Kobra – HC Plzeň 1:7 (kon.) | PZ Kladno – Sparta 3:6 (kon.) | Letňany – Chomutov 3:2 (kon.)
Vsetín – Havířov 2:3 (0:1 po s.n.) | Jihlava – Slavia 1:3 (kon.) | Ústí n/L – K. Vary 3:5 (kon.)
Žďár n/S – Pardubice 4:5 (kon.) | Warriors Brno – Třinec 3:5 (kon.) | Vítkovice – HK MD Šumperk 6:1 (kon.)
HC Litvínov – Kladno 6:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:4 (kon.) | Tábor – Mountfield HK 2:10 (kon.)
Č. Budějovice – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Olomouc – Přerov 1:9 (kon.)
HC Olomouc
1:9 (1:2, 0:2, 0:5)
HC ZUBR Přerov
Čtvrtek 13.10.2016, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 10. kolo

Ode mě je to pro dnešní večer vše. Loučím se s Vámi a budu se těšit zase někdy příště, naviděnou. (20:11:19)

V třetí třetině se Přerovu dařilo, co mu předchozí dvě chybělo. Opět byl mnohem aktivnější a od začátku Olomouc nepouštěl z jejího pásma. Tentokrát ale neměl potíže své šance proměňovat. Postupně se trefili Barveníček, Štědrý, Barveníček, indrák a nakonec opět Indrák. Od toho, aby Hanákům nadělili nepopulární desítku je dělilo jen málo. Ještě před koncem se to mohlo podařit Dvořáčkovi, ale Machatý jeho pokus vyrazil. Zubři si tak odnášejí tři body za vítězství 9:1.

59:38
    Přerov by rád dokončil desítku! Bekhendem to zkoušel Dvořáček.

59:02
    Přerov právě vstřelil branku!
    Přerov pokračuje v gólové přehlídce! Z mezikruží přesnou střelou zakončil DANIEL INDRÁK. Asistence: Krupa

58:35
    Indrák nastřelil pravou tyčku Machatého branky!

57:48
    Olomouc by ráda ještě přidala aspoň druhý gól, Hladiš se teď prosmýkl až do útočného pásma a naservíroval Roseckému na modrou, ten ale zvolil další přihrávku a ta se mu nepodařila.

56:46
    Šánek tečoval před Machatým, ten ale jeho pokus schoval do lapačky.

55:44
    Olomoučtí hráči už by se nejraději viděli v šatnách. Osmou branku přerova přidává DANIEL INDRÁK. Asistence: Kopeček, Dvořáček.

55:25
    Od modré nebezpečně pálil Kopeček, ale Machatý jeho pokus vyrazil.

55:22
    Další přesilovka pro Přerov. Vyloučen Handl (OLO) za vysokou hůl.

54:57
    Nepřesná rozehrávka Přerova končí zakázaným uvolněním.

54:12
    Přerovu teď nepatrně pomohla srážka jednoho z olomouckých hráčů a sudího. Hosté se dostali do přečíslení 3 na jednoho a Chytil předložil puk JANU BARVENÍČKOVI, který přidává už sedmý přesný zásah Zubrů.

53:00
    Přerov neustále doráží na branku domácích z těsné blízkosti. Teď to zkusil Dvořáček, ale jen do betonů.

52:35
    S obtížemi, ale přece se Olomouci podařilo vytlačit puk za modrou.

52:10
    Kopeček od modré vyprášil Machatého betony.

51:40
    Akci Přerova zastavuje ofsajd.

51:30
    Olomouc vyváží puk až do útočného pásma, ale tam ho ztrácí.

51:20
    Přerov může svůj náskok ještě zvýšit! Tomajko (OLO) dostává dvouminutový trest za sekání.

50:50
    Od modré to zkusil Raška, střela mu ale nesedla.

50:30
    Levá tyčka teď zazvonila za Machatým po střele Chytila.

49:57
    Vašíček zachytil puk v útočném pásmu, ale vzápětí ho ztrácí. Dopředu jde Přerov.

49:19
    Nepřesná rozehrávka Přerova končí až u Machatého, ten ale raději hru přerušuje.

49:01
    Olomoucký hráč hrál s pukem až za modrou čárou a hra je tak přerušena pro ofsajd.

48:10
    Po střele pod lapačku si Machatý nebyl jistý, kde má puk, ale nakonec ho našel včas.

48:00
    Jan Tichý provezl puk do útočného pásma, ale tam o něj přichází.

47:20
    Oddechový čas pro domácí.

47:20
    Z následné protiakce se Přerov ujímá pětibrankového vedení! JAN ŠTĚDRÝ nejprve nastřelil Machatého betony, ale z dorážky puk poslal přesně do pravého rohu. Asistence: Hlaváč, Zeman.

47:10
    Ondřej Tichý vybojoval puk pro Dvořáka, ale ten ho ztratil.

46:54
    Také druhá střela Pospíšila nekončí v brance, tentokrát ji chytil Rachůnek do lapačky.

46:41
    Pospíšil to zkusil zprava, ale nastřelil jen obránce Přerova.

46:04
    jAN BARVENÍČEK vybojoval puk za brankou a nahrál jej před Machatého. Tam se ho ale nikdo nezmocnil, tak si pro něj sám přijel a střelou mezi betony přidává pátou branku Přerova. Asistence: Chytil.

45:32
    Dvořáček to zkusil bekhendem, ale zamířil nepřesně.

45:27
    Hlaváč se řítil do útočného pásma, tam ale neměl komu by přihrál.

45:12
    Přerov už je v plném počtu, ale hned vzápětí se provinil zakázaným uvolněním.

44:44
    Nakonec se dokonce Indrák prokličkoval s pukem před bránu a zkusil najít mezeru pod Machatého vyrážečkou. Neúspěšně.

44:14
    Po buly míří Přerov do útočného pásma a tam se snaží udržet puk u mantinelu.

43:58
    Nahození od modré si Rachůnek pohlídal a raději přerušuje hru.

43:46
    Pospíšil se dostal ke střele z mezikruží, ale našel jen připravenou hruď Rachůnka.

43:22
    Přerov ale hned z kraje vyhazuje a následná rozehrávka Olomouce končí zakázaným uvolněním.

43:04
    Olomouc si zahraje další přesilovku. Tentokrát byl potrestán Hlaváč (PRE) za sekání.

42:50
    Přecehctěl svižnou střelou prověřil Rachůnkovu vyrážečku.

41:50
    Před brankou se dostal ke kotouči Šánek, ale měl to na bekhend a než si srovnal puk, vypíchl mu ho Machatý.

41:14
    Olomouci se přesilová hra nedaří, teď se dokonce sami vyhnali z útočného pásma.

40:32
    Přerov vybojoval puk a vyhodil ho ze svého pásma.

40:14
    Rachůnek rozehrál pouze k Tomajkovi.

40:01

Druhá třetina přinesla podobný obrázek hry jako ta první. Přerov měl nad Olomoucí navrch, ačkoliv jeho šancí ubylo. V sedmadvacáté minutě se po závaru v Machatého brankovišti povaloval volný puk, ale nikdo z hostů ho nedokázal doklepnout do brány a tak se skóre změnilo až v pětatřicáté minutě, kdy se hned po skončení přesilovky trefil Dominik Dvořáček. Jen o dvě minuty později zvýšil na rozdíl tří branek Lukáš Raška, který od modré propálil všechno, co mu stálo v cestě. Domácí se na odpověď nezmohli ani v přesilové hře na konci třetiny, více než polovinu si jí ale ještě přenesou do třetí části, která začne přibližně v 1932.

40:00

39:50
    Pospíšil vystřelil z vrcholu kruhů a Tomajko se dostal ke dvěma dorážkám, ani jednou ale Rachůnka nepřekonal. Vzápětí se od modré přihnal také Hladiš, ale s neposedným kotoučem si neporadil a nakonec Přerov odehrál puk do bezpečí.

39:16
    Olomouc dostane další přesilovou hru. Sekáním se provinil Šimanský (PRE).

38:40
    Šánek se pokusil o kličku do bekhendu, ale puk mu utekl z hole.

38:09
    Zakázané uvolnění vrátí hru před olomouckou branku.

37:58
    Tomajko se hnal do útoku, ale neprošel přes posledního obránce.

37:30
    Rosecký zkusil Rachůnka z pravé strany, ale na přerovského brankáře nevyzrál.

36:42
    Přerov pokračuje ve skvělé druhé třetině. Tentokrát prudkou střelou od modré skóroval LUKÁŠ RAŠKA. Asistence: Šimanský.

36:07
    Olomoucká rozehrávka končí až za brankou Rachůnka, hra se vrátí před Machatého.

35:18
    Pernický to zkusil z dálky, ale Rachůnek jeho střelu vyrazil betonem.

34:40
    Hned vzápětí se ale Přerov ujímá dvoubrankového vedení. Před brankou zůstal nehlídaný DOMINIK DVOŘÁČEK a ten poslal puk za bezmocného Machatého.. Asistence: Hlaváč

34:29

34:08
    Střelu z kruhu si Machatý pohlídal.

33:50
    Před brankou tečoval puk Barveníček a jen s pořádnou dávkou smůly nastřelil hranu Machatého betonu.

33:21
    Pernický vypíchl puk až k Rachůnkovi.

32:43
    Hlaváč střílel od modré a před bránou se snažili dorážet dva jeho spoluhráči. Machatý puk nedokázal najít, ale obránci puk včas odklidili z nebezpečného prostoru.

32:29
    Přerov zamkl Olomouc v jejím obranném pásmu. To vyústilo ve vyloučení Hladiše (OLO) za podražení.

32:14
    Indrák zkusil překvapit Machatého střelou z úhlu, ale nepodařilo se mu to.

31:31
    Vašíček s Přecehctělem se tlačili do přečíslení dva na jednoho, na krátkou vzdálenost si ale nedokázali puk předat.

31:21
    Tichý se snažil zavést puk do útočného pásma, ale Vašíček přejel přes modrou čáru příliš brzy.

30:58
    Přerov kombinuje v útočném pásmu, ale všechny střely končí mimo branku.

30:11
    Handl měl rychlost, aby projel do útočného pásma, jeden z jeho spoluhráčů byl ale rychlejší a proto se píská ofsajd.

29:25
    Rosecký zkoušel před brankou najít Pospíšila, ale jeho přihrávka končí na holích hostů.

29:15
    Pernický nahodil od modré a Rachůnek puk přikrývá pod lapačkou.

28:20
    Pernický se hnal dopředu, ale podklouzl a následný bekhendový pokus nenašel ani bránu ani nikoho z olomouckých.

28:02
    Střela z mezikruží končí na Machatého hrudi.

26:58
    Šikovně se teď bránícího hráče zbavil Hlaváč a zkusil pak překvapit Machatého střelou z úhlu. Ten si ji pohlídal a stejně tak i následnou dorážku. Puk se ale dlouho povaloval v jeho brankovišti a nakonec ho museli vykopnout olomoučtí obránci.

26:18
    Nepřesná střela Kopečka prošla brankovištěm až k Indrákovi, ani ten ale Machatého nepřekonal.

25:41
    Nepřesná rozehrávka domácích vrátí hru před Machatého.

24:53
    Nahození přerovského obránce nemohlo Machatého ohrozit, přesto olomoucký brankář puk raději přikryje.

24:44
    Puk končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude na středu hřiště.

24:10
    Dvořák s Pernickým vybojovali puk v útočném pásmu, ale nahrávku na Ondřeje Tichého už zastavili obránci hostů.

23:59
    Puk končí na boční síťce Rachůnkovy branky a hra se přerušuje.

23:28
    Indrák střílí pouze do betonů Machatého.

23:20
    Střela Tarnoczyho končí na chráničích domácích obránců.

21:50
    Pernický s Dvořákem chvíli kombinovali v útočném pásmu, puk ale ztratili než se dostali ke střele.

21:20
    Přerov se drží v útočném pásmu, cestu před branku ale nenachází.

20:41
    Útočnou akci hostů zastavuje ofsajd.

20:18
    Zprava to zkusil pospíšil a Rachůnek musel zasahovat lapačkou.

20:01
    Úvodní buly vyhrál Přerov.

20:01

V první třetině měli více ze hry hráči Přerova, kteří domácí předčili především v rychlosti a díky tomu si připsali také mnohem více nebezpečných šancí. Jedna z nich hned v úvodu vynesla dvouminutový trest pro Vintera a následnou přesilovku Přerov využil zásluhou branky Dominika Dvořáčka. Také Olomouc si poté vyzkoušela dvě přesilové hry, ale ani jednu nedokázala využít, naopak na druhé straně zahrozili přečíslením dva na jednoho Chytil s Barvíčkem. V jedenácté minutě za Olomouc vyrovnal Ondřej Tichý ale o pět minut později šel Přerov opět do vedení, když střelou nad lapačku zakončil Jan Štědrý. O chvíli později si ještě jednu šanci připsali domácí Ondřej Tichý s Roseckým, ale nepodařilo se jim ji využít a tak první třetina skončila lépe pro hosty. Druhá část začne přibližně v 18:46.

20:00

19:30
    Svozil vyprášil Machatého betony.

19:10
    Chytil se snažil natlačit před Machatého, ale přišel o puk.

18:53
    Rosecký nezpracoval přihrávku a tak útočí opět Přerov.

18:36
    Přerov dobře forčekoval v útočném pásmu a tak Olomouc odehrává puk jen na zakázané uvolnění.

17:23
    Vašíček se zkoušel sám prosmýknout do útočného pásma, přes trojici hráčů ale neprošel.

16:32
    Ondřej Tichý dokázal dobruslit puk klouzající na zakázané uvolnění a natlačil se před brankáře Rachůnka. Ten si poradil s jeho střelou i s dotírajícím Dvořákem.

15:54
    Zcela nehlídaný zůstal před bránou Olomouce JAN ŠTĚDRÝ, kterému puk bezchybně naservíroval Daniel Indrák a neváhal střelou nad lapačku vrátit Přerovu vedení. Asistence: Indrák.

15:18
    Dvořáček se snažil natlačit před bránu, ale neprošel přes obránce domácích.

14:51
    Jan Tichý prověřil Rachůnkovo rameno, poté přerovský brankář puk přikrývá lapačkou.

14:14
    Následný protiútok brankou nekončí. Machatý po puku skočil dřív než se hosté dostali ke střele.

13:54
    Tichý zachytil rozehrávku Přerova, ale nepřesnou přihrávkou mu puk zase vrátil.

13:05
    Indrák našel před bránou volného Dvořáčka, ten ale Machatého nepřekonal.

12:13
    Olomoučtí mladíci teď důsledným forčekingem vybojovali puk, ten ale končí na Rachůnkově tyčce.

11:49
    Zcela sám zůstal před olomouckou brankou Šimanský, jeho bekhendový pokus ale skončil až v ochranné síti.

11:31
    Vzápětí se ke střele dostává Přerov a Machatý puk raději podrží.

11:16
    Přecechtěl střílí jen do chráničů hostujících hráčů.

11:01
    Přerov se vrhá vpřed. Nechce Olomouci vyrovnání dopřát nadlouho.

10:22
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Vzápětí se ale puk vrátil před branku a ONDŘEJ TICHÝ ho skvělým důrazem dostal až za Rachůnka. Asistence: Pernický.

10:07
    Ondřej Tichý střílel z mezikruží, ale nastřelil jen bránícího hráče.

09:47
    Rozehrávka Olomouce končí zakázaným uvolněním.

09:40
    Tohle zavánělo dalším přečíslením 2 na 1, naštěstí pro domácí se Harabiš vrátil včas.

09:31
    Ondřej Tichý bruslí vykopl rozehrávku Přerova k Rachůnkovi, ten puk raději přikryl.

08:21
    Tomajko nastřelil puk do Rachůnka a pak se ještě Rosecký snažil nahrát přes brankoviště. Rachůnek si puk sklepl pod své betony, ale dokázal ho najít a odehrát do bezpečí.

07:59
    Chytil s Barveníčkem ujížděli do přečíslení dva na jednoho. Chytil svému spoluhráči předal puk, ale Machatý se stihl proti následné střele včas přesunout!

07:32
    Přerov se osvobozuje.

07:23
    Další akci Kohoutů zastavuje postavení mimo hru.

07:00
    Od modré to zkusil Hladiš, Rachůnek včas sklapl betony.

06:33
    Olomouc si zahraje opět přesilovku. Dvě minuty dostal Krupa (PRE).

05:45
    Ondřej Tichý zkoušel najít před brankou svého spoluhráče, nahrávka mu ale nevyšla a dopředu jdou hosté.

05:24
    Další útočnou akci Olomouce zastavuje ofsajd.

04:50
    Rosecký se teď dostal ke střele z těsné blízkosti brankoviště, ale Rachůněk byl na místě včas.

04:05
    Olomouc ztrácí puk a Machatý raději přikrývá.

03:55
    Třikrát se pokusili olomoučtí mladíci vystřelit, třikrát zasáhli jen clonící hráče.

03:35
    Také domácí si vyzkouší přesilovou hru. Podražením se provinil Hlaváč (PRE)

03:30
    Tomajko projel do útočného pásma, ale zamířil mimo tři tyče.

03:15
    Olomouc vyhazuje, ale hned za modrou se puku opět zmocňují hosté.

02:47
    Přerov je stále při chuti. Z pravé strany to zkusil Šabršula a Machatý puk raději podrží.

02:33
    Přerovští hráči to zkusili střelou z vrcholu kruhu, ta ale byla zblokovaná a Machatý si plachtící puk pohlídal.

02:15
    Pernický se prokličkoval do útočného pásma, tam ale o puk přišel.

01:39
    Přerov svou přesilovku bleskově proměňuje. Po necelých čtyřiceti vteřinách se prosazuje DOMINIK DVOŘÁČEK. Asistence: Hlaváč.

01:02
    Nedorozumění mezi domácími obránci mohlo vést k brejku pro Chytila, zastavit ho stihli jen za cenu držení.

00:54
    Ondřej Tichý zkusil vystřelit od modré ale střela mu nesedla.

00:49
    Machatý si připisuje první zákrok, s nahozením z mezikruží, ale neměl potíže.

00:25
    Přerov opět odhazuje puk přes celé kluziště, ale domácí puk stihli před brankovou čárou.

00:09
    Úvodní buly vyhrál Přerov, ale hned vzápětí zahrává zakázané uvolnění.

00:01

HC Olomouc: Machatý (Kaplan) – Harabiš (C), Hladiš, Nekvapil, Bajer, Vinter, Kocián – O. Tichý, Handl, Tomajko, Pospíšil, Vašíček, J. Tichý, Pernický, Dvořák, Přecechtěl, Rosecký.

HC ZUBR Přerov: Rachůnek (Postava) – Šabršula, Kopeček, Raška, Vohrabal, Svozil, Hlaváč, Zeman, Gréč – Kolařík, Krupa, Šimanský, Indrák, Barveníček, Dvořáček, Šánek, Hanák, Tarnoczy, Chytil, Štědrý.

Rozhodčí: Kika – Cvrček, Novotný.

Kdo si povede lépe tentokrát? Uhájí Olomouc domácí prostředí nebo si Přerov odveze nějaké body? To se dozvíme v 18:00.

Vzájemná utkání
    Oba celky na sebe v dosavadním průběhu soutěže narazily jen jednou a to na ledě Přerova, hned v prvním kole ELIOD extraligy mladšího dorostu. Úspěšnější tehdy byli domácí, kteří se v osmé minutě dostali do vedení a to už si po zbytek zápasu pohlídali.
    1.kolo HC Zubr Přerov – HC Olomouc 1:0

Nejproduktivnější hráči:
    Tadeáš Pospíšil (OLO) – 10b (7+3)
    Daniel Indrák (PRE) – 15b (8+7)
    Úspěšnost brankářů:
    Jan Machatý (OLO) – 88,17% (9 zápasů)
    Matěj Rachůnek (PRE) – 87,44% (9 zápasů)

HC Zubr Přerov (5. místo – 15b)
    Mladší dorost Přerova vstoupil do sezóny třemi vítězstvími, zastavit je dokázal až Zlín, kterému podlehli 3:6. Také Přerov si nedokázal poradit s Třincem a Vítkovicemi a přenechal jim všech šest bodů, na rozdíl od Olomouce však poté měl příležitost spravit si chuť v dalších zápasech.

Ty se hostům z větší části vydařily. V obou domácích utkáních (s Porubou i s Havířovem) brali všechny tři body, prohráli až ve svém doposud posledním zápase na ledě Vsetína 2:5.

HC Olomouc (7.místo – 10b)
    Domácí do sezóny jistě chtěli vstoupit lépe. Na první gól čekali více než 120 minut, potom ale k jejich úlevě přišla tři vítězná utkání za sebou. Mnoho nechybělo také v tom čtvrtém na ledě brněnských Warriors, kteří vyrovnali jen 15 vteřin před koncem a poté vyhráli v prodloužení.

Od té doby Olomouc na další body čeká. Proti favorizovanému Zlínu dokázala uhrát těsný výsledek 3:4, v utkáních s Třincem a Vítkovicemi pak byla utkání jednoznačnější, neboť Hanáci prohráli 1:12 a 0:5.

Příjemný čtvrteční večer z olomoucké Plecharény. Dnes máme na programu střetnutí mezi HC Olomouc a HC Zubr Přerov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 11. Tichý (Pernický) – 2. Dvořáček (Hlaváč), 16. Štědrý (Indrák), 35. Dvořáček (Hlaváč), 37. Raška (Šimanský), 47. Barveníček (Chytil), 48. Štědrý (Hlaváč, Zeman), 55. Barveníček (Chytil), 56. Indrák (Kopeček, Dvořáček), 60. Indrák (Krupa)

Rozhodčí: Kika – Cvrček, Novotný