Minnesota – Tampa 2:1 (1:0 po s.n.) | Winnipeg – Chicago 2:5 (kon.) | Boston – Vancouver 4:3 (kon.)
Ottawa – NY Islanders 3:0 (kon.) | Philadelphia – San Jose 2:1 (po pr.) | Dallas – Carolina 5:2 (kon.)
Nashville – Florida 4:7 (kon.) | Columbus – Detroit 2:1 (kon.)
Boston Bruins
4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Vancouver Canucks
Sobota 11.02.2017, 19:00 • TD Garden, Boston • NHL

Ode mě je to už pro tohle utkání všechno, pěkný zbytek sobotního večera, třeba při sledování dalších utkání NHL, přeje Petr Sumbal. (21:52:56)

3. Bo Horvat (VAN) 1+1

Utkání je u konce, viděli jsme vyrovnanou bitvu, kterou rozhodl až gól Davida Pastrňáka dvě minuty před koncem. Český útočník původem z Havířova tak rozhodl přetahovanou, ve které žádný tým nikdy nevedl více než o jednu branku. Vedení se jako první ujal Vancouver, ale Bostonu se povedlo ještě v první třetině skóre otočit. Ve druhé třetině Kosatky sekundu před koncem vyrovnaly a i když i ve třetí části brzy prohrávaly, znovu se nevzdaly a opět dostaly zápas do nerozhodného stavu. A pak už přišla na řadu Pastrňákova paráda, která rozhodla zápas.

59:52
    Tlak Vancouveru vrcholí, ale obrana Bostonu v čele s Chudobnem zatím odolává.

59:37
    Marchand vyhazuje puk alespoň do střední třetiny kluziště.

59:30
    Vancouver si bere oddechový čas, dál bude samozřejmě hrát s prázdnou brankou v zádech.

59:15
    Ale pozor, mohlo být hned zase vyrovnáno. Henrik Sedin pálil z hodně velkého úhlu, ale i tak málem vyrovnal. Jenže trefil jen tyčku a tak se musí snažit dál.
    58:00 David PASTRŇÁK - 4:3

58:00
    Bruins právě vstřelili branku!
    Prodloužení možná opravdu nebude na programu DAVID PASTRŇÁK si šikovně zpracoval dlouhou přihrávku Krejčího z obranného pásma až na útočnou modrou. Poté zasekl kotouč na střed a rychlou střelou překonal Ryana Millera. Asistence: David Krejčí, Adam McQuaid.

57:09
    Kotouč skončil na střídačce Vancouveru, vhazovat se bude ve středím pásmu.

56:26
    Boston se snaží utkání rozhodnout ještě před prodloužením, tentokrát se pokusil prolomit nerozhodný stav Marchand, ale neuspěl.

55:55
    Pastrňák posílal puk před bránu, kde byl jeho krajan Krejčí. Miller ale tuto zapeklitou situaci dokázal vyřešit výborným zákrokem betonem.

54:55
    Tečovanou střelu Davida Krejčího dokázal Ryan Miller vyrazit a drží nerozhodný stav.
    54:23 Markus GRANLUND - 3:3

54:23
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Edler našel dobrou přihrávkou mezi kruhy volného finského útočníka MARKUSE GRANLUNDA. Ten měl dostatek času na to, aby přesně zamířil a střelou, která se odrazila od tyče srovnal stav na 3:3. Asistence: Alexander Edler, Ben Hutton.

53:47
    Boucherova střela byla nepřesná.

53:03
    Henrik Sedin vystřelil z pravé strany zápěstím, Chudobin dokázal puk chytit.

Martin Augustin

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 14. K. Miller (Spooner, Vatrano), 20. Vatrano (Krejčí, Krug), 43. C. Miller (J. Hayes, Vatrano), 58. Pastrňák (Krejčí, McQuaid) – 5. Horvat (Hansen, Burrows), 40. Burrows, 55. M. Granlund (Edler, B. Hutton)

Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – Carlo, Chára (C), K. Miller, McQuaid, C. Miller, Krug – Backes (A), Bergeron (A), Marchand – Krejčí, Pastrňák, Cehlárik – Vatrano, Spooner, J. Hayes – Riley Nash, Schaller, D. Moore.
    Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Biega, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton, Trjamkin, Edler (C) – H. Sedin, Eriksson (A), D. Sedin – Hansen, B. Sutter, M. Granlund – Horvat, Megna (A), Burrows – Boucher, Chaput, Skille.

Rozhodčí: O'Rourke, Peel – Brisebois, Mach