Boston – Toronto 2:0 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 4:0 (kon.) | Tampa – Anaheim 5:0 (kon.)
Florida – NY Rangers 4:5 (po pr.) | Pittsburgh – San Jose 1:3 (kon.) | Washington – Colorado 7:3 (kon.)
Winnipeg – Arizona 3:2 (kon.) | St. Louis – Detroit 3:4 (po pr.) | Dallas – Buffalo 3:0 (kon.)
Minnesota – Nashville 4:0 (kon.) | Vancouver – Chicago 6:3 (kon.) | Carolina – Los Angeles 4:3 (kon.)

Roman Polák (TOR) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:28

Slovák Marinčin se nakonec nevešel do sestavy. (04:22:47)

1.Zdeno Chára (BOS) 1+0
    2. Tuukka Rask (BOS) 22 zák., 0 gólů, 100%
    3. James Reimer (TOR) 36 zák., 1 gól, 97,2%

Tak prodloužení nakonec nebylo. Chára prostřelil Reimera v 57. minutě. Na tento gól už Toronto nenašlo odpověď, výsledek v samém závěru upravil Marchand do prázdné. Dnes jsme viděli přehlídku gólmanů. Radovat se může nakonec domácí Boston, který zatím v TD Garden moc bodů nezískal. Za dnešní výkon si to ale Medvědi zaslouží.

Brad MARCHAND - 2:0

59:53
    Bruins právě vstřelili branku!
    BRAD MARCHAND korunuje výhru střelou do prázdné z poloviny hřiště. Je rozhodnuto.
    Asistence: Loui Eriksson, Patrice Bergeron

59:40
    Boston poslední minutu zvládá velmi dobře.

59:22
    Jen se mu nedaří dostat do útočného pásma.

58:59
    Poslední minuta, Toronto stále u puku.

58:34
    Rask chytá a rychle rozehrává na spoluhráče, ten ale přichází o puk. Pokračuje tlak kanadského týmu.

58:00
    A Toronto to zkouší v šesti.

57:40
    Lupul se napřáhl ke střele, tu ale zastavil Seidenberg.

57:19
    Boston pokračuje v náporu. Střela končí po zákroku Reimera v ochranné síti.

57:00
    Závěrečné minuty budou ještě hodně napínavé.
    Zdeno CHÁRA - 1:0

56:17
    A vymysleli, Beleskey posílá míč na modrou obráncům. ZDENO CHÁRA forhandem prostřeluje Reimera.
    Asistence: Zach Trotman, Matt Beleskey

56:05
    Krejčí se svou formací se dostává do útočné třetiny a snaží se něco vymyslet.

55:30
    Teď tlačilo Toronto, Parenteau se dostal ke střele.

54:55
    Boston se nadále snaží, občas má šanci i Toronto. Oba brankáři tento zápas nejspíš pošlou do prodloužení.

53:45
    Reilly nabil Parenteauovi. Rask chytá.

53:08
    Connolly si nyní vylámal zuby na brankáři Toronta.

52:35
    Tak se kvůli poslední šanci volá do Toronta. Puk branku nepřešel, TD Garden se nebude radovat.

52:35
    Jak teď zastavuje Reimer Hayesův pokus. Pomohl mu i pád Hunwicka do branky.

52:05
    Trotman a Chára pálili od modré. Hlavně pokus slovenského obra vypadal nadějně.

51:00
    31 střel už pochytal Reimer. Stále drží čisté konto.

50:05
    Možná jsem to zakřikl. Connolly dostal dobrou křižnou přihrávku, jen už byl v noc velkém úhlu.

49:50
    Ubývají nám šance, už se nehraje tak aktivně.

48:57
    Ofsajd Bostonu.

48:06
    Icing Toronta.

47:39
    Reimer je dnes zkrátka zdí. A je jedno odkud na něj Boston střílí.

46:40
    Reimer opět zneškodňuje střelu, vhazovat se bude tentokrát po jeho pravé ruce.

46:18
    Ofsajd Bostonu. Krejčí byl na modré rychlejší než spoluhráč.

45:02
    I Rask na druhé straně si raději nechává puk.

44:33
    Reimer chytá střelu Marchanda. Bude se pokračovat vhazováním po jeho levé ruce.

43:52
    Zakázané uvolnění Bostonu.

42:30
    Druhá polovina přesilovky se Medvědům nepovedla. Toronto v plném počtu.

41:53
    Krejčí pochybil na modré čáře a následně neubránil Matthiase, který se dostal k zakončení v oslabení.

41:33
    Až nyní poprvé Boston střílí.

40:30
    Na začátek tu máme vyloučení. Marchand leží v žaludku hráčům Toronta. Kadri zbytečným krosčekem oslabuje svůj tým.

40:01

Statistiky po 2. třetině:

Střely na bránu: 24:16
    Hity: 17:21
    Vhazování: 23:19
    Trestné minuty: 2:0

Tak ani druhá třetina nám branku nenabídla. Přitom o šance nouze není. Zejména druhá polovina této třetiny byla velmi atraktivní. Hlavní roli hrají ale brankáři, zejména pak Reimer, ten už nyní aspiruje na hvězdu zápasu. Je před námi ovšem závěrečná třetina, ve které se už snad branky dočkáme.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:07.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, stále jsme neviděli branku.

38:30
    Talbot a Spooner zaměstnávali obranu Toronta, jen chyběla podpora spoluhráčů.

37:52
    Talbot se prodral obránci až k brankáři, ten raději puk ukrývá do lapačky.

36:30
    Hayes střílí nepřesně. Dárek k dnešním narozeninám si zatím nedá.

35:29
    Toronto tlačilo. Matthiasův pokus sražen do ochranné sítě.

34:24
    Krejčí byl blízko gólu. Backhandem jen přehodit Reimera, ten stále zůstává nepřekonán.

33:15
    Na druhé straně musel zasahovat Rask.

32:49
    Opět skvělý Reimer. Z pravé strany pálil Kadri. Brankář Toronta měl připravené betony.

32:10
    Winnik zlobil obranu Medvědů, ta se ale nakonec vymaňuje z tlaku.

30:57
    Boston se nyní dostává do protiútoku. Ten končí nepřesno přihrávkou Beleskeyho.

30:30
    Parenteau střílí nepřesně. Toronto pokračuje v útoku.

29:25
    Rielly schytal ránu do kotníku.

28:10
    A opět tyč trefuje Toronto. Nyní branková konstrukce zazněla celou halou. Grabner je tím smolařem, který trefuje břevno forhandem.

27:35
    Reimer vychytává Erikssona.

26:32
    Marchand se po kombinaci se spoluhráčem dostává ke střele. Reimer ale opět skvěle chytá.

25:46
    Toronto už se radovalo. Rask ale proti Hollandovi tasí lapačku. Skvělý zákrok.

24:42
    Matthias trefuje tyč z pravého kruhu.

24:15
    Eriksson poslal nebezpečnou přihrávku backhandem před branku. Ta nikoho nenašla.

23:52
    Do úniku se dostal Matthias. Rask chytá.

23:40
    Toronto z toho nic nevytěžilo. Naopak z protiútoku se zapotil Reimer.

23:12
    Opět chyba v rozehrávce Bostonu. Toronto se tak dostává do útočné třetiny.

22:10
    Boston ztratil puk, Lupul střílí mimo.

21:46
    Spooner byl výrazně rychlejší obránce, ten si nakonec poradil.

21:18
    Bozak neúspěšný v souboji u mantinelu. Toronto tak v útočné třetině bylo jen chvilku.

20:43
    Na úvod druhé třetiny musel mít připravené betony Reimer.

20:01

Statistiky po 1. třetině:

Střely na bránu: 14:7
    Hity: 8:10
    Vhazování: 15:7

Je za námi bezbranková první třetina. Více šancí měl domácí tým. Reimer ale potvrzuje formu, kterou si drží poslední zápasy. I Toronto se dostalo do několika šancí, to i díky chybám domácí obrany.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:12.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:39

19:10
    A Boston opět rychle přichází o puk a musí se bránit.

18:40
    Závěr třetiny se i díky přesilovce více daří Torontu, ten je opět u puku.

17:40
    Teď už přesilová hra vypadala lépe. Bruins vyhazují, tohle oslabení už přežijí.

16:54
    Toronto špatně přechází modrou čáru. Tahle přesilovka se jim nedaří.

16:46
    První minutu oslabení Boston zvládá.

15:46
    A Marchand je za svůj nebezpečný zákrok vyloučen. Kolenem nebezpečně atakoval soupeře, tomu se naštěstí nic nestalo.

15:46
    Marchand a Riemsdyk se do sebe pustili po tvrdém zákroku domácího hráče. Rozhodčí je hned rozdělili. Názory si ještě vyměňovali oba kapitáni, ty už pro ránu daleko nechodí.

14:42
    Boston nadále tlačí. Reimer raději opět nechává puk v lapačce.

13:56
    Krejčí skvěle nahrál Erikssonovi, ten měl dostatek času ke střele, opět ale narazil na skvělého Reimera.

13:30
    A opět zakázané uvolnění po nepřesné nahrávce Cháry.

12:54
    I Boston se dopouští icingu.

12:23
    Na druhé straně ve velké šanci Boston. Reimer ale opět drží svůj tým.

11:17
    Domácí obránce padá, díky tomu Matthias jede sám na Raska. Šance nevyužívá.

10:57
    Eriksson od modré střílí vedle.

10:28
    Parenteau střílí nad po sražení domácím hráčem.

09:39

09:10
    Boyes po narážečce se spoluhráčem střílí. Rask vyráží.

09:00
    Toronto se dostává do útočné třetiny.

07:55
    A brankář Toronta opět chytá. Tentokrát nechává puk pod sebou. Přerušuje tak tlak domácích.

07:20
    A je z toho hned několik za sebou jdoucích střel. Reimer odolává.

06:55
    Po komerční přestávce útočí Boston.

06:00
    Marchand předvedl úžasnou akci. Poradil si s obráncem, do zakončení se bohužel nedostal.

05:16
    Holland nepřesně střílí na Raska.

04:25
    Špatná rozehrávka Toronta. Rask zastavuje puk za brankou a předává ho spoluhráči.

03:55
    V útočné třetině neúspěšně o puk bojoval Krejčí.

03:00
    Trotman prověřuje Reimera, ten vyráží.

02:22
    Zaváhání domácích obránců končí ofsajdem Toronta.

01:58
    Boston neúspěšně bojoval v útočném pásmu.

01:13
    Seidenberg vypálil od modré. Tvrdou střelu Reimer nechává v lapačce.

01:03
    Z pobytu Toronta v útočné třetině nic nebylo.

00:30
    Úvodní buly vyhrál domácí tým. K puku se nyní dostává Toronto.

00:01
    Zpoždění je trochu větší. Začátku už se ale dočkáme.

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Chára (C), Trotman, Seidenberg, Miller, Krug, McQuaid – Beleskey, Krejčí (A), Eriksson – Marchand, Bergeron (A), Hayes – Spooner, Kemppainen, Connolly – Rinaldo, Talbot, Randell

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Gardiner, Phaneuf (C), Hunwick (A), Rielly, Marinčin, Polák – van Riemsdyk, Kadri, Komarov – Matthias, Bozak (A), Parenteau – Winnik, Froese, Lupul – Grabner, Holland, Boyes

Rozhodčí: Pollock, Rank – Cormier, MacPherson.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Do utkání zbývá lehce přes 30 minut. Můžeme se těšit na zajímavý zápas. Domácí Medvědy letos trápí hlavně zadní vrátka, se střílením branek problém nemají, ale ta obrana. Toronto se v průběhu listopadu zlepšilo, tým zaznamenal několik pěkných výsledků. Fanoušci tohoto týmu rázem mají důvody k optimismu.

V akci uvidíme také nejlepší přesilovku NHL. Boston si drží úspěšnost využití přesilovek na skvělé hranici 45,45%.

Martin Marinčin (TOR) – 12 zápasů, 0+0 -3

Do sestavy kanadského týmu se opět probojoval Martin Marinčin. Chybět by neměl ani dnes. Pro zranění neuvidíme Davida Pastrňáka.

2. Jonas Gustavsson – 5 zápasy, 2,20 g/záp., 91,41 %

Dobrý den, dnes nás čeká souboj tradičních soupeřů. Boston Bruins přivítá Toronto Maple Leafs. Týmy Atlantické divize dělí jen 3 body (nepočítá se výsledek nočního zápasu Toronta). Zejména Boston nemůže být spokojen se svými výsledky. Nejvíce ztrácí překvapivě na domácím ledě, kde z deseti zápasů nasbíral pouhých 7 bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Ondřej Kočka

Branky a nahrávky: 57. Chára (Trotman, Beleskey), 60. Marchand (Eriksson, Bergeron)

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Gardiner, Phaneuf (C), Hunwick (A), Rielly, Harrington, Polák – van Riemsdyk, Kadri, Komarov – Matthias, Bozak (A), Parenteau – Winnik, Froese, Lupul – Grabner, Holland, Boyes

Rozhodčí: Pollock, Rank – Cormier, MacPherson

Diváci: 17 565