Florida – Winnipeg 1:4 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:5 (kon.) | Dallas – Montreal 3:4 (po pr.)
Calgary – Colorado 4:1 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:0 (kon.) | Anaheim – Detroit 2:0 (kon.)

Petr Mrázek (DET) 59 minut, 21 zákroků, 2 góly, 91,7%

Střelecky aktivnější domácí celek se dostal do vedení. Petra Mrázka na konci čtrnácté minuty prostřelil Nick Ritchie. Díky tomuto momentu vedli hráči Ducks o jeden gól. Red Wings se snažili, ale nemohli najít recept na obranu Ducks. Ve druhé třetině jsme viděli rychlý hokej, střelecky aktivnější byli dál domácí, kteří na střely vedli 19:14. Ve třetí třetině se v 58. minutě prosadil Ondřej Kaše, který upravil na 2:0. Hostům nepomohla ani hra bez brankáře. Body tak zůstávají v Anaheimu. John Gibson uhájil čisté konto.

59:46
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:18
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Xavier Ouellet – 2 min., vysoká hůl).

59:13
    Mnoho času už hosté nemají, domácí vedou o dva góly.

58:32
    John Gibson to zkoušel přes celé kluziště, několika fanouškům se pravděpodobně skoro zastavilo srdce. Puk ve středním pásmu zastavili hosté.

58:05
    Hosté hrají bez brankáře, Josh Manson netrefil prázdnou branku, jeho rána zablokoval obránce.

57:54
    Detroit není ve snadné pozici.
    57:04 Ondřej KAŠE - 2:0

57:04
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hosté neproměnili své šance a nyní přichází trest. Po tlaku domácích přidává druhou branku ONDŘEJ KAŠE. Elegantně překonal Petra Mrázka a vstřelil tak svůj třetí gólv sezóně. Anaheim vede o dva góly. Asistence: Antoine Vermette a Kevin Bieksa.

57:00
    Nick Ritchie mohl rozhodnout, ale minul.

56:35

56:00
    Dostáváme se do finální části třetiny i přesilovky Red Wings.

55:33
    22:21, střelecky je zápas poměrně vyrovnaný, domácí stále vedou o jednu branku.

55:05
    Tomáš Tatar to nemyslel špatně, ale jeho rána se neujala, a pak už puk poslali obránci přes všechny čáry.

54:48
    Detroit Red Wings mají k dispozici přesilovou hru, ve které se mohou zcela jistě pokusit o vyrovnání zápasu.

54:35
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., podražení).

54:26
    Třetí třetina po krátké přestávce pokračuje dál. Anaheim drží jednobrankový náskok.

54:16
    Kotouč vypadl z hrací plochy, následovat bude komerční přestávka.

53:47
    Andrew Cogliano se probojoval do zakončení, jeho jedovatý pokus kryje český brankář Mrázek.

53:31
    Domácí hokejisté nedokázali další přesilovou hru proměnit, jejich náskok o jednu branku stále platí. Hostům se krátí čas na vyrovnání.

53:16

52:14
    Ryan Kesler to myslel dobře, obkroužil branku, ale zasunout kotouč se mu už nepodařilo. Následně hosté vyhodili přes všechny čáry.

51:36
    Další přesilová hra pro domácí, ale Cam Fowler rozehrál špatně. Je z toho icing, vhazovat se bude před brankou Ducks. Domácí tak musí o útočné pásmo tvrdě bojovat.

51:16
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Henrik Zetterberg – 2 min., podražení).

51:00
    Sledujeme hru pět na pět. Mnoho šancí momentálně k vidění opravdu není.

50:48

50:14
    Fanoušci Ducks tlačí své oblíbence v přesilové hře k navýšení vedení. Petr Mrázek podává dnes v brance hostů dobrý výkon.

49:59

48:48
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Steve Ott – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

48:40
    Přesilovka se hostům nedaří podle představ. Až nyní se k zakončení dostal jeden z hráčů. Jeho pokus byl velmi nepřesný.

47:59
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., vysoká hůl).

47:42
    Mnoho šancí není k vidění ve třetí třetině. Oba týmy hrají hodně opatrně.

47:12
    Joseph Cramarossa se pokoušel dobrou přihrávkou najít lépe postaveného spoluhráče. Finální pas byl však velmi nepřesný.

46:48
    Komerční přestávka.

46:34
    Frans Nielsen vedl akci svého celku, za útočnou modrou se nedostal, přihrávka na něj byla zblokovaná.

46:09
    Domácí hráči mají kotouč za svou brankou, oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinutí hráči.

45:42
    Detroit Red Wings se snaží vyrovnat, ale nemůže se dostat do vyložené střelecké pozice. Ducks hrají zodpovědně.

45:03
    John Gibson kryje ránu hostujícího hráče. Zakončoval Thomas Vanek.

44:49
    21:18, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

44:20
    Sledujeme rychlý úvod třetí třetiny, ani jeden celek si nedokáže vytvořit stabilnější tlak.

43:27
    Jakob Silfverberg to vzal na sebe, dostal se do útočného pásma a před brankou hledal spoluhráče. Puk se k jeho kolegovi nedostal, protože jej ukryl do výstroje brankář Mrázek.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

42:43
    Riley Sheahan se dostal do zakončení, John Gibson dál drží čisté konto. Dobrý zákrok domácího brankáře.

42:16
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

41:40
    Corey Perry se probojoval do útočného pásma. První formace Ducks si vytvořila tlak před brankou, ale do výraznější šance se nedostala.

41:14
    Hostující celek se snaží co nejrychleji vyrovnat, naopak domácí hrají takticky a brání svůj náskok.

40:50
    Tento zápas pokračuje třetí třetinou, do níž si domácí přinášejí jednobrankové vedení.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli rychlý hokej, střelecky aktivnější jsou dál domácí, vedou v tomto ohledu 19:14. Jedinou branku zápasu jsme viděli v první třetině, a tak stále vedou Ducks o jeden gól. John Gibson drží zatím čisté konto.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50
    Puk v obranném pásmu hostů.

39:23
    Už se pravděpodobně nic nestane, třetina se v poklidu dohrává.

39:00
    Poslední minuta hry v této třetině.

38:40
    Andrew Cogliano vypálil od modré čáry, jeho rána byla zablokovaná. Puk končí mimo branku.

38:25
    Petr Mrázek kryje další pokus domácích. Ondřej Kaše to vzal na sebe, vystřelil. Jeho pokus ale brankář Red Wings dokázal zastavit.

38:11
    Brandon Montour se štěstím dostal kotouč ze svého obranného pásma.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:30
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, hostující celek má nyní více ze hry, domácí hokejisté se musí bránit.

36:44

36:15
    Gustav Nyquist se dostal do vyložené střelecké pozice, ale domácí brankář John Gibson kryje jeho pokus ramenem a následně betonem také dorážku.

35:42
    Přesilovka se hostujícímu celku nedaří podle představ, Red Wings se nemohou probojovat do zakončení, Ducks brání zodpovědně.

34:44
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., nedovolené bránění).

34:00
    Šest minut zbývá do konce třetiny a píská se icing.

33:20
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek vyloženě nedominuje. Takticky hrají oba týmy velmi dobře.

33:04
    Hra je přerušena, buly v domácím útočném pásmu. Ze všeho nejdříve ale komerční přestávka.

32:31
    15:11, střelecky aktivnější jsou domácí, Anaheimu se ale nedaří přidat druhou branku, Petr Mrázek podává velmi dobrý výkon.

31:50
    Petr Mrázek výborně zastavil střelu Rickarda Rakella. Ten měl velkou šanci, do dvoubrankového vedení domácí hokejisté nejdou.

31:26
    Dylan Larkin v souboji přišel o helmu, a tak hrál několik vteřin bez ní. Pak zamířil na střídačku.

30:33
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před domácí brankou. Ryan Kesler prohrál souboj o puk, a tak hrají hosté.

30:01
    Polovina zápasu je pryč, domácí hokejisté drží jednobrankové vedení, hosté zatím nemohou najít recept na obranu Ducks.

29:17
    Dostáváme se do poloviny druhé třetiny, domácí celek se musí bránit. John Gibson kryje další ránu soupeře.

28:45
    Hampus Lindholm to vzal na sebe, vystřelil a Petr Mrázek musel být pozorný. Český brankář si dokázal poradit s jeho pokusem.

27:58
    Frans Nielsen se probojoval do střelecké pozice, domácí John Gibson kryje i tento střelecký pokus. Buly před domácí brankou.

27:40
    Drew Miller vedl útočnou akci Detroitu, probojoval se do zakončení, jeho pokus byl ale zblokovaný.

26:57
    Buly před brankou českého brankáře, Ducks se nyní musí bránit tlaku hostů. Následovat bude komerční přestávka.

26:11
    Nechybělo mnoho a hostující Drew Miller se dostal do brejku. Finální přihrávka nebyla přesná. Na druhé straně pak musel zasahovat Mrázek po střele Jakoba Silfverberga.

25:20
    Hostující brankář nyní zasahovat nemusel, střelecký pokus jednoho z domácích hráčů jen o malý kousek minul branku.

24:35
    Gustav Nyquist se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal. Následně na druhé straně musel zasahovat Petr Mrázek.

24:00
    Čtyři minuty hry ve druhé třetině jsou minulostí. Mnoho šancí k vidění není.

23:22
    Andrew Cogliano se nedostal k puku za útočnou modrou, to by potřeboval dvoumetrové ruce a možná ani to by nestačilo.

22:50
    10:6, střelecky aktivnější jsou domácí hokejisté, kteří se ale do vyložené střelecké pozice v této části hry ještě nedostali.

22:34
    Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek nechce chybovat.

22:03
    Joseph Cramarossa byl na malý moment volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

21:23
    Videocentrála NHL v Torontu doporučila branku neuznat pro nedovolené bránění brankáři. Ducks stále tedy vedou 1:0.

21:23
    Domácí trenéři se rozhodli pro výzvu, zkoumá se nedovolené bránění brankáři.

21:10
    Brendan Smith vybojoval puk za svou branku, a tak založil rychlou akci, v níž pokračoval jeho kolega.

20:27
    Hostující celek pokračuje v aktivní hře, domácí se nyní musí bránit tlaku soupeře.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Střelecky aktivnější domácí celek se dostal do vedení. Petra Mrázka na konci čtrnácté minuty prostřelil Nick Ritchie. Díky tomuto momentu vedou hráči Ducks o jeden gól. Red Wings se snaží, ale nemohou najít recept na obranu Ducks.

20:00

19:50
    Už se nic nestane.

19:26
    Aktivnější jsou domácí, Cam Fowler ale nedokázal akci svého týmu zakončit přesnější střelou.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:38
    Josh Manson drží puk daleko od své branky, konec třetiny se blíží. Střelecký pokus jednoho z domácích hráčů byl zblokovaný.

18:16
    V závěru první třetiny budeme sledovat hru čtyři na čtyři.

18:16
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Kesler – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Brendan Smith – 2 min., podražení).

18:08
    Jakob Silfverberg číhal před brankou na teč, ale nepodařilo se mu usměrnit puk mezi tři tyče.

17:33
    V poklidném tempu se dohrává první třetina zápasu, do šance se po delší době dostal Andrew Cogliano. Petr Mrázek si s jeho pokusem bezpečně poradil.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

16:52

16:51
    Kotouč se dotkl střídačky Red Wings, hra je tak přerušena, dvě sekundy zbývají z vyloučení hostujícího hráče.

16:31
    Anaheim Ducks musí od své branky, akci vede obránce Cam Fowler. Do útočného pásma se probojovat nedokázal.

16:18
    Corey Perry se do útočného pásma dostal příliš rychle, a tak se 35 sekund před koncem domácí přesilovky píská postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:43
    Hostující celek má problémy s vyhazováním kotouče z obranného pásma. Naopak domácí tvoří hru před brankou soupeře celkem nerušeně.

15:10
    Domácí se snadno dostali do útočného pásma, kde kombinují. Jakob Silfverberg zakončoval, jeho pokus byl ale zblokovaný.

14:52
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Xavier Ouellet – 2 min., podražení).
    13:54 Nick RITCHIE - 1:0

13:54
    Z ničeho nic se dostávají domácí do vedení. Akci začal Ondřej Kaše, který posunul na Antoina Vermette. Od něj se puk dostal k NICKU RITCHIEMU, který dokázal rychlou střelou z bezprostřední blízkosti překonat Petra Mrázka. Asistence: Antoine Vermette a Ondřej Kaše.

13:26
    Kevin Bieksa posunul na Rickarda Rakella, kterému při přechodu do útočného pásma sjel kotouč z hole.

13:02
    Hostující celek čeká na chybu domácích, nikam se nežene, hraje zodpovědně zejména ve svém vlastním pásmu.

12:05
    Andrew Cogliano hledal Jakoba Silfverberga. Přihrávka to nebyla příliš povedená, puk mířil přes brankoviště. Mrázek musel dávat velký pozor, aby si kotouč sám nesrazil do vlastní branky.

11:34
    Sami Vatanen se poměrně snadno dostal ke střele od modré. Petr Mrázek měl snadnou práci, jeho pokus viděl, a tak neměl problém zasáhnout.

11:08
    Střelecky je zápas vyrovnaný, oba týmy mají na svém kontě čtyři střelecké pokusy. Na úvodní gól stále čekáme.

10:30
    Jonathan Ericsson si jako obránce sjel hodně hluboko do útočného pásma a operoval před brankou domácích. Ti svého soupeře přes územní převahu do zakončení nepustili.

10:17
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, Detroit se dostal do dvou šancí, které zakončil střelou na branku. John Gibson kryje oba pokusy, a tak se přerušuje. Komerční přestávka.

09:27
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene, k vidění je takticky vedený hokej.

08:52
    Do problémů se dostala domácí obrana, která dlouhou dobu čekala s rozehrávkou. Pod tlakem nakonec dokázal Kevin Bieksa správně odehrát puk.

08:20
    4:2, střelecky jsou aktivnější sice domácí, ale jednalo se o střely, se kterými neměl český brankář ve službách Red Wings mnoho práce.

07:30
    John Gibson kryje střelu po rychlé akci soupeře. Hra je tak přerušena, následovat bude komerční přestávka, a pak buly před brankou domácích. Autorem střely byl Dylan Larkin.

06:47
    Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek se nikam nežene.

05:37
    Henrik Zetterberg čekal na špatnou rozehrávku domácích a dočkal se. Na útočné modré se dostal ke kotouči a okamžitě mířil na branku Ducks. Jeho pokus zastavil až brankář John Gibson.

05:00
    Pět minut z úvodní třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, poprvé se ozývají hlasitěji fanoušci Anaheimu.

04:20
    Dylan Larkin od své branky zamířil až do útočného pásma, na branku Ducks kotouč jen nahodil a šel střídat.

03:38
    Nick Ritchie vybojoval puk ve středním pásmu, a tak se mohl dostat do útočného pásma. Probojoval se až před branku. Domácí hned dvakrát vystřelil a Petr Mrázek předvedl své kvality.

02:20
    Riley Sheahan vedl rychlou akci Red Wings, následně se k puku dostal Drew Miller. Ani jeden z nich se do střelecké pozice nedostal. Oba týmy střídají.

01:49
    Joseph Cramarossa přišel o puk v obranném pásmu, a tak se mohli hosté dostat do blízkosti domácího brankáře. Ten nakonec zasahovat nemusel.

01:10
    Petr Mrázek zastavuje nahozený kotouč na svou branku a rozehrává akci, v níž pokračují jeho spoluhráči. Do zakončení se však nedostali.

00:28
    Anthony Mantha se musel s kotoučem vrátit za svou branku, domácí velmi dobře napadali. Sledujeme poměrně rychlý start zápasu.

00:01
    Henrik Zetterberg vyhrál vhazování nad Ryanem Keslerem.

00:01

Slavnostní úvod je minulostí, úvodní buly může být vhozeno.

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Montour, Bieksa – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Cramarossa, Rakell, Perry – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – Wagner, L. Shaw, Boll.

Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – DeKeyser, Jensen, Kronwall, Br. Smith, Ericsson, Ouellet – Tatar, Zetterberg, Mantha – Nyquist, Nielsen, Vanek – Jurčo, D. Larkin, Glendening – D. Miller, Sheahan, Ott..

Zápas za malý moment začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Nejproduktivnějším hráčem domácích je R. Kesler se 34 body, na druhé straně pak H. Zetterberg s osmadvaceti.

Anaheim Ducks z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Calgary Flames 3:1 a po nájezdech s Philadelphií Flyers 4:3. Prohrál třikrát v prodloužení. S Ottawou Senators 1:2, se San Jose Sharks 2:3 a s Vancouverem Canucks 2:3.

Detroit Red Wings z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Po nájezdech porazil Floridu 4:3 a v prodloužení Floridu 3:2. Tým nestačil na Tampu Bay Lightning 1:4, Buffalo Sabres 3:4 a Toronto Maple Leafs 4:5 v prodloužení.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Anaheim Ducks a Detroit Red Wings.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. N. Ritchie (Vermette, O. Kaše), 58. O. Kaše (Vermette, Bieksa)

Rozhodčí: Sutherland, McCauley – Murray, Daisy