Hr. Králové – Slavia 7:4 (kon.) | HC Plzeň – Chomutov 0:6 (kon.) | Warriors Brno – Havířov 2:1 (kon.)
Motor ČB – Jihlava 1:2 (kon.) | Kladno – PZ Kladno 7:2 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
7:4 (1:2, 4:2, 2:0)
HC Slavia Praha
Neděle 04.01.2015, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

7. kolo nadstavby ELIOD extraligy mladšího dorostu nabídne v neděli velmi zajímavý duel. Pod Bílou věž míří Slavia Praha.

Královští lvi Hradec Králové zažívají sezónu snů. Prakticky od začátku ročníku jasně dominují, s předstihem si zajistili účast v nadstavbě a kralují v ní i nyní, na kontě mají 58 bodů.

Tým Tomáše Martince si od října do prosince připsal neuvěřitelných 14 výher v řadě a byla to právě pražská Slavia, která jejich famózní sérii přerušila. To se psal 7. prosinec a sešívaní zvítězili 6:5 po samostatných nájezdech.

HC Slavia Praha zažívá ročník velmi rozporuplný, sérii výher střídají šňůry porážek. Do sezóny vstoupili Pražané dokonce šesti zápasy, ve kterých neztratili ani bod.

Podobnou sérii zažívá i nyní, kdy posledních šest výsledků sešívaných svítí zeleně, i když dva z nich za sebou mají dodatek "po samostatných nájezdech". Pražané ztrácejí na Východočechy rovných deset bodů a nacházejí se na čtvrté příčce.

Oba týmy se letos střetly zatím jen jednou a výsledek je zmíněn výše – Pražané porazili lvy po nájezdech 6:5.

Královští lvi Hradec Králové: Kouba (Novotný) – Muška, Šalda, Pohl, Klodner, Lelek, Jonáš – Sajdl, Hašek, Štohanzl "C", Jirásek, Dvořák, Pažourek, Maršík, Hladík, Síla, Jakubec, Mazura, Matouš, Poppel. Trenér: Tomáš Martinec.

HC Slavia Praha: Pánek (Málek) – Vobořil, Wünsch, Holý, Steinocher, Štibingr, Torok, Zderadička, Duda – Kern "C", Bajer, Martínek, Marek, Mach, Brož, Koliš, V. Houška, Klapka, Šilhan, M. Houška, Vaniš. Trenér: Jan Šťastný.

Rozhodčí: Petr – Kittner, Votroubek.

00:01

00:25
    To, že si oba týmy dnes nic nedarují, prokázal po pár vteřinách hry Šalda, který odstavil soupeře od puku povedeným tělem.

01:14
    Zatím jsme svědky počátečního oťukávání, kombinace poněkud vázne.

01:42
    Stenocher nahazoval puk do útočného pásma, tam se ho však zmocnili Hradečtí.

02:12
    První střelecký pokus zápasu, od mantinelu to zkoušel Klapka. Jeho rána sražená do ochranné sítě.

02:43
    Kotouč na hradecké střídačce, vhazuje se před Koubou.

03:12
    Hned po buly to zkoušel Jirásek,jeho rána se mezi tři tyče nevešla.

04:00
    Tak teď mohou Lvi děkovat Koubovi, že vychytal sérii šancí Slavie, konkrétně Brože. Nejprve vyrazil jeho pokus přesouvající se gólman levým betonem, pak si poradil s dalšími dvěma střelami z bezprostřední blízkosti.

04:48
    Domácí se už zase zformovali a zkoušejí to také, jejich snaha ale končí na pozorné defenzivě sešívaných.

05:18
    Po iciningu Hradce se bude vhazovat před Koubou.

05:29
    Slavia právě vstřelila branku!
    Tohle zakázané uvolnění se domácím nevyplatilo. Hned po buly se dostal puk na modrou na Zderadičku, který vystřelil rychle příklepem. Kotouč byl při své cestě na bránu tečován JAKUBEM ŠILHANEM, otřel se o přední tyč a zapadl do brány. Tahle hodně hezká branka posílá Pražany do vedení. Asistence: Jakub Zderadička.

06:42
    Hosté mají šanci na vstřelení další branky, zahrají si přesilovou hru po faulu Jaroslava Dvořáka za hrubost.

07:18
    Jenže kombinace se hostům nedaří, kotouč putuje až za jejich bránu.

07:51
    Tam výtečně napadal Maršík, několikrát vybojoval puk a poslal ho nejdál od hradecké branky – za tu slávistickou.

08:05
    Hradeckým forvardům se podařilo zašlápnout kotouč v rohu hřiště, vhazuje se před Pánkem.

08:15
    Tahle početní výhoda Slavie je hodně rozkouskovaná, tentokrát ji přerušuje ofsajd.

08:40
    Na dvě vteřiny se síly na ledě srovnají. Pažourek sestřelil Martínka, ten mu vleže podržel hůl a jde za to pykat.

08:42

09:12
    Hradec se rozestavěl v útočném pásmu, ale bylo z toho jen slabé nahození do náruče Pánka.

09:24
    Následoval další pokus, který tentokrát Pánkovi vypadl, ale ten se po volném kotouči hned vrhl a skryl ho do svých rukavic.

09:58
    Teď i Slavia vyhazuje přes všechny čáry.

10:29
    Šalda se na modré parádně opřel do kotouče, ten si ale cestu na bránu nenašel. Byl zblokován některým z hráčů.

10:40
    Také hosté jsou v plném počtu. Hradecká přesilovka byla mnohem nebezpečnější.

10:59
    Ofsajd Slavie, vhazuje se u hradecké modré čáry.

11:07
    Hostům se daří zahrát situace, které následují bezprostředně po vhazování. Tentokrát se ujal puku VIKTOR MARTÍNEK, prodral se do pásma a pohlednou individuální akcí zvyšuje na 0:2. S takovýmto vstupem do utkání domácí rozhodně spokojení nebudou. Bez asistence.

11:48
    A mohlo být mnohem hůř! Po závaru Slavie se kotouč odrazil před opuštěnou klec, jenže tam přetlačil Brože jeden z hradeckých obránců a určil, že skóre zůstane i následující vteřiny 0:2.

12:46
    Následuje zakázané uvolnění hostů.

13:21
    Hradci nejde upřít snaha, ale do útoku jsou strašně málo nebezpeční. To o Slavii by platila přesně opačná charakteristika – s jejími výpady mají lvi plné ruce i nohy práce.

14:23
    Po ztrátě hradeckých hokejistů ve vlastním pásmu to zkoušel Wünsch, Kouba si s jeho pokusem nadvakrát poradil.

14:56
    Teď Mají Pražané mnohem více ze hry, vedení 2:0 je evidentně do dalších minut povzbudilo.

15:36
    Po dlouhé době musel zasahovat Pánek, střela Jiráska po zemi z poměrně uctivé dálky ho ohrozit nemohla. Tím spíš, že byl hostující brankář svými betony po celou dobu na ledě.

15:58
    Hradec se ale snaží tlačit do brány, hostující obránci musí prokazovat svůj důraz.

16:48
    Další podobná situace, všichni tři útočníci se snažili dotlačit a dorazit puk za Pánka. Ten ve spolupráci se svými hráči vše ustál.

17:17
    Hradec právě vstřelil branku!
    Zvýšená aktivita z posledních desítek vteřin se domácím vyplatila. Další menší závar, po kterém si o puk řekl FILIP JIRÁSEK. Dostal ho na pravý kruh a z první se trefuje nad Pánkovo levé rameno. Je sníženo na 1:2. Asistence: Martin Štohanzl, Jakub Hašek.

18:39
    Šalda vysílal do brejku Poppela, ten ale hostujícího obránce nepřetlačil.

19:17
    V závěru třetiny si navíc domácí zahrají přesilovou hru, Marek napadl protihráče a je za to potrestán na dvě minuty.

19:33
    Hradec se rozestavil v pásmu a kombinuje...

19:51
    ...jenže hosté jim berou kotouč a vyhazují.

19:58
    Hradecký trenér nabádal hráče k ještě jednomu zakončení a to přišlo. Rána Filipa Jiráska ale minula zadní tyč.

20:00

První perioda je minulostí, se skórem budou spokojenější hosté, kteří si do kabin odnášejí jednobrankový náskok. A byli to právě oni, kdo vstoupil do zápasu lépe. Hradec měl s jejich výpady nemalé problémy, ale pak se o on osmělil, zlepšil útočné snažení a výsledkem byla snižující branka z hole Jiráska. Východočeši si navíc do druhé části přenesou ještě 76 vteřin přesilové hry.

Jestli ji dovedou proměnit ve druhou branku, budeme sledovat od 12:50.

20:01

20:13
    Domácí se chopili kotouče a zpoza své brány se chystají založit útok.

20:20
    Této činnosti se ujal střelec jediné hradecké branky, Jirásek, dostal se zboku před Pánka, ale trefil jen jeho lapačku.

20:58
    Další velká šance, někteří hráči Hradce již zvedali ruce na nad hlavu. Jenže se puk odrazil od tyčky pod Pánka, odtamtud ho hostující obrana poslala do bezpečí.

21:13
    Po dvou velkých šancích se domácí přece jen dočkali. Tentokrát se dostal puk na modrou, odkud ho na bránu poslal Pohl. VÁCLAV MARŠÍK ho mezi kruhy šikovně tečoval. Pánek neměl šanci zareagovat a musí lovit ze své sítě druhý puk. Asistence: Mikuláš Pohl.

22:24
    Za minutu a jedenáct vteřin otáčí tým z východočeské metropole skóre zápasu. Tentokrát se prosadil z velké vzdálenosti RADIM ŠALDA. Bez asistece.

22:58
    Domácí jsou jasně na koni. Kde je parádní hra Slavie z prostředku první třetiny?

23:37
    Na tuto otázku si chtěli spolu s mužstvem zodpovědět trenéři Slavie, kteří si po dalším závaru Hradce vyžádali oddechový čas.

24:18
    Ani to, zdá se, nepomohlo. Lvi uháněli dva na jednoho. Jirásek navíc uvolnil Haška, ten byl ale už moc blízko a nedokázal navýšit skóre na rozdíl dvou branek.

25:35
    Hradec kraluje i nadále, Kouba se musí pořádně nudit.

25:56
    Obrana hostů si musí připadat jak na kolotoči. Kdyby se měřilo držení kotouče na holích jednotlivých týmů, měl by Hradec ve druhé třetině tak 90 %.

26:40
    Teď ale tým Jana Šťastného přece jen vystrčil růžky. Jenže z toho žádná zvlášť náročná práce pro Koubu nebyla.

27:05
    Už se hraje zase na druhé straně. Muška nahazoval puk na bránu, Pánek jeho střelu viděl a pokryl ji.

27:16
    Ve druhé třetině domácí dominují nejen herně, ale také výsledkově. Třetí branku v prostřední části střílí MARTIN ŠTOHANZL, který se před Pánkem skvěle zorientoval a poslal puk za jeho záda. Asistence: Mikuláš Pohl.

28:01
    Filip Jirásek byl poněkolikáté v zápase důrazný v brankovišti až přespříliš a to se nelíbilo Antonínu Wünschovi. Oba hráči se do sebe zaklesli a poputují na trestnou lavici. Jirásek za krosček, Wünsch za hrubost.

29:08
    Šalda krásně odstavil u mantinelu od puku svého soupeře, podle názoru sudího to byl faul – hrubost. Proto bude hrát Hradec nyní ve třech proti čtveřici hostů.

30:13
    Slavii se teď nedaří vůbec nic. Vyhozený kotouč si našel FILIP JIRÁSEK, který naskočil do hry z trestné lavice. Pádil zleva sám na Pánka, ale zakončení promeškal. Puk se ale odrazil před brankoviště, kam si Jirásek dojel a přes trojici hráčů ho dopravil do brány, to všechno ve vlastním oslabení. Bez asistence.

31:08
    Domácí v plném počtu, Slavii se přesilovka vůbec nepovedla – dokonce v ní inkasovala.

31:58
    Hra je poměrně rozhádaná, hráči na ledě lítají sem a tam – taktická bitva se nekoná.

32:31
    S čím mají Pražané pořádný problém, to je rychlý přístup hradeckých hráčů. Ti jim nedávají na rozehru vůbec žádný čas.

33:01
    Gólové hody pokračují, a nutno podotknout, že tohle byla hokejová parádička, jak má být. VIKTOR MARTÍNEK se zmocnil puku, jel zleva sám na Koubu. Když už to vypadalo, že zakončení prováhal, prostrčil si hůl mezi nohy a zakončil po zemi na tyč, od které se Kouba právě odrazil a neměl tak sebemenší šanci zasáhnout. parádní akce slávistického útočníka, který má ze svého gólu neuvěřitelnou radost. Bez asistence.

34:48
    Slavie se postupně zvedá. Teď je to hradecká defenziva, kdo musí být na pozoru.

35:28
    Jenže Kouba v brance zatím své trumfy z rukávu v podobě parádních zákroků tahat nemusí.

36:39
    Naopak jeli dva lvi na jediného hráče v červenobílé kombinaci. Se střelou si Pánek poradil na jedničku.

36:58
    To platí i o sraženém pokusu Hradce, pro který si stejný hráč sáhl lapačkou.

37:37
    A ve FORTUNA aréně máme parádní zápletku. Na rozdíl jediné branky snižuje necelé dvě a půl minuty před druhou sirénou MICHAL STEINOCHER. Bez asistence.

38:48
    Dnes je to jak na vahách – pár minut hry je lepší ten, další část hry zase onen. Teď to jsou hosté, kdo tahá za delší konec provazu.

39:29
    Muška jen těsně minul vzdálenější horní roh brány. Pánek se jen ohlédl.

39:46
    Vhazování po pravici níže zmíněného muže.

39:56
    A další. Jenže puk se dostal do rohu, druhá třetina končí.

40:00

No tak to byla přehlídka branek, jak má vypadat. Diváci musejí být spokojení, to se ani náhodou nedá tvrdit o obou trenérech.Slavia vstupovala do druhé části s jednobrankovým vedením, jenže po deseti minutách hry prohrávala už 2:5. V tu chvíli se zdálo, že je rozhodnuto. Jenže hosté zabrali a ukázali, že i oni mají střelný prach naprosto v pořádku. Vstřelili dvě branky a skóre je zase o jednu branku. Tentokrát ve prospěch lvů.

Rozuzlení této zajímavé zápletky se začne psát ve 13:38 – tak u toho, prostřednictvím Onlajnu, buďte!

40:01

40:18
    Hradec se ihned nastěhoval do útočného pásma, nic z toho ale nebylo.

41:47
    Výpad také na druhé straně. Kotouč se dotkl ochranné sítě, ale rozhodčí si toho nevšiml – hra pokračuje.

42:42
    Martínek dostal krásný pas zpoza brány, jenže byl moc prudký a slávistický forvard nedokázal zakončit podle svých představ.

42:42
    Byl ale faulován Šaldou, který jde na trestnou lavici za podražení. Domácí se budou bránit ve čtyřech.

43:24
    A to zvládají dokonale. Maršík vypíchl na modré čáře puk obránci, pelášil sám na bránu, ale Pánek ho vychytal. Puk však nedokázal udržet a dojíždějící MARTIN ŠTOHANZL ho jen doklepl do brány. Asistence: Václav Maršík.

43:49
    Po zásahu Kouby se vhazuje o jeho pravé ruce.

43:53
    Teď se hra přestěhuje na druhou stranu. Hned po buly hákoval Steinocher a i on jde mezi trestoměřiče. Bude se hrát ve čtyřech, poté bude následovat přesilovka domácích.

44:18
    Dva hráči hostů ujížděli na jediného obránce. Brož vzal zakončení na sebe, ale napálil jen Koubu do prsou.

44:42

44:58
    Východočeši se pořádně přiblížili vítězství v dnešním zápase, zase totiž vedou o tři góly. KRYŠTOF PAŽOUREK dostal puk od Václava Maršíka, měl spoustu času zamířit a to se mu povedlo na jedničku. Trefil se z pravého kruhu na vzdálenější tyč – 7:4. Asistence: Václav Maršík.

46:00
    Hra se celkem zklidnila. I když se soudě dle dočasného průběhu zápasu může stát cokoliv, hosté už asi tuší, že se tentokrát svému soupeři budou vyrovnávat jen těžko.

46:58
    Kór když čas neúprosně letí, a to v jejich neprospěch.

47:34
    Hradec má navíc puk na holích, jeho kombinace ale vázne – nedokáže hosty vykombinovat ani přehrát.

48:18
    Navíc posílá puk na zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpět do třetiny Královských lvů.

48:40
    Přece jen šance pro Slavii, bude hrát přesilovou hru po zákroku vysokou holí Štohanzla. Jenže hosté dnes při přesilovce branku nevstřelili, naopak dvakrát inkasovali.

49:02
    Kouba neriskoval a nahozený puk radši podržel. Vzápětí domácí dostávají puk do středního pásma.

49:22
    A chvilku poté až do svého útočného.

50:10
    Kotouč zašlápnut v rohu hřiště, hra je přerušena. Tohle domácím naprosto vyhovuje.

50:33
    Navíc je hra vykázána do středního pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

50:40

50:52
    Viktor Martínek je pořádně při chuti. Teď se parádně uvolnil a zaútočil na hattrick, puk ale skončil v ochranné síti.

51:37
    Klapka chtěl jet do středního pásma, narazil ale na hradbu tvořenou z hradeckých obránců.

52:16
    Slavia má kotouč za vlastní bránou a chystá se rozjet útočnou akci.

52:42
    Jenže to se jí nedaří, kotouč mají na holi zase domácí.

52:58
    A vypadalo to, že jejich akce skončí brejkem, jenže nestalo se tak – odpískaný ofsajd.

53:36
    K vidění bylo několik sporných zákroků na obou stranách, rozhodčí všechny sympaticky pustil.

54:11
    Slavia se snaží dobývat hradecké území, jenže Královští lvi brání dobře a své vedení, zdá se, už nepustí.

54:50
    Hra má momentálně spád, prakticky se nepřerušuje.

55:17
    Už už si Klapka připravoval puk k zakončení, v kritické chvíli ho však nechal za sebou.

56:09
    Teď je to spíše boj než pohledná hra, příliš povedených kombinací jsme za poslední minuty neviděli.

56:34
    Hezky sehraná situace po buly na straně hostů, jenže nahození od modré v podání Steinochera brankové parametry nemělo. Hostující obránce je ale dnes hodně vidět.

57:00
    Dvakrát se snažil vystřelil Kern. Do první střely mu lehl Šalda, do druhé zase Muška. Obětavost domácích hráčů přinesla své ovoce.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, v tomto případě se dá říci, že už celého utkání.

58:53
    Navíc se po dvou soubojích dostal k puku Hradec, kotouč je bezpečně daleko od Kouby.

59:20
    Přece jen ještě jeden zákrok hradeckého muže v masce, levý beton zaúřadoval proti střele Wünsche od modré čáry.

59:40
    A je rozhodnuto, Východočeši budou hrát ještě přesilovou hru. Bajer sekal a je za to potrestán dvouminutovým trestem.

59:49
    Zřejmě poslední buly zápasu.

59:58
    Vyhráli ho, symbolicky, Hradečtí, kteří měli i v utkání poslední slovo.

60:00

Je za námi parádní utkání, které toho nabídlo opravdu spoustu, hlavně ale celkem jedenáct branek, z toho více než polovinu v prostřední části. Oba týmy se nejdříve střídaly v tom, kdo má více ze hry, ve třetí třetině převzali iniciativu domácí a zaslouženě získávají všechny tři body. Hosté předvedli velmi sympatický výkon, vstřelili venku slušné čtyři branky, ale jejich okénka v obraně byla příliš velká. A to hlavně v nestandartním počtu hráčů na ledové ploše – domácí využili dvě přesilové hry, další dvě branky přidali ve vlastním oslabení.

Lídr tabulky tak porazil, poprvé v sezóně, pražskou Slavii a na ledové ploše se slaví.

Závěrem dovolte, abych Vám poděkoval za pozornost a pozval Vás ke sledování Onlajnu z utkání české nejvyšší soutěže mezi Mountfieldem HK a týmem BK Mladá Boleslav, který startuje zde, ve FORTUNA aréně, v 17:30.

Ještě jednou děkuji a přeji příjemný zbytek slunečné neděle. (14:18:50)

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 18. Jirásek (Štohanzl, Hašek), 22. Maršík (Pohl), 23. Šalda, 28. Štohanzl (Pohl), 31. Jirásek, 44. Štohanzl (Maršík), 45. Pažourek (Maršík) – 6. Šilhan (Zderadička), 12. Martínek, 34. Martínek, 38. Steinocher

Rozhodčí: Petr – Kittner, Votroubek