Slovan Bratislava U21 – B. Bystrica 0:0 (kon.) | FC Košice – Lok. Košice 1:0 (kon.) | Sereď – Šamorín 1:0 (kon.)
Martin – Trnava B 2:2 (kon.)
FC Košice
1:0 (1:0)
FC Lokomotíva Košice
sk Neděle 30.10.2016, 14:30 • Štadión Lokomotívy, Košice • MONACObet liga

Skončilo sa dnešné derby stretnutie medzi FC VSS Košice a FC Lokomotívou Košice, po výsledku 1:0 sa z výhry a troch bodov tešia domáci. Oba celky sa ešte rozlúčia so svojimi fanklubmi a odídu do kabín.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák (16:18:37)

90+2

90+2
    Píska sa koniec.

90+1
    Tá prvá je už prakticky na konci. Lopta sa nachádza na útočnej polovici domácich futbalistov, a tak sa zdá, že sa dnes už nič podstatné neudeje.

90+1
    Nadstavovať sa budú 2 minúty.

90
    Center odvrátený, vyrovnania sme sa nedočkali.

90
    Tak napokon ešte jeden roh pre Lokomotívu.

90
    Na trávniku už toho veľa nevidíme, záverečnému hvizdu sa nepochybne potešia aj unavení aktéri dnešného stretnutia.

90
    Taktické striedanie FC VSS prišlo v samom závere stretnutia, s najväčšou pravdepodobnosťou už budeme čakať len na údaj o nadstavenom čase.

89
    Žltú kartu dostáva Jonec (FC VSS Košice).

89
    Striedanie v tíme FC VSS Košice: z ihriska odchádza Jonec, prichádza Bilić.

88
    Hrajú totiž len s 10 futbalistami, lopta sa navyše až príliš často nachádza na ich polovici.

87
    Lokomotíva prepadla na polovici súpera a pri rozohrávke FC VSS sa bude musieť sama brániť. Zdá sa, že hosťom sa už vyrovnať nepodarí.

85
    Posledných 5 minút do záverečného hvizdu.

84
    Slnko nám zapadá a viditeľnosť je čoraz horšia. Aj z tohto dôvodu nepredpokladáme, že sa rozhodcovia rozhodnú k zápasu nadstaviť vyšší počet minút. Štadión Lokomotívy totiž funkčným umelým osvetlením nedisponuje.

84
    Na hlavnej tribúne sa v závere stretnutia sformoval tretí, tentokrát nezávislý fanklub. Ten fandí Košiciam a košickému futbalu, sympatický počin.

83
    Dnešné stretnutie sleduje 1520 divákov.

83
    Zdá sa, že FC VSS už bude len brániť. Domáci sú kompletne stiahnutí pred bránou Kotěru a skúšajú ubrániť tesné vedenie.

82
    Pyrotechnika, striedania, žlté a červené karty. Aj tak by sa dali zhrnúť posledné minúty zápasu, kedy sme sa z krajšieho futbalu nepotešili.

81
    Žltú kartu dostáva Kubík (FC VSS Košice).

80
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Jano, prichádza Jass.
    Fanúšikovia VSS

80
    Posledných 10 minút do konca zápasu.

78
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Chmelo (FC Lokomotíva Košice).

77
    Ďalšie dymovnice v sektore hostí, ďalšia svetlica v rukách domácich priaznivcov. Viditeľnosť na trávniku sa tak na malý moment znížila.
    76. Fanúšikovia Lokomotívy

76
    Na Štadióne Lokomotívy to dnes skutočne žije! Fanklub Lokomotívy vytiahol transparenty doplnené o modré a biele dymovnice, fans FC VSS okamžite reagoval niekoľkými desiatkami svetlíc!

74
    Striedanie v tíme FC VSS Košice, na trávnik prichádza tentokrát Takáč.

74
    Naopak, Lokomotíva sa s pribúdajúcimi minútami snaží na útočnú polovicu vysúvať čo najvyšší počet hráčov.

73
    VSS Košice sa v ostatných minútach snažil hru zdržiavať na vlastnej polovici, tu mal ale loptu pod kontrolou. Domáci majú zápas takticky zvládnutý na výbornú.

72
    Táto štandardka ale domácim absolútne nevyšla, my tak pokračujeme za stavu 1:0

71
    Roh pre FC VSS.

71
    Krásny center Michala Cmarka bol nútený Kotěra vyboxovať. Lopta síce ešte dopadla do pokutového územia FC VSS, avšak rýchly gólman ju tam dobehol a stiahol do svojej moci.

70
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Hloušek, prichádza Chmelo.

70
    Začalo sa posledných 20 minút druhého polčasu. Tento fakt bude platiť, pochopiteľne, len za predpokladu, že sa hlavný arbiter rozhodne k zápasu nenadstaviť ani sekundu navyše.
    Pohľad na časť krytej tribúny

68
    VSS vyslal niekoľko nebezpečných centrov do vápna. Pri tom poslednom bol Morgan, ktorý vysúval lepšie postaveného spoluhráča, avšak následná strela prepadla nad bránu.

67
    Žltú kartu dostáva Cicman (FC Lokomotíva Košice).

66
    Striedajúci Zajac si na vlastnej polovici pýtal prihrávku, lopty sa ale napokon nedočkal. Trochu zbytočne to teraz Lokomotíva chcela potiahnuť cez preplnený stred poľa.

65
    Minúty bežia relatívne pomaly, avšak tento fakt bude modro-bielym vyhovovať. Lokomotíva totiž stále živí nádej na prípadný bodový zápis.

64
    Domáci futbalista bol pri stredovom kruhu potiahnutý za ruku, a tak stratil na svojej rýchlosti. Lokomotíva musela zatiahnuť ručnú brzdu, v opačnom prípade mohla inkasovať aj po druhýkrát.

63
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Gáll, prichádza Zajac.

63
    Druhý polčas zatiaľ patrí Lokomotíve, dočkáme sa aspoň vyrovnania? Dovolím si povedať, že takémuto stretnutiu by remízový stav nepochybne svedčal. A to aj z pohľadu predvedenej hry.

62
    Na opačnej strane nepresnosť na strane FC VSS, trochu laxne teraz domáci futbalisti pristúpili k finálnej prihrávke a loptu nechali zbytočne prejsť cez bránkovú čiaru.

61
    Đorđević si s Kubíkom absolútne nerozumel a súpera nechal aj naďalej kombinovať, domáci môžu byť radi, že sa Lokomotíve strela nevydarila a smerovala len na Kotěru.

60
    Do konca zápasu ostáva ešte 30 minút.

59
    Tomáš Kubík teraz poriadne nahneval svojich spoluhráčov, k prihrávke bol totiž otočený chrbtom, preto si loptu nespracoval. Mohla to byť zaujímavá strelecká pozícia pre FC VSS.

57
    Lopta sa po dlhšom čase dostala až k bráne Brédu, kde sme sledovali aj strelecký pokus domácich. Ten bol však veľmi nepresný, a tak sa skúsený gólman postará o odkop.

56
    Hralo sa v okolí stredového kruhu, kde s loptou kombinovali prevažne hostia. Na FC VSS prišiel akýsi útlm, a to ako v hráčskych, tak aj vo fanúšikovských radoch.

55
    Mraky už od Štadióna Lokomotívy odfúklo, opäť tak máme slnečno. Uvidíme, ktorému z tímov bude suchý trávnik vyhovovať viac.

53
    Striedanie v tíme FC VSS Košice: z ihriska odchádza Trebuňák, prichádza Čikić.

53
    FC VSS nemá najmenší dôvod ponáhľať sa s loptou smerom dopredu, napokon, aj výsledok 1:0 sa v takomto stretnutí cení.

52
    Zápas mierne stratil na svojom tempe, Cmarko loptu poslal do stredového kruhu, kde sa jej zmocnili domáci futbalisti.
    Pohľad z novinárskej tribúny

51
    Lokomotíva sa presunula na polovicu svojho súpera, kde to skúšala centrom na hranicu vápna. Každopádne, tá lopta skončila len v moci Morgana.

50
    Úvod druhého polčasu sa nesie v pokojnom duchu, prvých 5 minút nám neprinieslo žiaden futbalový moment. Odhliadnuc od niekoľkých chýb už spomínaného Đorđevića.

49
    Nikola Đorđević teraz trochu zbytočne cúval s loptou na vlastnej polovici, kde sa FC VSS neocitol s vyšším počtom hráčov. Domáci mali šťastie, že sa ich súper k lopte nedostal.

47
    Úvodný výkop druhého polčasu patril Lokomotíve. Ak chcú hostia bodovať, svoje zakončenie budú musieť poslať do siete aspoň raz.

46
    Začal sa druhý polčas.

Skončil sa prvý polčas košického derby, ktorý priniesol kvalitný futbal okorenený o niekoľko osobných súbojov a jeden gól. Strelil ho Grega, ktorý rozjasal domáce tribúny a poslal VSS do vedenia.

Druhý polčas sa začne približne o 15:30.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    Už sa ale nič podstatné neudeje, do šatní tak pôjdeme za stavu 1:0 v prospech FC VSS.

45
    Nadstavovať sa bude 1 minúta.

45
    Nepresná rozohrávka hostí smerom dopredu, zrejme išlo o poslednú nádejnú akciu vedenú Lokomotívou v prvom polčase.

45
    Čakáme už len na údaj o nadstavenom čase.

44
    Domáci spôsobili zmätky v pokutovom území súpera, kde dokázali niekoľkokrát presnejšie rozohrať, nanešťastie pre VSS ale k lepšiemu streleckému zakončeniu aj vďaka obetavosti Lokomotívy neprišlo.

43
    Útočný faul hostí neďaleko stredového kruhu, lopta je tak prisúdená FC VSS. Sekundy, ktoré teraz bežia, sú jednoznačne v prospech FC VSS.

42
    Modro-bieli sú každopádne proti, aj preto sa Cmarko snaží rozpohybovať obranu súpera skvelými pohybmi zo strany na stranu.

41
    Zdá sa, že FC VSS sa už v závere úvodnej časti zápasu bude zameriavať len na pozornú defenzívu. Je pochopiteľné, že by domáci futbalisti neradi inkasovali vyrovnávajúci gól.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva posledných 5 minút.

39
    Hra na malý moment stratila na svojom tempe. Pri lopte bola Lokomotíva, tá ju ale cez pozorných stredopoliarov súpera pred Kotěru nepretlačila.
    38. Fanúšikovia VSS oslavujú gól

38
    V sektore domáceho fanklubu prebiehajú bujaré oslavy, nechýbajú dymovnice ani svetlice.

36
    Tím FC VSS Košice dal gól!
    Domáci celok sa ujíma vedenia! Lokomotíva si nedala pozor na Gregu, ktorý sa vo vápne dostal k zrazenej strele a loptu poslal do siete. PATRIK GREGA sa tak stane hrdinom prvého polčasu.

36
    Lokomotíva sa zdržiavala na polovici svojho súpera, tam už ale nič prevratné nevymyslela a loptu domácemu FC VSS viac-menej len odovzdala.

35
    Cicman zahrával štandardku Lokomotívy, center do vápna ale dopadol na hlavy domácich, ktorí loptu bez väčších problémov upratali do bezpečnej zóny.

34
    Cmarko teraz dostal na poste pravého krídla príliš veľa priestoru, čo sa mohlo futbalistom FC VSS rýchlo vypomstiť. Domáci teraz mali šťastie, že Cmarkovi sa loptu nadvihnúť nepodarilo a center po zemi našiel len obranu žlto-modrých.
    Sektor fanúšikov VSS

33
    Zápas na malý moment stratila na svojom tempe, Kotěra sa totiž s výkopom absolútne neponáhľal.

32
    Po dlhšom čase sa na polovicu súpera dostala aj Lokomotíva, ktorá sa ale sama pripravila o loptu. Stalo sa tak po nepochopiteľnej pätičke Karaša smerom k postrannej čiare, ktorú napokon lopta preťala.

31
    Sledovali sme viacero zaujímavých momentov v podaní FC VSS. Všetko do naštartoval legionár Morgan, ktorý niekoľkokrát upokojil hru na polovici súpera a následne vysunul Trebuňáka. Ten ešte z ľavej strany hľadal spoluhráčov a hoci jeho prehrávka cez prvého hráča prešla, bolo to len po zemi a aj preto si s tou situáciou Lokomotíva poradila.

30
    Prvá tretina zápasu je už minulosťou.

29
    Jedným dychom ale musíme dodať, že predvádzajú modro-bieli v defenzíve sympatický výkon a väčší počet chýb neprodukujú. Pokračujeme v taktickom vyčkávacom futbale.

28
    FC VSS v tejto chvíli diktuje tempo hry, Lokomotíva za svojím súperom absolútne nestíha.

27
    Lopta smerovala tentokrát k bližšej žrdi, kde sa Lokomotíva sústreďovala s niekoľkými futbalistami, a tak dokázala nebezpečný center odvrátiť dostatočne ďaleko.
    Pohľad na časť tribúny

26
    Roh pre VSS.

25
    Neskutočná chyba Lokomotívy, ktorá by sa trestať mala. Uvedomuje si to aj Đorđević, ktorý teraz dostal krásnu prihrávku za obranu súpera a v sklze poslal loptu len do Brédu.

24
    Domáci kombinovali na polovici svojho súpera, po troch krátkych prihrávkach ale prišiel unáhlený pokus o diagonálu, ktorá bola zastavená obranou Lokomotívy.

23
    Kamil Karaš sa uvoľnil na pozícii pravého krídla, loptu si výborne pokryl ľavou nohou a prešprintoval až do šestnástky súpera. Tu sa FC VSS spoľahol na posledného obrancu, ktorý napokon loptu dokázal odkopnúť.

22
    Zápas mierne stratil na svojom tempe. Aktívnejší je domáci FC VSS, ktorý ale až príliš často prepadáva v obranných radoch. Takéto chyby bude chcieť Lokomotíva trestať.

20
    Lokomotíva mala obrovskú šancu na strelenie úvodného gólu! Pravdepodobne to bol Cmarko, kto teraz využil zaváhanie defenzívy súpera, vydal sa na útočný výpad, vytiahol si Kotěru z brány a spolu s ním napokon prepálil aj tri žrde.

19
    Nízky center na bližšiu žrď Lokomotíva odvrátila, avšak lopta sa ešte dostala pred vápno. Tam už stál pripravený Kubík, ktorý to skúsil sekundárnou strelou. Defenzíva hostí zaváhanie nepripustila.

18

17
    FC VSS kombinoval v okolí stredového kruhu, kde si musel dať Morgan pozor na dvojicu napádajúcich hostí. Legionár ale napokon celú situáciu vyriešil spätnou prihrávkou na vlastnú polovicu.

16
    Vráťme sa ale k dianiu na trávniku. Tam prebiehalo ošetrenie Borisa Gálla, ktorý je už ale opäť v poriadku a v zápase tak bude môcť pokračovať.

15
    Na zápase sú prítomné aj fanúšikovské tábory oboch celkov. V sektore hostí sa sústreďuje asi 15 fanúšikov Lokomotívy, priaznivcov FC VSS v opačnom rohu je azda 10-krát viac. Jedným dychom ale musíme dodať, že sa hrá vo výbornej atmosfére, o ktorú sa starajú Košičania spoločne.

14
    Gáll ešte musí byť ošetrený v pokutovom území súpera, zdá sa ale, že o vážnejšie zranenie s nutnosťou striedania nepôjde.

13
    Žltú kartu dostáva Gáll (FC Lokomotíva Košice).
    Boj o loptu v strede poľa

12
    Žltú kartu dostáva Grega (FC VSS Košice).

12
    Jano to skúšal po pravom krídle, kde sa pokúšal uvoľniť, avšak napokon sa to ukázalo ako márny pokus. Defenzíva FC VSS pracuje zatiaľ na výbornú a svojho súpera do šancí nepúšťa.

12
    V Košiciach sme sa dnes mohli potešiť slnečnému, relatívne teplému dňu, avšak počasie sa v tejto chvíli mierne pokazilo. Nad Štadiónom Lokomotívy sa totiž zbiehajú husté mračná, z tých ale zatiaľ neprší. Aj preto sledujeme natešených divákov, ktorí naďalej prichádzajú na tribúny.

11
    Bréda cúval vo vápne. loptu napokon do svojich rukavíc nevzal. Skúsený gólman ju naopak odkopol späť do hry.

10
    Nacvičený signál domácich takmer priniesol úspech, keď center Đorđevića padajúci do stredu vápna ešte žlto-modrí hlavami nadvihli a poslali ho smerom k bráne, avšak bolo to až príliš vysoko.

9
    Ďalší faul Lokomotívy, tentokrát ponúkne svojmu mestskému rivalovi z FC VSS možnosť rozohrania akéhosi skráteného rohového kopu.

9
    Lopta teraz niekoľkokrát preletela z jednej polovice ihriska až na tú druhú, ani jeden z tímov si ju nedokázal spracovať a rozohrať smerom dopredu. Odkopávať tak bude Kotěra.

8
    Futbalista je už na nohách a v zápase bude pokračovať. Hráme tak bez vynúteného striedania v absolútnom úvode stretnutia.

7
    Žltú kartu dostáva Kamenec (FC Lokomotíva Košice).

7
    Po trochu zbytočnom faule hostí v okolí stredového kruhu ešte ostáva na zemi jeden z domácich futbalistov. K tomu už pribieha aj lekársky tím, avšak na prvý pohľad sa zdá, že to až také vážne nebude.

6
    Lokomotíva sa dostala na polovicu svojho súpera, kde sa snažil presnejšie odcentrovať Karaš, avšak jeho vysoká nakopávaná lopta skončila len na hlavách domácich futbalistov. Tí sa vydajú smerom dopredu.

5
    Zo zápasu ubehlo už úvodných 5 minút, odhliadnuc od šance VSS z druhej minúty sme na trávniku nevideli stále nič zaujímavé. Napokon, dnes možno z oboch strán očakávať vysoko taktický výkon, veď takýto zápas favorita nemá.

4
    Nakopávaná lopta letela stredom poľa, tam o ňu ale neprejavil nik z futbalistov enormný záujem a tá tak skončila len v moci Brédu. Gólman Lokomotívy bude vykopávať.

3
    Žlto-modrí zahrali roh netradične po zemi, pričom následný center defenzívu Lokomotívy absolútne neprekvapil. Aj preto hostia odvrátili do bezpečia.

2
    Domáci futbalisti sa veľmi rýchlo dostali do vápna svojho mestského súpera, ktorý musel riešiť nepríjemnú situáciu. Napokon ale Lokomotíva strelu zrazila aspoň na roh.

1
    O úvodný výkop stretnutia sa postarali futbalisti FC VSS, ktorí sa s loptou okamžite presunuli na vlastnú polovicu ihriska. Odtiaľ sa nepochybne pokúsia čo najskôr ohroziť bránu Brédu.

1
    Stretnutie sa práve začalo.
    Hráči po príchode na trávnik

Vážení priaznivci slovenského futbalu, srdečne vás pozdravujem zo Štadióna Lokomotívy v Košiciach, kde sa už o niekoľko desiatok sekúnd začne derby dvoch tradičných košických klubov. Domáci FC VSS do zápasu vkročí v tradičnej žlto-modrej kombinácii, hostia z Lokomotívy si do Čermeľa priniesli modrú sadu dresov.
    Predzápasová rozcvička

Úvodné zostavy:

FC VSS Košice: Kotěra – Jonec, Vancák (C), Morgan, Kubík, Šinglár, Tóth, Ivanov, Đorđević, Grega, Trebuňák
    Náhradníci: Ružinský – Takáč, Bavoľár, Čikić, Drame, Bilić, Andreev

FC Lokomotíva Košice: Bréda – Gáll, Hloušek (C), Karaš, Cicman, Pavúk, Cmarko, Kamenec, Horváth, Harvila, Jano
    Náhradníci: Fabini – Dický, Slinčák, Hejnus, Chmelo, Zajac, Jass

Rozhodca: A. Somoláni – T. Somoláni, Mihalík – Čiernik.

Vážení priaznivci slovenského, obzvlášť košického, futbalu, srdečne vás vítam pri 13. pokračovaní 2. najvyššej futbalovej súťaže Slovenska, v rámci ktorého budeme sledovať jedno z najväčších derby stretnutí. V Košiciach si totiž sily skrížia domáci FC VSS Košice a FC Lokomotíva Košice.

Ako to už býva zvykom, podobné derby zápasy jednoznačného favorita nemajú. Každopádne, fakt, že FC VSS Košice sa momentálne nachádza na líderskej pozícii tabuľky skupiny Východ, za zmienku rozhodne stojí. Košičania ju okupujú so ziskom 29 bodov, ktoré získali dovedna v 12 zápasoch. Zaujímavé je taktiež skóre FC VSS, ktorý má na svojom konte síce „len“ 15 strelených gólov, no iba 4 sám inkasoval. Znamená to, že Košice momentálne disponujú najlepšou defenzívou v lige.

Posledné 3 zápasy FC VSS:

MŠK Rimavská Sobota – FC VSS Košice 0:0
    FC VSS Košice – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1
    ŠK Odeva Lipany – FC VSS Košice 0:2

FC Lokomotíva Košice taktiež spĺňa predsezónne očakávania a drží sa na čele druholigovej tabuľky. Lokomotíve tu momentálne patrí priebežná 3. priečka, a to so ziskom 23 bodov. Futbalisti Lokomotívy pritom doposiaľ 7-krát vyhrali, v dvoch prípadoch remizovali a trikrát prehrali. Aj preto činí ich skóre priaznivý pomer 27:16.