Buffalo – Florida 0:2 (kon.) | New Jersey – Montreal 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Tampa 6:3 (kon.)
Carolina – Philadelphia 2:1 (kon.) | Minnesota – Toronto 3:1 (kon.) | Colorado – Edmonton 2:1 (2:0 po s.n.)
Calgary – NY Islanders 1:2 (kon.) | Anaheim – St. Louis 4:3 (kon.) | Boston – Ottawa 2:3 (po pr.)
Los Angeles – Nashville 6:7 (po pr.)
Anaheim Ducks
4:3 (1:0, 2:3, 1:0)
St. Louis Blues
Sobota 03.01.2015, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Děkuji za pozornost a přeji příjemnou sobotu. (06:45:05)

Československá stopa v utkání:
    Dmitrij Jaškin (SJS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 12:35

1. Sami Vatanen (ANA) 0+2
    2. Alexander Steen (STL) 1+1
    3. Matt Beleskey (ANA) 1+1

Domácí hokejisté vyhrávají poměrem 4:3, viděli jsme pěkný zápas.

60:00

59:48
    Zakázané uvolnění, buly v obranném pásmu domácího týmu.

58:45
    Špatné střídání, hráčů St. Louis bylo na ledě hned sedm. Jsou tedy potrestáni dvouminutovým trestem. Ryan Reaves je na trestné.

58:30
    Hosté bez brankáře v šesti.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty.

57:21
    Vladimír Tarasenko na druhé straně kluziště neuspěl.

56:49
    Silfverberg mohl rozhodnout, v brejku trefil rukavici gólmana St. Louis.

56:00
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostů.

55:28
    Andersen parádním zákrokem sebral gól Backesovi, jehož rána rozhodně měla gólové parametry.

55:00
    Do konce základní hrací doby zbývá pět minut.

54:17
    Andrew Fogliano vyprášil beton Martina Brodeura.

54:08

54:00
    Hosté se brání velmi dobře, zodpovědně hrají.

52:38
    Ryan Getzlaf se dostal ke střele zápěstím, ta ovšem výraznější ohrožení branky neznamenala.

52:08
    Paul Stastny je na trestné lavici na dvě minuty za držení.

51:46
    Cogliano se nepříjemně střetl se Stastnym.
    Matt BELESKEY - 4:3

50:55
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hostující tým přišel o kotouč ve středním pásmu. Do útoku jej zavezl MATT BELESKEY, který si vybruslil až před branku. Z tohoto prostoru se trefil přesně mimo dosah brankáře Brodeura. Domácí vedou o jednu branku. Asistence: Sami Vatanen.

50:01
    Třetí třetina se dostala do své druhé poloviny.

48:59
    Ben Lovejoy se nedokázal rychle zorientovat před brankou, aby dorazil volný kotouč za brankovou čáru.

48:35
    Komerční přestávka. Na střely vedou hosté 34:28.

47:58
    Kyle Palmieri rychlou střelou zkoušel překvapit brankáře, že by se mu to povedlo, to napsat opravdu nelze.

47:04
    Vladimír Tarasenko se dostal do dobré pozice, kotouč však nedokázal nasměrovat na místo určení.

46:25

45:11
    Rickard Rakell se vedl podobně jako jeho kolega o několik sekund dříve.

44:51
    Hampus Lindholm střelou příklepem našel lapačku gólmana Brodeura.

44:37
    Hra je přerušena, kotouč se dotkl ochranné sítě nad brankou.

44:25
    Jori Lehtera vyloučen na dvě minuty za podražení.

43:44
    Corey Perry sestřelil Alexandera Steena. Oba hráči jsou v pořádku, a tak ve hře pokračují dál.

42:29
    Matt Beleskey branku v dobré pozici trefit nedokázal. Kotouč se mu postavil na hranu.

41:51
    Brankář domácího týmu raději přerušil hru, nechtěl riskovat zbytečné problémy před vlastní brankou.

40:35
    Ale nakonec to byl právě Getzlaf, kdo se dostal k úvodní střele třetí třetiny. Že by to byla nějaká gólová příležitost, to ne.

40:01
    I tentokrát vyhrál David Backes buly nad Ryanem Getzlafem.

40:01

Celkem pět branek jsme viděli ve druhé třetině. Domácí skórovali dvakrát, hosté třikrát. Stav je zatím vyrovnaný 3:3.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:34
    Domácí hráč se vrhl do střely po hlavě, dobrý obranný zákrok.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině. Palmieri v brejku branku trefit nedokázal.

37:30
    Hampus Lindholm vystřelil z otočky, jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

37:00
    Dmitrij Jaškin vystřelil, a pak se dostal i k dorážce, nicméně skórovat nedokázal.

36:59
    Alexander STEEN - 3:3

36:27
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Vladimír Tarasenko našel volného ALEXANDERA STEENA, který střelou z první vyrovnává na 3:3. Rychlá přesilovková akce, na kterou neměla domácí obrana nárok. Asistence: Vladimír Tarasenko, Kevin Shattenkirk.

35:59
    Vladimír Tarasenko se dostal k dobré střele, jen ta přesnost nebyla úplně nejvyšší úrovně.

35:39
    Za zdržování hry vyloučen Sami Vatanen. Více než minutu hrají hosté přesilovku o dva hráče. Krušné chvíle čekají domácí borce.

35:20
    Oshieho rána proletěla malý kousek mimo branku.

34:59
    Vyloučen Kyle Palmieri na dvě minuty za podražení. St. Louis dostává další příležitost přesilové hry.

34:47
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácího mužstva.

33:36
    Corey Perry se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho pokus letěl nějaký metr dva mimo branku.

33:13
    Alexander Steen dnes již po několikáté se dostal do souboje s brankářem Andersenem, ani tentokrát však neuspěl.

32:51
    Alex Pietrangelo byl v koncovce nepřesný.

32:12
    Akce hostů přerušena pro hru vysokou holí.

31:41
    Alexander Steen střelou zápěstím prověřil připravenost brankáře Andersena.

31:07
    Vyloučen Francois Beauchemin na dvě minuty za podražení. Přesilovka pro hostující celek.
    Andrew COGLIANO - 3:2

30:11
    Domácí to sehráli precizně. Thompson našel výbornou přihrávkou před brankou stojícího ANDREWA COGLIANA, který se trefit střelou na lapačku brankáře Brodeura. Domácí si vedení berou na svou stranu krátce po polovině zápasu. Asistence: Nate Thompson, Ben Lovejoy.

29:58

29:48
    Přesilovka domácích se blíží ke svému konci, zbývá posledních deset sekund.

29:06
    Barret Jackman střelou zápěstím brankáře nepřekonal, nicméně se jednalo o zajímavý střelecký pokus.

27:58
    Vyloučen za učebnicové seknutí do hole Alexander Steen.

27:18
    Patrick Berglund střelou zápěstím domácího brankáře nepřekonal, stav zápasu je stále vyrovnaný.
    Kevin SHATTENKIRK - 2:2

26:23
    A je vyrovnáno. KEVIN SHATTENKIRK se prosazuje střelou nad lapačku brankáře Andersena. Využil přihrávku od Paula Stastného. Asistence: Paul Stastny, Jori Lehtera
    Kyle PALMIERI - 2:1

25:20
    Domácí si berou vedení zpátky na svou stranu. KYLE PALMIERI ukázkově tečoval kotouč mimo dosah brankáře St. Louis. První střeli vyslal Ryan Kesler, poté Palmieri změnil její směr.Asistence: Ryan Kesler, Matt Beleskey.

23:43
    Clayton Stoner nebezpečně vystřelil, Brodeur byl pozorný, celou akci zastavil.
    T.J. OSHIE - 1:1

22:59
    Domácí obrana zapomněla na volného T.J. OSHIEHO, který si najel z druhé vlvy a poslal puk s přehledem za brankovou čáru. Asistence: Alexander Steen, David Backes.

22:20
    Barret Jackman střelou zápěstím našel výstroj domácího brankáře.

20:28
    Smith-Pelly nedokázal puk trefit přesně.

20:01
    Alexander Steen vyhrál vhazování nad Ryanem Getzlafem.

20:01

Po první třetině vedou domácí hokejisté díky brance ze sedmé minuty 1:0. V přesilové hře se prosadil Ryan Getzlaf.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:08
    Neuspěl ani forhendovou střelou Ryan Kesler.

18:35
    Tim Jackman střelou zápěstím udělal hodně problémů hostujícímu brankáři, který tak tak, že neinkasoval.

17:58
    Za bitku vyloučeni na pět minuty Ryan Reaves a Clayton Stoner. Oba zmizeli v útrobách stadionu, zamířili rovnou do šaten. Konec třetiny se totiž blíží.

17:25
    Znovu se dostal do střelecké pozice, tentokrát branku netrefil vůbec.

17:08
    Z takřka nulového úhlu se snažil poslat puk za brankovou čáru Alexander Steen. Neměl nárok na úspěch.

17:00
    Do konce první periody zbývají tři minuty.

16:08
    V lahůdku se proměnila Tarasenkova střela. Andersen ji chytil velmi pohledně pro diváky do rukavice. I tohle je nedílnou součástí brankářského řemesla, tu a tam přidat nějakou tu předváděčku.

14:32
    Patrik Berglund rychlou střelou nenašel mezírku v postoji brankáře Ducks.

14:12
    Jackman se střetl s Beaucheminem. Ani jeden z nich hit nečekal, nicméně pokračují oba bruslaři dál ve hře.

13:23
    Na druhé straně kluziště Andersen nechtěl komplikace před vlastní brankou, a tak raději přerušil hru.

12:46
    Domácí hokejisté si vytvořili obrovský tlak. Několik střel letělo na branku hostů, nicméně maskovaný muž odolal. Cam Fowler ani Matt Beleskey neuspěli ve vyložených pozicích.

11:55
    Komerční přestávka. Na střely vedou domácí 8:7.

11:40
    Patrick Maroon rychlou střelou nevyzrál na Brodeura v brance St. Louis.

10:45
    Smith-Pelly se snažil najít okno v obranné řadě soupeře, to se mu nepodařilo.

10:24

09:22
    Bluesmani to teď sehráli báječně. Dmitrij Jaškin nabral rychlost ve středním pásmu, obkroužil branku a chtěl puk zasunout za vzdálenější tyč. Kotouč putoval po brankové čáře, následně jej pod lapačku ukryl brankář Andersen. Obrovská šance hostů ve které byl český hráč.

08:43
    T.J. Oshie se proháčkoval až ke střele, nicméně branku výrazně neohrozil, chyběla přesnost.

08:24
    Vyloučen hráč Anaheimu Kyle Palmieri na dvě minuty za vražení na hrazení.

07:31
    Obránci domácího celku velmi obětavě padají do střel. Brankář má úlohu výrazně snadnější, neboť se může spolehnout na hráče před sebou.
    Ryan GETZLAF - 1:0

06:29
    Gól v početní výhodě. Patrick Maroon vystřelil, puk se před brankou dostal k RYANU GETZLAFOVI, který jej poslal za záda Brodeura. Brankář hostů reagoval na původní střelu. S tímto střeleckým pokusem nemohl nic moc dělat. Jednalo se o chybu obránců, ti totiž dali soupeři mnoho času ke kombinaci. Asistence: Patrick Maroon, Corey Perry.

06:00
    Martin Brodeur se vyznamenal proti střele Perryho střele. Zkušený gólman stiskl betony včas k sobě.

05:51
    Vyloučen hostující Jori Lehtera na dvě minuty za nedovolené bránění.

05:17

05:14
    Alexander Steen branku minul. První šance na úplném konci přesilové hry.

04:31
    Přesilová hra se hostům nedaří. Tentokrát Ryan Kesler v souboji jeden na jednoho přehrál obráce a dostal se k zakončení.

04:13
    Na druhé straně při vlastním oslabení upláchl Jakob Silfverberg, kterého výtečně vychytal Brodeur.

04:03
    T.J Oshie to byl, který se dostal do zajímavé pozice, ale branku trefit nedokázal ve velké rychlosti.

03:17
    Vyloučen Devante Smith-Pelly na dvě minuty za držení hole. Hosté mají k dispozici přesilovou hru.

02:27
    Colin Fraser si připsal první vážnější šanci v utkání, jeho střela zápěstím skončila ve výstroji domácího brankáře.

01:41
    Patrik Berglund branku trefit nedokázal, skákající kotouč byl nad jeho síly.

00:46
    Zakázané uvolnění vrací hru před brankáře Andersena. Ten ovšem zasahovat nemusel, protože domácí se dostali k puku.

00:01
    David Backes vyhrál úvodní vhazování nad Tyanem Getzlafem. První útočná akce končí postavením mimo hru.

00:01

Vše je připraveno, za několik málo okamžiků utkání začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Domácí mužstvo je nejlepší v celé NHL. Odehrálo 39 zápasů s bilancí 24-9-6. Má 54 bodů a dva body náskok na pronásledovatele. Kanadské bodování vede s velkým náskokem Ryan Getzlaf (12+30). Jedničkou mezi třemi tyčemi je Frederik Andersen.

Hostující tým odehrál 37 zápasů (22-12-3), vybojoval 47 bodů, což stačí na devátou pozici v celkové tabulce ligy. Nejproduktivnějším hráčem je Vladimír Tarasenko, který vstřelil dvaadvacet gólů a na sedmnáct přihrál. V brance by se mohl přestavit Martin Brodeur.

Co nejpříjemnější sobotní ráno přeji všem fanynkám a fanouškům NHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim a St. Louis.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Getzlaf (Maroon, Perry), 26. Palmieri (Kesler, Beleskey), 31. Cogliano (Thompson, Lovejoy), 51. Beleskey (Vatanen) – 23. Oshie (Steen, Backes), 27. Shattenkirk (Stastny, Lehtera), 37. Steen (Tarasenko, Shattenkirk)

Anaheim Ducks: Andersen (Bryzgalov) – Lovejoy, Fowler, Lindholm, Beauchemin, Vatanen, Stoner – Perry, Getzlaf, Maroon – Beleskey, Kesler, Smith-Pelly – Silfverberg, Cogliano, Thompson – Jackman, Rakell, Etem
    St. Louis Blues: Brodeur (Allen) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Butler, Cole, Jackman – Oshie, Backes, Steen – Tarasenko, Lehteram Ott – Reaves, Stastny, Jaškin – Lapierre, Berglund, Pääjärvi

Rozhodčí: Hebert, Pollock- Heyer, Kovachik

Diváci: 17174