SK Karviná – Frýdek-M. 3:5 (kon.) | Technika Brno – Břeclav 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – SHK Hodonín 6:3 (kon.)
Řisuty – Mor. Budějovice 3:2 (po pr.) | Klášterec nO – Jindř. Hradec 3:5 (kon.) | Vsetín – Opava 3:2 (kon.)
Žďár n/S – Jablonec n/N 8:3 (kon.) | Bílina – Trutnov 4:2 (kon.) | Pelhřimov – Klatovy 5:6 (0:1 po s.n.)
Tábor – Sokolov 3:4 (0:1 po s.n.) | Vrchlabí – Nymburk 4:3 (kon.)
HC Stadion Vrchlabí
4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
NED Hockey Nymburk
Sobota 03.01.2015, 18:00 • DD Elektromont Aréna • 2. liga skupina Západ

Pořádný hokejový závěr jsme viděli v dnešním zápase! Domácí celé utkání doháněli jednobrankový rozdíl, naštěstí se 15 vteřin před koncem prosadil vrchlabský Jirků, dostal tak domácí poprvé v zápase do vedení a zajistil tak pro HC Stadion plné tři body. Děkuji za pozornost a u dalšího zápasu na počtenou! (20:19:33)

60:00

59:55
    Po úpravě času už chybí jen pár vteřin do konce zápasu.

59:45
    Hosté odvolali brankáře a mají šest hráčů v poli.

59:45
    Oddechový čas pro domácí.

59:45
    Vrchlabí vstřelilo branku!

A je to tam! Vrchlabí poprvé v zápase vede a je to zrovna v ten pravý čas!! 15 vteřin před koncem se trefil TOMÁŠ JIRKŮ. Asistence: Hamerský.

58:32
    Hosté se osvobozují.

58:08
    Pořádný závan před brankou teď zažil nymburský brankář! Došlo až k vyloučení na dvě minuty za držení pro hostujícího Rittiga. Velká šance pro Vrchlabí.

57:14
    Brázdil raději drží puk v lapačce, vhazovat se bude po jeho pravé straně.

56:33
    Vrchlabí již hraje v plném počtu hráčů. Do konce třetí třetiny chybí tři a půl minuty – tolik času mají domácí na otočení zápasu.

55:58

Do hry již naskočil vyloučený nymburský hráč – pro HC Stadion je to již druhá branka v oslabení! Srovnával TOMÁŠ JIRKŮ po přihrávce Urbana. Asistence: Urban.

55:17
    Kulichova střela z mezikruží nenašla skulinku.

54:30
    Jebavý poslal puk po ledu až k brance, ale tam již čekal Brázdilův beton.

54:06
    Vyloučení také na straně domácích, dvě minuty za hákování dostal Lenoch. Hra bude pokračovat ve čtyřech.

54:06
    Nymburský Král nyní jel sám na brankáře, ale branku nedává.

53:53
    Vyloučení na straně hostů. Dvě minuty za hákování si odsedí Wszolek.

53:40
    Nymburskému hráči sjel puk z hokejky, domácí se tak dostávají ven z obranné třetiny.

52:59
    Šťastný si objel všechny nymburské hráče, ale střela šla nad branku do ochranné sítě.

51:58
    Několik dorážek od Bláhy se nesetkalo s úspěchem, nymburský brankář kryje.

51:10
    Jakubec se po přihrávce Filipa trefuje přímo do Brázdila.

50:37
    Odpískáno postavení mimo hru.

50:15
    Rána hostujícího Wszolka šla nad branku.

47:37
    Domácím se nedaří zakončení, Brázdil má ruce i nohy všude.

46:46
    Hosté v plném počtu. Dvojnásobná přesilová hra vrchlabským nevyšla.

46:31
    Hostující brankář bez helmy, vhazovat se bude po jeho pravé straně.

46:17
    Hosté jsou ve čtyřech.

45:40
    Jakubec nepřesně trefil puk a hosté se osvobozují.

44:46
    Vyloučení nymburského hráče za zdržování hry. HC Stadion má k dispozici dvojnásobnou přesilovku!

44:46
    Dnešní utkání sleduje 981 diváků.

44:17
    Přesilovou hru si zahraje Vrchlabí. Za vysokou hůl dostává dvě minuty nymburský Brzák.

44:02
    Na druhé straně střelu Krále zblokoval vrchlabský hráč.

43:52
    Vrchlabský Šťastný se teď pokusil dostrkat puk mezi betony Brázdila, ale neuspěl.

42:50
    Vhazovat se bude po levé straně Brázdila.

42:00
    Filipovu dorážku Brázdil kryje, stav se stále nemění.

40:51
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

40:42
    Neužil raději kryje střelu nymburského hráče.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:38 .

Druhou třetinu vyhráli hosté z Nymburka poměrem 2:1. Domácí hráči stále dohánějí jednobrankové manko. Nejdříve se prosadil v 25. minutě Bičiště, na 2:2 srovnával ve 35. minutě Šťastný. Do vedení se ale Nymburk dostal gólem Rittiga a drží tak šance na tři body pro hosty.

40:00

38:36
    Nymburk právě vstřelil branku!

Hosté se opět ujímají vedení. Minutu a půl před koncem druhé třetiny překonává Neužila nymburský JAROSLAV RITTIG. Asistence: Král, Brzák.

37:46
    Na druhé straně se Šťastný trefuje úplně stejně.

37:25
    Dulovec trefuje pouze boční síť domácí branky.

36:28
    Neužil raději podržel puk pod lapačkou.

35:27

34:52

V oslabení se prosazuje TOMÁŠ ŠŤASTNÝ po skvělé přihrávce Filipa a je znovu vyrovnáno. Asistence: Filip.

34:20
    Koncem betonu teď střelu Krále vykryl Neužil.

33:44
    Střela tečovaná hostujícím Brzákem šla do ochranné sítě. Vhazování ve středním pásmu.

33:27
    Dalším vyloučeným hráčem je domácí Jakubec za hákování.

32:26

32:17
    Až teď se k puku dostal Brázdil a uklidňuje tak hru. Několik šancí vrchlabského týmu zůstalo neužito.

31:30
    Domácí teď navyšují tlak na hostujícího brankáře. Stav se ale stále nemění.

30:40
    Brázdil má opět puk v lapačce – tantokrát po střele Hamerského.

30:26
    Za nedovolené bránění si jde odpočinout nymburský Král.

30:10
    Tomáš Jirků teď jel sám na brankáře, ale branku nedává.

29:49
    Nahození na branku od Bažanta Brázdil lehce kryje.

29:44
    Také na straně hostů se píská zakázané uvolnění.

29:36

29:18
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:50
    Domácí se o branku pokoušejí také v oslabení. Hamerskému ale nevyšla přihrávka na Jakubce.

28:05
    Domácí se zatím úspěšně brání, ale Nymburk je většinu času v útočném pásmu.

27:36
    Vyloučení na straně domácích – Bláha si jde odpočinout za hákování.

27:10
    Dva na jednoho nyní jeli vrchlabští hráči. Brázdil ale znovu chytá a stále drží svůj tým ve vedení 2:1.

25:44
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Vhazování v obranném pásmu Vrchlabí.

25:00
    Tomáš Jirků to teď zkusil z blízkosti na Brázdila.

24:05

Hosté se znovu prosazují. V chumlu před brankou se nejlépe zorientoval KAREL BIČIŠTĚ , který tak znovu dostává Nymburk do vedení. Asistence: Brzák, Dulovec.

23:28
    Urbanovi nevyšla přihrávka, trefil se přímo na hůl soupeři.

22:52
    Domácí se zdrželi v útočném pásmu, nymburští ale skvěle brání a Vrchlabí se ani nedostalo ke střele.

21:45
    Matějka se dostal do útočného pásma, ale hned mu byl sebrán puk hostujícím hráčem.

20:55
    Odpískáno zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici vrchlabského Neužila.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:52.

První třetina přinesla pouze dvě branky. Obě padly v početní výhodě. Nejprve se prosadili hosté brankou Dulovce, Vrchlabí se podařilo vyrovnat ve 14. minutě střelou Lenoch od modré. Hra byla hodně rozkouskovaná kvůli častým vyloučením.

20:00

19:30
    Po přihrávce Srnského měl teď velkou šanci Bláha, ale rána mu nesedla a Brázdil svou branku uhájil.

18:49

17:59
    Neužil po akci hostujících hráčů raději podržel puk.

17:21
    Domácí jsou v plném počtu, hosté ve čtyřech hráčích.

16:49
    Vyloučení na straně Nymburka – dvě minuty dostává Dulovec za podražení. Hosté tak budou bránit ve třech hráčích proti čtyřem vrchlabským.

16:06
    Pískáno zakázané uvolnění, vhazovat se bude po Brázdilově levici.

15:21
    Před hostující brankou si teď oba týmy vyměňují své názory. Vyloučení na obou stranách, hra bude pokračovat ve čtyřech. Rittig i Urban dostávají dvě minuty za hrubost.

14:55
    Tomáš Jirků se dostal přes celé hřiště až k Brázdilovi, ale ten si svou levou stranu branky pokryl.

13:46

A HC Stadion také využívá svou první přesilovku v zápase! Střelou až od modré čáry se prosazuje PATRIK LENOCH, který vyrovnává stav utkání na 1:1.

13:00

12:45
    Vyloučení na hostující straně.

12:28
    Vrchlabský Fořt si teď poradil s nymburskými obránci, ale jeho střela mířila mimo.

11:37
    Domácí se snaží udržet útočné pásmo.

11:20
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude po levici Brázdila.

11:00
    Ve vylučování pokračujeme. Na trestnou se jde posadit domácí Šťastný za hákování.

10:31
    Ani další početní výhodu domácí nevyužili.

09:55
    S Bláhovou střelou si brankář lehce poradil.

09:16
    Po zákroku Neužila se bude vhazovat v obranném pásmu Vrchlabí.

09:05
    Lenoch rozvlnil pouze boční síť hostující branky.

08:31
    Další nymburský hráč na trestné lavici.

08:01

07:51
    Domácí se snaží překonat nymburského brankáře, zatím neúspěšně.

07:07
    Další střelu HC Stadionu musel Brázdil vykrýt betonem.

06:40
    Hamerský střelou od modré trefuje pouze brankáře.

06:19
    Nymburský Brázdil kryje střelu vrchlabského hráče.

06:01
    Vyloučení také na straně hostů za faul loktem.

05:44

Tak jsem to zakřikla. Nymburk využívá přesilovou hru, do prázdné neměl problém dostat puk MARTIN DULOVEC. Asistence: Bičiště, Kulich.

05:04
    Domácí se osvobozují. Také tato přesilovka se Nymburku zatím nedaří.

04:32
    Vrchlabí vyhazuje.

04:26
    Další vyloučení domácích. Za hákování si jde odpočinout Klement.

03:33

03:03
    Lenoch střílí pouze do brankáře.

02:15
    Tomáš Jirků nezpracoval přihrávku před brankou, domácí se zatím brání skvěle.

01:33
    A máme tu první vyloučení v zápase. Na trestnou lavici se posadí vrchlabský Bláha za sekání.

01:09
    Vrchlabští se dostali až před branku, ale vystřelit nedokázali. Naopak se do útoku ženou hosté.

00:33
    Stejně jako na druhé straně.

00:30
    Vrchlabí se jako první hnalo do útoku, ale byl pískán ofsajd.

00:01

Oba týmy jsou již na ledě.

HC Stadion Vrchlabí: Neužil (Sobotka)- Hamerský, Lenoch, Kadavý, Jebavý, Klement, Bažant – Skočovský, Jakubec, Filip, Šťastný, Matějka, Srnský, Bláha, Jirků, Urban, Fořt, Kerekanič

NED Hockey Nymburk: Brázdil (Matoušek) – Kříž, Rittig, Kulich, Cicvárek, Pokorný, Kuzďas, Velechovský, Král, Brzák, Šimek, Bičiště, Dulovec, Wszolek, Protivný, Kadlec, Dvořák

Rozhodčí: Horinek – Maštalíř, Pechánek.

V prvním utkání letošního roku přivítá Vrchlabí na svém ledě hosty z Nymburka. Oba dnešní soupeři prohráli svůj poslední zápas v roce 2014 s týmem Kobra Praha. Vrchlabským hráčům nadělili pražští devět branek, Nymburk na vlastním ledě prohrál také vysoko 3:10.

První vzájemný duel skončil šťastněji pro vrchlabský tým, který udolal ten nymburský na jeho ledě po samostatných nájezdech 5:4. Podaří se hostům vyrovnat skóre nebo opět zaboduje HC Stadion?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Raina Tomanová

Branky a nahrávky: 14. Lenoch (Šťastný, Filip), 35. Šťastný (Filip), 56. Jirků (Urban), 60. Jirků (Hamerský) – 6. Dulovec (Bičiště, Kulich), 25. Bičiště (Brzák, Dulovec), 39. Rittig (Král, Brzák)

Rozhodčí: Horinek – Maštalíř, Pechánek