HC Litvínov – K. Vary 2:4 (kon.)
HC Litvínov
2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 18.10.2017, 17:30 • ZS Ivana Hlinky, Litvínov • Extraliga staršího dorostu • Skupina A

Starší dorost Litvínova opět nevyhrál a se sedmi prohrami se krčí na dně extraligové tabulky. Karlovarští se dotáhli na první Plzeň. (19:38:23)

59:52
    Jednu z posledních šancí zápasu opět chytá Svoboda.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:54
    Svoboda nejdříve vychytal Proška, poté chytil i tvrdou střelu Šika.

57:10
    Litvínov se po dlouhé době dostal k zakončení, střelu Bartoše nicméně skončila pouze na betonech Kašpara.

54:25
    Šťastný opět postrašil Svobodu, jeho lapačka však byla pohotová a opět nenechal karlovarského útočníka skórovat. Celou akci odnesl jeden z útočících hráčů, který narozdíl od puku skončil na zádech v bráně domácích.

54:06
    Time-out karlovarských.

53:41
    Pěkná kombinace Viedemana s Jindrou ani tentokrát nedovedla aktivnější Litvínov ke snížení skóre.

53:03
    Šťastný si najel mezi kruhy a pokusil se skórovat, ani jeho střela mezi tři tyče nezamířila.

50:59
    Liška si hlasitým zaklepáním o led řekl o přihrávku, jeho střela příklepem ale našla pouze výstroj padajícího obránce.

50:30
    Kysela pěknou prací za brankou připravil kotouč na střelu Šubrtovi, ani nyní však domácí netrefují zařízení.

49:49
    Berka z úhlu ohrozil Kašpara, puk však mezi tři tyče nezamířil.

48:33
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Čtvrtý gól karlovarských vstřelil po zmatku před Svobodovou brankou ADAM KŘEMEN. Asistenci si připisuje Vít Jiskra.

47:07
    Křemen pohotově vypálil na Svobodu, ale i ten svou povinnost splnil a čtvrtý gól Karlovým Varům nedopřál.

46:18
    Svoboda se dostal k samostatnému průniku, Kašpara však neprostřelil. Vhazování v obranném pásmu Energie.

44:26
    Tlak Vervy vyústil pěknou střelou, Kašpar byl připraven a chytá.

43:09
    Nebezpečně vypadající šanci hostujících nevyužil Maydl, který netrefil Svobodovu bránu.

41:39
    Bránící Šubrt ztratil hůl, protiútok karlovarských však byl zastaven.

40:01

Karlovarští během druhé třetiny otočili nepříznivě se vyvíjející zápas a do druhé přestávky šli s jednogólovým vedením. Chleba se však bude lámat až ve třetině třetí. Ta začne přibližně v 19:00.

40:00

39:35
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Myšák – 2 min., hákování).

38:41
    Tvrdá střela Viedemanna mířila mezi tři tyče, Kašpar však odmítl inkasovat.

37:45
    Spolupráce Kořána s RADKEM PROŠKEM vyústila ve třetí gól Karlových Varů. Defenziva litvínovských v čele se skvěle chytajícím Svobodou byla tentokrát bezmocná.

37:18
    Jiskra dlouhým obloukem přebruslil bránícího hráče, backhandovou střelou však Svobodu nepřekonal.

36:48
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Holub – 2 min., krosček).

35:48
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Myšák – 2 min., napadení).

35:00
    Tlak domácích vyvrcholil střelou Šubrta, té však scházela přesnost i razance.

33:42
    Po faulu Bártka bylo nařízeno trestné střílení, které proměnil DANIEL ČERNÝ.

33:13
    Bartoš chtěl dlouhou přihrávkou pobídnout do brejku Jouzu, ale kotouč byl příliš rychlý a obrana karlovarských se stihla zorientovat.

31:50
    Litvínov zamkl karlovarské v jejich pásmu, střelu Myšáka však Kašpar vyráží.

30:56
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Záruba – 2 min., příliš mnoho hráčů).

30:38
    Hra se po velkém tlaku Energie nyní srovnala a oba týmy svádí vyrovnaný boj.

29:43
    Svoboda chytil další šanci hostujících. Následný chumel téměř skončil hromadnou rvačkou, rozhodčí se ale rozhodli nevylučovat.

28:38
    Tureček poškádlil Svobodu prudkou střelou od modré, ani nyní se však hráči v zeleném nemohou radovat z branky.

27:15
    Série nebezpečných šancí hostujícího celku nechala opět vyniknout brankáře Svobodu, který ve druhé třetině odmítá pustit kotouč za svá záda.

26:16
    Pohotovou střelu Šťastného chytá parádním zákrokem Svoboda.

24:16

23:34
    Při přesilovkovém tlaku Energie propadl kotouč až před nechráněnou branku domácích, pohotový Přemysl Svoboda však zasáhl a ubránil svatyni svého jmenovce před dalším inkasováním.

22:16
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Bartoš – 2 min., faul kolenem).

21:50
    Černohorský při rozehrávce ve vlastním pásmu upadl a pěkně zavařil gólmanovi Svobodovi. Naštěstí pro Litvínov hosté zaváhání nevyužili.

21:11
    Pěknou akci Bartoše s Berkou zmařila karlovarská defenziva.

20:01

První třetina je minulostí. Oba týmy si v ní vytvořily zajímavé šance, šťastnějším celkem však byli domácí, kteří mohou jít do kabin s lepším pocitem. Druhá třetina začne přibližně v 18:10.

20:00

19:00
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Velké hrubky v rozehrávce hostujícího celku využil Dan Bartoš, který povedeným lobem poslal do brejku MARKA BERKU, který tváří v tvář Kašparovi nezaváhal a backhandovým blafákem poslal domácí opět do vedení.

18:20
    Energie začala přesilovku zostra, Jiskra však puk netrefil ideálně a Litvínov se ho rychle zbavuje.

17:36
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Arnold – 2 min., držení hole).

16:45
    Po zmatku v obranném pásmu domácích se prosadil OTAKAR ŠIK, který přesným doklepnutím do branky srovnal skóre.

15:49
    Stupňující se tlak Litvínova vyvrcholil nebezpečně skákavou střelou Bartoše, Kašpar jí však kryje.

14:42
    Pěknou kombinační akci domácích zakončoval Beran, ale střela neprošla přes jednoho z bránících hráčů.

13:30
    Hostující Energie je aktivnější v útočných snahách než domácí, Litvínov však brání dobře.

12:38
    Karlovy Vary nyní překombinovaly útočnou akci a Litvínov se bez problémů osvobozuje.

10:39
    Do útočného pásma se probojoval PŘEMYSL SVOBODA, který využil obrovské hrubky gólmana Kašpara a bez problémů dopravil kotouč do odkryté klece.

09:53
    Litvínov se po delší době dostal k útočné akci, střelu od modré však chytá připravený Kašpar.

07:25
    Oba týmy se nyní lehce oťukávají ve středním pásmu, příliš ofenzivních akcí tak k vidění není.

06:17
    V útočném pásmu pěkně zabojoval mladík Myšák, opět však bez gólové koncovky.

04:07
    Karlovy Vary již hrají v pěti a podařilo se jim zamknout domácí v jejich obranném pásmu, střelu Šťastného však Svoboda chytá.

02:23
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Černohorský – 2 min., sekání).

01:34
    Litvínov se v přesilovce dostal do prvního většího tlaku, ale hosté se alespoň prozatím ubránili.

00:50
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Novák – 2 min., podražení).

00:36
    Utkání začalo první šancí hostujících Karlových Varů, střelu mezi tři tyče však goman Svoboda vyráží mimo hřiště.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vladislav Kollert

Branky a nahrávky: 11. Svoboda, 19. Berka (Bartoš) – 17. Šik (Prošek), 34. Černý (TS), 38. PROŠEK (KOŘÁN), 49. Křemen (Jiskra)

HC Litvínov: Svoboda (Pejsar) – Žítek, Baláž, Viedemann, Kitzberger, Bártek, Liška, Černohorský, Šubrt – Jouza, Jindra, Dufek, Kysela, Bartoš, Šarlinger, Svoboda, Arnold, Myšák, Beran, Damašek, Berka
    HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Heger) – Bernáth, Kořán, Novák, Tureček, Zavřel, Záruba, Cankov, Holub, Šik, Prošek, Křemen, Jiskra, Černý, Šťastný, Novotný, Berčík, Maydl

Rozhodčí: Beránek – Frodl, Komárek