Chabarovsk – Vladivostok 3:1 (kon.) | Omsk – Novosibirsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Jekatěrinburg – Chanty-Mansijsk 3:0 (kon.)
Magnitogorsk – Čeljabinsk 0:1 (kon.) | Ufa – Novokuzněck 3:4 (kon.) | Toljatti – Nižněkamsk 3:6 (kon.)
Jaroslavl – Záhřeb 4:2 (kon.) | Kazaň – Barys 5:2 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 4:5 (po pr.)
CSKA Moskva – Viťaz 2:4 (kon.) | Minsk – Spartak Moskva 2:5 (kon.) | Jokerit – Petrohrad 3:1 (kon.)
Soči – HC Slovan 5:2 (kon.) | Riga – Dynamo Moskva 1:0 (kon.)
Ak Bars Kazaň
5:2 (3:0, 2:2, 0:0)
Barys Nur-Sultan
Úterý 16.02.2016, 17:00 • TatNeft Arena (Kazaň) [Kapacita: 9 300] • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu ruské nejvyšší hokejové soutěže mezi Ak Bars Kazaň a Barys Astana.

Kazaň se momentálně nachází v tabulce Východní konference na šesté příčce s devadesáti body. Po osmapadesáti odehraných zápasech mají na svém kontě 23 výher, 6 výher po prodloužení či nájezdech, 9 proher po prodloužení či nájezdech a 20 proher. Na domácím kluzišti zatím odehráli osmadvacet zápasů, ze kterých 15x vyhráli, 1x vyhráli po prodloužení či nájezdech, 3x prohráli po prodloužení či nájezdech a 9x prohráli.

Barys Astana

Astana se momentálně nachází v tabulce Východní konference na osmé příčce se třiaosmdesáti body. Po osmapadesáti odehraných zápasech mají na svém kontě 21 výher, 7 výher po prodloužení či nájezdech, 6 proher po prodloužení či nájezdech a 24 proher. Va venkovním kluzišti zatím odehráli osmadvacet zápasů, ze kterých 6x vyhráli, 6x prohráli po prodloužení či nájezdech a 16x prohráli.

Din. Riga – Barys Astana 2:3
    Soči – Barys Astana 6:2
    Ufa – Barys Astana 5:4
    Barys Astana – Traktor Čeljabinsk 5:4 po nájezdech
    Barys Astana – Nižněkamsk 1:2

Nejproduktivnější hráči obou mužstev

Ak Bars Kazaň – Na domácí straně to je kanadský útočník Justin Azevedo, který má momentálně na svém kontě 51 bodů, za 16 branek a 35 asistencí.

Barys Astana – Na druhé straně to je americký útočník Brandon Bochenski, který má momentálně na svém kontě 59 bodů, za 19 branek a 40 asistencí.

Poslední 3 vzájemná utkání

Barys Astana – Kazaň 3:1
    Barys Astana – Kazaň 1:4
    Kazaň – Barys Astana 3:2

Ak Bars Kazaň: Galimov (Garipov) – Bělov, Jarullin, Kornějev (A), Ďaloga, Zacharčuk, Wilson, Sidorov – Mirnov, Möller, Azevedo – Tkačjov, Sjögren, Lukojanov – Malychin, Obuchov, Varnakov (A) – Tokranov, Ivanov, Svitov (C)

Barys Astana: Polujektov (Laco) – Lundin, Dallman (A), Lipin, Semjonov, Savčenko, Trjasunov, Lobanov, Ryspajev – Bochenski (C), Boyd, Dawes – Starčenko (A), Chudjakov, Krasnoslobodcev – Voroncov, St. Pierre, Romanov – Michailis, Solarev, Panšin

Rozhodčí: Bulanov, Bělov – Strelcov, Michel.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v tmavě zelených dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Arénou nyní znějí národní hymny Kazachstánu a Ruska.

00:01

00:05
    Hosté vyhráli úvodní buly první třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.

00:51
    Chudjakov se nyní prokličkoval středem kluziště až do útočného pásma, následně však o kotouč přišel.

01:36
    Zacharčuk napřáhl ke střele od modré čáry, branku však minul.

02:37
    Svitov se nyní dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus však srazil jeden z obránců do ochranné sítě.

02:44
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Mattias Sjögren.

02:59
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí se dostávají v oslabení do vedení! Hosté chybovali ve vlastní třetině a ke střele z mezikruží se dostal zcela osamocený JUSTIN AZEVEDO, a ten se tvrdou střelou k levé tyči nemýlil. Asistence: Bez asistence.
    02:59 Justin AZEVEDO - 1:0

03:38
    Savčenko napřáhl ke střele od modré čáry, jeho tvrdou střelu však Galimov dobře viděl a kotouč tak chytil.

03:56
    Krasnoslobodcev se nyní snažil s kotoučem objet bránu a překvapit Galimova, to se mu však nepodařilo a brankář domácích tak kotouč vyrazil do rohu kluziště.

04:40

04:49
    Dawes se nyní dostal ke kotouči v mezikruží, následně si s ním ještě sjel blíže k levému mantinelu a poté vyslal na branku střelu, branku však vůbec netrefil.

05:44
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Michail Panšin.

06:24
    Möller napřáhl ke střele od modré čáry, branku však netrefil.

06:57
    Střela Bělova od modré byla sražena do ochranné sítě a vhazovat se tak bude před Polujektovem.

07:43

08:11
    Sjögren se nyní dostal ke kotouči zcela osamocen před Polujektovem, jeho následná střela z backhandove kličky však skončila nad brankou.

09:04
    Domácí vedou už o dvě branky! FJODOR MALYCHIN dostal přihrávku na modrou čáru od Varnakova, jeho následná bomba od modré skončila až za bezmocným Polujektovem. Asistence: Michail Varnakov, Michail Sidorov.
    09:04 Fjodor MALYCHIN - 2:0

09:35
    Polujektov po této obdržené brance opustil své brankoviště a do branky tak místo něj přichází Laco.

10:37
    Lukojanov se dostal ke střele z pravého kruhu, jeho tvrdou ránu dokázal Laco vyrazit mimo tři tyče.

11:27
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středním pásmu.

12:29
    Varnakov se dostal ke střele z levého kruhu, jeho pokus však zblokoval jeden z obránců mimo branku.

13:37
    Lipin nyní dostal nabito na modrou čáru, jeho následnou bombu však Galimov dobře viděl a kotouč tak v pohodě chytil do své lapačky.

14:10
    Hosté se nyní usadili s kotoučem v útočném pásmu.

14:18
    Lundin se dostal ke střele z pravého kruhu, jeho pokus však nenadělal Galimovovi nějaké větší potíže.

14:39
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Galimovem.

15:40
    Hra se nyní pohybuje převážně ve středním pásmu.

15:54
    A domácí vedou už o tři branky! Sjögren našel před brankou zpoza branky ARŤJOMA LUKOJANOVA, a ten se následnou střelou z bezprostřední blízkosti nemýlil a Laca prostřelil. Asistence: Mattias Sjögren, Vladimir Tkačjov.
    15:54 Arťjom LUKOJANOV - 3:0

16:45
    Hosté nyní drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

17:39
    Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou ve středním pásmu a kotouč tak nakonec skončil až za brankou Laca.

18:00
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

19:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka první třetiny.

19:39
    Hra se nyní pohybuje převážně ve středním pásmu a v první třetině tak branka nejspíše už nepadne.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 17:54.

První třetina je za námi. Domácí jsou zatím jasně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 3:0! Domácí se dostali do vedení už ve 3. minutě, a to když se v oslabení prosadil Azevedo. V 10. minutě to bylo už 2:0, a to když se dokázal prosadit Malychin. V 16. minutě ještě přidal třetí branku Lukojanov a stanovil tak prozatimní skóre 3:0. Hosté se v první třetině prakticky nedostali do žádné větší šance a po zbytek zápasu tak budou muset zlepšit svou hru, jestli chtějí ještě pomýšlet na nějaký dobrý výsledek v tomto zápase.

Střely na branku (celkem): 12 – 13
    Vyhrané buly (celkem): 8 – 13

20:01

20:05
    Hosté vyhráli úvodní buly druhé třetiny, ale o kotouč ihned přišli.

21:46
    Domácí pokračují v gólové kanonádě a momentálně už vedou 4:0! Obuchov se dostal ke střele z pravého kruhu, jeho pokus dokázal Laco vyrazit pouze do míst, kde se nacházel FJODOR MALYCHIN, a ten se už dnes podruhé nemýlil. Asistence: Dmitrij Obuchov.
    21:46 Fjodor MALYCHIN - 4:0

22:40
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení odsedí Mattias Sjögren.

23:13
    Savčenko napřáhl ke střele od modré čáry, jeho pokus však zablokoval jeden z domácích hráčů.

23:54
    Azevedo nyní hledal přihrávkou od pravého mantinelu před brankou volného Lukojanova, k tomu se sice kotouč dostal, on ho však nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

24:10
    Astana právě vstřelila branku!
    Hosté snižují na rozdíl tří branek! Dawes se dostal ke střele z pravého kruhu, jeho pokus vyrazil Galimov pouze do míst, kde se nacházel DUSTIN BOYD, a ten dokázal na dvakrát překonat Galimova. Asistence: Nigel Dawes, Brandon Bochenski.
    24:10 Dustin BOYD - 4:1

25:52
    Domácí se nyní usadili s kotoučem v útočném pásmu.

26:49
    Hosté dávají další branku a snižují už na rozdíl dvou branek! Krasnoslobodcev našel zpoza branky přihrávkou v levém kruhu úplně volného ROMANA STARČENKA, a ten následně dokázal tvrdou střelou prostřelit Galimova. Asistence: Vadim Krasnoslobodcev.
    26:49 Roman STARČENKO - 4:2

27:59
    Hosté nyní přehrávají svého soupeře a Galimova zaměstnávají víc než dost.

28:06
    Komerční přestávka.

28:12
    Před brankou domácích se nyní strhla mela a rozhodčí tak vylučují na obou stranách. Na straně domácích odchází na trestnou lavici Dmitrij Obuchov a na druhé straně to je Alexej Voroncov.

29:23
    Tkačjov se nyní dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus však dokázal zablokovat jeden z obránců.

30:08
    Oba týmy jsou v plném počtu.

30:43

31:23
    Domácí si berou zpět své tříbrankové vedení! Svitov se dostal s kotoučem středem kluziště až do útočného pásma, následně poslal zadovku na volného VASILIJE TOKRANOVA, a ten se následnou střelou do pravého horního růžku nemýlil. Asistence: Alexander Svitov.
    31:23 Vasilij TOKRANOV - 5:2

32:55

33:08
    Svitov vyslal na branku střelu od modré čáry, Laco s ní však neměl větší potíže.

34:19
    Dawes se nyní dostal zcela osamocen ke kotouči před Galimovem, střelu však příliš uspěchal a Galimov tak kotouč skvěle chytil.

34:55
    Ďaloga se nyní dostal ke střele z pravého kruhu, s jeho příliš nepovedenou střelou však neměl Laco větší potíže.

35:28
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění odsedí Ilja Solarev.

36:08
    Domácím se však zatím nedaří přechod do útočného pásma a hosté tak mají zatím snadnou práci.

36:34
    Domácí nyní posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou, všechny jejich pokusy však končí mimo branku.

37:30

38:23

39:00
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka druhé třetiny.

39:43
    Domácí nyní drží kotouč na svých holích, ale dopředu se už příliš neženou.
    Oleg Znarok přivezl do Česka hodně omlazený tým, avšak i s ním dokázal náš výběr jednou porazit!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 18:48.

Druhá třetina je za námi. Hosté vstoupili do druhé třetiny jako vyměněný. Sice ve 22. minutě dostali na 4:0, když se dokázal prosadit opět Malychin, poté však ve 25. minutě snížili na 4:1 zásluhou Boyda a následně o dvě minuty později to bylo už 4:2, a to když se dokázal prosadit Starčenko. Domácí si však ve 32. minutě vzali své tříbrankové vedení zpět, a to když se dokázal prosadit Tokranov. Hosté tak mají ještě jednu třetinu na to, aby s dosavadním výsledkem dokázali něco udělat.

Střely na branku (celkem): 27 – 29
    Vyhrané buly (celkem): 23 – 22

40:01

40:05
    Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny a ihned se s kotoučem ženou směrem dopředu.

40:29
    Domácí začali třetí třetinu velmi aktivně.

41:06
    Starčenko vyslal na branku střelu z mezikruží, Galimov si však s tímto pokusem dokázal poradit.

41:43

42:19
    Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Marek Ďaloga.

42:46
    Hostům se však zatím nedaří přechod do útočného pásma.

43:17
    Hosté nyní ztratili kotouč v útočném pásmu a Svitov ho následně vyhodil až k Lacovi.

43:52
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

44:20

44:32
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Lacem.

45:40
    Hosté momentálně drží kotouč na svých holích a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

46:45

47:39
    Domácí si nyní nerozuměli mezi sebou v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

48:49
    Nyní se to samé událo i na druhé straně a u kotouče jsou tak opět domácí.

49:25
    Domácí nyní drží kotouč na svých holích, ale dopředu se už příliš nehrnou.

49:42

50:17
    Svitov nyní zůstává ležet na ledové ploše po jednou ze soubojů za brankou hostů a bude tak muset být ošetřen.

50:18
    Tak nakonec ne, Svitov odjíždí na střídačku sám. Lipin za tento zákrok však vyfasoval 5+10 do konce utkání.

50:42
    Domácí tak mají nyní výhodu pětiminutové přesilovky pět na čtyři.

50:55
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Dvě minuty za nafilmovaný zákrok odsedí Justin Azevedo.

51:22

51:49
    Dallman napřáhl ke střele z pravého kruhu, branku však minul.

52:55

53:10
    Domácí budou ještě dohrávat dvě minuty ze své pětiminutové přesilovky.

53:43
    Möller se nyní obtočil s kotoučem podél pravé tyče, ale branku nedokázal vstřelit.

55:12

55:39
    Jde vidět, že obou týmům už docházejí síly a už tedy nevidíme mnoho šancí ani na jedné straně.

56:30
    Starčenko se dostal ke střele z pravého kruhu, Galimov však jeho pokus v pohodě chytil.

58:00
    Právě se nám rozeběhli poslední dvě minutky třetí třetiny.

58:45

59:00
    Poslední minutka třetí třetiny, utkání je zřejmě rozhodnuto a hosté to už ani nebudou zkoušet v šesti.
    Jak byste zhodnotili výkony Dominika Furcha v KHL?

Domink Furch povede svůj Avangard jako jednička do vyřazovací části. Během reprezentační přestávky dostal od trenéry Vů...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 16. únor 2016

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli lepším týmem a zaslouženě tak zvítězili 5:2! O branky domácích se postupně postarali Azevedo, Malychin, Lukojanov, Malychin a Tokranov. Za hosty se trefili Boyd a Starčenko. Domácí si tak po dnešní výhře 5:2 připisují do tabulky tři body.

Střely na branku (celkem): 34 – 37
    Vyhrané buly (celkem): 31 – 31

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (19:22:43)

Martin Penker

Branky a nahrávky: 3. Azevedo, 10. Malychin (Varnakov, Sidorov), 16. Lukojanov (Sjögren, Tkačjov), 22. Malychin (Obuchov), 32. Tokranov (Svitov) – 25. Boyd (Dawes, Bochenski), 27. Starčenko (Krasnoslobodcev)

Barys Nur-Sultan: Polujektov (10. Laco) – Lundin, Dallman (A), Lipin, Semjonov, Savčenko, Trjasunov, Lobanov, Ryspajev – Bochenski (C), Boyd, Dawes – Starčenko (A), Chudjakov, Krasnoslobodcev – Voroncov, St. Pierre, Romanov – Michailis, Solarev, Panšin

Rozhodčí: Bulanov, Bělov – Strelcov, Michel