HFK Olomouc – Kroměříž 0:1 (kon.) | Hlučín – Prostějov 0:1 (kon.) | Líšeň – Mohelnice 0:1 (kon.)
Třebíč – Vyškov 0:2 (kon.) | Vítkovice – Uničov 0:1 (kon.)
1. HFK Olomouc
0:1 (0:0)
SK Hanácká Slavia Kroměříž
Sobota 15.08.2015, 14:30 • Stadion 1. HFK Olomouc, Olomouc-Holice, ul. Staškova. Kapacita: 2.900 míst. • Moravskoslezská fotbalová liga • 2. kolo

Viděli jsme zápas, ve kterém zvítězil předzápasový favorit. Průběh v prvním poločase tomu tak neodpovídal. Domácí byli aktivnější a vybojovali si pro sebe penaltu. Marek Heinz ji ovšem neproměnil. Ve druhé půli se hra po optické stránce zpomalila a Kroměříž ojedinělou šance ke skorování využil. Ke konci již šlo o taktickou hru od hostů. Ti si tak připisují další tři body a zůstávají na první pozici v MSFL. Ode mě je to prodnešek vše, přeji hezký den. (16:26:32)

90+1

90
    Bude se nastavovat pouze jedna minuta.

89
    Žák se mohl dostat k zakončení, pro Kroměříž škoda, protože se nechtěl snad ani rozběhnout.

88
    Poslední střídání hostů. Haša se pomalým během vrací k lavičce, kde je již připraven Ladislav Nevřela.

84
    Holičtí se snaží o vyrovnání, Hanácká Slávie bohužel pro ně výborně brání.

80
    Danis hezky prošel až do vápna. Petr jeho střelu ale pouze vyrazil před sebe. K dorážce se holičtí už nedostali.
    78. JELEČEK - 0:1

78
    Kroměříž právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ JELEČEK se z přímého kopu trefil do míst, kde nestál golman Mucha. Přímý kop nastal po ostrém faulu oceněném žlutou kartou, který zapříčinil Rozsíval.

77
    Filip Rozsíval obdržel žlutou kartu za záchrannou brzdu.

75
    Podruhé střídají i Holice. David Šteigl přenechává místo Davidu Hornichovi.
    73. Hašova nebezpečná střela z dálky

73
    Haša krásně vystřelil, ale míč šel těsně nad horní tyčku.

Dnešní utkání sleduje 112 diváků.

70
    Heinz na poslední chvíli zastaven při průniku přes polovinu.

66
    Po dlouhé době oživení do poněkud nezajímavé hry. Centr Rozsívala skoro našel osamoceného Heinze. Ale před ním výše vyskočil jeden z kroměřížských obránců.

64
    Velmi ostrý zákrok Grézla na nohy je ohodnocen k nevoli hostujících fanoušků pouze žlutou kartou.

61
    Druhé střídání na straně hostů. Tomáš Strašák nahrazuje Davida Kršku.

58
    Danis nezvolil zrovna dobré řešení situace, kdy mohl centrovat, místo toho vystřelil vedle.

57
    Také HFK střídá. Ondřeje Kováče nahradil na hrací ploše Petr Štěpánek.

53
    Neubert se skoro dostal do pozice, když by byl osamocen před Muchou. Ten ale bleskurychle míč odebral z jeho nohy.

52
    Dva rohy Holických v rozmezí minuty skončili stejně, u nohou hostujícíh obranců

49
    Kováč se hezky uvolnil a obešel hostujícího beka, ale centr na střed se mu vyloženě nepovedl.

46
    Heinz z nadějné pozice při přímém kopu přesně na rohu vápna střílí vysoko nad.

46
    O poločasové přestávce hosté vystřídali. Na hřišti nahradil Václava Látala Jan Hromek.

46

Viděli jsme překvapivě vyrovnaný poločas. Letní posily Kroměříže nepředvedli žádnou velkou šanci. Při centrech chybělo hlavičkujícím na obou stranách přesnost nebo timing, milimetrových promáchnutí hlavou bylo nespočítaně. Nejzajímavějším momentem byla neproměněná penalta exreprezentanta Marka Heinze. Radek Petr předvedl dobrý odhad, střela letěla příliš doprostřed. Druhý poločas začne přibližně v 15:35.

45+1

45+1
    Nastavena bude 1 minuta.

43
    Krásná střela Holic mířila do šibenice, nakonec ale pouze do boční sítě

41
    Protesty u rozhodčího a faul na Danise byli důvodem pro žluté karty pro Swiecha a Budína.
    41. Neproměněná penalta Marka Heinze

41
    Heinz jasnou šanci na skorování zahodil, Petr vystihl směr kopu.

41
    Byla nařízena penalta. Heinz si nejdříve zpracoval krásný centr , jeho střela se odrazila od Petra k Danisovi. Ten byl zfaulován ve vápně Swiechem.

38
    Mucha Hašovu střelu vytěsnil pouze konečky prstů.

37
    Haša výhodu přímého kopu ze 25 metrů od brány nevyužil. Míč letěl dva metry nad šibenici.

35
    Danis ze záklonu přestřeluje Petrovu bránu.
    Zápas zatím nepřinesl góly ani vyložené šance.

33
    I HFK má na kontě žlutou kartu. Kotouč nedodržel vzdálenost.

31
    Po dlouhé době tlak Kroměříže, obrana odpálila míč přes půl.

28
    Danisovi na penaltovém puntíku sjela střela a míč tak končí v rukou Petra.

25
    I Heinz není neomylný a musí se za svůj kiks omluvit spoluhráčům.

24
    Heinzova hlavička končí vedle brány, Holice teď jsou ve velkém tlaku.

22
    Danis rozezlel Marka Heinze, sám na hranici vápna střílel snad 10 metrů vedle brány.

19
    Žlutou kartu dostává za ostrý skluz Roman Haša.

Bernard se krásně uvolnil od tří hráčů, střela šla pouze do golmana.

15
    Přímý kop kopaný Tögelem nenašel svého adresáta ve spoluhráči, ale v golmanu Petrovi.

14
    Heinz nedostihl centr na levou stranu, míč skončil v zámezí.

12
    Mucha vytěsnil střelu Kaši, k němu se dostal Matoušek, jeho střela do poloprázdné brány mu nesedla.

11
    Neubert měl na hlavičce gol, ale jen těsně neskoroval.

10
    ákrok Kováče na Hašu byl posouzen jako faul, Kroměříž zahrává volný kop.

8
    Ševčíkův centr mířil těsně vedle hlavičky Žáka. Chyběly centimetry!

5
    Kroměříž se snaží dostat do vápna, ale obrana Holic drží.

3
    Střela Tögela po zemi míří těsně vedle brány.

Nadějný break dva na jednoho zazdil Šteigl špatnou rozehrávkou

2
    Heninz se snažil hlavičkovat, ale nedosáhl na centr.

1
    Hosté rozehrávají, utkání začalo

Rozhodčí právě přivádějí hráče na hrací plochu.

-5
    Hlavní tribuna se začíná zaplňovat, nervozita před prvním domácím mistrovským zápasem ročníku roste.

Hlavním rozhodčím dnešního zápasu je Ondřej Cieslar, na čárách mu budou vypomáhat pánové Priesol a Bureš.

-30
    Hráči se aktuálně rozcvičují na hrací ploše.

Dobré fotbalové odpoledne, na holickém fotbalovém stadionu je aktuálně přes třicet stupňů, ale příjemně pofukuje...

1. HFK Olomouc: Mucha – Kotouč, Kováč, Grézl, Lysoněk – Bernard, Šteigl, Rozsíval, Tögel – Heinz, Danis
    Náhradníci: Neuer – Štěpánek, Buček, Bořil – Hornich

SK HS Kroměříž: Petr – Jeleček, Matoušek, Swiech, Budín – Látal, Krška, Žák, Haša, Ševčík – Neubert
    Náhradníci: Šustr – Kašík – Silnica, Hromek, Strašák, Minář, Nevřela

Rozhodčí: Cieslar – Priesol, Bureš.

Vzájemné zápasy v MSFL v sezoně 2014/2015

1. kolo Kroměříž x 1.HFK Olomouc 1:0
    16.kolo 1.HFK Olomouc x Kroměříž 0:1

SK Hanácká Slávia Kroměříž

2. tým minulého ročníku myslí znovu vysoko. Po několika sezonách útlumu je celek brán za jednoho z hlavních favoritů na postup. Trenér Chytrý přivedl do klubu navíc zvučné posily. Jména jako Roman Haša nebo Jakub Matoušek mluví vcelku za vše. Příprava se mužstvu povedla. 5 výher (např. Znojmo, Líšeň – 1. kolo Mol Cupu) a pouhé dvě porážky, a to s druholigovou rezervou Sigmy Olomouc a prvoligovým Zlínem, ukázalo už před sezonou kvalitu tohoto celku. V prvním ostrém ligovém zápase splnili hráči roli favotita a vyprovodil FC Zlín „B“ výhrou 2:0.

HFK Olomouc

Domácí fotbalisté z olomoucké části Holice nezažívají nejúspěšnější období. Od roku 2013, kdy skončil tým na 3. místě v tehdejší 2. lize a následném administrativním sestupu o patro níž, se toho mnohé změnilo. Minulou sezonu v MSFL ukončili Holičtí na 14. místě tabulky a ani tuto sezonu už podle slov staronového trenéra Oldřicha Machaly, který nahradil před sezonou kouče Derca, nejsou ambice vysoké. Největší posilou je určitě bývalý hráč Galatasaraye nebo Mönchengladbachu Marek Heinz, jenž se blýskl v přípravě proti divizním Hranicím hattrickem. Jinak se ale příprava moc nepodařila, HFK výhrál třikrát (Přerov, Šumperk, Hranice), jenomže ve stejném poměru prohrál většinou s týmy z nižších soutěží (Mohelnice, Rýmařov + Rosice – 1.kolo Mol Cupu). V prvním kole MSFL navíc prohráli s SK Uničov 0:2.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky, po týdnu je znovu na programu MSFL a její 2. kolo. Na stadionu HFK Olomouc se utkají domácí proti SK Hanácké Slávii Kroměříž. Podle většiny předpokladů by měli být favoriti hosté.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.