SK Karviná – Frýdek-M. 3:5 (kon.) | Technika Brno – Břeclav 4:2 (kon.) | Poruba 2011 – SHK Hodonín 6:3 (kon.)
Řisuty – Mor. Budějovice 3:2 (po pr.) | Klášterec nO – Jindř. Hradec 3:5 (kon.) | Vsetín – Opava 3:2 (kon.)
Žďár n/S – Jablonec n/N 8:3 (kon.) | Bílina – Trutnov 4:2 (kon.) | Pelhřimov – Klatovy 5:6 (0:1 po s.n.)
Tábor – Sokolov 3:4 (0:1 po s.n.) | Vrchlabí – Nymburk 4:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
HK Opava
Sobota 03.01.2015, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Dobrý večer ze Vsetínského Lapače. Je tady nový rok a znovu se rozbíhá i hokejový kolotoč Druhé ligy. Dnes proti sobě nastoupí mančafty, které májí po dvou vzájemných měření sil vyrovnanou bilanci 1:1. Který z týmů přidá další vítězný zářez na svou pažbu? Na to nám odpoví následující minuty.

HC Slezan Opava:
    Tým ze Slezska se potkal s výtečnou formou. V posledních zápasech pravidelně boduje a postupně se šplhá tabulkou směrem k nejvyšším patrům. V předposledním zápase roku 2014 si dokonce vyšlápl mančaft trenéra Karla Suchánka i na lídra tabulky z Přerova. Poté zvládli roli favorita v ukání s Meziříčskými Bobry, které vyprášili 5:1. Nyní však proti Opavě stojí mančaft z opačného konce tabulky. Podaří se Slezanům bodovat i proti kvalitním Valachům? Mezí nejaktivnější hráče Opavy patří jednoznačně kvarteto: Jakub Vítek (12+11), Tomáš Polok (10+13), Tomáš Měch (8+14) a Petr Wolf (12+9). V brance se představí Dušan Šafránek.

VHK Vsetín:
    Vsetínští hokejisté završí své čtvrté domácí představení proti momentálně pátemů týmu tabulky Východní skupiny – Opavě. Valaši utržili z dosavadních tří zápasů ve svém chrámu zatím maximalní bodový získ, tudíž se budou snažit tuto bilanci protáhnout i na poslédní duel se Slezany. Vstříc, trenéry vytouženým dvanácti bodům, povede zelenožluté předešvím ve famózní formě hrající Jan Kolařík, který má na svém kontě již 34 bodů (18+16) z 24 utkání. Sekundovat mu budou jeho kolegové z formace Ondřej Slováček (7+18) a David Hrazdira (7+10). Od modré čáry bude hrozit především produktivní Marek Haloda, který získal 19 bodů za 4 góly a 15 asistencí. Vsetínskou svatyni bude hájit Petr Hromada s úspěšností zákroků 91,6%.

00:01

00:35
    Po nahození Vrby dobruslil odražený kotouč Vítek, který okamžitě hledal najíždějícího Vaňka, jemuž se podařilo šikovně tečovat, jenže puk skončil těsně mimo opavskou klec. Velmi aktivní start domácích.

01:08
    Kolařík zkoušel přihrát před branku Hrazdirovi a puk nechtěně tečoval Tichý, a jen tak tak, že si nedal vlastní gól.

01:34
    Na puk si konečně sáhl také domácí brankář Hromada a hned jej raději ukryl ve své lapačce. Vhazuje se po jeho levici.

02:48
    Opavští nyní operovali před Hromadou, ale k úspěšnému zakončení se nedostali.

03:34
    Hosté si zahrají první přesilovou hru utkání. Za nedovolené bránění je vyloučen na dvě minuty Daniel Vaněk.

03:49
    Haloda vyhazuje koutouč až k Šafránkovi. Domácí mohou vystřídat.

04:01
    Hráči reklamovali díru v ledu v obranném pásmu Opavy. Na led jsou povoláni ledaři, kteří se pokusí díru v hrací ploše zacelit. Za pár minut budeme pokračovat.

04:01
    Hráči se odebírají zpět na své střídačky a můžeme pokračovat.

04:10
    Vrba znovu uklízí puk až za Šafránka.

04:38
    Bombu Tichého od modré čáry se pokoušel protečovat Herman, ale Hromada byl pozorný.

04:50
    A Vsetín znovu vyhazuje.

05:15
    Tomáš Měch to zkoušel z vrcholu levého kruhu, ale trefil Hromadu pouze do ramena.

05:34

07:00
    Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.

07:21
    Ondráček se prodral podél mantinelu až k Šafránkovi a pokoušel se o zakončení bekhendem, avšak na brankáře Opavy nevyzrál.

08:25
    Početní výhoda se naskýtá i domácím. Za si odpyká menší trest za hákování Vítek.

08:44
    Opavským se podařilo vyhodit až k Hromadovi a ušetřit tak pár cenných vteřinek.

09:11
    Tatáž situace se opakuje i tentokráte.

09:34
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení. Kapitán Vaněk našel mezi kruhy postaveného DAVIDA VÍTKA, který nekompromisní ranou pod břevno otevírá účet zápasu. Asistence: Daniel Vaněk, Martin Ambruz.

10:16
    Svoboda se ocitl v nebezpečné blízkosti Hromady, kde tečoval nahození Tichého, vzápětí však sudí odpískali postavení hráče v brankovišti.

11:10
    Další vyloučení na straně Opavských. Nyní putuje za katr Vrabel za nedovolené bránění.

12:05
    Tichý se pokoušel o střelu z modré čáry, jenže trefil prvního clonícího hráče před sebou a vzápětí se hosté dokázali osvobodit.

12:45
    Vítek šikovně tečoval Tesaříkovu střelu, bohužel puk pro domácí skončil mimo branku.

13:10

14:42
    Oba týmy se snaží o rychlou hru nahoru-dolů, leč na úkor kvality. Nyní tak sledujeme řadu nepřesností na obou stranách.

16:05
    Slezan si zahraje dnes podruhé s výhodou jednoho hráče v poli navíc. Za držení je vyloučen Tichý.

16:36
    Opavský Vítek se zkoušel nadrzo prodřít zpoza branky až před Hromadu, což se mu podařilo, avšak bez kýženého efektu.

17:05
    Polokův pokus z osy hřiště ukryl vsetínský maskovaný muž v pohodě ve svém náručí.

17:21
    Slováček zabránil další snaze hostujícího celku a vyhodil puk až na druhou stranu hřiště.

17:51
    Opava se navíc dopouští zakázaného uvolnění a hra se tak znovu stěhuje až k Šafránkovi.

18:05

18:39
    Znovu icing na straně červenobílých.

19:18
    V závěru třetiny jeli do přečíslení dva na jednoho opavští hráči, ale přihrávku Vítka pohotovým zákrokem zachytil Daněk.

20:00

V první třetině byli aktivnějším mužstvem jednoznačně domácí, kteří si dokázali vytvořit několik dobrých příležitostí a jednu z nich dokonce proměnit ve vedoucí branku z hole Davida Vítka. Další třetina začne přibližně v 18:21.
    Zásahy brankářů: Hromada – 5, Šafránek – 9.

20:01

20:32
    Domácí začínají agilně i druhou část a Šafránek si ihned připisuje další zásah.

21:50
    Alexejev ujížděl vstříc Šafránkovi, ale z dobré pozice nedokázal ani nadvakrát propasírovat puk za jeho záda.

22:52
    A znovu tento ruský štírek motá hlavy opavským hráčům. Následně poslal výbornou přihrávku na volného Tichého, který byl faulován Wolfem. Následuje početní výhoda Vsetína.

24:27
    Domácím se však zatím vůbec nedaří a Opavští se osvobozují.

24:52

25:24
    Role se otáčejí. Tentokráte si zkusí přesilovku Slezané. Za podražení si jde odpočinout Marek Haloda.

25:42
    Galvas od modré trefuje pouze boční síťku. Tlak Opavy pokračuje.

26:16
    Galvas nedokázal zkrotit puk na modré čáře, čímž umožnil domácím hráčům rychle vystřídat.

27:11
    Ondráček ukořistil puk a ihned jej napálil na Šafránka, který jeho projektil vyráží do rohu hřiště.

27:24

28:07
    Útočnou snahu hostů přerušuje hvizd sudí kvůli ofsajdu.

29:30
    Na bombu Tichého viděl Hromada celou dobu, tudíž pro něj byla velmi lahodnou pochoutkou.

30:30
    Po střele z nouze v podaní Daňka přerušuje Šafránek hru.

32:11
    Lukáš Vrba se ve snaze o bránění opavského útočníka dopustil faulu a už míří na lavici hanby.

32:26
    Tuma teď velmi nepříjemně dotíral na Hromadu, který se však nenechal rozhodit a ukryl puk ve výstroji.

33:03
    A znovu skvělý Hromada. Nyní si výborně vybruslil proti pumelici Hermana z mezikruží.

33:46
    Opava právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Tomáš Měch znovu prokázal svůj přehled a naservíroval přenou přihrávku na hůl TOMÁŠE ČERNÉHO, který si připisuje svůj premiérový gól v opavském dresu. Asistence: Tomáš Měch, Tomáš Polok.

35:01
    Tesařík našel rozjetého Ambruze, jehož prudká rána jen prosvištěla kolem Šafránkovy klece.

35:34
    Do přečíslení dva na jednoho se nyní dostal Hrazdira a Slováček. Prvně jmenovaný to vzal na sebe, a jak se následně ukázalo jednalo se o špatné rozhodnutí, jelikož nemířil přesně a minul.

361ě
    Zakázané uvolnění na straně Opavy.

36:40
    Filip Ondráček už měl zvedlé ruce nad hlavou, když dostal puk za záda Šafránka, jenže radost mu překazila dobře postavená tyč opavského mága.

37:50
    Daniel Vaněk si neodpustil kličku na modré čáře, čímž vystavil Martina Ambruze do ofsajdové pasti. Sudí ihned přerušili hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

39:30
    Vaněk vyslal štiplavou střelu na Hromadu, který jí vyrazil do bezpečné vzdálenosti od své svatyně.

40:00

Ve druhé třetině přidali Opavští na obrátkách a po zásluze se dočkali vyrovnání, o které se postaral mladíček Tomáš Černý. Vsetínští si mohli vzít své vedení zpět po akci Ondráčka, který v dobré pozici nastřelil pouze tyč. Ve třetí třetině, která začne přibližně v 19:11, nás tak čeká ještě velmi tuhý boj o body.
    Zásahy brankářů: Hromada – 7, Šafránek – 12.

40:01

40:44
    Polok prověřil pozornost Hromady střelou z mezikruží, která mu ale nenadělala větších starostí.

41:20
    Opavští nyní doslova zasypávají Hromadu sprškou střel. Domácí působí jakoby byli stále v šatně.

42:29
    Hromada raději po střele Baďury přerušuje hru.

43:52
    Vítek našel rozjetého Vaňka, který jel sám na Šafránka a pokusil se o zakončení do forhendu, ale na brankáře hostů si nepřišel. V tentýž čas je vyloučen Svoboda za hákování.

44:45
    První minuta přesilovky je téměř za námi a Valachům se zatím nedaří svého soka zmáčknout v jeho pásmu.

45:22
    A znovu se budou muset snažit Vsetínští o útočnou akci od brankáře Hromady.

45:52

46:05
    Těsně po vypršení přesilovky se prosadil střelou ze středního pásma FILIP ONDRÁČEK, který si připisuje premiérovou branku ve vsetínském dresu. Šafránek po téhle brance rozhodně nebude mít čisté svědomí. Asistence: Michal Nedbálek, František Zúbek.

46:54
    Za menší potyčku za brankou Hromady jsou vyloučení Wolf a Báchor. Oba dva dostávají dvě minuty za hrubost.

48:11
    Opavští znovu vyrovnávají. Ve hře čtyři na čtyři se prosazuje po šťastném zásahu BOHUMIL HERMAN. Asistence: Radek Tůma.

48:54
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

49:27
    Opava zvýšila po vstřelené brance tempo hry a nyní nepříjemně zatápí domácí obraně.

50:56
    Kolařík se spolu se Zúbkem nyní postarali o závar před opavskou klecí, ale ani jednomu se nepodařilo překonat Šafránka.

51:33
    David Vítek zasáhl holí do obličeje Svobodu a dostává menší trest.

52:05
    Vaněk s Ambruzem nyní ušetřili několik desítek vteřin díky aktivní hře v útočném pásmu.

52:38
    Opavští se snažili rychle získat útočné pásmo, což se jim podařilo díky tomu, že Hromada raději přerušil hru.

53:18
    Kývala jel společně s Daňkem dva na jednoho, ale Kývalovi se nepodařilo procedit přihrávku na svého spoluhráče.

53:33

54:25
    Slezané se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

55:20
    Bombu Halody tečoval před brankářem Zúbek, ale ani jeho pohotová teč nevedla ke kýženému úspěchu.

572é
    Domácí se snaží o závěrečný tlak, ale zatím stále naráží na velmi pozornou opavskou obranu.

57:52
    Daniel Vaněk velmi chytře zkoušel zaskočit zpoza branky Šafránka a málem se mu to i podařilo. Opavský brankář vůbec nevěděl, kde má puk, ale gesto rozhodčího bylo okamžité rozpažení. Tudíž se stav nemění.

58:09
    Dvě minuty před koncem se Vsetínští ujímají vedení. Haloda vystřelil z velkého úhlu na Šafránka, a do jeho střely vložil na poslední chvíli JAN KOLAŘÍK a znovu strhl vedení na stranu domácích. Asistence: Marek Haloda.