Kladno – Jihlava 4:5 (kon.) | Kometa Brno – HC Plzeň 4:2 (kon.) | Hr. Králové – K. Vary 3:1 (kon.)
Č. Budějovice – Havířov 6:2 (kon.) | PZ Kladno – Mladá Boleslav 1:2 (kon.) | Zlín – Slavia 1:2 (kon.)
Vítkovice – Sparta 1:7 (kon.) | HC Litvínov – Olomouc 2:3 (2:3 po s.n.) | Pardubice – Chomutov 6:2 (kon.)
Letňany – Vsetín 4:5 (0:1 po s.n.) | Písek – Poruba 2011 0:4 (kon.) | Třinec – Liberec 1:5 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 03.01.2015, 12:30 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu

Skončilo utkání RAKO extraligy staršího dorostu, ve kterém zvítězil domácí tým Hradce Králové. Královští lvi celý zápas kontrolovali hru a výhra je zasloužená. První třetinu se Karlovy Vary téměř vůbec nedostaly do hry a zbytek zápasu si svěřenci trenéra Jiřího Slabého pohlídali. Po snížení se Energie nadechovala k návratu do utkání, ale hradecká obrana i nadále zůstávala pevná a neprostupná. Ode mě je to pro dnešek vše, z hradecké FORTUNA arény se s Vámi loučí Rudolf Bernart. (14:36:06)

60:00

59:18
    Obrovská chyba v domácí obraně znamenala šanci pro Michala Horkého, jehož střelu z první ale lapil domácí brankář. Velice důležitý zákrok Dominika Groha.

59:02

58:09
    Hradec Králové se nesnaží za každou cenu kombinovat, spíše se snaží kontrolovat puk. Vedení o dvě branky necelé dvě minuty před koncem je nadějné pro domácí borce.

57:02
    Hradec Králové si zahraje přesilovou hru. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Tomáš Nguyen.

56:19
    Energie nyní zatlačila Hradec v útočné třetině.

54:38
    Marek Pastyřík nahodil puk do útočné třetiny a sám si ho vybojoval, dobrá individuální práce.

53:44
    Groh vyráží střelu na vyrážečku do rohu kluziště.

53:24
    Jeden z čárových rozhodčí nyní inkasoval nepříjemnou ránu hokejkou od jednoho z hostujících hráčů. Za pomoci lékaře opouští ledovou plochu.

52:26
    Energetici se snaží o založení útoku.

51:00
    Hradec Králové trochu zklidnil hru, snaží se co nejdéle udržet puk v útočném pásmu.

50:41
    Hradecký útočník už za pomoci spoluhráčů opouští ledovou plochu.

50:41
    Patrik Hidveghy nyní zůstal ležet za karlovarskou brankou, kde byl naražen na mantinel. Doufejme, že to nebude nic vážného.

50:08
    Karlovy Vary nyní operují v útočném pásmu.

49:03
    Karlovarská střídačka už zvedala ruce na hlavu! Střela hostujícího útočníka ale orazítkovala tyč a následně se odrazila do zad Dominika Groha, který poté zalehl kotouč nebezpečně poletující kolem brankové čáry!

48:32
    Za menší šarvátku jsou vyloučeni hráči na obou stranách. Na straně Hradce je to Tomáš Hofman a za Karlovy Vary Jiří Janata. Oba za hrubost.

48:32
    Kuchař chytá střelu Hronka.

47:47
    Filip Hronek si vyměnil několik přihrávek na modré se Štěpánem Havránkem, který následně vystřelil z první, ale jeho pumelici Kuchař vyrazil betonem.

46:46
    Domácí tým dostává obrovskou příležitost. Přesilovku 5 na 3 si díky vyloučení Filipa Bernátha za podražení zahraje minutu a čtyřicet sedm vteřin!!

46:33
    Hradec si zahraje přesilovku. Za hákování putuje na trestnou lavici karlovarský Dominik Beer.

44:52
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Energetici se přece jen prosazují! JIŘÍ JANATA obdržel dobrou přihrávku od Ondřeje Pajka a střelou po zemi z mírného úhlu snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Ondřej Pajk.

44:28
    Třetí třetina zatím kopíruje tu druhou. Nyní se Michal Horký nadechoval k protiútoku ale Dominik Matouš mu odpálil puk z hole.

43:22
    Filip Hronek se prezentoval tvrdou střelou zápěstím, ale Kuchař včas sklapnul své betony.

42:18
    Ihned po vyhraném vhazování v útočném pásmu nebezpečně střílel Tomáš Nguyen, ale Groh jeho střelu vyrazil ramenem.

42:08
    Dominik Groh přerušuje hru přikrytím kotouče.

41:27
    Střela zápěstím Emila Veselého od modré čáry skončila v lapačce Ondřeje Kuchaře.

41:08

40:25
    Pokračující přesilovka Hradce Králové je zbrzděna zakázaným uvolněním.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 14:00.

Skončila druhá třetina, ve které jsme branku neviděli. Hradec Králové už svého soupeře nepřehrával tak jasně, jako v první třetině ale i nadále byl lepším týmem. Domácí hráči kontrolují hru a nepouští Energetiky do výraznějších šancí. Každý hokejový expert ale potvrdí, že vedení o tři branky je v hokeji velice ošemetné a proto zápas ještě zdaleka není rozhodnutý.

40:00

39:50
    David Chalupa dostal přihrávku před branku, ale jeho střela byla sražena a doplachtila až za branku hostů.

39:08
    Albert Hrůša (KVA) putuje na trestnou lavici za hákování.

37:58
    Tomáš Zahradník se dostal k odraženému kotouči a uháněl s Davidem Chalupou 2 na 1. Hradecký kapitán zvolil střelu, která ale pouze orazítkovala zadní mantinel.

37:03
    Kamil Svoboda vyřešil přečíslení dva na jednoho střílenou přihrávkou, která skončila na betonech hradeckého brankáře.

36:13
    Hradec Králové nemá takovou masivní převahu jako v první třetině, ale hru kontroluje a nepouští hosty do šancí.

35:06
    Přihrávka přes brankoviště prošla až k Matějčkovi, ale bohužel pro něj skončila na jeho brusli.

34:21

33:38
    Hradec se v přesilovce nemůže dostat k souvislejšímu tlaku.

33:23
    Tomáš Hofman napřáhl mezi kruhy, ale tak jak ráně nechyběla razance, tak jí chyběla přesnost.

32:57

32:21
    Filip Bernáth si odpyká trest za držení hole.

31:44
    Hradec v oslabení drží puk na svých holích, kontroluje hru.

30:57
    František Hnik vyloučen za podražení.

30:49
    Jakub Moník dostal dobrou přihrávku na osu hřiště, udělal dva kroky a vystřelil zápěstím, ale jeho projektil mířil mimo Kuchařovu branku.

29:59
    Filip Moník vybojoval útočné pásmo pro Hradec.

29:28
    Hra se nyní odehrává ve středním pásmu, žádný z týmů nechce udělat chybu.

28:21
    Karlovy Vary se prezentují zlepšenou hrou a právě i díky lepšímu napadání Hradec opět vyhazuje na zakázané uvolnění.

28:02
    Zakázané uvolnění Hradce Králové.

27:26
    Groh zachytil puk nahozený přes celé hřiště a ihned ho posílá zpět do hry.

26:09
    Nguyen nepřesně přihrál v útočném pásmu a byla z toho situace 3 na 1, kterou ale hradečtí útočníci překombinovali a Kuchař nemusel zasahovat.

25:38
    Štěpán Havránek vyřešil situaci 2 na 2 střelou přes obránce, Kuchař ale vytáhl dobrý zákrok lapačkou.

24:53
    Karlovy Vary prokazují zvýšenou aktivitu, z čehož plynou šance, o kterých si hosté mohli nechat v první třetině jen zdát. Groh nyní musel zalehnout poskakující kotouč v brankovišti, aby uchránil Hradec od inkasování.

24:19
    Luštincova střela mířila moc vysoko, Kuchař nemusel zasahovat.

24:02
    Groh raději přerušil hru, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat.

23:30

23:01
    Protiútok domácích málem skončil další brankou, ale Kuchař pohotovým zákrokem vytěsnil puk mimo tři tyče.

22:17
    Hosté operují v útočné třetině, Groh ale zatím zasahovat nemusí.

21:30
    Trestná lavice přivítá dalšího hráče ve žlutém. Štěpán Matějček je vyloučen za hákování a Karlovy Vary mají velkou šanci v podobě dvojnásobné přesilovky.

20:45
    Energetici se zatím nedokázali usadit v útočné třetině.

20:01

Hradečtí hráči se poněkud zpozdili v kabině, za což jsou potrestáni dvouminutovým trestem.

Další třetina začne přibližně ve 13:17.

Po první třetině jdou do kabin veselejší hráči Hradce Králové. V první polovině prvního dějství byli Královští lvi lepším týmem, čehož dokázali využít v podobě dvou vstřelených branek. I díky dvěma přesilovkám Karlových Varů se hra vyrovnala, ale byl to opět Hradec, kdo se radoval z gólu. David Chalupa proměnil nařízené trestné střílení a domácí tým tak půjde do druhé části s luxusním náskokem tří branek.

20:00

19:14
    Hradec právě vstřelil branku!
    DAVID CHALUPA zvolil kličku do bekhendu s následným zakončením mezi betony Kuchaře. Trvalo snad 3 vteřiny, než se puk doklouzal za brankovou čáru. Ale naneštěstí pro hostujícího brankáře se tak nakonec stalo a Hradec tak vede již o tři branky. Bez asistence.

19:14
    Bylo nařízeno trestné střílení za faul na Davida Chalupu, který se utrhl hostující obraně.

18:53
    Kamil Svoboda nedosáhl na přihrávku ve středním pásmu a je z toho zakázané uvolnění Energie.

18:34
    Groh ztlumil střelu Petra Vodičky, vhazovat se bude před hradeckou brankou.

18:14
    Štěpán Havránek podrazil hostujícího hráče, což znamená další přesilovku pro Karlovy Vary.

17:47

16:59
    Filip Bernáth střílel od modré čáry, ale poskakující kotouč před brankou nedokázal nikdo z hostů tečovat.

15:47
    Energie si zahraje přesilovou hru po faulu Štěpána Matějčka.

15:41
    Nenápadná střela z úhlu Michala Horkého znamenala pro Groha první práci v dnešním zápase. Hradecký brankář měl se střelou problémy, ale naštěstí pro domácí tým skončil puk na síti hradecké branky.

14:31
    Nechybělo moc a mohlo to být o 3 branky! Štěpán Matějček našel dobrou přihrávkou Patrika Hidveghyho, který střelil z prostoru před brankovištěm. Sražený puk chvilku poletoval kolem branky Energetiků, ale Kuchař ho v poslední chvíli dokázal zalehnout.

13:20
    Hra je ve velice svižném tempu. Už nějakou dobu se hraje bez přerušení.

12:09
    Karlovy Vary se snaží dostávat do příležitostí, ale Hradec dobře brání modrou čáru. Většina protiútoků Energie tak končí nahozením a následným převzetím puku domácími borci.

11:07
    Matěj Kunfurst vystřelil ihned po přejetí modré čáry, ale Grohovu branku minul.

10:28

10:20
    Nepřesná rozehrávka znamená zakázané uvolnění Hradce.

09:48
    Hradec pokračuje v přesilovkových kombinacích.

08:45
    Stačila chvilka, pár přihrávek a Hradec Králové střílí druhou branku! ŠTĚPÁN HAVRÁNEK napřáhl na modré čáře a vystřelil po zemi. Ondřej Kuchař měl asi zakrytý výhled a střela mu tak prošla pod betonem až do branky! Asistence: Emil Veselý.

08:28
    Velká příležitost pro Královské lvy! Filip Bernáth zahákoval domácího útočníka a Hradec si zahraje přesilovku 5 na 3!

07:53
    Kryštof Hroudný dobře podržel puk ve vlastním obranném pásmu a následně ho nahodil do útočné třetiny, Hradec má tlak.

07:01
    Petr Vodička (KVA) vyloučen na dvě minuty za hrubost, Hradec si tak zahraje první přesilovku v utkání.

06:35
    Hra se přelévá z jedné strany hřiště na druhou, oba brankáři musí být v pozoru.

06:15
    Ondřej Kuchař dobrým zákrokem lapačkou přerušuje hru.

05:29
    Kamil Svoboda dostal pěknou přihrávku od Dominika Beera, ale kotouč mu v poslední chvíli odskočil z hokejky.

03:48
    Energie se zrovna začínala usazovat v útočném pásmu, když rychlým kontrem otevřel skóre utkání FRANTIŠEK HNIK. Ten se prosadil díky dobré práci spoluhráčů a dobrému přehledu v prostoru před brankou. Jako první totiž našel odražený puk po střele Tomáše Hofmana. Asistence: Tomáš Hofman, Dominik Matouš.

03:33
    Puk opět mimo hrací plochu.

03:08
    Jiří Janata zavelel k protiútoku, ale puk srazil domácí obránce do ochranné sítě. Vhazování před Grohem.

02:18
    David Chalupa nahodil kotouč do útočného pásma a sám si pro něj sjel, čímž vybojoval pro svůj tým třetinu.

01:16
    Hostující brankář Kuchař zastavuje puk za brankou a pomáhá tak svým obráncům založit útok hostů.

00:20
    Hradec v prvních vteřinách utkání drží kotouč na svých holích. Hra se odehrává v obranném pásmu Energie.

00:01

Královští lvi Hradec Králové: Groh (Vomáčka) – Havránek, Lier, Fanderlík, Kynčl, Luštinec, Hronek, Hroudný, Veselý – Exner, Matouš, Zahradník (C), Hofman, Malík. Moník J., Hnik, Matějček, Hidveghy, Chalupa, Moník F., Hejna. Trenér: Jiří Slabý

Rozhodčí: Úlehla – Vepřovský, Zeman.

Dnešní duel nadstavby RAKO extraligy staršího dorostu nabídne mimo jiné souboj o pozice v tabulce. Narazí na sebe totiž Královští lvi Hradec Králové, kteří se budou chtít posunout na sedmou (případně šestou) pozici, kterou hájí tým Energie Karlovy Vary.

Oba týmy se letos ještě nestřetly, jejich bodové zisky jsou velmi podobné, a tak lze jen velmi těžko odhadovat, kdo má větší šanci na vítězství v prvním zápase roku 2015. Jestli si poradí Lvi s Energií pocházející ze západu Čech, poznáme v sobotu odpoledne, neboť úvodní buly padne ve 12:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Rudolf Bernart

Branky a nahrávky: 4. Hnik (Hofman, Matouš), 9. Havránek (Veselý), 20. Chalupa – 45. Janata (Pajk)

Královští lvi Hradec Králové: Groh (Vomáčka) – Havránek, Lier, Fanderlik, Kynčl, Luštinec, Hronek, Hroudný, Veselý – Exner, Matouš, Zahradník (C), Hofman, Malík. J. Moník, Hnik, Matějček, Hidveghy, Chalupa, F. Moník, Hejna. Trenér: Jiří Slabý.
    HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Gančarov) – Vodička, Vápeník, Hrůša, Kunc, Beer, Pajk, Bernáth – Šála, Nguyen, Svoboda, Čejka (C), Pastyřík, Horký, Hauzr, Davídek, Kurfurst, Janata. Trenér: Jiří Janata.

Rozhodčí: Úlehla – Vepřovský, Zeman