Novosibirsk – Ufa 1:4 (kon.) | Omsk – Barys 4:1 (kon.) | Atlant – Jaroslavl 1:4 (kon.)
Minsk – Viťaz 2:5 (kon.) | HC Slovan – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Záhřeb – Soči 3:2 (po pr.)
HC Dinamo Minsk
2:5 (0:2, 1:0, 1:3)
HC Viťaz Moskevská oblast
Sobota 17.01.2015, 15:00 • Minsk Ice Palace • KHL

Dnešní utkání je u konce. HC Dinamo Minsk v domácí prostředí překvapivě podlehlo Viťazu Podolsk 2:5!

V první třetině byli překvapivě lepší hostující borci, kteří se dostali do vedení už ve 4. minutě zásluhou Vjačeslava Soloduchina. Domácí poté byli zbytečně vylučováni a hosté trestali. Ve 14. minutě se krásnou tečí prosadil Alexej Makejev.

Druhá třetina nabídla vyrovnaný hokej. Dinamo se tlačilo do šanci a hosté kupilil fauly. Třetí přesilovku už Dinamo využilo, prosadil se Jonathan Cheechoo.

Ve třetí třetině jsme viděli nejvíce branek. Nejdříve dal na 1:3 Maxim Mamin, o necelé dvě minuty skóroval také Maxim Afinogenov. Dinamu se ale podařilo snížit. Jonathan Cheechoo vstřelil svůj druhý gól v zápase. Ke konci se do prázdné branky trefil Mario Kempe a bylo hotovo.

Robert Kousal (CEC) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:34

To je z mé strany vše a u dalšího hokejového přenosu se těším brzy nashledanou! (17:33:55)

60:00
    Mario KEMPE - 2:5

59:05
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Hosté potvrzují své dnešní vítězství gólem do prázdné branky. Gól zaznamenává MARIO KEMPE. Bez asistence.

58:00
    Oddechový čas si bere také Dinamo.

57:27
    No a domácí nemají na co čekat. Milčakov je na střídačce a Dinamo to zkoušejí v šesti!

57:23
    Za hru vysokou holí je vyloučen Alexandr Kučerjavenko. V obličeji domácího hráče navíc byla krev, tudíž Dinamo bude hrát přesilovku do konce tohoto zápasu!

57:12
    Na druhé straně pálil Soloduchin, jeho rána ale branku minula.

57:06
    Oddechový čas pro Viťaz!

57:06
    Dinamo se dostal vpřed, Ellison ale pálil pouze do Lisutina.

55:42
    Tvrdě pálil Cheechoo, Lisutin ale dnes působí velmi sebejistým dojmem.

53:25
    Goroško udělal chybu ve obraně a puku se zmocnil Afinogenov, který nahrál lépe postavenému Vyglazovi, jenž ale Milčakova nepřekonal.

52:16
    Minsk je po vstřelení kontaktní branky velmi aktivní a bude nás čekat velmi napínavý závěr.
    Jonathan CHEECHOO - 2:4

51:50
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    No a domácí dávají alespoň na 2:4! JONATHAN CHEECHOO za sebou dokázal udržet Berdjukova a střelou z otočky se prosazuje! Bez asistence.

50:11
    Dinamo zatím nic nevzdalo a snaží se útočit.

48:52
    Dinamo mění gólmany, místo Haugena přichází Dmitrij Milčakov!
    Maxim AFINOGENOV - 1:4

48:52
    Necelé dvě minuty po třetí brance se hosté prosazují znovu! MAXIM AFINOGENOV dostal výbornou příhrávku od Semjonova a dává na 1:4! Asistence: Alexej Semjonov.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 32. Cheechoo (Linglet, Vesce), 52. Cheechoo – 4. Soloduchin (Semjonov), 14. Makejev (Kučerjavenko, Berdjukov), 48. Mamin (Vyglazov, Afinogenov), 49. Afinogenov (Semjonov), 60. Kempe

HC Dinamo Minsk: Haugen (od 49.Milčakov) – Krajíček, Goroško, Nogačjov, Bailen, Šinkevič, Lisovec – Kaljužnyj (C), Cheechoo (A), Szczechura – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov (A), Meleško, Matěruchin – Drzozd, Stěpanov, Razvadovskij – Kitarov
    HC Viťaz Moskevská oblast: Lisutin (Säteri) – Semjonov, Porseland, Kudinov, Berdjukov, Golovkov, Seleznjov, Vaščenko, Grebeškov (A) – Kousal, Kempe, Afinogenov (C) – Kučerjavenko, Soloduchin (C), Makejev – Cyganov, Šitikov, Jakubov – Mamin, Vyglazov, Ivanov

Rozhodčí: Zacharov, Safiullov – Golovjov, Zacharenkov

Diváci: 15086