PZ Kladno – HC Litvínov 9:5 (kon.) | Chomutov – Pardubice 4:3 (kon.) | Hr. Králové – HC Plzeň 3:1 (kon.)
Slavia – Sparta 4:1 (kon.) | Olomouc – Třinec 1:5 (kon.) | Hvězda Praha – K. Vary 2:4 (kon.)
Havířov – Poruba 2011 9:2 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
HC Plzeň 1929
Neděle 15.02.2015, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

V hradecké FORTUNA aréně se dnes odehraje 15. kolo nadstavby ELIOD extraligy mladšího dorostu, ve kterém domácí Královští lvi přivítají tým HC Škoda Plzeň.

Domácí vstoupí do utkání jako aktuální lídr tabulky. Na čele tabulky mají náskok 5 bodů na druhý Chomutov. V minulém kole ale svěřenci trenéra Martince nestačili na svého soka z Pardubic, když na choceňském ledě prohráli 4:0.

Západočeši se nacházejí 3. místě se ztrátou 13 bodů na svého dnešního soupeře. Indiáni v minulém kole porazili pražskou Slavii fotbalovým skóre 1:0.

Oba soupeři se v letošní sezóně utkali zatím dvakrát a v obou zápasech zvítězil Hradec Králové. Nejprve doma vyhrál 3:0 a poté dokázal Plzeň porazit na jejím ledě 3:2.

HC Škoda Plzeň: Červenka (Černý) – Kaňák, Beneš, Čada, Lokajíček, Šilhán, Houdek, Staněk – Kovařík, Roubal (C), Váňa, Červenka, Erhart, Straka, Benetka, Krýner, Hajžman, Šiška, Eret, Krystl.

Rozhodčí: Veselý – Pechánek, Petr.

00:01

00:09
    Indiáni po vyhraném vhazování nahodili kotouč do útočného pásma, kde si pro něj sjel Tomáš Vomáčka a dobrým čtením hry získal kotouč pro svůj tým.

01:30
    Hradec v první šanci zápasu, Červenka nakonec zasahovat nemusel.

01:45
    Hradec Králové si zahraje přesilovou hru. Petr Erhart si odpyká trest za podražení.

02:14
    Královští lvi se usadili v útočném pásmu.

02:45
    Se skrytou střelou zpoza obránce v podání Tadeáše Jakubce neměl Radek Červenka v brance Plzně žádné problémy.

03:45

04:17
    Hradečtí mají zatím kotouč většinou na svých holích, jsou to zatím oni, kdo určuje tempo hry.

04:51
    Teď si ale Tomáš Vomáčka připsal první zákrok zápasu, když betonem vyrazil bekhendovou střelu Vojtěcha Kovaříka.

06:08
    Hradecký brankář nyní raději podržel nahozený kotouč ze středního pásma, vhazování v obranném pásmu domácích.

06:50
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak tohle byla neuvěřitelná paráda ze strany hradeckých mladíků! Jak je hokej jednoduchá hra ukázal FILIP JIRÁSEK, který nabral v obranném pásmu rychlost, zavezl ho do třetiny Indiánů, kde ho přenechal Jakubu Haškovi, který chvíli počkal, aby později našel opět Jiráska, který si mezitím sjel před branku, kde zachoval chladnou hlavu a doslova vykoupal Radka Červenku. Asistence: Jakub Hašek, Martin Štohanzl.

07:38
    Po zákroku Radka Červenky se bude vhazovat v obranném pásmu Plzně.

08:21
    Královští lvi pokračují v útočných výpadech a opět operují v útočné třetině. Další vhazování před brankou indiánů.

08:54
    Do šance se dral Matěj Hajžman, ale těsně před Vomáčkou mu hradecký obránce zabránil v zakončení.

09:10
    Vomáčka kryje střelu od modré v podání Františka Čady.

09:49
    Druhou přesilovou hru si zahrají Královští lvi. Na trestnou lavici putuje Martin Lokajíček, který je vyloučen za vražení na hrazení.

10:45
    Nepřesná rozehrávka Hradce znamená zakázané uvolnění.

11:45
    Gasparova střela od modré sražena obránci hostujícího týmu.

11:49

12:45
    Zničehonic se najednou Martin Straka dostal do samostatného úniku, když obdržel přihrávku přes celé hřiště, kterou přijímal na hranici ofsajdového postavení! Plzeňský útočník svůj pokus o kličku do forhendu provedl dobře, ale jeho zakončení nakonec těsně minulo hradeckou branku!

14:45
    Plzeň nyní trochu srovnala s Hradcem krok, Vomáčka už nemůže být v klidu jako doposud.

15:50
    Tlak Indiánů nyní přerušil Vomáčka, který přikryl střelu od modré čáry.

16:41
    Vomáčka si teď připsal několik dobrých zákroků, které drží jednobrankový náskok Královských lvů.

17:46
    Adam Jonáš po delší době prověřil Červenku, který poslední minuty sledoval, jak jeho tým přehrává domácí borce.

19:54
    Prvním vyloučeným na straně Hradce je Kryštof Pažourek, který si odsedí trest za podražení.

19:58
    Tomáš Vomáčka si ještě připsal zákrok po střele od modré čáry.

20:00

Skončila první třetina, po které si Hradec Králové odnáší do kabiny jednobrankový náskok. Indiáni první polovinu třetiny dá se říct prospali, protože se svým soupeřem nedokázali držet krok. I z toho pramenil gól Filipa Jiráska, který po krásné kombinaci otevřel skóre utkání. Poté se hra začala vyrovnávat a ke konci třetiny byla Plzeň mírně aktivnějším týmem. Do druhé třetiny navíc budou vstupovat v početní výhodě, tak se nechme překvapit, s čím hosté přijdou.

Další třetina začne přibližně ve 12:54.

20:01

20:21
    Filip Jirásek dobře obral za plzeňskou brankou obránce, ale jeho přihrávka před branku neprošla.

21:09
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Indiáni využívají přesilovou hru! V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval ONDŘEJ VÁŇA, jehož dorážka po střele Josefa Roubala přeplachtila Tomáše Vomáčku! Asistence: Josef Roubal.

22:23
    Královští lvi si berou své vedení zpět! Do rychlého protiútoku se dostal Matěj Síla, jehož střelu z úhlu ještě Radek Červenka vyrazil. Na dorážku TADEÁŠE JAKUBCE už byl ale krátký. Asistence: Matěj Síla.

24:25
    Po divokém začátku se hra trochu uklidnila.

25:04
    Osobní desetiminutový trest za nesportovní chování obdržel Ondřej Váňa (PLZ).

25:58
    Filip Jirásek a Martin Štohanzl vyrazili do protiútoku. Druhý jmenovaný ale nedokázal zpracovat přihrávku od svého spoluhráče.

27:21
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ale ve finální fázi mají oba týmy smůlu.

27:59
    Zakázané uvolnění hostů.

28:07
    Dobrý zákrok nyní předvedl Radek Červenka! Poletující kotouč v brankovišti našel Martin Štohanzl, který ho ze vzduchu sklepl do branky, ale plzeňský brankář reflexivně vykopl kotouč betonem z brankové čáry!

29:03
    Brankář Indiánů přerušuje hru.

29:27
    Hosté si zahrají přesilovku. Za podražení si odsedí dvě minuty Miroslav Havelec.

30:18
    Hradec dobře napadá a nepouští hosty k založení útoku.

31:15
    Domácí zahráli oslabení výborně, Vomáčka nemusel ani jednou zasahovat.

31:27

32:27
    Střelu přes obránce Matěje Síly vyráží Červenka do rohu kluziště.

33:22
    Martin Štohanzl a Filip Jirásek ujížděli 2 na 1. Hradecký kapitán naznačil střelu, ale nakonec přihrál svému spoluhráči. Přihrávka bohužel mířila na brusle a z dobré šance tak nakonec nebylo nic.

34:48
    Útok Indiánů zastavilo postavení mimo hru.

35:11
    Martin Štohanzl nechtěně vyhodil kotouč z obranné třetiny mimo hřiště a jde si odpykat trest za zdržování hry. Plzeň si zahraje přesilovku.

36:24
    Hradec opět hraje skvěle oslabení. Plzeň ještě k ničemu nepustil.

36:27
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Brankář hostů Radek Červenka chyboval za brankou a byl nucen faulovat. Obdržel tak dvě minuty za nedovolené bránění.

37:11

38:01
    Martin Štohanzl dobře vybruslil zpoza branky a zakončoval mezi betony, Červenka připravený.

38:27

38:42
    Zakázané uvolnění Plzně.

39:24
    Dobře vypadající útok Hradce přerušil Červenka, který zachytil odražený puk.

40:00

Druhé dějství se neslo v rytmu vyrovnaného hokeje. Plzeň nejprve vyrovnala v přesilové hře, ale remízový stav vydržel jen pár desítek vteřin. Tadeáš Jakubec totiž vrátil vedení na stranu Hradce, když dorazil střelu Matěje Síly. Do poslední části tak budou domácí vstupovat s jednobrankovým náskokem.

Další třetina začne přibližně v 13:44.

40:01

40:37
    Královští lvi se od začátku usadili v útočném pásmu.

42:33
    Hradečtí ví, že musejí co nejdéle držet kotouč na svých hokejkách a to se jim zatím daří. Hosté si snad ještě nesáhli na puk.

44:26
    Plzeň se na a ne vymanit ze sevření v obranném pásmu. Pozitivní pro ně ale je, že Hradec sice má uzemní převahu, ale ke střelám se nedostává.

45:54
    Hra se vyrovnala a odehrává se ve velice svižném tempu. Dlouho se hraje bez přerušení.

47:01
    Červenka přerušuje hru po střele Kryštofa Pažourka z úhlu.

48:00
    Pokusy o založení útoku obou týmů většinou končí ve středním pásmu. Žádný z týmů nechce udělat chybu.

48:32
    Plzeň evidentně čeká na vhodnou chvíli, kdy bude moct hru více otevřít. Zatím hraje spíše z obrany, což povede k vyrovnání velice těžko.

49:20
    Několik dobrých zákroků si nyní připsal Červenka. Nutno podotknout, že měl i štěstí, protože mu několikrát kotouč vypadl z výstroje, ale nikdo z hradeckých ho nedokázal dopravit za brankovou čáru.

50:06
    Dobrá příležitost pro hosty! Za podražení si odsedí dvě minuty Tomáš Mazura.

51:01
    Vyloučení na obou stranách. Na straně hostů je to Martin Lokajíček za napadení. Z řad domácích je to Martin Štohanzl za držení protihráče. Hrát se bude 5 na 4.

52:03
    Střelu z první Ondřeje Váni schoval Vomáčka efektivně do své lapačky.

52:06

53:18
    Tvrdou ránu od modré čáry Nicholase Kaňáka Vomáčka lapil a přerušuje hru.

54:46
    Obrovský závar před brankou Tomáše Vomáčky. Ten reagoval na přihrávku a ocitl se chvíli mimo své brankoviště, ale Josef Roubal před brankou nedokázal odražený puk zpět před branku zpracovat a následnou dorážku Vomáčka dokázal lapit!

56:12
    Indiáni se pomalu dostávají do tlaku, hradečtí se snaží udržet puk co nejdále od své branky.

57:19
    Díky chybě hostujícího obránce na modré čáře se dostal Martin Štohanzl do samostatného úniku, ale jeho střela mířila nad Červenkovu branku.

57:58
    Další šance Hradce z rychlého protiútoku. Tentokrát vytáhl Červenka pěkný zákrok lapačkou.

58:39
    Indiáni v útočném pásmu.

58:58
    Velký závar před hradeckou brankou. Vomáčka neviděl střelu od modré čáry přes clonící hráče, ale nakonec si sražený puk našel a přerušil hru.

58:58
    Oddechový čas pro hosty.

58:58
    Plzeň v šesti. Červenka zůstává na střídačce.

59:11
    Zdá se být rozhodnuto. Po vyhraném vhazování v obranném pásmu se do opuštěné klece trefuje FILIP JIRÁSEK. Asistence: Jakub Muška.

60:00

Po strhujícím závěru skončilo utkání ELIOD extraligy mladšího dorostu, ve kterém domácí Královští lvi porazili hostující Plzeň. Hradec v zápase vždy vedl a po většinu času měl utkání pod kontrolou. Ke konci ale měli Indiáni několik obrovských šancí k vyrovnání, ale hradecká obrana v čele s Tomášem Vomáčkou odolala a parta kolem Tomáše Martince si tak může připsat další tři body do tabulky. Z FORTUNA arény je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek neděle. (14:20:27)

Rudolf Bernart

Branky a nahrávky: 7. Jirásek (Hašek, Štohanzl), 23. Jakubec (Síla), 60. Jirásek (Muška) – 22. Váňa (Roubal)

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka (Kouba) – Gaspar, Muška, Pohl, Jonáš, Martinec, Voňka, Lelek, Duben – Jirásek, Štohanzl (C), Hašek, Havelec, Pažourek, Maršík, Růta, Hladík, Síla, Mazura, Jakubec. Trenér: Tomáš Martinec
    HC Plzeň 1929: Červenka (Černý) – Kaňák, Beneš, Čada, Lokajíček, Šilhán, Houdek, Staněk – Kovařík, Roubal (C), Váňa, Červenka, Erhart, Straka, Benetka, Krýner, Hajžman, Šiška, Eret, Krystl. Trenér: Radek Kampf

Rozhodčí: Veselý – Pechánek, Petr