Varnsdorf – Pardubice 0:1 (kon.) | Olomouc B – Opava 2:0 (kon.) | Znojmo – Frýdek-Místek 1:1 (kon.)
1. SC Znojmo FK
1:1 (1:1)
FK Frýdek-Místek
Středa 20.01.2016, 11:00 • Andrův stadion • Tipsport liga • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Poslední utkání skupiny D už do postupových bojů nepromluví. Přesto bude srovnání dvou celků z opačných koutů FNL zajímavý.

1.SC Znojmo
    Favoritem zápasu bude bezesporu Znojmo, které jasně vévodí druhé lize. Ve srovnání s posledními dvěma celky prvoligové tabulky – Baníkem a Sigmou – ale znojemští fotbalisté vyšli s 0 body a skóre 2:7. O to víc si dnes budou chtít spravit chuť proti nejslabšímu soupeři a to i s novou posilou – makedonským ofenzivním hráčem se zkušenostmi z nejvyšší soutěže Zoranem Danoskim.

MFK Frýdek-Místek
    Frýdek-Místek je před tímto utkáním v tabulce skupiny D před svým soupeřem a to díky divoké remíze 3:3 z úvodního utkání proti Baníku. V kádru trenéra Mikyho Radványiho již nefiguruje čtveřice zkoušených fotbalistů – Kuric, Zuziak, Kačala a Veselý. Naopak šanci by měl znovu dostat zkoušený útočník Hošek, záložníci Skwarczek s Tobiášem a také krajní obránce Byrtus.

Dnešní zápas také rozhodne konečné umístění ve skupině, které určí dvojice pro zápasy o umístění, které budou na programu o víkendu.

1. SC Znojmo FK: Doleček – Chereda, Mezlík, Pokorný, Helísek, Lipták, Njire, Nepožitek, Danoski, Stáňa, Žondra
    Náhradníci: Konvalina – Šumbera, Stehlík, Ulimbasevs, Nehyba, Njire, Šamánek, Urbanec,

MFK Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Skwarczek, Bytus, Krčula, Liberák (K), Krišto, Stratil, Hošek, Vyskočil, Klabník
    Náhradníci: Ilko, Hykel, Vašenda, Talián, Uljaky, Slaninka, Joel, Farský, Nitko, Michálek

Rozhodčí: Nejezchleb – Dohnálek, Sedláček.

1

1
    Po nepatrném zdržení začal zápases rozehrávkou fotbalistů z Frýdku-Místku.

2
    Valcíři i jako první zaútočili a bylo z toho zakončení, které Doleček jen kontroloval a skončilo mimo. Hra bude pokračovat právě výkopem znojemského brankáře.

5
    Znojmo vstoupilo do zápasu vlažně, do souvislejší akce na polovině soupeře se dostalo až na konci první pětiminutovky.

7
    Znojmo právě vstřelilo branku!
    Nová akvizice Zoran Danoski se blýska asistencí, když připravila palebnou pozici pro BRONISLAVA STÁŇU, který vymetl růžek Prepslovy brány.

12
    Nadějně se rozvíjející akci Frýdku zastavil zvednutý praporek.

13
    A ofsajdové postavení i na druhé straně. Hlavní roli v posledních dvou minutách tak hráli pánové Dohnálek a Sedláček, kteří mají dnes hlídání těchto situací na starost.

16
    Hráči vedoucího celku FNL jsou po vstřelení úvodní branky aktivnější.

18
    Po faulu nedaleko od brány Znojma bude Doleček čelit volnému kopu.

19
    Střela z volného kopu se ale ani trochu nepovedla a Znojmo ihned vyrazilo do rychlého brejku, ten ovšem ztroskotal na nepřesnosti.

20
    Vůbec první rohový kop v podání Frýdku po 20ti minutách hry, skončil hlavičkovým zakončením mimo bránu Jiřího Dolečka.

25
    V posledních minutách se aktivněji zdají hráči Frýdku-Místku, kteří si v krátkém časovém sledu vybojovali už třetí roh. Nějakou velkou šanci si však zatím nevypracovali.

31
    V prostřední fázi prvínho poločasu se hra uklidnila a hraje se hlavně ve středu pole.

34
    Až ve 34.minutě vyslali Valcíři první střel na bránu. Brankář Doleček ji však s přehledem pokryl.

37
    V něčem přece hráči Frádku-Místku dnes dominují a to v rohových kopech. Vedou už 4:0. Do vážného ohrožení se však nedostali ani z jednoho z nich.

42
    Na konci prvního poločasu si Znojmo vybojovalo vůbec první roh a dostalo se i do zakončení. Prepsl zakročit však nemusel, míč skončil mimo jeho bránu.

43
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Špatnou rozehrávku Znojma zachytil OLDŘICH BYRTUS a s pomocí teče dostal míč do Dolečkovy brány.

45

Znojmo se brzkým gólem dostalo do vedení a poté dlouho nic zvláštního k vidění na hřišti nebylo. Hráči Frýdku-Místku sice drželi míč, ale do zakončení se nedostávali a to až do 43. minuty, kdy vyrovnal Byrtus. Do druhého poločasu se tak půjde nanovo.

46

49
    Boj o třetí místo v tabulce skupiny D je otevřený, lepším týmem zatím překvapivě i ve druhé půli Frýdek.

53
    Statistika držení míče se sice srovnala, přesto vyrazili do dalšího útoku hráči Frýdku. Střela na bránu nakonec neznamenala potíže pro Znojmo.

58
    Rohové kopy dnes nejsou zbraní ani na jedné straně, tentokrát se jeden nepovedl Znojmu.

64
    Před vstupem do poslední čtvrtiny zápasu to vypadá, že vyhrát může kdokoliv, aktuálně více hrozí Znojmo.

72
    Druhý poločas nepřináší mnoho zajímavého, hraje se hlavně ve středu pole.

75
    Delší pasáž hry drželo míč Znojmo, po jeho ztrátě však soupeř vyrazil do bleskového protiútoku, který skončil nedůrazným zakončením.

79
    Stehlík měl ideální šanci na strhnutí vedení na stranu svého týmu, ale nastřelil tyč!

80
    10 minut do konce a stále platí remízový stav, který by byl výhodnější pro Frýdek-Místek. Ten by si remízou zajistil třetí pozici ve skupině D.

83
    Znojmo chvíli obléhalo šestnáctku soupeře, ale nic nebezpečného si nevytvořilo.

85
    Tlak Znojma se Frýdek snaží ustát pomocí vlastního útočení. Nyní měli možnost rozehrát rohový kop, ale i tentokrát, stejně jako v šesti předchozích případech, se nic vážného nestalo.

89
    Ještě poslední pokus v podání Znojma. Střela na bránu ale gólové parametry neměla.

90

Zápas je u konce a výsledkem je nejspíš spravedlivá remíza. Třetí ve skupině D Tipsport ligy tak zůstává Frýdek-Místek a poslední místo obsadilo Znojmo. (12:40:42)