého kruhu, která překonává brankáře Swetteho a zastavuje se až v síti. To by pro domácí mohl být rozhodující direkt. Asistence: Jiří Klimíček a Branislav Rehuš.

42:22
    Do další slibné šance se dostal Koch. První souvislejší tlak domácích v tomto zápase. Holt se ale nenechal překonat.

41:22
    Lundmark se dostal v útočném pásmu do střelecké pozice, Holt si ale s jeho pokusem dokázal poradit.

40:01

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 36. Furey (Hundertpfund, Ban) – 6. Šeda (Klimíček, Beroun), 12. Tomas (Abdul, Jass), 23. Nemčík (Abdul, Tomas), 43. Beroun (Klimíček, Rehuš)

KAC Klagenfurt: Swette (Tuokkola) – Siklenka, DeSantis, Furey, Reichel, Schumnig, Pöck, Vallant – Setzinger, Koch, Geier – Lundmark, Hundertpfund, Ban – Jacques, Pither, Kurath – Kreuzer, Witting.
    HC LERAM Orli Znojmo: Holt (Nechvátal) – Jass, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Klimíček – Tomas, Bartoš, Abdul – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Lattner, Rehuš, Číp – Fiala.

Rozhodčí: Berneker, Trilar – Ettlmayr, Hribar