Gent – Club Brugge 4:1 (kon.) | Genk – Standard 3:1 (kon.) | Anderlecht – Mechelen 1:1 (kon.)
KRC Genk
3:1 (1:0)
Standard Lutych
Neděle 04.10.2015, 18:00Belgická Jupiler Pro League • 10. kolo

Zápas mezi KRC Genkem a Standardem Lutych je u konce, domácí v něm porazili hosty 3:1. Začátek poločasu byl pomalý, domácí si drželi těsný náskok, vypadalo to už, že se skóre nezmění, ale nebylo tomu tak. V 75. minutě zvýšil skóre na 2:0 pro Genk de Camargo a tři minuty na to to bylo již 3:0, když se trefil Buffel. Hosté dokázali stav alespoň kosmeticky upravit na 3:1, z přímého kopu se prosadil v 90. minutě Knockaert. Domácí berou zaslouženě tři body. Ode mě je to dneska vše, loučím se s vámi a na shledanou. (19:54:51)

90+3

90
    Standard právě vstřelil branku!
    RENAUD KNOCKAERT rozehrával přímý kop z 27mi metrů a zakroutil balón přímo do šibenice. Stav 3:1!

88
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Bailey, přichází Schrijvers.

87
    Genk už se nikam nežene a čeká na konečný hvizd, dneska si už výhru ujít nenechá.

83
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Ndidi, přichází Heynen.

81
    Thuram si řekl o žlutou kartu.

80
    Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Kebano, přichází Pozuelo.

77
    Genk právě vstřelil branku!
    Bailey si udělal prostor pro centr a našel ním připraveného THOMASE BUFFELA, který zvýšil na 3:0 pro Genk!

75
    Bailey centrem našel na levé straně Buffela, ten posunul na RINCKA DE CAMARGA, který poslal balón po zemi k zadní tyči! 2:0.

72
    Trebel zezadu podkosil Buyense a je potrestaný žlutým kartonem.

69
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Andrade, přichází Dossevi.

68
    Standartka se hostům moc nevyvedla, stále jsou ale při míči.

67
    Buffel kopl ze zadu Trebela, hosté budou moci rozehrávat přímý kop.

63
    Kebano se nádherně prodral míčem skrz levou stranu a posadil balón de Camargovi na hlavu. Ten minul jen o vlásek!

61
    Bailey kroutil balón k protější tyči, ale to se mu nezdařilo.

60
    Je za námi šedesát minut a stav je stále 1:0. Lutych se snaží, co to jde, ale marně. Genk hraje důsledně a vypracovává si i další šance.

57
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Yatabaré, přichází De Sart.

54
    Další velká šance Genku! Castagne na hranici velkého vápna vystřelil a Thuram musel vyrážet. Balón byl ale sražený Van Dammem, který balón zasáhl nejspíše rukou!

53
    Buffel se prodíral levou stranou k bráně a dostal se ke střelbě, Thuram byl nejistý, ale nikdo balón nedokázal dorazit.

51
    Hamalainen přišlápl Yatabarému kotník a je potrestaný žlutou kartou.

48
    Standard rozehrával rohový kop na krátko a trochu tím zmátli domácí obranu, nic vážného z toho však nebylo.

47
    Hosté se snažili procpat balón do vápna, ale Castagne se odvážně postavil proti centru a dostal balónem do obličeje.

46
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Milec, přichází Badibanga.

46

První poločas je za námi a Genk po něm vede 1:0. První minuty sice patřily Standardu, ale to se rychle otočilo a Genk se dostal k moci. V 9. minutě se prsadil Kabasele a poslal domácí do vedení. Standard se dále nemohl dostat k zakončení a Genk měl hru pod kontrolou. Nakonec měly oba týmy šance, ale gól už žádný nepadl. Do druhého poločasu, který začne přibližně v 19:02, nastoupí týmy za stavu 1:0.

45+2

42
    Po centru z pravé strany nebezpečně hlavičkoval Emond, Koteles však ukázal svůj postřeh.

40
    Bailey bal sám proti třem hráčům, ale i tak se mu málem podařilo balón udržet.

36
    Kebano vyslal před Thurama de Camarga, ten po střetu s gólmanem upadl. Penalta se nepískala a domácí diváci zuří!

35
    Centr Baileyho vytušil Thuram.

32
    Kebano netrefil prázdnou branku z několika metrů! De Camargo mu poslal rychlou přihrávku a Kebano přestřelil.

31
    Další nadějná šance domácích byla předčasně ukončena kvůli ofsajdu hned třech hráčů.

30
    De Camargo dostal křižnou přihrávku, kterou si zpracoval a dostal se do zakončení, Thuram byl však tam, kde měl být.

26
    Bailey se dostal do slibné pozice, jeho střela ale byla zablokována.

22
    Prvně skončil balón ve zdi a znovuposlaný míč také moc škody neudělal, byl odpískán útočný faul.

21
    Hráči v modrém budou muset čelit další standartce.

19
    Hosté rozehrávali přímý kop ze středu hřiště, dlouho balón neudrželi na soupeřově polovině.

17
    Kebano upadl po střetu s Yatabarem, který za to viděl žlutou kartu.

12
    Standard se snaží útočit co to jde, zatím s tím obrana Genku nemá problémy.

9
    Domácí rozehráli rohový kop, k balónu se dostal hlavou CHRISTIAN KABASELE, který ho poslal do sítě. 1:0!

7
    První střelu Genku zařídíl kapitán Buffel, jehož sražený pokus skončil na rohovém kopu.

6
    Santini ve vzduchu srazil Dewaesta, který se po chvíli zvedl z trávníku a pokračuje ve hře.

3
    První minuty hry drží balón na kopačkách hosté. Jedná se však pouze o kombinace ve středu hřiště.

1
    Utkání rozehráli hráči Standardu v červených dresech. Domácí Genk je v typické modré.

1

Dobrý den, vítám vás u online reportáže ze zápasu 10. kola belgické ligy. Dnes budeme sledovat střetnutí domácího KRC Genku a Standardu Lutych. Domácí Genk dosud posbíral 14 bodů a momentálně se nachází na sedmém místě. Na třetí příčku ztrací tři body, takže v případě dnešní výhry si Genk může polepšit! Standardu se tolik nedaří, má pouze osm bodů a kvůli zápornému skóre je pouze na předposlední příčce. Favoritem tedy bude Genk, ale uvidíme, jestli se se zápasem pořádně popere. Začíná se v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.