Mountfield HK – Kometa Brno 3:5 (kon.)
Mountfield HK
3:5 (2:1, 0:1, 1:3)
HC Kometa Brno
Středa 28.10.2015, 13:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu • 18. kolo

To je ode mne vše. Příjemný zbytek svátečního odpoledne a na shledanou u dalšího textového přenosu. (15:12:06)

Zajímavý duel dvou nejlepších celků skupiny střed je u konce. Tři body si odváží s sebou na Moravu hráči Komety Brno, kteří třikrát dokázali vyrovnat a následně přidali dvě kuriózní branky navrch. S absencí klíčových hráčů se však dokázala popasovat obě mužstva a k vidění byl kvalitní hokej.

59:41
    Za hrubost je vyloučen Muška a Süss.

59:41
    Hradečtí mladíci neunáší konec zápasu a po jednom tvrdším zákroku brněnského obránce se pustili do šarvátky. Rozhodčí vše včas ukončil a půjde rozdat trestné minuty.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny a Hradečtí jsou v útočném pásmu, kde se snaží alespoň snížit.

58:14
    Kometa právě vstřelila branku!
    A je zřejmě rozhodnuto! Druhý smolný gól v rychlém sledu znamená, že Kometa už vede o dvě branky. Bartozel nechal místo mezi svými betony a touto skulinkou prošla střela ROBERTA HAVLÁTA. Asistence: Radim Ferda.

57:39
    Obrat je dokonán! Kometa se dostává do vedení po velice nenápadné střele od mantinelu, která překvapila všechny, dokonce i Bartozela a to znamená, že Hradec má dvě minuty na to, aby se pokusil srovnat. Autorem této gólové střely je JAKUB ČEJKA. Bez asistence.

57:19
    Postavení útočícího hráče v brankovišti znamená, že hra se přesune do středního pásma.

56:45
    Oba týmy se snaží rozhodnout ještě před koncem třetí třetiny. Momentálně je na tom lépe Hradec, který je v útočné třetině s kotoučem na hokejkách.

55:51
    Tak to je neuvěřitelné! Kometa si vypracovala obrovský závar a puk ležel na brankové čáře. Ani jeden z domácích hráčů jej nedokázal vyhodit lépe než za svoji bránu, odkud téměř z nulového úhlu dokázal skórovat JAN HASOŇ. Bez asistence.

55:15
    Kometa se nadechuje k závěrečnému tlaku a mačká domácí hokejisty jako citrón.

55:02
    Bartozel nadvakrát zkrotil puk ve výstroji.

54:41
    Na nepřesnou rozehrávku brněnského beka nedošáhl ani jeden ze dvou napadajících útočníků Hradce.

54:30
    Ofsajd Hradce Králové.

54:00
    Posledních šest minut základní hrací doby. Podaří se Kometě srovnat?

53:02
    Na druhé straně musel po ráně od modré čáry zasáhnout Bartozel, který betonem srazil kotouč do rohu.

52:05
    Obrovská šance Hradeckých! Matějček nabídl puk před poloprázdnou bránu svému parťákovi v útoku, ale ten pohrdl. Následně se kotouč dostal k Muškovi, ale ani ten nebyl úspěšný.

51:05
    Velký závar před Holíkem, který v jednu chvíli ležel na zádech a neměl ponětí, kde je puk. Nikdo z Hradeckých jej však do brány nedostal.

Lukáš Foff

Branky a nahrávky: 2. Matějček (Pažourek, Štohanzl), 17. Hidveghy (Štohanzl), 43. J. Dvořák (Lelek) – 4. Zábranský (Čejka), 36. Furch (Čejka), 56. Hasoň, 58. Čejka, 59. Havlát (Ferda)

Mountfield HK: Bartozel (D. Dvořák) – Muška, Lelek, Pohl, Brádler, J. Moník, Kynčl, Jonáš – Hašek, D. Matouš, Mašín, Matějček "C", Pažourek, M. Matouš, J. Dvořák, Štohanzl, F. Moník, Maršík, Hidveghy, Šimůnek. Trenér: Vladimír Kostka.
    HC Kometa Brno: Holík (Dostál) – Trnka, Jurnečka, Zábranský, Kučera, Zukal, Jeřábek, Furch, Havlát, Hasoň, Gajarský, Čejka, Matula, Mlynář, Frydrych, Ferda "C", Süss, Havránek. Trenér: Marek Moskal

Rozhodčí: Barek – Barvíř, Kleprlík