Boston – Arizona 6:0 (kon.) | New Jersey – Columbus 1:3 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 3:4 (po pr.)
Detroit – Carolina 1:3 (kon.) | Florida – Colorado 4:1 (kon.) | St. Louis – Tampa 2:0 (kon.)
Minnesota – Edmonton 4:3 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 1:4 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:3 (kon.)
Vancouver – Montreal 5:1 (kon.)
Vancouver Canucks
5:1 (3:0, 0:0, 2:1)
Montreal Canadiens
Středa 28.10.2015, 03:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Rogers Areně sledovalo 18 570 diváků se s Vámi loučím. Přeji příjemně strávený sváteční den! (05:48:03)

3. Derek Dorsett (VAN) 1+1

Dnešní utkání mezi dvěma kanadskými týmy je tedy u konce a dva body zůstanou za vítězství 5:1 ve Vancouveru. Ve třetí třetině se sice Montreal dočkal potřebného snížení, když se ve 43. minutě tečí střely od modré prosadil Mitchell, ale téměř přesně o pět minut později potrestal vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě čtvrtým gólem domácích Radim Vrbata. Definitivu dnešnímu výsledku pak 9 minut a 4 vteřiny před koncem přidal po krásné akci Derek Dorsett. Montreal tak kvůli této prohře přišel o několikrát zmiňovanou možnost vyrovnání dosavadního rekordu v počtu vítězných utkání v řadě, který činí deset zápasů.

59:58
    Puk je ve středním pásmu a domácí tak mohou slavit tolik potřebné vítězství!

59:26
    Na hattrick se ještě pokusil zaútočit Jared McCann, nicméně jeho střela po přihrávce od modré mířila těsně vedle tyče přesunujícího se Price.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a také zápasu. Domácí obránci si v poklidu hrají ve vlastním pásmu.

58:39
    Hned po buly ve středním pásmu je Kosatkám odpískán ofsajd a vhazování se tak po chvíli bude opakovat.

58:27
    Alexander Sjomin ještě dokázal objet Millerovu bránu a poté přihrát před brankoviště. Tam ale stáli pouze domácí hráči, kteří puk poslali do bezpečí.

57:53
    Puk je znovu až za bránou hostujícího strážce svatyně. Troufnu si říct, že už se hráči nikam příliš nepoženou.

57:33
    Pomalu se nám blíží poslední dvě minuty zápasu a Carey Price si připisuje 23 úspěšný zákrok.

56:58
    Hosté se znovu snaží dostat do střelecké pozice, avšak stále je to bez jakéhosi překvapivého nápadu.

56:03
    Po nepřesné přihrávce na modrou čáru se do úniku dostal Jannik Hansen, který přebruslil Jemelina a bekhendem poslal puk do Price. Domácí útočník poté bruslí trefil montrealského brankáře, který puk neudržel a černá guma následně skončila v bráně. Gól nicméně právě kvůli kontaktu s Pricem Hansenovi uznán není!

55:25
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nikdo z pětice Montrealu nedostal.

54:39
    5 minut a 21 sekund před koncem třetiny je čas na zřejmě poslední komerční přestávku.

54:01
    Jeff Petry byl znovu v akci, jenže tentokrát o kotouč trestuhodně přišel a byl z toho slibný protiútok Kosatek. Zakončení ale i tady postrádalo přesnost.

53:38
    Sjomin i proti dvěma soupeřům udržel puk a poté našel volného Petryho. Ten jakožto obránce okamžitě pálil od modré čáry, avšak jeho pokus mezi tři tyče rozhodně nemířil.

52:40
    Hansen protečoval nahození k Priceovi, který rychle rozehrál, ale přihrávkou do středního pásma našel opět jen domácího hráče. Dnes to opravdu není zápas tohoto skvělého kanadského gólmana.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 3. McCann (Prust, Dorsett), 10. Sbisa (Bärtschi), 16. McCann (Prust), 48. Vrbata (D.Sedin), 51. Dorsett (Virtanen, Sutter) – 43. Mitchell (Jemelin, Smith-Pelly)

Vancouver Canucks: Miller (Bachman) – Tanev, Edler, Webber, Bartkowski, Sbisa, Hutton – Vrbata, H.Sedin, D.Sedin – Virtanen, Sutter, Burrows – Hansen, Horvat, Bärtschi – Dorsett, McCann, Prust
    Montreal Canadiens: Price (Condon) – Subban, Markov, Petry, Jemelin, Gilbert, Beaulieu – Gallagher, Plekanec, Pacioretty – Sjomin, Galchenyuk, Eller – Weise, Desharnais, Fleischmann – Smith-Pelly, Mitchell, Flynn

Rozhodčí: Brad Meier, Rob Martell – Ryan Galloway, Lonnie Cameron

Diváci: 18.570