Vladivostok – Chabarovsk 3:1 (kon.) | Omsk – Barys 2:3 (1:2 po s.n.) | Novosibirsk – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Magnitogorsk 2:3 (1:2 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 4:7 (kon.) | Jaroslavl – HC Slovan 5:1 (kon.)
Kazaň – Toljatti 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Ufa 2:4 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 1:3 (kon.)
Čerepovec – Viťaz 2:4 (kon.) | Minsk – N.Novgorod 3:2 (2:1 po s.n.) | Soči – Záhřeb 6:4 (kon.)
Jokerit – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Riga – Petrohrad 4:2 (kon.)

Andrej Meszároš (Sibir) 0 + 0, 19:13 čas na ledě
    Robert Kousal (Metallurg) 0+ 0, 13:59 čas na ledě (17:00:40)

Po závěrečném hvizdu se ještě strhla menší mela, ale rozhodčí už hráče uklidnili a nic vážného nepřipustili. Novosibirsk v posledním utkání v základní části vyhrál bez potíží 3:0 a zásluhu na tom mají i čeští hokejisté, když Alexander Salák za svá záda nepustil ani jednu střelu a Tomáš Vincour se postaral o jednu z branek. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne.

Jak byste zhodnotili výkony Dominika Furcha v KHL?

Domink Furch povede svůj Avangard jako jednička do vyřazovací části. Během reprezentační přestávky dostal od trenéry Vů...

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 16. únor 2016

59:53
    Ještě je pískáno postavení mimo hru, ale to už se zřejmě nic zásadního nestane.

59:16
    Blíží se konec zápasu a český brankář Alexander Salák se přibližuje dalšímu vychytanému čistému kontu.

58:40
    Beljakov a Fefelov se snažili něco vymyslet, nicméně jejich snaha nebyla úspěšná.

58:00
    Před námi jsou poslední dvě minuty zápasu a zatím to nevypadá, že by se Metallurgu podařilo vstřelit alespoň poslední branku v letošní sezóně.

57:30
    David Ullström se po přihrávce od Ridderwalla dostal ke střele z pravého křídla, ale trefil pouze přemisťujícího se Starostina.

57:02
    Tvrdou ránu od modré Starostin viděl a vyrazil.

56:35
    Metallurg dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry, takže Sibir se nemůže usadit v útočném pásmu.

56:15
    Další trestné minuty pro Ilju Nekolenka. Tentokrát to jsou dvě minuty za držení.

55:54
    Domácí v plném počtu. Hostům se nepodařilo ohrozit Alexandra Saláka.

55:20
    Sibiru se podařilo vyhodit kotouč, takže hosté musí zakládat nový útok za vlastní brankou.

54:41
    Hosté pozvolna kombinují v útočné třetině, ale zatím nestřílí na Saláka, takže český gólman může být relativně v klidu.

53:54
    Fjodor Beljakov je dalším vyloučeným, když dostává dvě minuty za držení.

53:21
    Další bitka, ve které se postavil Andrej Meszároš proti Kirillu Semjonovovi a nutno říci, že si slovenský bek vedl velice dobře a Rusovi pořádně naložil. Každý z účastníků bitky dostal čtyři minuty za hrubost.

52:15
    Další pokus o útočnou akci v podání Metallurgu, ale ani tentokrát jejich ofenzivní vozba nedokázala najít recept na pozornou obranu soupeře.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 11. Gubin (Vereščagin, Naumov), 44. Šumakov (Sannikov), 45. Vincour (Ullström, Ridderwall)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Mišarin, Meszároš, Menšikov, Gimajev (A), Beljakov, Naumov, Vereščagin – Sannikov, Šalunov, Šumakov – Ridderwall, Ullström, Vincour – Fefelov, Okulov, Kopytin – Žafjarov, Gubin (A), Kopejkin (C)
    Metallurg Novokuzněck: Starostin (Jevstafjev) – Ščukin, Ljamkin, Fatkullin, Kuklev, Nekolenko, Glebov, Kapotov – Kaprizov, Poliščuk (A), Komaristyj – Lebedev (A), Zemčenko, Plotnikov – Musin, Romanov (C), Kousal – Semjonov, Starčenko, Makarenko, Mitrjakov

Rozhodčí: Gusev, Kuljov – Matjuša, Misjur