Rov. Guinea – Kongo 1:1 (kon.) | Burkina Faso – Gabon 0:2 (kon.)
1:1 (1:0)
Republika Kongo
Sobota 17.01.2015, 17:00 • Estadio de Bata, Bata • Africký pohár národů

Toto je ode mě pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám hezký zbytek dne. (18:59:45)

Je dobojováno, v prvním utkání Afrického poháru 2015 nezvítězil ani jeden celek. Domácí Guinea remizovala s Kongem 1:1. V 16. minutě poslal domácí do vedení Nsue. Ke konci zápasu se zdál být vítěz jasný, ovšem 3 minuty před koncem vyrovnal Bifouma a drama tak bylo dokonáno. Po jeho brance se už nic většího nestalo a oba celky si tak odnáší stejný počet bodů.

90+3

90+3
    Hra se již spíše odehrává u půlící čáry, oba celky jsou, zdá se, smířeny s remízou.

90+2
    Střídání v týmu Rovníková Guinea: ze hřiště odchází Salvador, přichází Bolado.

90+1
    Nastavovat se budou ještě tři minutky.

90
    Oba týmy již dohrávají závěr zápasu v klidu.

89
    Za své nevhodné počínání vidí Balboa žlutou kartu.
    Thievy BIFOUMA - 1:1

87
    Republika Kongo právě vstřelila branku!
    Tak jsem to zakřikl. Malonga našel skvělou přihrávkou volného THIEVY BIFOUMA, který jesličkami vyrovnává skóre dnešního klání.

86
    Ke střele se dostal důrazný bek N'Ganga, ani jeho pokus však nedoletěl do sítě. Guinea závěr zápasu brání skvěle.

84
    Střelecký pokus Moubhia se vznesl až na brankovou síť.

83
    Volný přímý kop se vznesl až do vápna Guinee, kde se strhly velké zmatky. Nicméně domácí obrana nakonec vše zvládla ukočírovat.

81
    V ofsajdu ale nepříjemně Bifoumiho fauloval Ovono a za svoje počínání tak domácí brankář vidí žlutou kartu.

81
    Pokus Bifoumi překazil ofsajd.

79
    Domácí uvedou míč zpět do hry autovým vhazováním.

78
    Střídání v týmu Republika Kongo: ze hřiště odchází Bouka Moutou, přichází Malonga.

77
    Kongo se nyní žene do útoku s jediným cílem a to vyrovnat utkání.

75
    Padl ukázkový gól, kdy Nsue přehodil míč přes vyběhnutého gólmana do prázdné klece, nicméně byl v ofsajdu a tak gól nemohl být uznán.

74
    Oba celky se střídají v kombinacích u plící čáry.

72
    Skóre se zatím nemění a moc šancí k vidění není. U míče jsou nyní hosté.

71
    Z ničeho nic se uvolnil Javier Balboa, ovšem jeho střelu Mafoumbi zlikvidoval na rohový kop.

70
    Dějištěm hry se opět stává spíše půlící čára.

67
    Douniama se ihned ocitl ve velké šanci, ovšem jeho střelu vytěsnil Ovono konečky prstů mimo tři tyče.

66
    Následný pokus z nohy Onianguého skončil mimo branky domácího mužstva.

65
    Střídání v týmu Republika Kongo: ze hřiště odchází Doré, přichází Douniama.

63
    Přechod domácího celku byl zas zastaven, tentokrát vystavila obrana Konga důraznou stopku proti průniku Nsueho.

62
    Atak domácího celku zastavuje ofsajd.

60
    Střídání v týmu Republika Kongo: ze hřiště odchází Gandzé, přichází Ondama.

59
    Střídání v týmu Rovníková Guinea: ze hřiště odchází Kike Seno, přichází Rodriguéz.

59
    Oniangué hledal svou přihrávkou ve vápnu Bifouma, neúspěšně.

57
    Začal se hrát tvrdší fotbal, což na svou kůži pocítil po srážce se Senem Ndinga.

56
    Tempo hry se razantně zpomalilo. U míče jsou hostující hráči.

55
    Kongo se po kombinacích rozhodlo vystřelit, konkrétně vyslal projektil Ndinga. Ovšem zcela mimo klec pořadatelského družstva.

54
    Babélé pohotovým zákrokem zastavil přechod Javiera Balboy do vápna. Domácí se usazují u vápna Konga.

52
    Přechod Konga k vápnu Guinei zastavil pohotovým zákrokem Zarandona.

50
    Střelecký pokus Bifouma končí mimo hrací plochu.

48
    Přechod Guinei do vápna pocítil Gandzé, který zůstal ležet na zemi po srážce s Salvadorem.

46
    Střídání v týmu Rovníková Guinea: ze hřiště odchází Ganet, přichází Doualla.

46

Je za námi první půle premiérového utkání Afrického poháru 2015. Domácí vedou po první půli nad Kongem 1:0, když je v 16. minutě poslal do vedení Nsue přesnou střelou mezi nohy bezmocného Mafoumbiho. Co nám přinese druhý poločas?

45+1

45+1
    Nastavovat se bude 1 minuta nad rámec řádné hrací doby.

45
    Oniangué dostal před vápno míč a ani chvíli neváhal a vystřelil. Nicméně jeho pokus připomněl volný přímý kop Lionela Messiho z finále na loňském Mistrovství světa. Jeho střela šlo totiž hodně vysoko.

44
    Poločas se už spíše dohrává, Kongo se drží u míče a kombinuje na vlastní polovině.

42
    Hráči Konga se drží u šestnáctky domácí Rovníkové Guinee, ke střele se ovšem svěřenci kouče Le Roye zatím nedostali.

40
    Z ochozů Estadia de Bata je k slyšení výtečná atmosféra. U míče jsou nyní hosté.

39
    Guinea centruje míče do šestnáctky Konga a snaží se usadit u jejich vápna.

38
    Střela Ibána Salvadora z veliké dálky málem skončila v síti! Mafoumbi s ní měl veliké problémy.

38
    Seno dostal skvělý centr, nicméně z jeho nohy po pravé části hřiště nevyšel do šestnáctky dobrý centr. Míče se poté ujal Ndinga, který tak vysouvá svůj tým dopředu.

37
    Kongo nyní zahajuje kombinace a nasazuje herní styl beton.

36
    Posléze se kopal i roh, ten ale Mafoumbi vytěsnil mimo tři tyče.

36
    Baudry vidí žlutou kartu, domácí si kopnou volný přímý kop.

33
    Přechod Guinei do útoku zastavuje ofsajd.

32
    Guinea se nyní po delší době dostala k míči, ovšem jejich útočné snažení ztroskotalo na defenzívě Konga, to nyní atakuje branku domácího celku.

31
    Randy vhodí míč zpět do hry po nepřesném pokusu Onianguého.

30
    Kongo kombinuje a vytváří útočné snažení na soupeřově polovině hřiště.

29
    Ovono uvádí výkopem míč zpět do hry.

29
    Hráči Konga se drží u půlící čáry a snaží se vymyslet, co by jen mohli udělat s míčem.

27
    Míč se vznesl až na hlavu Babélého, který jej ale poslal do boční sítě.

26
    A další žlutá karta, tu si odnáší domácí Mbele. N'Ganga se postaví k volnému přímému kopu.

25
    Kongo nyní kombinuje na půlce Guinee a snaží se protlačit k brance Ovona.

24
    Moubhio vidí žlutou kartu za nepříliš pěkný zákrok vůči Zarandonovi.

21
    Kongo sebralo Guinee míč a přechází dopředu k vápnu domácího pořadatelského celku.

20
    Dějištěm hry se stává půlící čára, kde se oba celky střídají v kombinacích.

18
    Kongo se nyní zběsile žene do útoku za vyrovnáním, střelu Dorého zlikvidoval Ovono levou rukou.
    NSUE - 1:0

16
    Rovníková Guinea právě vstřelila branku!
    První gól turnaje vstřelil NSUE, který se po krásné přihrávce od Zarandony ocitl zcela sám před Mafoumbim a střelou mezi nohy otevírá skóre.

16
    Bouka Moutou to zkoušel přízemní střelou, s tou si ale Ovono poradil. Míč ihned vrátil zpět do hry a Guinea začíná s přechodem do útoku.

15
    Ani Babélé nyní nedokázal protlačit míč za záda Ovona.

13
    Guinea se nyní drží míče a hledá skulinku v obraně Konga k průchodu.
    Dorého pokus

11
    První velká šance! Proti střele Dorého se skvěle činil Ovono, který tak zamezil prvnímu gólu.

10
    Seno vhodí míč zpět do hry, domácí se zatím drží u vápna Konga.

9
    Balboa vyslal krásný pas na Zarandonu, ten jej ale nestihl doběhnout. Domácí tak přišli o míč.

6
    Oniangué vyslal krásnou dalekonosnou střelu, která málem skončila v síti!

5
    Babélé vysouval svůj tým dopředu, jeho atak ovšem ztroskotal na zákroku Ruie.

4
    Baudry nevyslal dobrou rozehrávku a k míči se dostal Nsue, jeho pokus ovšem Mafoumbi zachytil bez větších problémů.

3
    Centr Sena zkoušel dostat hlavičkou do sítě Nsue, zastavil ho ovšem N'Ganga, který poslal míč pryč z vápna.

3
    Babélé vhodil míč zpět do hry, Kongo přechází do útoku.

2
    Bifoumův průnik dopředu zastavil Zarandona. U míče je nyní domácí celek.

1
    U míče jsou domácí, odstartoval nám Africký pohár 2015.

1

Hráči jsou již na trávníku, utkání a turnaj celkově začne za malý moment.

Rovníková Guinea: Ovono – Rui, Sipo, Diosdado Mbele, Iván Zarandona – Pablo Ganet, Javier Balboa – Iván Bolado, Nsue – Seno, Salvador
    Náhradníci: Mosibe (Embela) – Evuy, Ángel, Juvenal, Randy, Fabiani, Ellong, Belima, Engonga, Charly, Darío

Republika Kongo: Mafoumbi – N'Ganga, Bouka Moutou, Baudry, Moubhio – Ndinga, Oniangué – Gandzé, Babélé – Doré, Bifouma
    Náhradníci: Massa (Ndzila) – Nganga, Mavoungou, Malonga, Bissiki, Binguila, Malonga, Douniama, Nguessi, Litsingui, Ganvoula M'boussy

Rozhodčí: Bakary Papa Gasama – Evarist Menkouande, Aden Marwa Range.

SKUPINA A:

Ve skupině A se představí jak domácí Guinea, tak Kongo. Dále se zde ještě objeví favorizovaný Gabon a Burkina Faso. Kdo z této skupiny postoupí?

REPUBLIKA KONGO:

Kongo se v prvním utkání představí s řadou opor, včetně Francise Litsingiho, kterého dobře znají fanoušci Synot Ligy. Francis na chvíli vymění dres Teplic za dres svého národa a bude hájit jeho barvy na poháru. Poslední utkání Konga skončilo prohrou 3:2 nad Kapverdy. Hosté si tak jistě budou chtít spravit chuť. A kdy je lepší možnost než při zahajovacím utkání turnaje?

ROVNÍKOVÁ GUINEA:

Hostitelem tohoto turnaje je Rovníková Guinea. Domácí se v prvním souboji představí proti Kongu. Z posledního zápasu z kvalifikace si domácí nesou vítězství 3:0 nad Mauretánií, dosáhnou stejného výsledku dnes? To sledujte v našem přenosu.

Zdravím všechny fanoušky fotbalu! Startuje Africký pohár a hned jako první duel nás čeká souboj mezi Rovníkovou Guineou a Kongem. Tímto premiérovým duelem vás provede Karel Janeba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.