Dynamo Moskva – Soči 1:0 (po pr.) | N.Novgorod – Jokerit 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Jaroslavl 1:0 (kon.)
HC Slovan – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0) Stav série: 3:1
Jokerit Helsinky
Sobota 27.02.2016, 15:00 • Konovalenko Sports Palace • Play-off KHL

Ode mě je to k tomuto utkání vše, ale již zítra brzy ráno (4:00) se na vás budu těšit u hokejového on-line přenosu ze zápasu NHL mezi Calgary a Ottawou. Nashledanou! (18:09:00)

Dnešní čtvrté střetnutí konferenčního čtvrtfinále mezi Torpedem a Jokeritem je u konce a domácí slaví třetí výhru v sérii! Hosté sice vedli 0:2, ale hráči domácího celku dokázali vyrovnat a v prodloužení se v čase 63:41 prosadil Kaspars Daugavinš, jenž tedy výrazně přiblížil svůj celek k postupu přes hodně silného finského soupeře.

63:41 Kaspars DAUGAVINŠ - 3:2

63:41
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Pískot je však razantně ukončen, neboť domácí v prodloužení dokonávají obrat ze stavu 0:2 a vítězí! KASPARS DAUGAVINŠ nabral velkou rychlost ve středním pásmu, krátce po přechodu útočné modré čáry obdržel přesnou přihrávkou a poté svižnou ranou se štěstím překonal hostujícího brankáře, který se hodně snažil, ale holí zastavil puk až za brankovou čárou! Bez asistence.

63:03
    Opět se hostům podařilo vyhodit kotouč až k brána Iljy Proskurjakova. Na led se nyní snáší lehký pískot nespokojených fanoušků.

62:26
    Domácí se okamžitě usadili v útočném pásmu, ale defenzivní čtveřice soupeře se dokázalo dostat ke kotouči a vyhodit ho přes všechny čáry.

62:04
    Tohle je zbytečná chyba Jokeritu, který jde do čtyř! Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Pekka Jormakka (JOK) a domácí mají velkou šanci na rozhodnutí zápasu!

61:33
    Hosté si vůbec nerozuměli a jejich rozehrávka končí nepřesností, po které kotouč ve středním pásmu získávají domácí hráči.

60:46
    Hra se přesunula před Karlssona a hned po buly se jeden z domácích beků dostal k tvrdé střele. Razantní projektil zastavil Karlsson levým betonem.

60:24
    Jesper B. Jensen se dostal pod tlak poblíž vlastní brány, ale poradil si a zaútočit tak mohl Regin. Jeho prúnik zakončený střelou po ledu zastavil Proskurjakov.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 17:55.

Šedesát minut řádné hrací doby je u konce a týmy se mohou připravovat na prodloužení. To se bude hrát za stavu 2:2, neboť ve třetí třetině se dokázal prosadit jen Dmitrij Sjomin (NNO), který puk protlačil za brankovou čáru ve 44. minutě. Opět jsme viděli hodně šancí a také hodně faulů. Po jednom z nich putoval, už jako čtvrtý v zápase, pod sprchy Topi Jaakola (JOK). Oba týmy tak mají k dispozici o něco menší počet hráčů než na začátku utkání.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:54
    Arturs Kulda ještě v samém závěru vyslal jeden střelecký pokus od modré čáry, ale Proskurjakova toto slabé zakončení nepřekvapilo.

59:08
    Jeden z domácích se z rohu kluziště propracoval až ke střele z výborné pozice, avšak Karlsson dokázal zasáhnout pravým ramenem! Důležitý zákrok hostujícího gólmana.

58:41
    Torpedo je v závěru třetí třetiny aktivnější a snaží se rozhodnout. Jokerit sevřen ve vlastním pásmu.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 36. Mozer (Daugavinš, Sjomin), 44. Sjomin, 64. Daugavinš – 22. Larsen (Kozun, Jensen), 30. Larsen (Kozun)

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Birjukov) – Jegoršev, Aljajev, Sergijenko, Osipov, Pepeljajev, Budkin, Makarov – Dvurečenskij, Potapov, Kuljomin – Sjomin, Mozer, Daugavinš – Galuzin, Videll, Žerděv – Ashton, Sopin, Kosticyn
    Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Larsen, Jensen, Jaakola, Ohtamaa, Kulda, Lajunen – Joensuu, Kozun, Regin – Kennedy, Aaltonen, Sallinen – Kapanen, Pelletier, Jormakka – Rita, Wirtanen, Mäki – Mäkinen

Rozhodčí: Buturlin, Ravodin – Sivov, Šeljanin