Čeljabinsk – HC Slovan 1:2 (0:2 po s.n.) | Nižněkamsk – Záhřeb 2:4 (kon.) | Viťaz – Spartak Moskva 3:6 (kon.)

Marek Kvapil (NIZ) – 0+1 (18:59:18)

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou.

Dnešní utkání je za námi. Hosté dnes byli mírně lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 2:4! Na první branku dnešního utkání jsme nemuseli ani tak dlouho čekat, neboť se už ve 2. minutě trefil z přesilovky Ščitov. Další branky padali až ve druhé třetině. Nejdříve vyrovnal na 1:1 ve 23. minutě Gysbers. Domácí se však dostali opět do vedení o tři minutky později, a to když se prosadil Polygalov. O další dvě minutky to však bylo opět 2:2, a to když se dokázal střelecky prosadit Genoway. Na 2:3 poté zvyšoval ve 47. minutě Hedberg a na konečných 2:4 dával v 59. minutě Mertl. Hosté si tak po dnešní výhře 2:4 připisují do tabulky důležité tři body.

Střely (celkem): 39 – 37
    Vyhrané vhazování (celkem): 41 – 38

59:48
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude dvanáct vteřin před koncem utkání ve středním pásmu.

59:29
    Jeden z hostujících hráčů zkoušel trefit prázdnou branku z vlastní třetiny, tu však jen těsně minul a stav tak zůstává stále 2:4.

Medveščak právě vstřelil branku!
    Hosté nejspíš rozhodují dnešní utkání! TOMÁŠ MERTL a Brule se řítili sami proti jednomu obránci, Mertl naznačil přihrávku na Bruleho a následně poslal střelu na branku, která nakonec skončila v síti! Asistence: Gilbert Brule, Danny Taylor.

58:06
    Dva hostující hráči se nyní řítili proti jednomu obránci, Brule to však vzal na sebe, ale jeho střelu dokázal Sudnicin chytit, a poté i jeho dorážku.

57:22
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středním pásmu.

56:26
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Taylorem.

55:00
    Posledních 5 minut třetí třetiny. Hosté stále vedou o jednu branku 2:3.

54:40
    Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

53:52
    Taffe zkusil překvapit brankáře střelou z velkého úhlu, to se mu však nepodařilo a Taylor si pohlídal mezírku u své pravé tyče.

53:09
    Domácím se opět nedaří usadit se v útočném pásmu.

52:08
    Domácí však prohráli buly v útočném pásmu a jeden z obránců tak poslal kotouč daleko od své branky.

52:01
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hru vysokou holí vyfasoval Jämtin.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 2. Ščitov (Polygalov), 26. Polygalov (Kvapil, Žukov) – 23. Gysbers (Saarinen), 28. Genoway (Mertl), 47. Hedberg (Bolduc), 59. Mertl (Brule, Taylor)

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Lisutin) – Ljamin, Bondarev, Rjasenskij, Sergejev (A), Ščitov (C), Kuzmin, Jevsejenkov, Bryncev – Žukov, Volkov, Stas – Porjadin, Polygalov, Kvapil – Sexton, Stoa, Taffe – Grigorenko, Kulikov, Zdunov
    Medveščak Záhřeb: Taylor (Kroselj) – Parlett, Morrisonn, Mäntylä (A), Gysbers, Jurčina, Larkin, Deutsch – Smoleňák (A), Mertl, Genoway – Bjorkstrand, Saarinen, Brule – Bolduc, Hedberg, Arkalov – Katic, Glumac (C), Perkovič

Rozhodčí: Gašilov, Bukin – Sadovnikov, Sivov