New Jersey – Tampa 0:4 (kon.) | Washington – Minnesota 3:2 (kon.) | Carolina – Boston 1:4 (kon.)
Anaheim – Edmonton 2:1 (po pr.) | San Jose – Buffalo 1:3 (kon.) | Philadelphia – Arizona 4:2 (kon.)
Columbus – Florida 4:3 (1:0 po s.n.) | Nashville – St. Louis 5:0 (kon.) | Pittsburgh – Winnipeg 4:1 (kon.)
Dallas – NY Rangers 2:3 (kon.)
Nashville Predators
5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
St. Louis Blues
Sobota 27.02.2016, 21:10 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Já se s vámi loučím a přeji krásný zbytek dnešního dne a úspěšný vstup do toho nového. (23:52:28)

1. Filip Forsberg (NSH) 3+1
    2. Pekka Rinne (NSH) 28 zák., 0 gólů, 100%
    3. Craig Smith (NSH) 1+2

Je konec tohoto jednoznačného utkání.

Domácí hokejisté začali opravdu dobře a svého soupeře tlačili. V první třetině se dočkali šťastné branky, kterou dal střelou do prázdné branky Craig Smith.

Druhá třetina patřila Filipu Forsbergovi! Nejdříve navyšoval vedení na začátku třetiny na 2:0, prosadil se také po střele z levého kruhu a ze stejného místa zkompletoval v přesilové hře hattrick.

Ve třetí třetině zakončil gólostroj domácího celku přesnou střelou Colin Wilson z levého kruhu, a Nashville si tak připsalo důležité vítězství se ziskem dvou bodů do ligové tabulky.

59:21
    Nashville se hnalo směrem do útoku, ale to se jim nakonec nepovedlo. Watson byl zastaven na modré čáře.

58:23
    Tempo hry už je na úrovni norské druhé ligy. Ani jeden celek se směrem dopředu nežene, o vítězi je totiž už nějakou dobu rozhodnuto.

57:35
    Dvakrát se domácím povedlo zahrozit střelou z pravého kruhu, ale ani jedna neskončila v brance hostujícího debutanta.
    Jiří Hudler je novým spoluhráčem Jaromíra Jágra!

56:15
    Domácí kombinují za svojí brankou a nevypadá to, že by se směrem dopředu úplně hnali.
    Těšíte se na další zápas pod širým nebem?

55:40
    Utkání se aktuálně spíše dohrává. Hosté kombinovali za svou brankou a puk poslali jen do středního pásma, kde byl Forsberg. Tomu byl odpískán ofsajd.

54:48
    U puku jsou už nyní hosté, kteří přežili i další oslabení. Následně se jim ale nedaří kombinovat, a puk vyhazují jen na zakázané uvolnění.

54:20
    Už to vypadalo, že bude Roman Josi pálit na branku, ale v rozhodující moment nechal puk zasebou a nevystřelil.

53:37
    Domácím se stále nedaří projít do útočné třetiny, kde by následně mohli zakombinovat a přidat například šestou brankou.

52:43
    Jay Bouwmeester následně s pukem vyjel z pásma a poslal jej za branku domácího brankáře. Ušetřil tím sekundy.

52:23
    Hned po buly se dostal puk na hokejku obránce Romana Josiho, kterému se ale nepovedlo překonat postaveného brankáře.

52:18
    Paul Stastny si v souboji v útočném pásmu počínal nedovoleně a sekl jednoho z domácích. Přesilovka pro Preds.

52:08
    Domácím se následně povedlo po delší době zaútočit, ale vše ukončil rozhodčí, který odpískal ofsajd.

51:19
    Nashville má situaci pod kontrolou a míří za jasným a jednoznačným vítězstvím. Uvidíme, jestli se jim povede udržet čisté konto.

David Panuška

Branky a nahrávky: 6. Smith (Ribeiro, Forsberg), 21. Forsberg (Granberg, Smith), 26. Forsberg (Smith, Ribeiro), 35. Forsberg (Ribeiro, Josi), 45. Wilson (Arvidsson, Bitetto)

Nashville Predators: Rinner (Hutton) – Josi, Ellis, Ekholm, Granberg, Jackman, Bitetto – Neal, Johansen, Jarnkrök – Smith, Ribeiro, Forsberg – Arvidsson, Fisher, Wilson – Watson, Gaustad, Salomäki
    St. Louis Blues: Allen (36. Copley) – Bouwmeester, Shattenkirk, Parayko, Gunarsson, Bortuzzo, Edmundson – Schwartz, Berglund, Tarasenko – Fabbri, Stastny, Brouwer – Pääjärvi, Backes, Jaškin – Upshall, Brodziak, Rattie

Rozhodčí: St. Laurent, Luxmore – Cameron, Grandt

Diváci: 17 739