Boston – Arizona 6:0 (kon.) | New Jersey – Columbus 1:3 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 3:4 (po pr.)
Detroit – Carolina 1:3 (kon.) | Florida – Colorado 4:1 (kon.) | St. Louis – Tampa 2:0 (kon.)
Minnesota – Edmonton 4:3 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 1:4 (kon.) | Dallas – Anaheim 4:3 (kon.)

Zdeno Chára (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 24:57
    Zbyněk Michálek (ARI) 0+0, 0 střely, čas na ledě 18:08. (02:48:32)

Boston zcela jednoznačně ovládl dnešní utkání a Ariizonu nepustil téměř k ničemu, prakticky k žádné vyložené šanci. S poklidným výsledkem 5:0 si tak připisuje další dva body do tabulky a Tuukka Rask si připisuje čisté konto a dvěma brankami se na vítězství domácího celku podílel český hokejista David Krejčí, který svým prvním gólem otevřel skóre v dnešním utkání a navíc si i díky výsledku 6:0 připsal vítězný gól, půl minuty před koncem poté gólový účet také uzavřel.

59:29 David KREJČÍ - 6:0

59:29
    Bruins právě vstřelili branku!
    Aby toho nebylo málo, tak si Arizona musí vypít kalich hořkosti až do dna. Půl minuty před koncem dává konečnou tečku dnešnímu utkání DAVID KREJČÍ, který tak nejen že otevřel gólový účet ale sám ho i uzavřel forhendovou kličkou proti Smithovi. Asistence: Jimmy Hayes, Loui Eriksson.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:49
    Nyní se sice hraje v obranné třetině domácích, ale Rask zatím zasahovat nemusí.

55:13
    Boston navíc drží kotouč nadále ve své moci a neumožňuje Arizoně vstřelit alespoň čestný gól.
    53:07 Brad MARCHAND - 5:0

53:07
    Pět vteřin před uplynutím přesilovky nakonec neukázněnost hostů využívá BRAD MARCHAND, jenž střelou zápěstím poslal puk o břevno do branky. Smith měl zakrytý výhled a puk viděl až v brance. Asistence: Collin Miler, Jimmy Hayes.

51:12
    Výrazně oslabení jsou nyní hráči Coyotes. Boedker (ARI) dostává sice "jenom" dvě minuty za sekání do Cháry, ale k němu si ještě usedli Scott a Downie, jenž oba obdrželi desetiminutový trest za nesportovní chování.
    50:22 Brett CONNOLLY - 4:0

50:22
    O osudu dnešního utkání je velkmi pravděpodobně rozhodnuto. Marchand se prosmýkl podél mantinelu a místo střely volil přihrávku na BRETTA CONNOLLYHO, který si najel z druhé vlny a přesně umístěnou střelou na vzdálenější tyč rozhoduje dnešní utkání. Asistence: Brad Marchand, Patrice Bergeron.

49:22
    Až nyní se musí přerušit poté, co Smith zastavil střelu Randella.

49:00
    V závěrečném dějství hra velice plyne a před námi je posledních jedenáct minuty základní hrací doby.

47:21
    Bez výraznějších potíží ale přežil domácí celek poslední oslabení.

45:21
    Jedna z posledních nadějí pro Arizonu, jak udělat něco ze zápasem, neboť Pastrňák půjde odsedět trest Bostonu za příliš mnoho hráčů na ledě.

45:00
    Icingu se dopustili také Bruins.

43:48
    Hra je poprvé v závěrečné části přerušena až nyní a to kvůli zakázanému uvolnění hostů.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 18. Krejčí (Eriksson, Krug), 27. Hayes (Beleskey, Spooner), 38. Morrow (Beleskey), 51. Connollx (Marchand, Bergeron), 54. Marchand (Miler, Hayes), 60. Krejčí (Hayes, Eriksson)

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Miller, Chára, McQuaid, Krug, Miller, Morrow – Connolly, Bergeron, Marchand – Pastrňák, Krejčí, Eriksson – Hayes, Spooner, Beleskey – Randell, Kemppainen, Kelly
    Arizona Coyotes: Smith (Lindback) – Stone, Ekman-Larsson, Michálek, Dahlbeck, Murphy, Grossman – Duclair, Hanzal, Rieder – Boedker, Chipchura, Domi – Doan, Richardson, Martinook – Downie, Gordon, Gaudet

Rozhodčí: Charron, McCauley – MacPherson, Brisebois

Diváci: 17 565