Ottawa – Toronto 5:4 (po pr.) | Chicago – St. Louis 2:5 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:1 (kon.)
Edmonton – Calgary 7:4 (kon.)
San Jose Sharks
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Los Angeles Kings
Čtvrtek 13.10.2016, 04:30 • SAP Center, San Jose • NHL
    Brent Burns se trefil hned v prvním zápase!

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:47 (07:19:46)

1. Logan Couture (SJS 1+1
    2. Brent Burns (SJS) 1+0
    3. Tyler Toffoli (LAK) 1+0

Zápas nabídl tři branky. Hned ve druhé minutě otevřel skóre hostující Tyler Toffoli. Ještě v první třetině dokázal rychlou střelou vyrovnat Logan Couture. Dlouhou dobu byl stav zápasu nerozhodný. Vedení pro domácí vybojoval ve 44. minutě Brent Burns. Jeho branka byla rozhodující. San Jose vyhrálo první zápas v dlouhodobé části NHL. Kings jsou bez bodu.

59:50
    Už se nic nestane, domácí závěr zápasu hrají zodpovědně.

59:07
    San Jose má kotouč po kontrolou.

58:55
    Hostující celek to zkouší v šesti.

58:34
    Brayden McNabb se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale brankáře Martina Jonese nepřekonal.

58:16
    Patrick Marleau výborně vystřelil zápěstím, brankář Jeff Zatkoff kryje jeho pokus. Buly v útočném pásmu San Jose.

57:46
    Jordan Nolan se tvrdě střetl se soupeřem. Oba hráči jsou poněkud otřeseni ale pokračují ve hře.

57:07
    Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma Sharks.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:26
    Matt Nieto mohl svého týmu dopřát vedení o dva góly, jeho zakončení jen o malý kousek minulo branku.

55:57
    Domácí hokejisté se snaží vstřelit pojišťovací branku. Proti je pochopitelně gólman Los Angeles.

55:25
    Matt Nieto to zkoušel bekhendem. Podobně jako jeho kolega před malou chvílí neuspěl.

55:00
    Posledních pět minut hry ve třetí třetiny, domácí hokejisté stále vedou o jednu branku.

54:29
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. Jednu z mála měl Joel Ward. Jeho bekhendový střelecký pokus dokázal brankář Jeff Zatkoff zneškodnit.

53:21
    Do zajímavé střelecké pozice se probojoval domácí Logan Couture. Jeho zakončení však mělo k dokonalosti hodně daleko.

52:07
    Melker Karlsson výborně dokázal zblokovat střelecký pokus Jake Muzzina.

51:35
    San Jose hraje velmi dobře z obrany, právě na defenzivě má nyní založený styl hry. Díky tomu může podnikat útočné výpady a hostující brankář musí být pozorný.

50:38
    Joe Pavelski se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale na brankáře Králů si nepřišel.

50:02
    Devin Setoguchi zahajuje druhou polovinu třetí třetiny střeleckým pokusem, se kterým neměl brankář Martin Jones výraznější problémy. Buly v obranném pásmu San Jose.

49:49
    Jel Ward se tvrdě střetl s Jake Muzzinem. Oba hráči pokračují dál ve hře.

48:40
    Alec Martinez stál na konci rychlé akce hostujícího týmu. Brankář Martin Jones byl pozorný a dokázal si poradit s jeho zakončením.

48:10
    Blížíme se do poloviny třetí třetiny. San Jose se ve 44. minutě dostalo díky brance Burnse do vedení. Nyní jsou na řadě hosté.

47:55
    Martin Jones kryje další střelecký pokus Los Angeles. Buly v útočném pásmu hostů.

47:34
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

47:20
    Anže Kopitar měl vyrovnání na holi, skákavý kotouč ale nedokázal zkrotit. Domácí brankář zasahovat nakonec nemusel.

46:46
    Tomáš Hertl byl malý moment před brankou volný, ale nedokázal přesněji zakončit. San Jose hraje styl hry, který je účinný.

45:34
    Mikkel Bødker se dostal do dobré střelecké pozice, jeho zakončení bylo snadnou prací pro brankáře Jeffa Zatkoffa.

45:34
    Kings jsou momentálně aktivnějším týmem, snaží se rychle vyrovnat. Výborně ale hraje defenziva San Jose. Obránci zblokují mnoho střel, čímž pomáhají brankáři.

44:25
    Sledujeme rychlý hokej, hostující celek se pokouší co nejrychleji vyrovnat. Obrana Sharks hraje velmi dobře.
    43:20 Brent BURNS - 2:1

43:20
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Po nenápadné akci se dostávají domácí hokejisté do vedení. Joonas Donskoi našel přihrávkou volného BRENTA BURNSE, který si v zakončení byl naprosto jistý. Asistence: Joonas Donskoi a Logan Couture.

42:32
    Andy Andreoff se dostal do zakončení, jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.

42:00
    Jeff Zatkoff kryje kotouč, buly před jeho brankou. V úvodu třetiny jsou aktivnější hráči San Jose.

41:34
    Patrick Marleau přihrával před branku, kde byl volný jeho spoluhráč. Kotouč však zastavil hostující brankář, který výborně přečetl hru.

40:30
    Tyler Toffoli vystřelil od modré čáry, na brankovišti tečoval kotouč Jeff Carter. Domácí brankář se štěstím dokázal puk dostat za branku.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrávají hosté. Ti se jako první dostali do útočného pásma, kde dlouho nevydrželi.

40:01

Druhá třetina přinesla rychlý hokej. Čekalo se na chybu, mnoho vyložených šancí jsme neviděli. Oba týmy vycházeli zejména z dobré obranné hry. Spolehnout se mohli na brankáře, kteří podávají v tomto zápase dobré výkony.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Martina Jonese.

39:36
    V poklidném tempu se třetina dohrává.

38:56
    Anže Kopitar měl dostatek prostoru a času pro zakončení, branku trefit však nedokázal.

38:38
    Kyle Clifford se dostal ke střele z horní hranice kruhu, jeho pokus byl velmi nepřesný.

38:19
    Osobních soubojů začíná přibývat. Sledujeme rychlý hokej, který by získal náboj se vstřelením gólu.

37:47
    San Jose se dostalo do postavení mimo hru, následovat bude buly ve středním pásmu.

37:11
    Tomáš Hertl výborně nabral ve středním pásmu rychlost, dostal se přes modrou a vystřelil. Jeho pokus byl obráncem zblokovaný mimo branku.

36:45
    Puk se dostává do středního pásma, oba týmy střídají, na led přicházejí nové formace.

36:08
    Martin Jones kryje střelecký pokus Alece Martineze. Buly v útočném pásmu hostů.

35:31
    Blížíme se ke konci druhé třetiny, stav zápasu je stále vyrovnaný. Hra se přelévá ze strany na stranu. Velké šance k vidění nejsou.

34:39
    Kyle Clifford si vybruslil před branku, kde byl volný jeho spoluhráč. Rozhodl se pro střelu přes obránce. Brankář Martin Jones pozorný.

34:15
    Logan Couture se dostal do dobré střelecké pozice, znovu ale skvěle zafungovala obrana hostů, která dokázala zblokovat i tento střelecký pokus.

33:53
    Jeff Zatkoff raději přerušil hru, mohl rozehrávat, ale rozhodl se pro zákrok. Buly po jeho pravé ruce.

33:16
    Chris Tierney vybojoval kotouč v útočném pásmu, rychle však se k němu sjeli dva hráči Kings, kteří puk získali zpět.

32:57
    Dustin Brown střelou zápěstím vystřelil z mezikruží, jeho střelecký pokus končí ve výstroji brankáře.

32:20
    Osobních soubojů přibývá. Sledujeme hodně takticky vedenou hokejovou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat. Rozhodčí zatím nemají mnoho důvodů k přerušování hry.

32:00
    Hra je přerušena, bude se upravovat mantinel, přesněji spadla kamera sledující modrou čáru.

31:30
    Dlouhou dobu čekáme na nějakou vyloženou šanci. Výborně hrají obrany obou týmů. Obě mají přes deset zblokovaných střel.

30:41
    Tomáš Hertl se uvolnil před brankou, dostal výbornou přihrávku, s níž si dokázal brankář Jeff Zatkoff poradit. Následovat bude komerční přestávka.

29:42
    Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek nechce udělat chybu.

29:05
    Od modré čáry vystřelil Paul Martin, jeho střelu před brankou tečoval ještě Joe Pavelski. Hostující maskovaný muž kryje i tuto šanci Sharks.

28:23
    San Jose Sharks je momentálně aktivnějším týmem, hostující celek se musí bránit. Spolehnout se může na Jeffa Zatkoffa, který podává dobrý výkon.

27:30
    Marc-Édouard Vlasic se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale branku přesněji trefit nedokázal.
    Jonathan Quick je zraněný a do zápasu už nezasáhne.

27:05
    Následovat bude komerční přestávka.

26:34
    Andy Andreoff nahazoval kotouč za branku Martina Jonese. Tam byl Alec Martinez, který posílal puk před branku. Nikdo z hráčů Kings nedokázal kotouč tečovat nebo vystřelit.

26:00
    Kotouč je za brankou Kings, ani jeden tým momentálně nedominuje dění na ledové ploše.

25:32
    Výborně nyní hraje obrana domácích. Ta pomáhá brankáři, neboť dokáže zblokovat velké množství střeleckých pokusů.

24:52
    Nyní se hra poněkud uklidnila a o slovo se hlásí taktická hra a čekání na chybu. Hlasitě fandí fanoušci, ženou domácí za vstřelením branky.

24:19
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Kings.

24:09
    Tomáš Hertl se při pokusu probojovat se do útočného pásma srazil s Jake Muzzinem. Následně po přerušení si ještě několik věcí vyříkali.

23:58
    Jeff Zatkoff si výborně dokázal poradit se střelou z levé strany. Joe Pavelski střelou zápěstím našel jen rukavici brankáře Los Angeles.

23:40
    Domácí chybovali na útočné modré, následně se do šance dostal Trevor Lewis, jeho zakončení bylo zblokované.

22:56
    Tom Gilbert výborně zastavil přečíslení domácích. Patrick Marleau přihrával dobře, ale ještě lepší zákrok si připsal obránce Kings.

22:42
    Matt Greene ujel po křídle a pokusil se o zakončení. Domácí brankář Martin Jones byl pozorný a dokázal si poradit s jeho střelou.

21:50
    Jeff Zatkoff, který v brance hostů nahradil Jonathana Quicka, nemusel během oslabení zasahovat. Výborně hrála čtveřice hráčů před ním.

20:54
    Jeff Carter vybojoval ve středním pásmu kotouč, dostal se do útočného, kde sbíral cenné vteřinky.

20:23
    Kings hrají dál v oslabení, proto vyhazují kotouče co nejdále od vlastní branky.

20:01

Úvodní třetina nabídla dvě branky. Nejprve se prosadil v přesilové hře hostující Tyler Toffoli. Na jeho branku dokázal odpovědět v patnácté minutě Logan Couture, jehož rychlá střela skončila v brance. Výborný výkon podávají obra brankáři. Martin Jones i Jonathan Quick.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:49
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jake Muzzin – 2 min., hákování).

19:37
    Justin Braun to vzal na sebe, pokusil se o samostatnou akci, dostal se až do zakončení, ale nepřekonal Quicka.

19:33
    Joe Pavelski to myslel dobře, obkroužil branku a pokusil se o rychlé zakončení. Hostující brankář byl ale pozorný a nenechal se překonat.

18:30
    Joonas Donskoi se dostal do výborné střelecké pozice, tváří v tvář nedokázal prostřelit brankáře Kings. Výborný zákrok Jonathana Quicka.

17:40
    Matt Nieto se dostal do zajímavé střelecké pozice, vybruslil si s kotoučem na holi od mantinelu na modrou čáru. Rychlou střelou poslal puk před branku, kde byli jeho spoluhráči. Ti však nedokázali zakončit.

17:13
    Domácí tým si nerozuměl při rozehrávce, je z toho zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankářem Martinem Jonesem.

16:45
    Jonathan Quick rozehrál na obránce, pomohl tím se založením útočné akce. Sledujeme rychlý hokej v závěru prvního dějství.

16:10
    Domácí hokejisté cítí šanci na vstřelení druhé branky a jsou podstatně aktivnější. Snadno se dostávají do útočného pásma. Hosté se musí bránit.

15:21
    Tyler Toffoli se pokoušel zdržet kotouč v útočném pásmu. To se mu nepodařilo, Tomáš Hertl byl v souboji úspěšnější, a tak se směr hry otáčí.

14:50
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Domácí hokejisté jsou nyní aktivnější. Brent Burns to zkoušel od modré čáry, ale neuspěl.

14:05
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jonathan Quick – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joe Pavelski – 2 min., hrubost).
    14:05 Logan COUTURE - 1:1

14:05
    Joe Thornton poslal od mantinelu přihrávku na modrou, kde stál LOGAN COUTURE. Jeho střela se odrazila od horní tyčky do tyče, která je ve středu branky. Puk rychle vylétl. Sudí za pomoci videa branku uznávají. Je vyrovnáno. Asistence: Joe Thornton, Joe Pavelski.

13:42
    Brent Burns to zkoušel střelou od modré čáry, jeho střelecký pokus byl obranou zblokovaný.

13:12
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., nedovolené bránění).

12:50
    Martin Jones musel být pozorný, před jeho branku si sjel obránce Brayden McNabb. Jeho střela na branku ale neprošla. Dobře zapracovala obrana.

12:15
    Dění na ledové ploše momentálně připomíná spíše anarchii, o nějaké taktické hře nemůže být ani řeč. Z obou stran je hokej neučesaný a hodně silový.

11:52
    Dvě výborné šance měl nyní Patrik Marleau. Střela ani dorážka nekončí gólem. Výborně zachytal Jonathan Quick. Následovat bude komerční přestávka.

11:01
    Patrick Marleau bojoval o puk v útočném pásmu, podařilo se mu to. Rychlou střelou zkusit překonat brankáře Los Angeles. Jonathan Quick byl pozorný.

10:27
    Brayden McNabb rozehrává akci od vlastní branky, neměl komu přihrát, tak to zkusil sám. O kotouč proti přesile protihráčů přišel.

10:00
    Dostáváme se do poloviny třetiny, Nick Shore se probojoval do zakončení, jeho střelecký pokus skvěle zblokoval Brent Burns.

09:24
    Melker Karlsson si sjel mezi kruhy, dostal přesnou přihrávku. Jeho zakončení – střela z první – nebylo přesné.

09:05
    Tommy Wingels střelou zápěstím řádně protáhl brankáře Jonathana Quicka. Hostující maskovaný muž odolal.

08:34
    Sledujeme zajímavý hokej, hostující tým vede zatím o jednu branku. Domácí se snaží něco vymyslet před brankou soupeře. Zatím neúspěšně.

07:58
    Jake Muzzin se dostal do zakončení, domácí brankář Martin Jones si pohlídal všechny mezírky v postoji. Maskovaný muž kryl jeho pokus.

07:43
    Tomáš Hertl se dostal snadno do útočného pásma, pokoušel se najít přihrávkou spoluhráče, který mu najížděl. Pas ale zachytila obrana Kings.

07:29
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

07:05
    Hostující tým hraje oslabení velmi dobře, nenechává soupeři mnoho prostoru pro kombinace či zakončení.

06:30
    Kotouč za brankou domácích, David Schlemko zakládal útočnou akci, v níž pokračoval ještě Tomáš Hertl. V útočném pásmu se Sharks neudrželi dlouho.

06:19
    Vhazovat se bude v útočném pásmu domácích. Jeff Carter vyhrál buly nad Tomášem Hertlem.

06:02
    Domácí Logan Couture se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho zakončení však bylo nepřesné. Hostující brankář zasahovat nemusel.

05:29
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Matt Greene – 2 min., držení protihráče). Příliš důrazný byl hráč v osobním souboji u mantinelu.

05:01
    Tomáš Hertl se dostal do dobré střelecké pozice, brankář Los Angeles se nenechal překonat střelou na bližší tyčku.

04:28
    Joe Pavelski střelou zápěstím brankáře Jonathana Quicka překonat nedokázal. Následně pak na druhé straně Trevoe Lewis rovněž střelou zápěstím neprostřelil Martina Jonese.

03:55
    Sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu. Diváci sledující tento zápas se rozhodně nudit nemohou.

03:15
    Drew Doughty byl už dlouho na ledě, a tak obloučkem poslal puk do útočného pásma a své místo přenechal odpočinutým hráčům.

02:55
    Do dobré střelecké pozice se probojoval hostující Jordan Nolan. Gólman Martin Jones byl pozorný, kotouč chytil a k následné dorážce se nikdy z Kings nedostal.

01:51
    Brayden McNabb nahazoval kotouč do útočného pásma a následně šel spolu s kolegy střídat.
    01:22 Tyler TOFFOLI - 0:1

01:22
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Anže Kopitar našel dobře postaveného TYLERA TOFFOLO, který vystřelil. Jeho rána na bližší tyč zaskočila brankáře, kotouč propadl do branky. Hostující celek se díky brance v přesilové hře dostává do vedení. Asistence: Anže Kopitar a Drew Doughty.

00:58
    Drew Doughty se dostal do zakončení, jeho střelecký pokus skvěle zblokoval Justin Braun.

00:33
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Logan Couture – 2 min., podražení).

00:10
    První útok v zápase vedou hostující hokejisté, Devin Setoguchi se pokoušel uvolnit před brankou, kotouč k němu ale nedoputoval.

00:01

Před samotným zápasem ještě probíhalo slavnostní připomenutí úspěchu z minulé sezóny, kdy se domácí dostali v play-off hodně daleko.

San Jose Sharks: Jones (Dell ) – Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Hertl, J. Thornton, Pavelski – Bødker, Couture, Donskoi – Marleau, Tierney, Ward – Nieto, Wingels, Karlsson – Haley.

Los Angeles Kings: Quick (Zatkoff) – Muzzin, Doughty, McNabb, Martinez, Forbort, Greene, Gilbert – Brown, Kopitar, Setoguchi – Purcell, Carter, Toffoli – King, Shore, Lewis – Clifford, Andreoff, Nolan – Pearson, Dowd..

Zápas začne o něco později.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jedná se o první zápas dlouhodobé části NHL pro oba týmy. Hráči mají za sebou období přípravných zápasů, během kterého někteří tvrdě bojovali o místo v hlavním týmu. Zkušenější hráči a hvězdy svých týmů rovněž museli odehrát přípravné duely zodpovědně, neboť ani oni neměli místo v sestavě vyloženě jisté.
    Úvodní buly se blíží.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům NHL. V tomto zápase proti sobě nastoupí San Jose Sharks a Los Angeles Kings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Couture (J. Thornton, Pavelski), 44. Burns (Donskoi, Couture) – 2. Toffoli (Kopitar, Doughty)

San Jose Sharks: Dell (Jones) – Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Hertl, J. Thornton, Pavelski – Bødker, Couture, Donskoi – Marleau, Tierney, Ward – Nieto, Wingels, Karlsson – Haley.
    Los Angeles Kings: Quick ( 21. Zatkoff) – Muzzin, Doughty, McNabb, Martinez, Forbort, Greene, Gilbert – Brown, Kopitar, Setoguchi – Purcell, Carter, Toffoli – King, Shore, Lewis – Clifford, Andreoff, Nolan – Pearson, Dowd.